Esileht Lapse ootamine Detsembri beebid 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 188 )

Teema: Detsembri beebid 2022

Postitas:
Kägu

Minul ka kõhus torgib ja kisub, see on üks levinumaid varase raseduse sümptomeid 🙂 mäletan esimesest rasedusest sama tunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Tulen aprillikuu triibupüüdjatest teie juurde üle!
Minul algas eelmine menstruatsioon 10.03. Ov oli 30.03. Eile dpo8 sain positiivse testi (First Response) ???? täna kordasin hommikul, oli ilusti tumedam ja kuna noh, ei suuda asja uskuda, tegin nüüd umbes tunnike tagasi Formula Vitale ka (selle tundlikkus vist 10miu?) – ka see on õrnalt-õrnalt positiivne, kuid nii nähtavalt, et isegi pildile saab ilusti. Täna peaks menstruatsiooni järgi olema 4+2. ????
Nii suur rõõm on teiega liituda!
TA peaks olema kalkulaatori järgi siis umbes 15.12.

Arsti juurde plaanin minna kuu viimasel nädalal või üldse mai alguses. Esimene ja kauaoodatud beebi! Loodan, et kõik sujub ja beebi kasvab.
Sümptomitest nii palju, et viimased kolm-neli päeva on hullud gaasid olnud, eile oli ka kõht lahti. Kisub-sikutab kõhus ka minul, aga olen rahulik ja naudin. Nii tore meel on!

kkmm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Tulen aprillikuu triibupüüdjatest teie juurde üle!

Minul algas eelmine menstruatsioon 10.03. Ov oli 30.03. Eile dpo8 sain positiivse testi (First Response) ???? täna kordasin hommikul, oli ilusti tumedam ja kuna noh, ei suuda asja uskuda, tegin nüüd umbes tunnike tagasi Formula Vitale ka (selle tundlikkus vist 10miu?) – ka see on õrnalt-õrnalt positiivne, kuid nii nähtavalt, et isegi pildile saab ilusti. Täna peaks menstruatsiooni järgi olema 4+2. ????

Nii suur rõõm on teiega liituda!

TA peaks olema kalkulaatori järgi siis umbes 15.12.

Arsti juurde plaanin minna kuu viimasel nädalal või üldse mai alguses. Esimene ja kauaoodatud beebi! Loodan, et kõik sujub ja beebi kasvab.

Sümptomitest nii palju, et viimased kolm-neli päeva on hullud gaasid olnud, eile oli ka kõht lahti. Kisub-sikutab kõhus ka minul, aga olen rahulik ja naudin. Nii tore meel on!

kkmm

Palju õnne!!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Mina sain 2 triipu testile neli päeva tagasi. Hetkel peaks olema 5+ 4. Ämmaemanda juurde lähen 21.aprill. Täpselt üks päev peale oma esimese lapse aastaseks saamist.

Triipe me otseselt ei püüdnud aga ära ka ei hoidnud. Sümptomitest on vahetevahel alakõhus valud ning rinnad hellad. Kõige vastikum on see, et täpselt enne magama minekut läheb kõht tohutult tühjaks. Eelmise rasedusega kallistasin terve esimene trimester potti. Väga väga loodan, et seekord iiveldab vähem.

palju õnne kõigile!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

21.04 tähtis päev siin grupis.

Paljudel see päev arstile minek. Samuti ka minul????

 

Katzzz

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba uued detsembribeebid! Aasta tagasi olin ise samuti detsembribeebide grupis. Palju õnne ja ilusat ootust teile! ????

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka detsembrikatega. Tähtaeg 22.dets,seega suht jõululaps tulekul.

Tegemist meie pere neljandaga.

Kas detsembrikatele juba facebooki grupp ka on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liitun ka detsembrikatega. Tähtaeg 22.dets,seega suht jõululaps tulekul.

Tegemist meie pere neljandaga.

Kas detsembrikatele juba facebooki grupp ka on?

Kuna esimene laps tulekul, siis ei oska sellist gruppi isegi oodata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teil isudega?

