Esileht Ilu ja tervis Depressiooni ravi ei mõju

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Depressiooni ravi ei mõju

Postitas:

Kui enam midagi ei aita, siis külm vesi võib abiks olla. Taliujumine ja ka end külma kraaniveega ülevalamine. See on looduslik nõelravi. Kui korra ärateed, siis saad aru, miks ta mõjub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taliujumine on tõesti hea.

grupiteraapia võib ka aidata. siin on igasugu võimalusi lahti kirjeldatud https://avitus.ee/depressioon/

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ütlesin, tuleks leida spetsialist kes suudab probleemi olemusega sügavuti tegeleda, psühhoanalüütik näiteks

Jaa, sealgi on käidud ja suuri summasid jäetud. Saime siis teada sellise tõsiasja, et probleemid tulenevad lapsepölvest halbadest suhetest vanematega. See oli ennegi teada, aga mis edasi? Muud probleemid tulenevad järgmistest elusündmustest, aga mis teha siis? Neid ei saa kuidagi muuta.

Eks kôigil on lapsepôlvest omad jäljed. Ei saagi päriselt hinnata, et milline lapsepõlv parim on. Kôik oleneb paljudest asjades. Osadel ei ole probleem elada täiskasvanuna ilma psüühiliste segajateta ka siis, kui vanemad oli alkohoolikud vm. Teised on elanud vati sees lapsena ja maadlevad kogu elu depressiooniga.
Fakt on aga see, et suure inimesena sa ei sõltu enam oma lapsepõlvest. Täisealine võib ise otsustada, kuidas ta oma minevikku tôlgendab ja sellega rahu teeb.
Igat pidi pikk jutt, aga ennast saab aidata ise, küsides abi spetsialistidelt. Võib võtta toetavaid ravimeid, aga mõttemaailm tuleb proovida paika panna. Väga hea on vestelda inimestega, kes kuulavad ja mõningaid niidiotsi annavad-psühholoogid jms

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 13:12; 04.04 16:29; 04.04 16:50; 04.04 23:07; 05.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igat pidi pikk jutt, aga ennast saab aidata ise, küsides abi spetsialistidelt. Võib võtta toetavaid ravimeid, aga mõttemaailm tuleb proovida paika panna. Väga hea on vestelda inimestega, kes kuulavad ja mõningaid niidiotsi annavad-psühholoogid jms

Väga tore, seda kõike olengi ju teinud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.11 22:38; 23.11 09:25; 23.11 10:35; 23.11 11:16; 23.11 11:26; 23.11 15:57; 23.11 17:31; 23.11 18:38; 23.11 19:20; 23.11 21:18; 23.11 22:17; 04.04 15:26; 04.04 16:37; 05.04 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igat pidi pikk jutt, aga ennast saab aidata ise, küsides abi spetsialistidelt. Võib võtta toetavaid ravimeid, aga mõttemaailm tuleb proovida paika panna. Väga hea on vestelda inimestega, kes kuulavad ja mõningaid niidiotsi annavad-psühholoogid jms

Väga tore, seda kõike olengi ju teinud.

On sul jõudu olla tänulik ja õnnelik selle ûle, mis sul on hästi? Kas on midagi, mis su enesetundele hästi mõjub või naerma ajab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 13:12; 04.04 16:29; 04.04 16:50; 04.04 23:07; 05.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul jõudu olla tänulik ja õnnelik selle ûle, mis sul on hästi? Kas on midagi, mis su enesetundele hästi mõjub või naerma ajab?

On ikka, mulle meeldib oma lapse ja koeraga koos olla. Lapse pärast jätkangi ja proovin iga päev hea ema olla.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.11 22:38; 23.11 09:25; 23.11 10:35; 23.11 11:16; 23.11 11:26; 23.11 15:57; 23.11 17:31; 23.11 18:38; 23.11 19:20; 23.11 21:18; 23.11 22:17; 04.04 15:26; 04.04 16:37; 05.04 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul jõudu olla tänulik ja õnnelik selle ûle, mis sul on hästi? Kas on midagi, mis su enesetundele hästi mõjub või naerma ajab?

On ikka, mulle meeldib oma lapse ja koeraga koos olla. Lapse pärast jätkangi ja proovin iga päev hea ema olla.

On sul depressioon vôi krooniline ärevus? Mul endal see viimane. Väga väike muutus võib olla tagasilöök.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 13:12; 04.04 16:29; 04.04 16:50; 04.04 23:07; 05.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin sama, et kui reisima tahad minna siis polegi su olukord nii lootusetu. 😉 Aga äkki oled enda vastu liiga karm, nõuad endalt palju nii kodus ja tööl. Katsu võtta lebomalt, on asju mis ei peagi alati viimase peal olema…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub siis nii, et asi ei ole siiski ajukeemias, kui rohud ei mõju. Tegele vaimse poolega siis pigem. Mine kasvõi selgeltnägija juurde. Kaotada pole enam ju midagi, aga on variant, et saad abi mujalt.

