Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 343 )

Teema: Detsembribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Mina ootamas kolmandat last ning täna on koduste arvutuste põhjal rasedust 4+5.

Küsimus hoopis selline, et kui kaua plaanite rasedust salajas hoida?

Ise tahaks vähemalt tööl küll võimalikult kaua asjast mitte teatada ning ideaalis esimese trimestri ei sooviks, et üldse keegi peale minu ja mehe rasedusest teaks.

Küll aga on mul viimane nädal aega enneolematu puhitus, kõht juba hommikul vara gaasidest nii punnis, et füüsiliselt ebamugav on olla. Teise rasedusega tuli beebikõht kiiremini ette kui esimesega, kuid sellist gaasidemöllu siis ei olnud ning sai üsna edukalt kõhukest varjatud vähegi lohvakamate riietega. Nüüd on selline tunne, et pean telgi selga tõmbama, et magu välja ei paistaks ja mis siis veel saab, kui päris beebikõht ka pead hakkab tõstma :D.

//KBL

Plaanin hoida salajas vähemasti jaanipäevani. Rasedust selleks hetkeks umbes 17 nädalat. Tulemas neljas laps. Hetkel muidugi ei paista veel midagi.

p.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma alates eilsest siis ametlikult paberitega rase. Käisin naistearsti juures UHs, kus beebi vastas kenasti mõõtudele ja kõik tundus hästi olevat.

Umbes 1.5nädalat tagasi sain tegelikult erakorralises juba esimese UH, sest hakkas veritsema ja seal natuke hirmutati, et laps tundub väga armi piirkonnas olevat (olen eelnevad 3 last saanud keisriga). Õnneks eilses ultrahelis ei olnud beebi armi lähedal ka mitte 🙂

Loote kõrval on ainult veel hematoom, seega tuleb rahulikumalt võtta. Ja tegelikult pean arvestama, et isegi kui hematoom kaob siis oma armilise emakaga pean nagunii lõpuni tavapärasest ettevaatlikum olema.

Keegi rasedusest veel ei tea ja niipea pole veel plaanis ka öelda. Olen palju kodusem praegu ja ringi väga palju ei liigu, seega on veel hea saladust hoida. Suured poisid pole ka õnneks veel küsitlema hakanud, et miks ma nii palju magan 😀

Aa jaa tunnuseid on paari nädala jooksul ka lisandunud. Väsimus oli mul algusest peale ja see pole kadunud. Aga nüüd on 24h iiveldus platsis. Oksendama ei aja aga kogu aeg on halb olla. Ja lisaks kõhuvalu, eriti peale söömist. Ei oleks vist pidanud enne seda mehele hõiskama, et polegi nagu seekord rasedusel häda midagi 😀

T.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuni Oscarini tahaks hoida saladuses. Muidugi mees teab ja paar pereliiget ka. Üldse ei fänna varakult jagamist teistega.

SIAS

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Liitun ka teiega????

Tänasel UH’l südametöö tuvastatud ja tähtajaks jäi hetkel 17.12.????

Enesetunne on väga hea, iiveldust veel esinenud pole kordagi(loodan, et nii ka jääb). ????

Kuna hetkel UH pilti ei saanud, siis kas keegi oskab öelda, kas itk’s oscaril antakse pilt kaasa?

PP

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma eile ITKs sain juba pildi kaasa. Aga ultraheli tegi mul hoopis arst ja mitte ämmakas.

Samas olen kuulnud, et itks nad pigem ei taha pilte teha vist  ja olin isegi imestunud kui mulle pilt välja prinditi 🙂

Samas Pelgulinnas 2 aastat tagasi sain pea igast ultrahelist pildid kaasa ja mulle ikka tehti neid omajagu, sest kontrolliti emaka arme. Viimasest ainult enam ei saanud, sest siis ei saanud häid pilte.

T.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hei!