Täna hommikust saati mitte millegi järgi isu ei ole, samas kõht tühi. Esimest korda vist üle aastate polnud hommikul kohvi isu, ausalt ma ei uskunud, et see juhtub ????. 3-4 korda mõtlesin ümber, mida süüa tahan ja lōpuks võitis kartul heeringaga????. Smuutid, apelsinid, ploomid ja muud puuviljad lähevad nagu soojad saiad, aga muud tuleb ka päeva peale süüa ????.

May

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne ja tere tulemast kõigile detsembrikatele!

Minul UH 20.04 viljatusravikliinikus, ämmakale lähen hiljem. Kes ennast ITK-s arvele võtavad, millise ämmaka juurde lähete?

Minul ka sümptomitest peamine, et söögivahed ei tohi pikad olla, muidu tuleb kohe nõrkus peale.

Morgase

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Liitun ka detsembribeebidega, praeguse seisuga olen 5+1 ja oodatav tähtaeg 10.12. Olen ikka siin foorumis vaikne lugeja olnud, vahepeal olin ka triibupüüdjates, kuid lõpuks enam ei suutnud, liiga kurb/masendav oli. Juba pärast poolt aastat proovimist tegelikult tekkis mul päris suur masendus (ma tean, et siin inimesi kes aastaid proovinud, ei kujuta ette mida teie veel olete tundnud) ja sain hiljuti 30a ka, seda enam tuli mure, kas kõik on korras ja hirm puges naha vahele. Panin endale kontrolliks arstiaja 08.04, sest varsti hakkas proovimisest aasta täis saama. Siis aga jäid päevad hiljaks 2 päeva. Samas rinnad olid juba mitu päeva valusad olnud, kõhus olid päeva krampide laadsed valud nagu kohe hakkasid päevad, olin kindel et kohe hakkavad. Imelik oli ainult see, et krambitas, kuid päevi ikka polnud, Tegin nagu muuseas 05.04 testi, isegi tegelikult eriti ei lootnud ja tuli 2 triipu. Vahtisin tükk aega testi,  ma olin kindel et see praak vms ja tegin 2 veel. Ikka POS. Muidugi ma ikka ei suutnud uskuda ja läksin synlabi sama hommik- hcg oli 454.62. Olingi rase 🙂

08.04 käisin günekoloogi juures, nägime ainult lootemuna(?), selline vedelikupaun pm, ämmakas ütles et liiga vara, et midagi oleks rohkem näha. 08.04 hcg oli 2852, prog 70.

Mul ämmaemanda aeg ITKs 06.05 Maris Kirsi juures, teda soovitas mulle üks hea tuttav, pidi imetore olema.

Raseduse tunnustest praegu mul vahelduvalt iiveldus, väsimus, peavalu, rinnad valusad. Iiveldus käib nagu lainetena, täna hommikul jälle täiesti ok olla. Söögiisu on kõvasti kasvanud.

Mul pidi muidugi olema sellel neljapäeval tarkusehamba väljatõmbamine, kuid nüüd ei tea, kas lähen. Kardan nimelt kohutavalt hambaarsti ja tean kui stressirohke see asi minu jaoks tuleb, ei tea kuidas see kõhubeebile mõjuda võib… Günekoloog ütles, et võid ära käia, samas lugesin et igal pool soovitatakse ikkagi oodata kuni teise trimestrini. Hammas ei valuta, kuid veebruaris oli hambaarsti sõnul seal auk sees ja tuleks ikkagi välja võtta, et ei läheks põletikuliseks. Õnneks jõudsin kõik teised hambad enne korda teha, see oligi viimane.

Vabandust, tuli väga pikk kiri:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, MelissaP ja palju õnne! Mina võtsin ka ennast Maris Kirsi juurde arvele, lähen sinna 4.05. Esimese lapsega olin samuti Marise juures ja jäin väga rahule 🙂

Ma ka kohe üldse ei salli hambaarsti juures käimist ja mul samuti tarkusehambas auk, ei teagi, mida teha sellega. Tegelikult peaks ju hambaid kindlasti rasedana ravima, põletik pole lapsele üldse hea, aga samas tarkusehamba väljatõmbamisel võib ju pärast antibiootikumiravi vaja minna…

Morgase

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh ja palju õnne sulle ka Morgase! Tore kuulda, et sul juba Marisega hea kogemus. Minul tuleb esimene laps, seega pole üldse veel ämmakatega kogemus.

