Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 191 )

Teema: Detsembribeebid 2023

Postitas:
KĂ€gu

Mina ootamas kolmandat last ning tÀna on koduste arvutuste pÔhjal rasedust 4+5.

KĂŒsimus hoopis selline, et kui kaua plaanite rasedust salajas hoida?

Ise tahaks vĂ€hemalt tööl kĂŒll vĂ”imalikult kaua asjast mitte teatada ning ideaalis esimese trimestri ei sooviks, et ĂŒldse keegi peale minu ja mehe rasedusest teaks.

KĂŒll aga on mul viimane nĂ€dal aega enneolematu puhitus, kĂ”ht juba hommikul vara gaasidest nii punnis, et fĂŒĂŒsiliselt ebamugav on olla. Teise rasedusega tuli beebikĂ”ht kiiremini ette kui esimesega, kuid sellist gaasidemöllu siis ei olnud ning sai ĂŒsna edukalt kĂ”hukest varjatud vĂ€hegi lohvakamate riietega. NĂŒĂŒd on selline tunne, et pean telgi selga tĂ”mbama, et magu vĂ€lja ei paistaks ja mis siis veel saab, kui pĂ€ris beebikĂ”ht ka pead hakkab tĂ”stma :D.

//KBL

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Ka mina sain triibud 😊

Tulemas on 3 lapsđŸ„° GĂŒnekoloogile ei ole veel aega saanud aga tegelen sellega homme. TA peaks olema 28.12 😊

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina ootamas kolmandat last ning tÀna on koduste arvutuste pÔhjal rasedust 4+5.

KĂŒsimus hoopis selline, et kui kaua plaanite rasedust salajas hoida?

Ise tahaks vĂ€hemalt tööl kĂŒll vĂ”imalikult kaua asjast mitte teatada ning ideaalis esimese trimestri ei sooviks, et ĂŒldse keegi peale minu ja mehe rasedusest teaks.

KĂŒll aga on mul viimane nĂ€dal aega enneolematu puhitus, kĂ”ht juba hommikul vara gaasidest nii punnis, et fĂŒĂŒsiliselt ebamugav on olla. Teise rasedusega tuli beebikĂ”ht kiiremini ette kui esimesega, kuid sellist gaasidemöllu siis ei olnud ning sai ĂŒsna edukalt kĂ”hukest varjatud vĂ€hegi lohvakamate riietega. NĂŒĂŒd on selline tunne, et pean telgi selga tĂ”mbama, et magu vĂ€lja ei paistaks ja mis siis veel saab, kui pĂ€ris beebikĂ”ht ka pead hakkab tĂ”stma :D.

//KBL

Rasedusest teavad hetkel mees, Ă”de ja 2 head sĂ”brannat. Lisaks tööjuures mĂ”lemad töökaaslased, kuna töö nĂ”uab raskuste tĂ”stmist ja seda ma kindlasti enam ei tee (eelmised rasedused olid riskirasedused ja seljataga ka 3 katkemist). Aga ĂŒlemusele ĂŒtlen peale oscarit, ja beebi vanavanematele ka ilmselt sel ajal.

TÀna sai 7+2 ja enesetunne kuidagi parem kui eelmisel nÀdalal.

ML

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul teab mees ainult. Seekord tahaks teistele öelda peale Oscarit, ka töö juures. Praegu olen kodus LHP-l, pean neid ka teavitama, et tööle tulen natukeseks ajaks enne kui uuesti koju jÀÀn. 😃 Kahjuks ei ole vĂ”imalik terve see aeg kodus olla, pean vahepeal tööle tagasi minema.

SIAS

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Ei ole varem siin kaasa rÀÀkinud, kuid liitun nĂŒĂŒd 😊. Tulemas teine laps.

TĂ€na oli esimene ultraheli, hetkel 7+3 ja kĂ”ik oli hĂ€sti. SĂŒda lĂ”i, vastas suurusele. TĂ€htaeg 09.12.

Enesetundel pole viga. Kerge iiveldus, kui kĂ”ht hakkab tĂŒhjaks minema ja vĂ€simus 😊.  Rinnad natuke hellad. Esimese rasedusega oli samamoodi.

KĂ€in edasi trennis ja toimetan tavapĂ€raselt. Aga eks natukene keerulisem on, kui aktiivne kaheaastane koguaeg vĂ€ga palju tĂ€helepanu soovib 🙃.