Pooldan ja soovitan sama. Kui tavameditsiinist pole abi saanud, miks mitte proovida alternatiivset? Soovitaksin ka proovida läbi teha ayahuasca tseremoonia. Googelda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, trenni ma ei tee. Tegelikult usun, et sellest võiks reaalselt kasu olla.

On!! Ma ise ka laisk trenni tegija. Mulle sobiks sörk v kiirkõnd ja jooga. Mitte iga jooga. Selline, mis sisaldab palju venitust ja nn energia vabastamist. Peale trenni tantsin koju. Praegu ei saa joogas käia ja sörkida ei viitsi omast lollusest. Kui sul on ärevus, siis soovitan seda õppida edasi lükkama. Et lihtsalt ei muretse ja ongi kôik. Pärast muretsen. Või homme muretsenm Nii nagu tavaliselt lûkatakse olulisi asju edasi????.
Aga…ma ei tea kui vana sa oled, aga ilmselt minust noorem. Mina olen tänaseks päevaks aru saanud, et inimeseks sûndimine ongi karistus????. Ja et ega suurele osale inimestest on see ûks katsumuste jada. Lihtsalt tulebki elada hetkes. Et vaata kui hea meel mu koeral selle kondi üle praegu on..ja rõõmustada tema pärast. Nende hetkede nimel elame.
Need kes paistavad rõõmsad..võin vanduda..nad oskavad niisugused lihtsalt näida. Sisemiselt oleme me kôik üksi. Võib-olla on ka neid, kes siiralt rõõmsad ja tãis elujõudu, aga no..neil on mingi muu viga ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 13:12; 04.04 16:29; 04.04 16:50; 04.04 23:07; 05.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti proovida tõsta kehalist aktiivsust. Endorfiinid on võimas kraam.
Leia mingi füüsiline ala, mis sulle tõesti meeldib. Näiteks kiirkõnd või jooga. Miks mitte ka mõlemad.
Teine asi on toitumine, mis tuleks kriitilise pilguga üle vaadata.
Süüa tuleks võimalikult naturaalset ja töötlemata kvaliteetset toitu. See pole koht, kust kokku hoida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul depressioon vôi krooniline ärevus? Mul endal see viimane. Väga väike muutus võib olla tagasilöök.

Mul on mõlemad, aga ärevuse vastu need rohud natuke aitavad. Mul ongi diagnoositud keskmise raskusega depressioon, eks jah asi võiks ju ka hullem olla. Osad inimesed on päris voodis ja ei suuda midagi teha, mina ikka suudan ennast sundida. Eneseatapu mõtteid on, aga neid suudan ka tõrjuda. On olnud ka nii hull, et enesetapp tundubki nagu ainuke väljapääs, mida peab kindlasti tegema. Pärast lapse sündi sõitsin tundide kaupa ringi ja mõtlesin, et sõidan vastu puud, jõuga pidin seda ära hoidma. Ja oli tunne, et oma beebi tahan kindlasti kaasa võtta, sest ma ei jäta oma kõige kallimat nii jubedasse maailma üksi. Osad naised tapavad ennast ja oma lapse ära ja keegi ei mõista, kuidas saab nii käituda. Aga see on kuidagi nagu sundmõte ja sel hetkel tundub täitsa loogiline. Seega võib-olla mingil määral need ravimid ikkagi on aidanud, sest nii hull enam ei ole ja ennast kindlasti ära ei tapa, olen seda täiesti kindlalt otsustanud. Ja olen ka otsustanud, et võin ennast tunda nii halvasti kui tahes, oma lapsele olen ikka hea ema. Siiski on see pidev võitlus väga kurnav. Ei mäletagi enam, millal viimane kord ennast õnnelikuna või rõõmsana tundsin. Praegu tundub, et seda polegi kunagi olnud. Kurb on ka sellepärast, et teised panevad oma energia karjäärile, millegi saavutamisele elus vms, aga minu energia kulub kõik lihtsalt normaalseks olemisele ära.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 22.11 22:38; 23.11 09:25; 23.11 10:35; 23.11 11:16; 23.11 11:26; 23.11 15:57; 23.11 17:31; 23.11 18:38; 23.11 19:20; 23.11 21:18; 23.11 22:17; 04.04 15:26; 04.04 16:37; 05.04 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul depressioon vôi krooniline ärevus? Mul endal see viimane. Väga väike muutus võib olla tagasilöök.

