Esileht Ilu ja tervis Depressioon?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Depressioon?

Postitas:

Kas see on ka depressiooni tunnus, kui teed igapäevaseid asju ja toimetusi vaid kohusetundest? Nagu masin. Teed, sest on vaja, aga mingit rõõmu ei ole. Elu oleks nagu kõik ära elatud ja puudub lootus, et midagi head ja südant hüppama panevat oleks veel tulemas. Ükskõiksus, apaatsus, allaandmise tunne, aga samas mitte kunagi selle piirini, et tahaks elu lõpetada. Nagu lihtsalt leppimine, et noh, tüdruk, oled oma suuremad verstapostid läbinud ja nüüd tiksu lõpuni, sest laps on vaja suureks kasvatada. Oled armastanud, oled abiellunud, oled lapse saanud, oled kaotanud ja oled matnud, oled uuesti armastanud ja haiget saanud, hariduse omandanud, töökoht on olemas… Mis veel? Nagu oleks 70 eluaastat kiirkorras esimese 35ga läbi tehtud.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 10:20; 17.05 10:31; 17.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on ka depressiooni tunnus, kui teed igapäevaseid asju ja toimetusi vaid kohusetundest? Nagu masin…

Mitte tingimata. See võib lihtsalt rutiinist tüdimus olla.
Ma ei paneks endale diagnoose. Äkki saad mõne spetsialistiga konsulteerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla:) Endal ka periooditi vahel nii. Just nendel perioodidel, kus on ainult töö ja ei mingit lõbu. Leia iga nädal paar asja, mida sa teha sooviksid, ja saaksid (kõik majapidamistööd jms vajalikud asjad siia alla ei käi) ning siis tee neid. Tasakaal vaja tagasi saada!

Tee ka veretest, äkki c, d või mõne muu vitamiini puudus. Niisama ei soovita seda keemiat sisse ajada, aga kui näidud paigast, siis võib.
Kas toitud tervislikult? Trenni teed? Värskes õhus liigud?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenni teen küll, üsna regulaarselt 3x nädalas, aga trenn on samamoodi miski, mida on vaja teha. Suhtun sellesse nagu hambapesusse – miski mis ehk tagab pikemalt parema tervise.
Toitumisega on nii ja naa. Ma olen see, kes stressis olles kipub üle sööma. Nii et kuigi ma püüan toituda mitmekesiselt ja tervislikult ja seda silmas pidades korralikke sööke valmistada, siis tund aega pärast õhtusööki pugiks veel valimatult kõike, sh kooki, saiakesi. Seda olen nüüd püüdnud reguleerida, lihtsalt ei osta sellist kraami koju. Pigem puuvilju. Aga kõhu söön punni ikka ja siis on veel suurem apaatsus ja ükskõiksus, sest on veel raske olla ka.

Vereteste nii põhjalikke tõesti pole teinud. Olen nüüd umbes kuu aega söönud Nervostrong kapsleid, erilist vahet ei märka. Kui üldse, siis see, et kuna võtan õhtul, siis uni tuleb paremini peale. Magneesiumi jalavanne teen. Hemoglobiin on korras, seda tean. See on mul pigem alati seal ülemise piiri lähedal olnud. No ja trenni jõuan ka teha, enesetunne on trennis hea, seega sellist üldist füüsilist jõuetust ei ole. Vahetult peale trenni endorfiinid natuke ikka mõjuvad ka, aga vanasti suutsin selle enesetunde pealt palju kauem erksam olla.

Nagu selline… raske kirjeldada, aga ma ei oota enam midagi. Mingit õhinat ei ole. Ma ei oota puhkust, et oh, siis teeks seda ja teist. Ma ei oota ei tööhommikut ega õhtust kojuminekut. Kõik on üks ühtlane mudru, millega lihtsalt peab tegelema, sest mõistlikud täiskasvanud teevad nii, see on nende vastutus. Paha tunnistada, aga ma ei oota ka lapsega pärast lasteaeda taaskohtumist, sest ta on 120% minuga, soovib mu tähelepanu ja kui lasteaiapäev oli emotsionaalne, siis läheb veel pikalt tema tunnete lahendamise peale ja viimasel ajal on mul ka selles vallas väga vähe kannatust.

Ma tean, et ilmselgelt on mul ka tass tühi, seda on ka varem olnud, aga mitte kunagi nii pikalt ja siis ma vähemalt tundsin seda tahet või soovi, et mida ma kõik teeks, kui saaksin aja vaid enda tarbeks. Nüüd ma ei oota enam seda ka. Ma saaksin vabalt lapse paariks päevaks vanavanematele sokutada, aga see tundub mõttetu, sest “mis ma siis ikka teeks”. Elurõõmu on null. Seepärast mõtlengi, et äkki depressioon. Hetkel käib lihtsalt veel kohusetunne üle ja liigutan ennast.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 10:20; 17.05 10:31; 17.05 11:43;
To report this post you need to login first.

minu meelest on see küll depressiooni kirjeldus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul tingimata vaja diagnoosi saada?
Tavaline keskiga. Küigil on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul tingimata vaja diagnoosi saada?

Tavaline keskiga. Küigil on.

Kuna mu ema on depressiooniga kimpus olnud, siis ma jah, tahaks, et mul asi ei süveneks, vaid saaks õigel ajal jaole. Ilmselt on mul teatav eelsoodumus. Pöördun ilmselt igaks juhuks perearstile, enne kui kohusetunne ka enam liikuma ei pane.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 10:20; 17.05 10:31; 17.05 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul tingimata vaja diagnoosi saada?

Tavaline keskiga. Küigil on.

tavaline keskiga ei tähenda kindlasti ükskõikset apaatset halli elu

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi näiteks depremini, kannatuslille, nervostrongi. Mõju on individuaalne ja võib-olla teeb paremaks. Perearst võib kirjutada tablette aga sellises augus sa kindlasti pole, et neid tarvitama hakata. Ka psühholoog võiks aidata, teraapiavormis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te olete mõelnud varasema elu ja praeguse elu peale? Kui ma olin laps, siis oligi vanematel kohustused. tuli teha, kus sa pääsed. kas keegi läks rõõmuga hommikul lüpsma võ heina tegema või nõusid pesema või kartuleid koorima. tuli teha lihtsalt. ja kuna masinaid mis teeks pesupesemise või nõudepesu lihtsamaks ka polnud, siis keegi vist ei mõelnudki sellele, et neid tegevusi võiks üldse nautida. tulemust vast vaid. või tunti kergendust et hein sai enne vihma tehtud.
seoses uute tuultega, peaks nagu kõike mida teed nautima, tegemistest rõõmu tundma ja kui sa ei tunne nii, siis oled vaimse häirega. meil on loosungid-naudi päeva, haara päevast, ela tänases jne. vanasti oli peamiselt et pill tuleb pika ilu peale või tänasida toimetusi ära viska homse varna. me oleme nii palju arenenud, et teame et PEAN asemel tuleb öelda TAHAN. tekibki tunne, et kõike mida teeme, seda me tahame teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pöördu ikka arstile. Kui sporditegemine ka enam serotoniini taset ei tõsta siis tuleks midagi ette võtta.

_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Depressioon?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.