Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2020

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 412 )

Teema: Detsembribeebid 2020

Postitas:

Tere!

Kas siin ka juba detsembri tähtajaga rasedaid liigub? Endal küll päevade järgi novembri lõpp, aga ovulatsioonitesti järgi peaks olema detsembri alguses tähtaeg. Hetkel 5+5, arstile saan 13. aprillil, siis peaks olema täpselt 7 nädalat. Võtan duphastoni 2x päevas, 1 katkemine seljataga.

Tunnustest on rinnad väga valusad ja suured, seedimine on täiesti korrast ära. Kui varem käisin 1x hommikul ja rahu majas, siis nüüd pidevalt gaasid ja ei saa kuidagi soolt tühjaks, pidevalt mingi jama… Tühja kõhuga on üpris hõre olla. Nina limaskestad väga kuivad, umbes üle päeva jookseb verd ninast veidi.

Kuidas teistel?

Edit: janu on ka pidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul tegin testi ja mind tervitasid 2 rasvast triipu. Hetkel 5+3 ja püüan arstile aja saada. Selja taga on 1 katkemine, uued triibud tulid küll kähku. Päevad jäid hiljaks, aga testi tegema ei kiirustanud ja täna siis selline üllatus. Raseduse sümptomeid on ülivähe, rinnad tundlikud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Rivistan end ka siia :). Täna 5+3, TA 02.12. Kaks last kodus olemas, aga seljataga ka 2 peetunud rasedust, seega veidi hirm on nahas.

Triipe püüdsime mitmeid kuid, aga siis läks olukord ka Eestis hulluks ära ja mõtlesime asja pausile panna. Nädal hiljem sain positiivse testi. Laps tuleb siis kui ise tahab järelikult:).

Tunnustest on mul pidev külmatunne- ja värinad, hullumeelne väsimus, valusad rinnad, ülim emotsionaalsus ning õhtuti iiveldab päris vastikult.

Arstile sain telefoninõustamise aja 08.04. Tahaks lasta tegelikult selle väikese täpi siiski ultrahelis üle vaadata, aga üritan leppida, et ei saa :(.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Kuidas te juba arsti juurde aja saite?
Kuhu täpsemalt aja saite panna?
Minul TA küll 28. november, aga esimese arstiaja sain alles mai alguseks! Siis toimub tuvastamine ja korraga võetakse testid ka (eriolukorra tõttu).
Minul praegu 6+2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kuidas te juba arsti juurde aja saite?

Kuhu täpsemalt aja saite panna?

Minul TA küll 28. november, aga esimese arstiaja sain alles mai alguseks! Siis toimub tuvastamine ja korraga võetakse testid ka (eriolukorra tõttu).

Minul praegu 6+2.

Mina sain Medita kliinikusse aja enne piiranguid. Siiani pole tühistatud veel, nad ikka võtavad rasedaid vastu, helistasin ja uurisin. Ehk ka selle pärast, et mul ravi peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tähtaeg 5.12 ja arsti aja sain ka alles mai kuusse, vast ei ole hullu.
Meie samamoodi panime asja pausile tänu sellele olukorrale aga läks teistmoodi, selle üle on muidugi ainult hea meel 🙂
Mul tunnustest on rinnad valusad ning õhtuti on meeletult külm, samuti käib pea üpris tihti ringi

L????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 19:13; 07.04 21:42; 10.04 09:10; 21.04 22:49; 27.04 17:53; 29.04 11:20; 04.05 19:56; 14.05 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astun ka rõõmsalt teie sekka 🙂 Nädalaid umbes 5. Päevade järgi 7 nädalat, aga kuna päevad olid viljatusravi arsti poolt lükata-tõmmata, lisaks tabletid ja Ovitrelle, siis viimaste päevade järgi rasedust lugeda ei saa. Ämmaemanda aeg ja tuvastamine on ITK-s aprilli viimasel nädalal (pöidlad pihus, et ära ei jäeta).
Tunnustest nii palju, et rasedaks jäämises olin täiesti kindel põhimõtteliselt juba eostamise hetkel (kuigi enne seda poolteist aastat polnud õnnestunud). KOHE peale rasedaks jäämist hakkasin ebanormaalselt tihti pissil käima, kõht jälle jäi samal hetkel kinni ja seedimine sassis. Halb olla pole (ptui-ptui-ptui, veel), rinnad on veidi tundlikumad kui muidu, aga üldine enesetunne on väga hea. Hetkel võtan Duphastoni, magneesiumit ja foolhapet. See UH ootamine on küll närvesööv, loodan, et aprill läheb linnulennul.