Mul on mõlemad, aga ärevuse vastu need rohud natuke aitavad. Mul ongi diagnoositud keskmise raskusega depressioon, eks jah asi võiks ju ka hullem olla. Osad inimesed on päris voodis ja ei suuda midagi teha, mina ikka suudan ennast sundida. Eneseatapu mõtteid on, aga neid suudan ka tõrjuda. On olnud ka nii hull, et enesetapp tundubki nagu ainuke väljapääs, mida peab kindlasti tegema. Pärast lapse sündi sõitsin tundide kaupa ringi ja mõtlesin, et sõidan vastu puud, jõuga pidin seda ära hoidma. Ja oli tunne, et oma beebi tahan kindlasti kaasa võtta, sest ma ei jäta oma kõige kallimat nii jubedasse maailma üksi. Osad naised tapavad ennast ja oma lapse ära ja keegi ei mõista, kuidas saab nii käituda. Aga see on kuidagi nagu sundmõte ja sel hetkel tundub täitsa loogiline. Seega võib-olla mingil määral need ravimid ikkagi on aidanud, sest nii hull enam ei ole ja ennast kindlasti ära ei tapa, olen seda täiesti kindlalt otsustanud. Ja olen ka otsustanud, et võin ennast tunda nii halvasti kui tahes, oma lapsele olen ikka hea ema. Siiski on see pidev võitlus väga kurnav. Ei mäletagi enam, millal viimane kord ennast õnnelikuna või rõõmsana tundsin. Praegu tundub, et seda polegi kunagi olnud. Kurb on ka sellepärast, et teised panevad oma energia karjäärile, millegi saavutamisele elus vms, aga minu energia kulub kõik lihtsalt normaalseks olemisele ära.

Las teised kulutavad energiat karjäärile jne. Kõik ei pea!
Mul omal ka nii, et on igasugu põnevaid mõtteid, aga teostuseks energiat ei piisa..st vahepeal piisab ja siis tuleb auk ja ei taha midagi teha.
Aga sa ei ela asjata! See vôibki sinu elu sisu olla, et pûhendad end lapsele. Hoolitsed et temal tuleks rõõmsam elu kui sul endal on. See ei ole väike asi! Paljud teevad kogi elu igasugu põnevaid asju, aga oma lapsi nad vbl lõpuni ei tunnegi

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.04 13:12; 04.04 16:29; 04.04 16:50; 04.04 23:07; 05.04 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lugeda raamatut Tugev aju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina intovert lapsest saaati ja depressiivik… vist kah lapsest saadik. 2x depr. ravi saanud aga seda siis 35, 36, 37, 38 vanuses. praegu 40.
Spordist.. ostin maanteeratta ja talveks rattapuki ja kasutan sealseid treeningprogramme.
Ostsin tossud ja jooksen aga teen seda treeneri kava järgi, siis on ees juhend, kuidas just joosta ja kontrollitakse ka, kas ma teen ka kuidas teen ja jälgib arengut. Ja seda arengut on! See teeb rõõmu ja treeningud ei ole üldsegi ülejõu käivad.
Ostsin üks talv ka head korralikud suusad ja käisin küngastel üles alla tuhisemas, kodust 30km kaugusel.

Võtan osa vast vaid ca 10st rahvaspordiüritusest aastas.
Ma olin täitsa spordipõlgur 3a tagasi. Aga nüüd täiesti elustiil ja muu elu sätitud, et saaks see tunnine trenn tehtud.
Masendushoogi on ikka aga vähemasti on nüüd mul oma väiksed eesmärgid- et aasta pärast jooksen seal selle ajaga, rattaga teen selle rattaralli nii minutit kiiremini jne. ja seal juures pulss ehk madalam, tunnen rõõmu lihtsalt enda füülilisest arengust ja vaimne tasakaal on paigast ära harvem kui 3a tagasi.

Ahjaa, mina ei ole ka karjäärile pühendunud, tööd teen, aga põhiine on, et saaks vabal ajal olla oma tegemistea ja vahest teen vähem tööd ja lepin pisema palgaga kui tunnen, et vajan enda jaoks rohkem- no, et ei läheks liigselt närviliseks. 18 kooelu jooksul olen reisinud 2x mehega paar päeva ja siis lastega 2x. Seega reisime harva, sest raha nii palju pole ja ma ei põe üldse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav kui palju mängib kaasa temperamenditüüp? Melanhoolikud ilmselt on suurema vastuvõtlikkusega depressioonile. Mõned inimesed lihtsalt ongi loomupäraselt nö. kurvad.