Vahepeal helistas tagasi mu hambaarst ja tema ütles, et hamba väljatõmbamiseks tuleks oodata teise trimestrini. Ta rääkis, et kuna auk sees, tuleks ikkagi välja tõmmata, sest kui peaks hakkama 3.trimester valutama, siis on selle eemaldamine suurem probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne MelissaP! Meil mitu kokkulangevust – esimene laps, sama vanus ja esialgne s.tähtaeg ????.

Mina olen hetkel aja broneerinud Maila Terasmees juures, vaatasin täitsa Tervisetrendi arvamuste järgi + guugeldasin ja tundub, et sattusin väga hea ämmaka otsa. Samas ma ei ole hetkel veel 100% otsustanud, et kas lähen ikka ITK-sse või võtan viljatusravikliinikus arvele. Otsustan ilmselt esimese UH paiku, mis 21.04 ????.

Ma just kirjutasin ka, et enesetunne isutuse ja toidu valiku osas täitsa kehv ja see tekkis  üleöö. Tuleb vist smuutimasin välja otsida ????. Eile oli esimest korda ka peavalu, mis vajas leevendust paracetamoliga.

May

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul üle 2ndl rasedust, kuu lõpus arst ja siis täpsemad kuupäevad, arvatavasti jõulubeebi, ivf ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heihei

Vaid nädal veel oodata arstini ????????

Tunnustest on lisandunud 3xöösel vetsuskäik, väsimus ja kergem iiveldus. Täna täitus 7 nädalat ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne sulle ka May, väga tore et meil palju ühist! Mul mitu sõbrannat ja paljud endised kooli- ja ülikoolikaaslased juba mitme lapsega, tore et teada, et siin veel inimesi, kes 30a esimest ootavad. 🙂

Mul täna 5+4 äpi järgi ja uue tunnusena tekkinud maitse -ja lõhnatundlikkus. Pidin täna hommikul hambaid pestes peaaegu oksele hakkama, hambapasta maiste hakkas nii vastu. Tellisin suure hurraaga endale muidugi loodusshampooni ja palsami ka, mis pidi rasedale ohutum olema, aga oh häda, lõhn on nii vänge, et ei kannata välja. Ma ei teagi, peab mingit lõhnatut varianti vist otsima hakkama…

Muidugi kõht on ka kogu aeg tühi, ainult tahaks süüa, kuid palju korraga ei jaksa.

Kas teistel ka läheb aeg nüüd niiii aeglaselt? No mitte ei jaksa seda UH aega ära oodata, 6 mai tundub aastate kaugusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Olen hetkel 5+2 nädalat. Testi tegin eelmine nädal. Esimene visiit ämmakale on täpselt 7 aastat ja 2h peale esimese lapse sündi ehk samuti 21 aprill nagu paljudel siin. TA on 13.12, kuid eelmine kord oli raviga gestatsioonidiabeet, siis ilmselt ei pääse ka sel korral sellest ja indutseeritakse nädal enne TA. Sümptomid on hootised, ainus püsiv asi on rindade hellus. Iiveldus, väsimus jms on vahelduva eduga. Ootan UH, et saaks see esimene südametööga täpike nähtud. Eelmise rasedusega tegime FB nn salajase grupi, kus oli vaid siit leitud 35 liiget umbes. Seal oli päris tore ja mitu uut jäädavat tutvust sai leitud. Nende suurte sadade liikmetega gruppidest lahkusin kiirelt, sest sealne infotulv oli tihti selline, mis pani peast hoidma kinni ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore on siin näha paari tuttavat nime ivf grupist 🙂

Liigun ka ettevaatlikult siia üle. Minu lugu siis selline, et oleme umbes 2 aastat üritanud rasestuda, selle sisse jäi ka 3 ebaõnnestunud ivf katset. Plaan oli see kuu teha beready test, aga jäin hoopis loomulikult rasedaks. Mõlemad oleme mehega 32 ja tegemist mehepoolse probleemiga.