Lavendel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 04.04 19:30; 14.04 15:29; 22.04 14:38; 29.04 13:10; 17.05 14:38; 21.05 12:19; 01.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minu TA peaks olema 06.12 Sain oma triibud juba 2päeva enne ära jäänud päevi. Oli äkki imelik tunne sees ja teadsin, et nüüd on nii. Ainsad sümptomid on praegu rasked ja valusad rinnad ja see, et ma poole öö pealt pissile pean minema.
Spiraali lasin eemaldada jaanuaris, enne kui kriis Hiinast lahkus ja enne meie eriolukorda oli laps juba eostatud. Mõtlesime küll et paneme järgmisel kuul asjad pausile, aga näe ei tulnudki järgmist kuud.
Arstiaja sain 13.aprilliks, maksan visiiditasu ise.
Kodus on juba üks vahva 2a9k vanem vend ootamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Minul nädalaid päevade järgi täpselt 4. TA peaks olema 12.12, kodus beebit ootamas õde ja vend. Pidime tegelt beebi alles septembris hakkama panema, aga tundub, et keegi tahtis tulla natuke varem (ega me väga ettevaatlikud ka ei olnud).
ÄE aega mul veel ei ole, sest tahaksin sama äe-d, kes mul poisiga oli. Esmaspäeval uurin kas on võimalik tema vastuvõtule saada….või kas üldse saab kellegi juurde. Tahan ka uuesti ITK-sse minna, sest mõlemad lapsed on seal sündinud ja mul ainult positiivsed kogemused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 18:36; 14.05 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul tegin testi ja mind tervitasid 2 rasvast triipu. Hetkel 5+3 ja püüan arstile aja saada. Selja taga on 1 katkemine, uued triibud tulid küll kähku. Päevad jäid hiljaks, aga testi tegema ei kiirustanud ja täna siis selline üllatus. Raseduse sümptomeid on ülivähe, rinnad tundlikud pole.

Kui kiirelt said uue raseduse? Minul novembri beebi otsustas mitte tulla (katkes)ja sain loa kohe uuesti alustada. Natuke tahan taastuda aga muidu tahaks edasi püüda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 menstruatsiooni oli vahel. Jääd uuesti rasedaks, kui keha on ise valmis ja see juhtub alati kõige ootamatumal perioodil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 menstruatsiooni oli vahel. Jääd uuesti rasedaks, kui keha on ise valmis ja see juhtub alati kõige ootamatumal perioodil.

Nii on. Minul oli septembris meditsiinilistel põhjustel katkestamine 21. nädalal. Uuesti rasedaks jäin jaanuaris, kui hakkasime vaikselt uut IVF-i plaanima ja tundsin, et olen nii füüsiliselt kui ka vaimselt valmis proovima. Aga jäin hoopis loomulikul teel ja üllatus oli suur.
Ma olen küll teist oma rasedusega ees, aga käin ajaviiteks ka hilisemate rasedate teemasid lugemas, et kuidas teil läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 10:00; 19.05 07:48; 07.06 23:19; 10.08 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka kahed päevad vahel ???? Suht pikad tsüklid olid ja nüüd õnneks viimati OV oli normaalsel ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peaks olema tähtaeg 10.12. ÄE visiit esimest korda 9.nädalal ITKs. Helistades küsiti kohem, kas olen ÄE välja valinud, uuris mitmes nädal on ja siis hakkas lugema, et 10ni jõuda. Aga meil oli ilmselt kommunikatsiooniprobleem ja nii sai aeg 9. nädalasse.
See on mul kokku kuues rasedus, 2 neist on katkenud. Loodan, et seekord ei katke.
Ainsaks “tunnuseks” (no peale selle, et päevi ei ole) on see, et mul on pidevalt külm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei no tore, iiveldus platsis. Enamus sööke hakkab vastu, lõhnataju laes. Lootsin, et äkki ma üks nendest, kellel ei hakka halb, aga ei vedanud vist. Täna 6+1.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heihei!

