Esileht Ilu ja tervis Depressioonis sõbranna toetamine + ravimite võtmine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Depressioonis sõbranna toetamine + ravimite võtmine

Mul on mitu sõbrannat, kes põevad kroonilist depressiooni. Esmadiagnoosi on kõik saanud aastaid tagasi ja nüüd käib haigus edasi-tagasi. Üks on avameelsem depressiooni teemal, teised mitte nii väga. Saan muidugi aru, et tegemist on haigusega, mis vajab tegelemist ja ravimist, ka ravimeid. Aga kuidas ümbritsevad inimesed saaksid neid aidata ja toetada?

Teine küsimus on depressiooni ravimite kohta. Kas see on tavaline, et ravimitest vabaneda on raske ja varem või hiljem tuleb neid uuesti võtma hakata? Minu üllatuseks võetakse neid aastaid järjest, ka raseduse ja imetamise ajal. Muidugi tuleb alati kaaluda kasu ja kahju, aga kas meie ümber ongi nii palju inimesi, kes vajavad igapäevase elu elamiseks ravimeid?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan teisele küsimusele:

jah, võetakse ka raseduse ja imetamise ajal tablette, aga tõenäoliselt on sellisel juhul arst määranud nõrgema toimega ravimid.

Jah, depressiooniravimitest loobumine võib olla raske, sest need võivad põhjustada ka sõltuvust, harilikult tehakse seda lõpetamist ka järk-järgult nõrgematele rohtudele üle minnes, mitte kohe prauhti et võtsid aasta aega kangeid tablette ja siis ühel päeval enam ei võta. Mõnikord on vahepeal ravimises paus, aga võib tõesti olla vajalik, et ikkagi uuesti raviga alustada. Ravi on pikaajaline ja see haigus võib käia ka lainetena. Mingit kindlat retsepti ei ole ka, st iga ravim ei sobi, mõni võib olukorra hoopis halvemaks teha (kõrvaltoimed). Sellisel juhul vahetatakse ravimit.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 09:44; 01.10 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab, kas ükskord ravimiga alustades jäädki võtma? Etv peal oli saade Avandist, kes võttis pool aastat ja sai end korda ja pole rohkem elu jooksul pidanud tarvitama.
Olen üldiselt väga AD vastu olnud. Hetkel aga keeruliste südmuste jada viinud selleni et kaalun. Sest absoluutselt pole motivatsiooni igapäeva toimetusteks, energia on nii nullis, võtan tunde hoogu, et mõne tavalise tegevusega alustada. Lastel päris keeruline sellise emaga, rääkimata abikaasast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa pead oma energiat sõbranna toetamisele raiskama? Tal on ju rohud ja arst juba ravimiseks, mis toetust sa pakkuda tahad? Miks elada enda elu keeruliseks. Muidugi suhtled temaga edasi, aga toetada ja aidata pole ju vaja.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab, kas ükskord ravimiga alustades jäädki võtma?

Mida kiiremini ravi alustad, seda suurem tõenäosus on, et ravi saab ka kiiremini läbi, st et sa ei pea eluaeg tablette neelama. Depressioon on süvenev haigus, kui venitad arsti juurde minemisega aastaid, siis ei pruugigi lõpuks ennast enam korda saada.

Samas kui ei ole väga hirmus seisund, siis mõnikord võid sellest välja tulla ka ilma retseptiravimiteta. Apteegis on ka käsimüügis ravimeid. Näiteks võib proovida naistepuna kapsleid. Kui on uinumisega raskusi, siis palderjanitablette jms. Liikuda palju, teha vitamiinikuur.

Kui need looduslikud ravimid ja vitamiinid ei mõju, siis ikka peaks minema arsti juurde. Mina ise olen saanud nendest looduslikest variantidest abi, aga mu sugulane siiski sööb arsti poolt määratud rohtusid. Ja õigesti teeb, arvan ma. Tema käib lisaks ka teraapias. Varem sagedamini, nüüd kaks korda aastas.

Sellega ma tahan öelda, et iga juhtum on individuaalne. Mõnda loodusravi ei aita, teisele see aga sobib.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 09:44; 01.10 10:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi aeg-ajalt- on Sinuga ok? Soovid midagi, kuhugi minna nt loodusesse.
Haigus on perioodidega, sõltub ka välisest stressifaktorist.
AD min kuur ongi 0.5a. Erinevalt rahustitest ei tekita sõltuvust ega uimasust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on mitu sõbrannat depressioonis ja sa tunned veel soovi neid kõiki toetada, siis on kaks võimalust – sa kas suhtled nendega harva, või siis pole nende depressioon kuigi tõsine. Üldiselt suudab üks depressioonis inimene terved enda kõrval päris kiiresti üsna ära kurnata.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab, kas ükskord ravimiga alustades jäädki võtma? Etv peal oli saade Avandist, kes võttis pool aastat ja sai end korda ja pole rohkem elu jooksul pidanud tarvitama.