Hetkel olen päevade järgi 5+6, aga kuna ovulatsioon oli seekord päris hilja, siis ise arvan, et pigem 4+6.

Veretest 4+3 (minu arvestuse järgi) oli 1100 ja 4+5 oli 2199, proge samal päeval 98. UH on viljatusravi arsti juures 22.04.

Hetkel on sümptomitest kerge väsimus, rinnad väga valusad ja suuuur söögiisu. Aeg-ajalt käivad päevade laadsed krambid ka aga järjest harvemini nüüd.

Hoian kõikide jaoks pöialt!

tilulilu

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii tore on näha, et meid siia juurde tuleb! ❤️
Minul sümptomid sarnased, nagu sul, tilulilu.
Kõht läheb tõesti uskumatult kiiresti tühjaks. Ja nii järsku. Tööl on ka juba olnud olukordi, kus see tühjakõhutunne tuleb nii järsku ja ootamatult, et ainuke mõte, mis tekib on, et krt, niimoodi peab küll oksendama minema vist.
Rinnad on ka valusad – rasked, kõvad, kuumad. Kas kellelgi on kogemust, kas see jääbki nüüd raseduse lõpuni nii või ühel päeval saab ikkagi ilma valudeta ka elada? ????
Ja mul ka kõht selline, nagu oleks juba ei tea kui kaua rase. Enda loogikaga saan ju aru, et see mingi raseduskõht küll ei ole. ???? Püksid pitsitavad, samas gaase ega midagi enam pole. Küllap hormoonid mängivad siin suurt rolli, olen lihtsalt paistes vms.

Muus osas võib praegu tegelikult vahel isegi meelest minna, et rase olen. Pelgan hirmsasti iiveldamist-oksendamist ning ka seda, et ükspäev ei suuda enam kohvi juua. Mulle väga maitseb kohv. Aga päev korraga ja ilmselt üks päev vaatan heldimusega tagasi ajale, mil miski ei ajanud südant pahaks, iiveldama ega oksendama. ????

Minul täna menstruatsiooni järgi 5+1. Arstiaeg 7+0, siis peaks vist beebit kuulda ka olema juba?

kkmm

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne kõikidele ootajale!

Sain ka nädala alguses oma esimesed kaks triipu. Tahtsime suve lõpus alles proovima hakata, aga pole ka midagi ennetamiseks otseselt teinud. Samas oleme väga õnnelikud ????. Esmarasedana tunnen ennast aga täitsa teadmatuses.

Päevade järgi on hetkel 5+3 ja esmaspäeval lähen veretesti tegema. Kolmapäevaks on reis planeeritud. Kas kellelgi on infot, kas ja kuidas lendamine algfaasis rasedust võib mõjutada?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahjaa, sümptomitest on väsimus ja vahepeal väiksed torked vms alakõhus. Kaalulangus ka väike. Arvasin, et on hoopis teistmoodi tunne rase olla, aga vb see tunne alles tuleb.

 

wanderer

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, sain ka mõned päevad tagasi positiivse testi. Ei taha liiga vara arstile minna, kuid ma ei saa aru mitmes nädal võib olla???? Milline on enam-vähem täpne kalkulaator? FLO näitab 4+5, üks näitas 5, emmedeklubi oma näitas 6. Esimese menstruatsiooni päev 16 märts. Aitäh juba ette????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul täna juba test korda arstil käidud, käisin k 2 nädalat tagasi, aga siis oli loode veel väga väike. Täna oli loode UHga vaadates tunduvalt suurem ja süda lõi ilusti. Flo järgi hetkel 7+4, mõõtmise järgi 7+0. Tähtaeg peaks olema 02.12.

Sain aja 25.05 I trimestri UH uuringuks ja enne seda tuleb vereproovid anda.

Uuest ÄE juurde 30.05.