Kas keegi teist oma lähedastele ka juba teada andnud on? Kui ei, siis kunas plaanite?

P.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina plaanin teavitada ilmselt peale esimest arstivisiiti (10.näd)
Hetkel teavad elukaaslane ning ka kaks väga lähedast sõbrannat

L????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 19:13; 07.04 21:42; 10.04 09:10; 21.04 22:49; 27.04 17:53; 29.04 11:20; 04.05 19:56; 14.05 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka iiveldab. Hommikul on täiesti okei, tegelikult lausa pool päeva on hästi, aga õhtuks läheb asi hulluks ära. Öösiti olen hakanud rohkem ärkama ja siis ka iiveldab. Aga noh, esimese lapsega oksendasin terve raseduse, lohutan end siis sellega, et vähemalt pole nii hull.
Veel on tekkinud mingid kindlad isud. Pigem soolase/hapu järgi isutab. Eriti nämm on boršisupp hetkel. Eile nuiasin mehelt suitsukala, no selline isu oli, et anna või otsad. Tõi mulle siis terve kala, võtsin 2 ampsu ja no ei lähe alla 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.04 21:45; 17.07 15:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kirjutaja olen mina, miskipärast läks Käona.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusest teab praegu ainult mees, enne suve ei plaani teistele rääkida.
Enne läks meelest, aga üks tunnus on veel: mul on uni läinud! Kell on 4:15 ja ma olen juba kaks tundi ärkvel olnud. Eelmistel päevadel on paremini läinud ja olen poole viieni magada saanud. Oeh. Õnneks on veel enesetunne hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sain täna kätte 3 kuud püütud triibud ja seda keset päeva ning juba 3+4 nädalal. Triip ilmus juba vähem, kui 5 min sees. Hommikul teen igaksjuhuks uuesti, kui see ka ikka triibuline, siis panen ka arstile aja. Kodus on juba meil olemas täna 11-kuuseks saanud preili. Eelmine rasedus lõppes väga pika esilekutsumise ja erakorralise keisriga. Loodan, et sellega läheb paremini ja ei ebaõnnestu sünnitamine, selline tekst seisis mu haigusloos 😀 Eelmise lapsega saime jaole kohe esimesel kuul. See rasedus tundub juba praegu erinev, kui eelmine seda oli. Tunnen emakas sellist venimist, et olen vahepeal öösel selle ebamugavuse peale isegi ärganud, loodetavasti ei lähe see hullemaks. Eelmisega ei tundnud ma kordagi miskit sellist. Ega eelmisega ainukene tunnus oligi vaid meeletu iiveldus ja seda alates 6. rasedusnädalast ning kuni lõpuni. Ja muidugi kasvav kõht ja hingeldamine, kui miskit füüsilist tegin. Ootan juba põnevusega, et mis saama hakkab. Hetkel ju kõik nagu uus, sest ei toimita olukorra pärast nagu enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul rasedusest teab vaid mu mees ja eelmisest beebigrupist ka üks liige. Vanematele veel ei teagi kuna teatame, äkki preili 1. aastasel sünnal, seda peab vist tegema videokõnena, kui arvestada olukorda. Tegin hommikul testi uuesti ja max 1 minutiga oli teine triip juures. Hiljem panen aja arstile kinni ja loodan saada sama ämmaka juurde, kes oli ka mu preiliga. Kahtlustan, et mind saadetakse siiski naistearstile jälgimiseks, sest seljataga erakorraline keiser, aga eks ole näha. Päevade järgi peaks tähtaeg olema 18.12. Naljakas on see, et test juba nii vara näitas, tundlikus oli 25 ja tegin veel keset päeva ja 3+4 nädalal. Päevadeni umbes 4-5 päeva veel aega. Mul suguvõsas kaksikuid ei ole ja samuti