Olen isegi selline, kellele ravimid pole aidanud. Ei loodagi enam, et midagi paremaks läheb vaid olen loobunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antidepressandid ilma arsti retseptita – https://euhealth24.com/et/drug/prozac Soovitan.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arst rääkis mulle just eile, et füüsiline aktiivsus, võimalusel pulss korralikult üles, mitte lihtsalt jalutamine, pidavat osadele inimestele sama, või isegi tõhusamalt mõjuma, kui antidepressandid. Nii, et kui kõik juba proovitud, siis tasub seda tõesti proovida.

 

Lõime alguses keegi rääkis elektriravist, aga ilmselt pidas silmas transkraniaalset alalisvoolu teraapiat, mis pidavat tõesti tõhus depressiooniravi olema. See pole mingi elektrišoki ravi, vaid mingi mütsike juhtmetega tõmmatakse pähe ja ise midagi ei tunnegi samal ajal. Googeldades leiad rohkem infot, see on Eestis ravijuhendites täiesti olemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kirikusse. Istu teenistuse ajal pingile ja lihtsalt ole. Mine jälle ja jälle. Ajapikku mõtted enam ei torma ringi. Mingi rahu saabub sinusse.

Mine metsa oma usupropagandaga.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui depressionile ravi ei mõju siis järelikult on selle depressiooni taga midagi muud peidus, näiteks traumahäire, adhd, autism vms.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kirikusse. Istu teenistuse ajal pingile ja lihtsalt ole. Mine jälle ja jälle. Ajapikku mõtted enam ei torma ringi. Mingi rahu saabub sinusse.

Mine metsa oma usupropagandaga.

Mina siin küll ei näinud mingit usupropagandat. Kirikus on lihtsam rahuneda. Keskkond on väga oluline. Kes suudab, leiutab endale muu rahunemiskoha. Mina käin mere ääres, näiteks. Aga mõistan täpselt, mida mõeldi selle soovitusega kirikusse minna. Ka mulle mõjub kirikus viibimine positiivselt. Ja ma pole absoluutselt usklik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav kui palju mängib kaasa temperamenditüüp? Melanhoolikud ilmselt on suurema vastuvõtlikkusega depressioonile. Mõned inimesed lihtsalt ongi loomupäraselt nö. kurvad.

Olen isegi selline, kellele ravimid pole aidanud. Ei loodagi enam, et midagi paremaks läheb vaid olen loobunud.

Mina loomult täielik optimist, aga põen ravile allumatut depressiooni üle 30a. On paremaid ja halvemaid aegu, aga ausõna sellega on võimalik ära harjuda. Mul õnneks enesetapumõtteid- ega katseid enam pole, kohusetunne oma laste ees on liiga suur. Aga laste ajal on neid mõtteid aastaid tagasi olnud. Enne lapsi olen ka napilt pääsenud kokku kahel korral. Voodist välja on mul periooditi väga raske saada ja magangi terve päeva maha. Sügavalt. Aga sellega tõepoolest on võimalik harjuda ja mõelda, et minu eluviis ongi selline ja ma ei stressa kui vahel kurvem olen või pole teiste moodi vms – see olen lihtsalt mina ja see on minu kogemus. Ja eladki niimoodi päev korraga, leides ilmselt igas päevas siiski väikeseid positiivseid noote ka kõige nõmedamal päeval. A’la mingi asi maitses hästi, laps tõi koolist hea hinde või koer sõi kingad ära küll, aga vähemalt mitte neid lemmikuid :))

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigis massaažiõpikutes on kirjas, et massaaž on hea vahend stressi raviks.

Siin oli palju kirjutajaid, kel on stress või depressioon. Kui paljudele teist arst on soovitanud regulaarset massaaži? Põgusalt vaatasin vastused üle, aga ei märganud seda soovitust.

Teema algatajale – leia endale hea massöör ja käi ta juures kord nädalas. Jah, parimate töö maksab. Aga tulemus on seda väärt. Tean omast käest, olen kergesti erutuva närvisüsteemi esindaja. Hakkasin käima massaažis 32-selt, tollest ajast pingestressi ületamisega pole mingit probleemi, elu on täis põnevust ja nüüd 56-selt lõpetasin massööri kutseõppe. Sest tean mis on hea ja arvan, et elu alles algab.

Lisan ka selle seiga, et hea massööri leidmine võib võtta aega. Selle pärast läksingi õppima, et minu pikaaegne massöör läks pensionile ja kaks aastat ei suutnud leida talle väärilist asendajat. Küsi soovitusi tuttavatelt, sõpradelt ning varu kannatust kuni leiad õige, just Sinule sobiva.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Ilu ja tervis Depressiooni ravi ei mõju