Kes veel juba kontrollis käinud? Paljudel siin vist 21.04 ajad?

M

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, sain ka mõned päevad tagasi positiivse testi. Ei taha liiga vara arstile minna, kuid ma ei saa aru mitmes nädal võib olla???? Milline on enam-vähem täpne kalkulaator? FLO näitab 4+5, üks näitas 5, emmedeklubi oma näitas 6. Esimese menstruatsiooni päev 16 märts. Aitäh juba ette????

Paljud kasutavad flo-d. Arstile võid vast ikka minna, teevad vajadusel mõned analüüsid ja panevad UH aja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna arstil. Päevade järgi on 5+6 hetkel. Tehti ultraheli, millega midagi ei nähtud. Ehmatas ikka ära küll, kuid jään ootama veretesti tulemusi. Kui hCG on alla 1000, siis on okei, et veel ei paista. Esmarasedana ei kujuta ettegi, mida ja millal ootama peaks. Jutt küll hirmutas veidi, sest variante on ju kolm:

1) Rasedus liiga väike veel ja pole UH näha lihtsalt.

2) Emakaväline.

3) Varajane rasedus, mis ei jää püsima.

Loodan siiski, et kõik korras ja lihtsalt läksin liiga vara arstile. Kui hCG lihtsalt madal veel, siis lähen 2 nädala pärast uuesti ultrahelisse.

Arst soovitas ka foolhapet võtta. Oskate mingisuguseid rasedate vitamiine või foolhapet soovitada?

 

-wanderer

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin täna arstil. Päevade järgi on 5+6 hetkel. Tehti ultraheli, millega midagi ei nähtud. Ehmatas ikka ära küll, kuid jään ootama veretesti tulemusi. Kui hCG on alla 1000, siis on okei, et veel ei paista. Esmarasedana ei kujuta ettegi, mida ja millal ootama peaks. Jutt küll hirmutas veidi, sest variante on ju kolm:

1) Rasedus liiga väike veel ja pole UH näha lihtsalt.

2) Emakaväline.

3) Varajane rasedus, mis ei jää püsima.

Loodan siiski, et kõik korras ja lihtsalt läksin liiga vara arstile. Kui hCG lihtsalt madal veel, siis lähen 2 nädala pärast uuesti ultrahelisse.

Arst soovitas ka foolhapet võtta. Oskate mingisuguseid rasedate vitamiine või foolhapet soovitada?

-wanderer

Mina võtan tervisepüramiidi Pregnaane plus’i, seal foolhape, raud ja muud vitamiinid ühes

CK

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kõigile detsembrikate emmedele!

Võtan ka teie seas koha sisse. Raseduskalkulaatori järgi ütleb tähtajaks 11.dets, aga kuna mul ei ole klassikaline 28-päevane tsükkel, siis võib see tähtaeg veel muutuda. Igaljuhul arstile lähen järgmisel nädalal ja loodan südametöö ära näha. Iiveldus on küll meeletu ja segab igapäevaelu, aga loodan, et päris detsembrikuuni seda kannatama ei pea 😀

Vitamiinidest söön Eleviti ja toidu osas seda mis tundub, et parajasti sees võiks püsida 😀

Igaljuhul hoian meile kõigile pöialt!

flaming0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Said oma HCG vastuse kätte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelmine nädal oli veidi kehva olla, siis sel nädalal on ikka väga kehva. Eile tegin ahjulõhe ja läksin kohe ära kodust kui see valmis. 5h hiljem koju jõudes tahtsin selle lõhna peale panna maja põlema. Üldse on lõhnatundlikus suurenenud. Aga seni kuni see tähenab, et kõik on ok, kannatan ära. Eelmine kord oksendasin 37 nädalat, seega vaid 31 nädalat veel minna vaid ???? Ämmaemand kirjutas, et kas tahan neljapäeva asemel minna täna visiiti juba, aga kahjuks ajad ei klappinud. Lisaks mida kauem ootan, seda tõenäolisemalt näen südant. Aga raske ikka see ootus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 188 )


Esileht Lapse ootamine Detsembri beebid 2022