Mina plaanin ka Niptify teha ise. Aeg on juba 11.mai :). Mul neljas rasedus ja tunnen siis rohkem kindlamalt, et temaga kõik hästi.

muidu mul on veidi talutavam olla. Hetkel ITK-s tilgal ei käi vaid sain tabletid asemele proovimiseks. Toimivad pigem hästi. Vaid hommikuti enne rohu võtmist oksendan ja õhtul suurest väsimusest iiveldab palju.

sadeli

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen itks alati pildid saanud, st esimese rasedusega. Nüüd seekordse rasedusega esimesel ämmaka visiidil samuti. Lihtsalt ütlen iga kord igaksjuhuks ka ise, et soovin pilti. Kui ei ütle, siis mõni arst tõesti ei pruugi välja lasta.

Mul nüüd aga selline mure: pärast u nädalat iiveldamist lõppes järsku iiveldamine päeva pealt ära. Nüüd juba 3dat päeva pole sellest märkigi ja tunnen mega hästi end. Ühest küljest on ju tore end jälle hästi tunda, kuid mure on siiski suurem, mis iivelduse asemele kerkib. Kas tõesti kaob iiveldus nii alguses ja niimoodi päeva pealt?? Algas 6+4 ja viimati oligi 7+5. Nüüd siis 8. nädal. Ise arvasin, et kuni 9. nädalani läheb aina hullemaks ja sealt alates vb loota juba veidi leevendust.

kõhuvalusid-määrimist-verejooksu pole. Tahaks ikka väga loota, et sellise suure tunnuse kadumine miskit halba ei tähenda. :/ Viimasel iivelduspäeval sai käidud ka ämmaka juures ning siis igastahes südametöö oli ilus-tugev…

AM

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega rasedus pole haigus, et ilmtingimata mingid sümptomid peavad olema. Tunnused võivadki ära kaduda ja tagasi tulla või siis mitte. Kui ultrahelis on juba kord südametöö leitud, siis väheneb katkemiste protsent märgatavalt.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen itks saanud iga uuring ning tuvastamisel pildi saanud. Äkki oleks mõistlik ise küsida, kui tundub, et ei plaanita anda.

p.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Heihei!

Minul oli täna esimene ämmaka aeg. Rasedus vastas suurusele 7+4, südametöö väga ilus. ????

keset UH-d jäi ämmakas järsku vaikseks ja pingsalt ekraani vaatama. Lõpuks ütles, et tal on üks kahtlus…Mina muidugi pidin juba südari saama, et mis nüüd küll halvasti?! Siis ämmakas ütles, et talle tundub, et näeb kahte südametööd. ????

Ämmakas kutsus ka arsti asja vaatama. Arst ei saanud sellist nurka kätte nagu ämmakas eelnevalt ning ütles, et ikka üks loode on. Ämmakale endale jäi asi siiski kahtlaseks ja kutsus mu kahe nädala pärast tagasi, et siis kindlamalt öelda. Ütles veel, et no lepime siis HETKEL kokku, et on üks loode. ???? Juhul, kui peaksidki kaksikud olema, siis ühemunakaksikud e identsed kaksikud. ????

Nüüd kaks nädalat korralikku praadimist. Ise tegelikult loodan, et on siiski üks beebsu tulemas, 2 tundub väga väga hirmutav. ???? Mees jällegi on täitsa pöördes, loodab kaksikuid. ???? Suguvõsas meil muidu kummalgi kaksikuid ei esine.

Kas keegi oskab miskit kosta selle peale? On ehk endal või mõnel sõbrannal taolist olukorda juhtund olema…? ????

Kõik võib olla. ???? Ühemunakaksikud on siiski suurema tõenäosusega kui seda esineb lähisugulastel (ema, vanaema, tädi vms). Erimunakaksikud on rohkem pikkadel naistel, alates 35.eluaastast on kaksikute tõenäosus suurem, imetamine suurendab ka kaksikute tõenäosust. ????

Ultraheli pole muidugi täppisteadus. Ma kuulaks arsti rohkem kui ämmaemandat selles osas. Arstiõpe näeb ette ikka rohkemate ultrahelide tegemist.