Olen üldiselt väga AD vastu olnud. Hetkel aga keeruliste südmuste jada viinud selleni et kaalun. Sest absoluutselt pole motivatsiooni igapäeva toimetusteks, energia on nii nullis, võtan tunde hoogu, et mõne tavalise tegevusega alustada. Lastel päris keeruline sellise emaga, rääkimata abikaasast.

Minul oli ka nii nagu Avandil. Pool aastat võtsin, lõpetasin, kui viimane tablett karbist otsa sai ja sellest nüüd 12 a möödas. Ajukeemia läks paika, elurõõm ja – isu tulid tagasi. Hiljem on olnud kergemaid episoode, millest olen psühholoogi abil üle saanud.
Ei tekkinud mingit sõltuvust ega võõrutusnähte. Tegu pole siiski narkootikumiga. Ka minu depressioon väljendus täielikus apaatias, seega loomulikult ei kirjutatud rahusteid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt suudab üks depressioonis inimene terved enda kõrval päris kiiresti üsna ära kurnata.

Depressioon avaldub ju sajal erineval moel, mõni depressiivik on väga rõõmsatujuline ja krapsakas kuni ennast kõigile ootamatult ära tapab, teine jälle vingub ja vingub, aga elab kõik teised üle. Seega ära üldista.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka huvitab, kas ükskord ravimiga alustades jäädki võtma? Etv peal oli saade Avandist, kes võttis pool aastat ja sai end korda ja pole rohkem elu jooksul pidanud tarvitama.

Olen üldiselt väga AD vastu olnud. Hetkel aga keeruliste südmuste jada viinud selleni et kaalun. Sest absoluutselt pole motivatsiooni igapäeva toimetusteks, energia on nii nullis, võtan tunde hoogu, et mõne tavalise tegevusega alustada. Lastel päris keeruline sellise emaga, rääkimata abikaasast.

Minul oli ka nii nagu Avandil. Pool aastat võtsin, lõpetasin, kui viimane tablett karbist otsa sai ja sellest nüüd 12 a möödas. Ajukeemia läks paika, elurõõm ja – isu tulid tagasi. Hiljem on olnud kergemaid episoode, millest olen psühholoogi abil üle saanud.

Ei tekkinud mingit sõltuvust ega võõrutusnähte. Tegu pole siiski narkootikumiga. Ka minu depressioon väljendus täielikus apaatias, seega loomulikult ei kirjutatud rahusteid.

Nii lihtsalt ilmselt võibki minna siis kui haigusele õigel ajal jälile saadakse. Kui see pikemalt enda teadmata ja ravimata siis lähebki nö. krooniliseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nad sporti teevad? Depressiooni vastu aitab väga hästi jooksmine ja rattasõit.

Kunagi 1 psühhiaater ütles, et on inimesi, kes peavadki elu lõpuni AD-sid võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitu sõbrannat, kes põevad kroonilist depressiooni. Esmadiagnoosi on kõik saanud aastaid tagasi ja nüüd käib haigus edasi-tagasi. Üks on avameelsem depressiooni teemal, teised mitte nii väga. Saan muidugi aru, et tegemist on haigusega, mis vajab tegelemist ja ravimist, ka ravimeid. Aga kuidas ümbritsevad inimesed saaksid neid aidata ja toetada?

Teine küsimus on depressiooni ravimite kohta. Kas see on tavaline, et ravimitest vabaneda on raske ja varem või hiljem tuleb neid uuesti võtma hakata? Minu üllatuseks võetakse neid aastaid järjest, ka raseduse ja imetamise ajal. Muidugi tuleb alati kaaluda kasu ja kahju, aga kas meie ümber ongi nii palju inimesi, kes vajavad igapäevase elu elamiseks ravimeid?

Ümbritsevad inimesed saavad toetada nii, et on vajadusel lihtsalt olemas, ei midagi muud.

Ravimite korduv vajadus sõltub inimesest, depressiooni liigist ja tasemest, elustiilist, uutest depressiooni esilekutsuvatest teguritest jne, jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Depressioonis sõbranna toetamine + ravimite võtmine