-KS-

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei, tulen kaa teie juurde. Peaks olema tÀna 7+1,

5.nĂ€dalal sai arsti juures kĂ€idud,  Uh ei olnud mitte midagi nĂ€ha ei emakas ega sealt vĂ€ljas, arst arvas, et tĂ”enĂ€oliselt on veel vĂ€hem kui 5ndl sel hetkel. Kuidagi veider aint, et ĂŒldse midagi nĂ€ha ei olnud. Va see, et emaka limaskest oli paks. JĂ€rgmisel nĂ€dalal lĂ€hen tagasi.  Tehti Ă€ra kĂ”ik vereanalĂŒĂŒsid ka hcg mis ikkagi rasedusele korralikult viitas.   Üsna vĂ€sinud olemine on ja veidi nagu paha olla kaa. Rinnad tundlikud. KĂ”ht punnis nagu ĂŒheksas kuu 😀 Proovin rahulikult vĂ”tta ja puhata. Kolmas rasedus.   Loodan vĂ€ga, et jĂ€rgmisel nĂ€dalal kĂ”ik ikka ilusti nĂ€ha on 🙂 eks see on see pĂ”hjus kaa miks ei soovitata nii vara arstile minna, et ilma asjata ei muretseks.

(^*^)

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei! Tere uutele liitujatele! 🙂

olen olnud jube vaikne viimasel ajal.. aga kĂ€isin esmaspĂ€eval Ă€mmaka juures, vastas kenasti 8+2. 🙂

vaikseks on mu teinud jube toksikoos, kÀin ka hommikuti haiglas tilka saamas, et vÀhegi end inimesena end tunda ja vÀhem oksendada.

minul teavad mĂ”ned inimesed, kuid soovin ka oodata veidi veel ja siis peale Oscarit öelda vanavanematele. 🙂

sadeli

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ka tĂ€na UH-s kĂ€idud. NĂ€dalaid on 7+2 ja sĂŒdametöö olemas. TĂ€hatajaks mÀÀrati 12.12. Tulemas 3. laps. Huvitav on see, et nĂ€dal tagasi tehtud UH nĂ€itas tĂŒhja lootekotti, kuid tĂ€na siis selline ĂŒllatus!

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

TĂ€iesti kohutav kui kaootiline see rasedus on just enesetunde kohapealt. ÜkspĂ€ev on surm silme ees.. mitu pĂ€eva ei tahagi muud teha kui voodis olla ja magada sest paha on olla ja uni on meeletu. Eile oli kohutav pearinglus, nĂ”rkus, oksendamine, tĂ€na olen juba pool maja Ă€ra koristanud, enesetunne super 🙈😀 vĂ”tan sellest heast enesetundest tĂ€na viimast, sest Ă€kki homsest olen jĂ€lle pikali maas đŸ«ŁđŸ˜€

Homme saab 8 nĂ€dalat đŸ™ŒđŸ„°

ML

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere, lĂ”puks olen ka mina siin 🙂 Rasestumiseks lĂ€ks 4 aastat ja Ă”nnestus lĂ”puks IVF teel. Ma ei julgegi veel vĂ€ga hĂ”isata, sest alles on 7+5 nĂ€dalat tĂ€is. Loodan niivĂ€ga et kĂ”ik sujuks. Hetkel enesetunne on ikka vĂ€ga uimane, nii vĂ€sinud koguaeg ja hommikuti iiveldab. Õhtuti suudan koduseid toimetusi teha ja pĂ€eval ainult oleks voodis kui saaks, kĂ”ik on kuidagi tagurpidi 😀 Vahepeal olid vĂ€ga tugevad peavalud, aga siis tabasin Ă€ra et vett peab kĂ”vasti jooma, siis lĂ€ks kohe ĂŒle.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul erilisi sĂŒmptomeid ei ole peale menstruatsiooni Ă€rajÀÀmise. Esimese rasedusega oli ka nii. Muidugi on praegu veel vara ja sĂŒmptomid vĂ”ivad veel tulla aga loota ju vĂ”ib, et olen see Ă”nnelik, kes saab sĂŒmptomivabalt rase olla. 😃

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Reedel kĂ€isin esimeses UH-s, 7+6 asemel mÔÔdeti 7+0, sĂŒdametöö oli tugev. ÄE kutsus 10ndal mail uuesti kontrolli, eks siis nĂ€ha ole kas on suuremaks kasvanud.

Kas tasub juba muretseda selle 6pÀevase erinevuse pÀrast? Olen esmarase ja ei tea mida arvata..