SIAS

Ühemunakaksikud tekivad, kui viljastatud munarakk pooldub ja emade ja teiste sugulastega pole seal midagi pistmist, see on puhas juhus. Erimunakaksikud tulevad siis, kui naisel vabaneb korraga kaks munarakku ja need mõlemad viljastatakse, ja see võib olla päriliku eelsoodumusega, ja loomulikult ainult naisliini pidi. St et kui su mehe suguvõsas on erimunakaksikud, siis sinu munarakkude vabanemist see ei mõjuta kuidagi.erimunakaksikuid saavad ka need naised, kellel pole suguvõsas ees, munarakkude vabanemist mõjutavad mitmed muud tegurid ka.

Jah see jutt on õige:) minul on ühemunaraku kaksikud ja uurisin tookord põhjalikult, et kuidas nii, sest minu suguvõsas pole kaksikuid, see on looduse vingerpuss mis võib juhtuda kõigiga. Ühemunaraku kaksikud moodustavad vist kuskil ainult 30% kaksikrasedustest ja on oluliselt riskantsemad kui kahemunaraku omad,nt sünnitus kutsutakse esile kuu aega varem, käisin uh-s iga kahe nädala tagant, minul oli õnneks kõik hästi kutsuti esile ja sünnitasin kahe tunniga ise:)….ja nad on alati samast soost sama dna-ga vastupidiselt kahemunaraku kaksikutele kes võivad olla ka erisoost

Seekord aga on minu rasedus vist peetunud viimati oli ainult ring näha polnud loodet ega südametööd, nädal igaks juhuks veel oodatakse…Kaksikrasedus oli kohe 5+ nädalal näha muuseas kaks pallikest hiljem juba kaovad üksteise taha peitu, teises uh-s 7ndal nädalal vaataski arst, et näe südametöö ja kõik ok küsisin, et kas pole siis enam teist ja siis suure otsimise peale leiti:)

KK

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere 🙂

Ma olen käinud mitu korda piilumas, kas äkki juba on mingi teema siia tehtud. Pikka aega ei näinud ja nüüd avastasin, et ikka on ????
Liitun siis siinsete detsembribeebide emmedega. Eelmisest rasedusajast saigi sellest foorumist loodud üks väga vahva, pisike ja privaatne beebigrupp, ehk ka sel korral? ????
Mul on selline vahva asi, et ma pole päris täpselt kindel, millal mul viimane mens algas, sest arvasin, et märkisin äppi aga kasutasin paralleelselt kahte ja ei märkinud kumbagi ???? Arvasin, et ah las ta siis seekord jääb ja panen umbes. Aga upsi, nüüd on kehvasti ????
Tuvastamas käisin siis vastas beebi 7+2 vanusele ja täna siis peaks olema 10nädal, ehk TA 02.12.
Algus on olnud päris konarlik, saime lapsega kõhuviiruse, sellele otsa 2 nädalat igapäevast iiveldust. Siis pidin tööle minema ja enesetunne läks normiks. Aga õhtuti on nii kohutavad gaasid, et päris pisar tuleb kui valus on. Ämmakalt sain juhised espumisani võtta ja õnneks aitab. Täna óhtul kuidagi kehva olla, vb viirus, sest mees ja laps olid just ???? Kodus kasvab veel üks alla 2aastane poiss ja tänu temale puhkehetki on üpris vähe ja tegelikult on õhtuks ikka päriiis väsinud olla.

Ma päris tervet elulugu ei hakka kirja veel panema, eks jõuame veel tutvuda ????

SK 24a

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin täna uuesti ulteahelis. Tähtaeg tõsteti pisut ettepoole- 5detsember. Lõplik tähtaeg siis selgub vast oscaris. Praegu uh järgi rasedust 9+6 (päevade järgi 9+2).

15 mai annan niptify vereproovi ja 29 mai ongi juba oscar uh ???? nii lahe ????

ML

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin täna uuesti ulteahelis. Tähtaeg tõsteti pisut ettepoole- 5detsember. Lõplik tähtaeg siis selgub vast oscaris. Praegu uh järgi rasedust 9+6 (päevade järgi 9+2).

15 mai annan niptify vereproovi ja 29 mai ongi juba oscar uh ???? nii lahe ????

ML

Ja muidugi mõtlen siin, et kui tähtaeg jääbki 5s dets ja tulemas ka plaaniline keiser siis saab mu detsembribeebist üldse novembribeebi ????

