Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps Deodorandi- ja lakipudelit imiteerivates pakendites joodav kraam

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Deodorandi- ja lakipudelit imiteerivates pakendites joodav kraam

Postitas:

Muudmoodi ei oskagi kohe pealkirjastada. kas teate neid magusaid värvilisi limpsitavaid olluseid, mida müüakse äravahetamiseni rulldeodorandipudeli sarnastes pakendites?
Minu vanem laps oli eile sellise sussuga lakipudeli moodi asja eile ühest väiksest poest ostnud (aga olen neid müüdavat näinud ka R-Kioskites)ja limpsis seda rõõmuga. Noorem tahtis muidugi ka ja nii nad siis seda manustasid. Avaldasin oma arvamust sedalaadi essu kohta, aga käest ära kiskuma ka lausa ei hakanud. Eks ole igasugust kräppi ja krõpse ennegi söödud ja kui just igapäevane kraam pole, no mis siis ikka… Täna mõlemal kõht lahti ja oksehäda kallal. Silt juba pudeli küljest maha leotatud, ei saa vaadata ka, mida perglit see jama sisaldab, et lausa mõlemale ühtmoodi sedasi mõjub? Ja huvitav, et sellistes nn. keemiat imiteerivates topsides seda üldse müüa lubatakse, väiksemad lapsed siis näevad ja arvavad, et deodorante peabki limpsima? 🙁
On kellelgi veel selliseid kogemusi olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 15:31; 08.04 15:39; 08.04 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes ei hakanud käest ära kiskuma? Et kui oleks õllepudel olnud, siis oleks ka lasknud lõpuni limpsida? Vanemad, kus ometi teie mõistus on, et oma lastega nii teete?
Jah, olen küll teemaalgataja peale kuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa ei kahtlusta, et see on hoopis mingi viirus.
minu laps ostab ka neid, vaatamata mu keelule, pahandamisele. aga kõht talub hästi ja nii kiiret tervisehäiret pole kunagi tal tekkinud neist.
sellega ma olen küll nõus, et see on keemia ja täielik saast ja jätkan keelamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, krõpsu ma ka ei osta, aga kui teismeline oma raha eest vahel ostab, julgeb ta seda ikka kodus ka süüa. Õllega ei võrdleks, see lastele ka seadusega keelatud, maiustusteleti kraam mitte.
Pärast tänast nad seda kraami ilmselgelt ei osta. Aga ikkagi huvitaks, mis see on seal olluse sees, mis sellist reaktsiooni tekitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 15:31; 08.04 15:39; 08.04 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eri vanuses ja eri koolides käivatel lastel viirus küllap täpselt ühel ajal ja moel välja ei lööks? Või? Noorem oksendas hommikul, praeguseks enesetunne hea ja hakkas sööma juba. Vanem vaevles pool päeva, nüüd ka lõpuks oksendas ära ja tundub, et läks hulga kergemaks. Kõhud veel mõlemal lahti. Ikka pigem arvan, et saastamürgitus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 15:31; 08.04 15:39; 08.04 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres lõi mehel ja minul (erinevates töökohtades töötades) okseviirus välja ühel päeval natuke vähem kui tunnise vahega (õhtune ja hommikune kodune söök oli ühine ja laps ei jäänud, päeval sõime erinevates kohtades). Võib ka viirus olla.
Minu laps on seda ühe korra ostnud (ei olnud väga suur pudel), korraga ära ei limpsinud ja kõhuviirust ei saanud, aga rohkem pole ka soovi ostmiseks avaldanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt sellistest asjadest küll toidumürgitust ei saa, sellistes ei kasva bakter ka :), allergilise reaktsiooni võib saada.
Arvatavasti oli üks lastest juba haige st viirusekandja ja kui koos ühest pudelist seda ollust limpsisid, siis nakatasid kenasti üksteist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele okseviirusest hoolimata hea õppetund, et igasugust sodi ei maksa süüa, mina prsenteeriks seda viirust just ebatervisliku magusa võtmes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaasikm kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lastele okseviirusest hoolimata hea õppetund, et igasugust sodi ei maksa süüa, mina prsenteeriks seda viirust just ebatervisliku magusa võtmes.[/tsitaat]

ma ka 😉

hea võimalus luua lapse peas seos säärase kraami ja kõhuvalu vahel. seega – positiivne kogemus 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eri vanuses ja eri koolides käivatel lastel viirus küllap täpselt ühel ajal ja moel välja ei lööks? Või? Noorem oksendas hommikul, praeguseks enesetunne hea ja hakkas sööma juba. Vanem vaevles pool päeva, nüüd ka lõpuks oksendas ära ja tundub, et läks hulga kergemaks. Kõhud veel mõlemal lahti. Ikka pigem arvan, et saastamürgitus.[/tsitaat]
Aga ühes kodus elavad? Miks sa arvad, et ainult koolis viirust saadakse, aga kodust teiselt pereliikmelt mitte? Sinu jutust jääb ka mulje, et lapsed limpsisid ühte ja sedasama maiust – suurepärane koht viirustevahetamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Deodorandi- ja lakipudelit imiteerivates pakendites joodav kraam

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.