-MK

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Reedel kĂ€isin esimeses UH-s, 7+6 asemel mÔÔdeti 7+0, sĂŒdametöö oli tugev. ÄE kutsus 10ndal mail uuesti kontrolli, eks siis nĂ€ha ole kas on suuremaks kasvanud.

Kas tasub juba muretseda selle 6pÀevase erinevuse pÀrast? Olen esmarase ja ei tea mida arvata..

-MK

Kuna sĂŒdametöö on leitud, siis katkemise protsent vĂ€heneb kohe mĂ€rgatavalt. Mina ei muretseks, OV vĂ”is toimuda hiljem ja pesastumiseks kulub ka aega ikka.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere, kirjutan ka lÔpuks siia.

Olen esmarase ja tĂ€na peaks 9+4 olema, iga pĂ€ev iiveldab ja seetĂ”ttu ei suuda sĂŒĂŒa midagi. Ma olen juba 1.6kg alla vĂ”tnud. JĂ€rgmine visiit on alles 17mai ja loodan et Ă€kki saan teilt natukene abi kuidas ennast paremini tunda. MĂ”ned ĂŒksikud pĂ€evad on vahepeal olnud kus saan ilusti sĂŒĂŒa, aga siis Ă”htuks jĂ€lle ei suuda ĂŒldse toidule mĂ”elda.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olen esmarase ja tĂ€na peaks 9+4 olema, iga pĂ€ev iiveldab ja seetĂ”ttu ei suuda sĂŒĂŒa midagi. Ma olen juba 1.6kg alla vĂ”tnud. JĂ€rgmine visiit on alles 17mai ja loodan et Ă€kki saan teilt natukene abi kuidas ennast paremini tunda. MĂ”ned ĂŒksikud pĂ€evad on vahepeal olnud kus saan ilusti sĂŒĂŒa, aga siis Ă”htuks jĂ€lle ei suuda ĂŒldse toidule mĂ”elda.

Tere

Mul teine rasedus, viimane oli 16a tagasi ja ei olnud kordagi iiveldust. NĂŒĂŒd hakkas 8+2 iiveldus ja nĂ€dal kestnud. Mul just vastupidi, et pean terve aeg midagi nĂ€ksima, siis elan ĂŒle. Nagu nĂ€dal aega pohmelli olnud, Ă”udne. Kahjuks soovitada midagi ei oska, aga minul just kĂ”ige raskem kui olen paigal. Kui liigun, teen trenni, siis ok olla.

MR

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Soovitan proovida iivelusvastaseid kÀepaelu, mÔni sÔbranna neist vÀga abi saanud. Endal kahjuks kogemust pole.

Kui iivelduse vastu miskit aitab siis kahjuks on see kĂ”igil tavaliselt erinev ja vĂ€ga raske on miskit konkreetset soovitada. Varsti peaks parem hakkama 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heihei!

Minul oli tĂ€na esimene Ă€mmaka aeg. Rasedus vastas suurusele 7+4, sĂŒdametöö vĂ€ga ilus. 🙂

keset UH-d jĂ€i Ă€mmakas jĂ€rsku vaikseks ja pingsalt ekraani vaatama. LĂ”puks ĂŒtles, et tal on ĂŒks kahtlus
Mina muidugi pidin juba sĂŒdari saama, et mis nĂŒĂŒd kĂŒll halvasti?! Siis Ă€mmakas ĂŒtles, et talle tundub, et nĂ€eb kahte sĂŒdametööd. đŸ˜±

Ämmakas kutsus ka arsti asja vaatama. Arst ei saanud sellist nurka kĂ€tte nagu Ă€mmakas eelnevalt ning ĂŒtles, et ikka ĂŒks loode on. Ämmakale endale jĂ€i asi siiski kahtlaseks ja kutsus mu kahe nĂ€dala pĂ€rast tagasi, et siis kindlamalt öelda. Ütles veel, et no lepime siis HETKEL kokku, et on ĂŒks loode. 🙂 Juhul, kui peaksidki kaksikud olema, siis ĂŒhemunakaksikud e identsed kaksikud. đŸ„č

NĂŒĂŒd kaks nĂ€dalat korralikku praadimist. Ise tegelikult loodan, et on siiski ĂŒks beebsu tulemas, 2 tundub vĂ€ga vĂ€ga hirmutav. 😅 Mees jĂ€llegi on tĂ€itsa pöördes, loodab kaksikuid. 😀 SuguvĂ”sas meil muidu kummalgi kaksikuid ei esine.