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aeg läheb tõesti väga kiiresti. Minul on Niptify juba sel neljapäeval ja Oscar 23ndal. Mega ootusärevus on sees! 🙂

minul TA on 02.12 ning eelmised 2 rasedust olen sünnitanud varem, et minul samuti suure tõenäosusega tuleb novembribeebi, kuid tähtaja järgi ikka hea ühes grupis olla :).

sadeli

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba Oscarid ja Niptify’d! Mul neljapäeval alles esimene arstiaeg. ???? Mul peaks TA olema detsembri lõpus, minu detsembribeebist võib üldse jaanuaribeebi saada ????. Esimene laps sündis ka 41+ rasedusnädalal, TA oli 11.detsember, sündis 19.detsembril.

SIAS

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul peaks täna juba 10+2 olema ja oscari aeg on 22.mai ja peale seda hakkame ka teistele beebist rääkima 🙂

Ta praegu on mul viimased uh pildid ilusti poseerinud(viimane kord täitsa lehvitas ekraanilt mulle) ja loodan et saame juba oscaris soo teada 😀

E.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul mõõdeti eilses UH-s raseduseks 9+0, päevade järgi 9+3. Oscari aeg 30ndal.Pildid sain mina mõlemast UH-st.

Mul oli esimestel nädalatel ikka väga kehv olla, aga nüüd juba nädal aega on nii hea olla, et lausa imelik hakkab. 😀

MK.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hommik! Minul nüüd Niptify analüüs ja UH tehtud. Oli tore jälle näha kõhubeebit, vehkis veidi kätega. 🙂 öeldi ka, et hetkel ooteaeg on 7-10 päeva. Nüüd tuleb siis vaid oodata! UH järgi oli jälle veidi rohkem beebi suurus, 2-3 päeva, mis tähendab juba novembrit, aga eks Oscaris siis ole näha, kas liigutatakse mu TA varasemaks või ei.

sadeli

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahe, et nii mõnigi on juba kõhubeebit näinudki ja esimesed suuremad uuringud tehtud!

Minul täna alles 7+1, esimene ämmaka visiit tulemas esmaspäeval. Enesetunne selline nii-ja-naa. Konkreetselt rasedusvaevused ei tülita, kuid immuunsüsteem küll kükitab kuskil nurgas ja vist ei kavatsegi end näole anda. Mitu nädalat olen juba haige ja öösel köha tõttu magada korralikult ei saa. Ühtegi normaalset ravimit ka võtta ei tohi, seega soolaveega ninaloputus ja auru tegemine on ainsad heakskiidetud ravimeetodid hetkel. Saaks juba läbi see õudus.

//KBL

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli täna hommikul esimene arstivisiit. TA-ks sai 29.12, raseduse suurus 6+6 nädalat, südametöö nähti ka ära.

Hunnik vereanalüüse sai juba antud, paar analüüsi koos uriinianalüüsiga tuleb natuke hiljem veel anda mais.

Ämmaemanda juurde mai lõpus. Sama ämmaemand, kelle jälgimisel olin ka esimese rasedusega.  Siin kandis väga erilist valikut ei ole ämmaemandate osas, piirkonna eripära.????

UH aeg sai ka pandud, jääb juuni keskele.

Enesetunde osas kaebusi ei ole, tunnen ennast täitsa okeilt.

SIAS

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lahe, et nii mõnigi on juba kõhubeebit näinudki ja esimesed suuremad uuringud tehtud!

Minul täna alles 7+1, esimene ämmaka visiit tulemas esmaspäeval. Enesetunne selline nii-ja-naa. Konkreetselt rasedusvaevused ei tülita, kuid immuunsüsteem küll kükitab kuskil nurgas ja vist ei kavatsegi end näole anda. Mitu nädalat olen juba haige ja öösel köha tõttu magada korralikult ei saa. Ühtegi normaalset ravimit ka võtta ei tohi, seega soolaveega ninaloputus ja auru tegemine on ainsad heakskiidetud ravimeetodid hetkel. Saaks juba läbi see õudus.

//KBL

Kas apteegist ei ole küsinud mõnda köhasiirupit? Rasedad võivad kasutada loodusliku päritoluga (luuderohi, käokõrv) köhasiirupeid.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kust ma leiaksin neid iiveldamisvastaseid käepaelu?