mehel ei ole. Olen kuulnud jutte, et kui hCG juba varakult kõrge, siis võib mitmikutega tegu olla. Tundub hirmutav 😀 Esmaspäeval tegin testi ja selle tundlikus oli 10, siis ei näidanud veel midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On keegi kursis, kas nt Tallinna Seksuaaltervise Kliinik ka raseduse tuvastamise ultraheli teeb praegu? Kuhu üldse plaanite minna tuvastama või ootate 10. nädalani, et riiklikusse saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 09:51; 22.04 15:37; 18.05 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju teil esineb raseduse nn traditsioonilisi sümptomeid? Minul on ainult väsimus ja tühja kõhuga tekib ebamugav iiveldustunne ja pissil käin tihti. Rinnad pole üldse tundlikud või valusad. Ootan oma esimest visiiti arstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Hetkel tunnen vaid emakas venimist ja see on ka kõik. Eelmisel nädalal oli kahel päeval ka meeletu isu, proovisin tervislike snäkkidega seda leevendada, aga hetkel muud küll pole. Eks ole näha kas tuleb ka, veel on vara. Sain aja ämmakale alles 19.05 🙁 arvatavasti lähen enne Šoisi juurde tuvastamisele ja hiljem ka Oscarile, sest Oscarist ma ilma ei tahaks jääda. Aga noh ega ei peagi olema mingeid tunnuseid alguses, eelmisega mul vedas ja alguses polnud miskit ja hiljem tuli vaid see iiveldus ja seda kuni lõpuni. Muidu oli super olla, ei olnud valusid ega miskit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina helistasin eelmisel nädalal Medita kliinikusse ja sain aja esmaspäevaks (13.04). Siis teevad UH. Kes ei taha 10. nädalani oodata, helistage sinna. Seal peaks veel neid haigekassa rahastusega kohti olema küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aitäh BB, saingi sinna aja, loodetavasti see jääb ka 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei! TA 13.12. Ehk siis 4+4.
Ootame teist last. Esimest oodates oli kõik rahulik, lihtne rasedus. Nüüd teist oodates juba iiveldab, isud, tujud jne????
Kas kellelgil veel aeg-ajalt üsna tugevad valud on?
Loodan, et see on ainult emaka venimisest, laps on nii oodatud. Üle aasta läks aega, et triibud saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Kägu, kellel oli TA 12.12.
Mina sain endale aja ITK’sse ka 19.05, kui nädalaid 10. Ma ei usu, et hakkan kuhugi erakasse minema või varem kuskil tuvastama.
Hetkel sümptomeid pole, aga ma juba “ootan” seda iivelduse aega????. Mõlema lapsega on olnud see.
Kas praeguse seisuga riiklikes kliinikutes siis Oscar teste ei tehta?

Me ei ole kellelegi öelnud, et rase ole n. Kui eelmise lapsega rääkisime umbes 8nädalast, siis seekord ei ole üldse tahtnist kellelegi öelda???? Tahan endale hoida. Ja ma tahan, et see tuleks nii välja, et kõik saaks korraga teada, samal päeval siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel Oscarit ei tehta riiklikes. Samas meil kõigil selleni omajagu veel aega ning ehk selleks ajaks ikka tehakse.
Endal on ka plaanis Oscar test kindlasti teha, ei teagi kas peaks igaksjuhuks šoisi juurde juba aja kirja panema või tasuks veel oodata?

L????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.04 19:13; 07.04 21:42; 10.04 09:10; 21.04 22:49; 27.04 17:53; 29.04 11:20; 04.05 19:56; 14.05 12:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 412 )


Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2020