Kas keegi oskab miskit kosta selle peale? On ehk endal vĂ”i mĂ”nel sĂ”brannal taolist olukorda juhtund olema
? 😅

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heihei!

Minul oli tĂ€na esimene Ă€mmaka aeg. Rasedus vastas suurusele 7+4, sĂŒdametöö vĂ€ga ilus. 🙂

keset UH-d jĂ€i Ă€mmakas jĂ€rsku vaikseks ja pingsalt ekraani vaatama. LĂ”puks ĂŒtles, et tal on ĂŒks kahtlus
Mina muidugi pidin juba sĂŒdari saama, et mis nĂŒĂŒd kĂŒll halvasti?! Siis Ă€mmakas ĂŒtles, et talle tundub, et nĂ€eb kahte sĂŒdametööd. đŸ˜±

Ämmakas kutsus ka arsti asja vaatama. Arst ei saanud sellist nurka kĂ€tte nagu Ă€mmakas eelnevalt ning ĂŒtles, et ikka ĂŒks loode on. Ämmakale endale jĂ€i asi siiski kahtlaseks ja kutsus mu kahe nĂ€dala pĂ€rast tagasi, et siis kindlamalt öelda. Ütles veel, et no lepime siis HETKEL kokku, et on ĂŒks loode. 🙂 Juhul, kui peaksidki kaksikud olema, siis ĂŒhemunakaksikud e identsed kaksikud. đŸ„č

NĂŒĂŒd kaks nĂ€dalat korralikku praadimist. Ise tegelikult loodan, et on siiski ĂŒks beebsu tulemas, 2 tundub vĂ€ga vĂ€ga hirmutav. 😅 Mees jĂ€llegi on tĂ€itsa pöördes, loodab kaksikuid. 😀 SuguvĂ”sas meil muidu kummalgi kaksikuid ei esine.

Kas keegi oskab miskit kosta selle peale? On ehk endal vĂ”i mĂ”nel sĂ”brannal taolist olukorda juhtund olema
? 😅

Ühemunakaksikud ei olegi pĂ€ritavad, igaĂŒhel on samasugused vĂ”imalused olemas. Ja loomulikult on selliseid juhuseid palju, enamusel tutvusringkonnas kaksikud olema.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heihei!

? 😅

KĂ”ik vĂ”ib olla. 😃 Ühemunakaksikud on siiski suurema tĂ”enĂ€osusega kui seda esineb lĂ€hisugulastel (ema,  vanaema, tĂ€di vms). Erimunakaksikud on rohkem pikkadel naistel, alates 35.eluaastast on kaksikute tĂ”enĂ€osus suurem, imetamine suurendab ka kaksikute tĂ”enĂ€osust. 😃

Ultraheli pole muidugi tÀppisteadus. Ma kuulaks arsti rohkem kui Àmmaemandat selles osas. ArstiÔpe nÀeb ette ikka rohkemate ultrahelide tegemist.

SIAS

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heihei!

? 😅

KĂ”ik vĂ”ib olla. 😃 Ühemunakaksikud on siiski suurema tĂ”enĂ€osusega kui seda esineb lĂ€hisugulastel (ema, vanaema, tĂ€di vms). Erimunakaksikud on rohkem pikkadel naistel, alates 35.eluaastast on kaksikute tĂ”enĂ€osus suurem, imetamine suurendab ka kaksikute tĂ”enĂ€osust. 😃

Ultraheli pole muidugi tÀppisteadus. Ma kuulaks arsti rohkem kui Àmmaemandat selles osas. ArstiÔpe nÀeb ette ikka rohkemate ultrahelide tegemist.

SIAS

Mul ĂŒks tuttav sai alles Oscaris teada, et kaksikud tulemas. Eelnevate ultrahelide ajal oli ĂŒks kaksik nö teise taga peidus.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi niptify testi ka teeb? 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

.

Mina kavatsen teha.

Kaksikud on lahedad, kuid paras vÀljakutse muidugi esimestel aastatel :). Minul kaksikugeen jookseb mööda emaliini pidi.

//KBL, 6+0

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heihei!