Lähen kolmapäeval reisile ja olen veidi mures hommikuste lendude pärast. Mõtlesin ära proovida.

KR

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kust ma leiaksin neid iiveldamisvastaseid käepaelu?

Lähen kolmapäeval reisile ja olen veidi mures hommikuste lendude pärast. Mõtlesin ära proovida.

KR

https://www.benu.ee/products-by-categories/hygiene/oral-care/denture-care-ee/randmepael-sea-band-taiskasv-iivelduse-vastu-n1

https://hortusmedicus.ee/toode/sea-band-mama/

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin nii vaikne ????

andsin täna niptify vereproovi ära, vastuseid lubati juba neljapäevaks.. nii põnev aga samas ikka hirmus ka. Kuidagi päriselt-päriselt hakkab kohale jõudma, et rase olen ???? viimasel ajal on enesetunne ka üpris hea. Eks mingid lõhnad/toidud hakkavad vastu aga üldiselt enam ei iivelda. Väsimuse poole pealt ka veidi parem ja erksam olla.

täna peaks olema uh järgi siis 10+6 ????

ML

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul tänaseks 11+3. Kus te oma niptify teste teete?  Vaatasin Panoramat ise, kuid pole kindel, mis eelise see annab. Kellel niptify itks, kas enne on tehtud UH ka, kui verd annate?

p.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Heips, mul on ka nüüd 11+1 juba täis ja varsti oscarile minek. Aeg on pandud peale lõunat mulle ja öeldi et pean 4h varem kohal olema seega et ma Tallinna jõuaksin pean ma juba 5/6 ärkama et bussidega edasi seigelda. Kas ma võin hommikul süüa kasvõi natukene, sest mul ajab niigi söömata olemine iiveldama rääkimata auto/bussisõidust. Muidugi ma olen esimest korda rase ka ja pabistan hullult iga asja pärast.

E

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Heips, mul on ka nüüd 11+1 juba täis ja varsti oscarile minek. Aeg on pandud peale lõunat mulle ja öeldi et pean 4h varem kohal olema seega et ma Tallinna jõuaksin pean ma juba 5/6 ärkama et bussidega edasi seigelda. Kas ma võin hommikul süüa kasvõi natukene, sest mul ajab niigi söömata olemine iiveldama rääkimata auto/bussisõidust. Muidugi ma olen esimest korda rase ka ja pabistan hullult iga asja pärast.

E

Oscari veretest ja UH ei vaja söömata-joomata olemist. Hea oleks muidugi kui UH ajal kusepõis väga täis ei oleks.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule loeti just sõnad peale, et Oscari vereproovile pean söömata-joomata minema, sest mõõdetakse ka veresuhkrut ning sellest siis sõltub ka edasine glükoositesti tegemise vajadus. Kuid Oscari uuring ise UH-is ei vaja tõesti söömata-joomata olemist. 🙂

mina käisin Nitpifys ITK-s ja tehti enne ka UH, et kontrollida südametööd ning kõhubeebi vastavust nädalatele.

kus sa tegid Niptifyd ML? Mulle öeldi eelmine neljapäev, et ooteaeg 7-10 päeva ja tänaseks veel vastust pole 🙂

Sadeli

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui veresuhkrut ka mõõdetakse, siis söömata-joomata. Kui ei mõõdeta, siis võib vereproovi eelselt süüa.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule loeti just sõnad peale, et Oscari vereproovile pean söömata-joomata minema, sest mõõdetakse ka veresuhkrut ning sellest siis sõltub ka edasine glükoositesti tegemise vajadus. Kuid Oscari uuring ise UH-is ei vaja tõesti söömata-joomata olemist. ????

mina käisin Nitpifys ITK-s ja tehti enne ka UH, et kontrollida südametööd ning kõhubeebi vastavust nädalatele.

kus sa tegid Niptifyd ML? Mulle öeldi eelmine neljapäev, et ooteaeg 7-10 päeva ja tänaseks veel vastust pole ????

Sadeli

tegin otse nende tartu laboris lõunakeskuse juures ????

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 343 )

Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023