? 😅

KĂ”ik vĂ”ib olla. 😃 Ühemunakaksikud on siiski suurema tĂ”enĂ€osusega kui seda esineb lĂ€hisugulastel (ema, vanaema, tĂ€di vms). Erimunakaksikud on rohkem pikkadel naistel, alates 35.eluaastast on kaksikute tĂ”enĂ€osus suurem, imetamine suurendab ka kaksikute tĂ”enĂ€osust. 😃

SIAS

Ühemunakaksikud tekivad, kui viljastatud munarakk pooldub ja emade ja teiste sugulastega pole seal midagi pistmist, see on puhas juhus. Erimunakaksikud tulevad siis, kui naisel vabaneb korraga kaks munarakku ja need mĂ”lemad viljastatakse, ja see vĂ”ib olla pĂ€riliku eelsoodumusega, ja loomulikult ainult naisliini pidi. St et kui su mehe suguvĂ”sas on erimunakaksikud, siis sinu munarakkude vabanemist see ei mĂ”juta kuidagi.erimunakaksikuid saavad ka need naised, kellel pole suguvĂ”sas ees, munarakkude vabanemist mĂ”jutavad mitmed muud tegurid ka.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas keegi niptify testi ka teeb? 🙂

Mina mÔtlesin seekord teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Heihei!

? 😅

SIAS

Ühemunakaksikud tekivad, kui viljastatud munarakk pooldub ja emade ja teiste sugulastega pole seal midagi pistmist, see on puhas juhus. Erimunakaksikud tulevad siis, kui naisel vabaneb korraga kaks munarakku ja need mĂ”lemad viljastatakse, ja see vĂ”ib olla pĂ€riliku eelsoodumusega, ja loomulikult ainult naisliini pidi. St et kui su mehe suguvĂ”sas on erimunakaksikud, siis sinu munarakkude vabanemist see ei mĂ”juta kuidagi.erimunakaksikuid saavad ka need naised, kellel pole suguvĂ”sas ees, munarakkude vabanemist mĂ”jutavad mitmed muud tegurid ka.

Ühemunakaksikud pidid ka olema ikkagi geneetilise soodumusega. Suurem tĂ”enĂ€osus on munaraku pooldumiseks kui eelsoodumus on olemas.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul ĂŒks tuttav sai alles Oscaris teada, et kaksikud tulemas. Eelnevate ultrahelide ajal oli ĂŒks kaksik nö teise taga peidus.

[/quote]

Huh, unustasin oma kaksikujutu alla panna, et olen AM. 🙂 VĂ€ga huvitav! Mul Ă€mmakas rÀÀkis samuti peale kaksikutevĂ”imalust, et tal ĂŒhel rasedal oli just sama moodi, et alguses tundus ĂŒks loode, Oscaris selgus, et kaksikud. Huvitav, kas jutt kĂ€ib samast rasedast ja samast Ă€mmaemandast
 🙂 sellisel juhul eesti ikka tĂ”esti vĂ€ike. 😁

AM

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Huh, unustasin oma kaksikujutu alla panna, et olen AM. 🙂 VĂ€ga huvitav! Mul Ă€mmakas rÀÀkis samuti peale kaksikutevĂ”imalust, et tal ĂŒhel rasedal oli just sama moodi, et alguses tundus ĂŒks loode, Oscaris selgus, et kaksikud. Huvitav, kas jutt kĂ€ib samast rasedast ja samast Ă€mmaemandast

AM[/quote]

Seda juhtub ikka aeg-ajalt, pole nii haruldane.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

AM

[/quote]
Ma arvan, et neid lugusid rohkem 😃 mĂ”nel saab kaksikutest kolmikud isegi 😃

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma ka kusjuures ĂŒkspĂ€ev nĂ€gin unes kaksikuid 😂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul oli kaa erinevus, pĂ€evade jĂ€rgi oleks TA 13.12 ja UH jĂ€rgi 21.12.  Minu flo Ă€pp nĂ€itab, et peaks 8 nĂ€dalat olema,  aga ultraheli mÔÔtis eile 6.4nĂ€dalat. JĂ€rgmisel nĂ€dalal lĂ€hen uuesti, sĂŒda samas lĂ”i ja analĂŒĂŒsid olid korras..  Ă€mmakas veel mingit muret vĂ€lja ei nĂ€idanud.

Kuidas teil pulsiga, kes nutikella kasutab? Mina sain vist vÀgavÀga varakult kella jÀrgi teada, et organismis midagi teisiti, sest pulss kiirenes ikka suht palju.

Hetkel see vĂ€simus on nii Ă”udne. Kuidas teistel töö jaoks jaksu on? Ise kĂŒll ei taha tööle minemisele eriti mĂ”elda, aga tuleb minna 😀

(^*^)

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 191 )

Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023