Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 191 )

Teema: Detsembribeebid 2023

Postitas:
KĂ€gu

Minule loeti just sĂ”nad peale, et Oscari vereproovile pean söömata-joomata minema, sest mÔÔdetakse ka veresuhkrut ning sellest siis sĂ”ltub ka edasine glĂŒkoositesti tegemise vajadus. Kuid Oscari uuring ise UH-is ei vaja tĂ”esti söömata-joomata olemist. 🙂

mina kĂ€isin Nitpifys ITK-s ja tehti enne ka UH, et kontrollida sĂŒdametööd ning kĂ”hubeebi vastavust nĂ€dalatele.

kus sa tegid Niptifyd ML? Mulle öeldi eelmine neljapĂ€ev, et ooteaeg 7-10 pĂ€eva ja tĂ€naseks veel vastust pole 🙂

Sadeli

Pigem anti sulle samaks ajaks mitu saatekirja ja vÔeti mitu kopsikut verd erinevate asjade jaoks. Oscari vereproov mÔÔdab vaid kahte hormooni, aga umbes samal ajal vÔetakse ka teine vereproov, mis mÔÔdab siis hgb ja veresuhkur jne. Mul oli paar pÀeva vahet neil nÀiteks, sest Oscari proovi jaoks olivaravÔitu, aga teise andsin Àra kohe peale Àmmaka visiiti.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jep, Ôigus jah, mul tÔesti seal erinevaid asju jÀlgitakse :).

ML siis tĂ”esti ehk saab kiiremini. 🙂

sadeli

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jep, Ôigus jah, mul tÔesti seal erinevaid asju jÀlgitakse :).

ML siis tĂ”esti ehk saab kiiremini. 🙂

sadeli

Neid samu asju jÀlgitakse kÔigil.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

VĂ”etavad vereanalĂŒĂŒsid: hemogramm, veresuhkur, HIV, sĂŒĂŒfilis, hepatiit B ja C, veregrupp, Oscari skriiningu jaoks vereproov. Emakakanalikaapena vĂ”etakse gonorröa ja klamĂŒdioosi analĂŒĂŒs. Vajadusel vĂ”etakse PAP test. Lisaks veel uriini ribaanalĂŒĂŒs ja kĂŒlv. Need analĂŒĂŒsid vĂ”etakse kĂ”ikidelt. Muud analĂŒĂŒsid on vajadusel, mul nĂ€iteks vĂ”eti lisaks ka ferritiin, folaat ja B12-vitamiin (seoses eelmise raseduse aneemiaga).

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Just, minul neile osadele lisaks veel kilpnÀÀrme ja maksanĂ€itajad. Et eks igal ĂŒhel vastavalt vajadusele erinevad asjad jĂ€lgimisel.

sadeli

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu
KĂ€gu

Olen see kÀgu, kes kirjutas aprilli lÔpus:

Minul ka tĂ€na UH-s kĂ€idud. NĂ€dalaid on 7+2 ja sĂŒdametöö olemas. TĂ€hatajaks mÀÀrati 12.12. Tulemas 3. laps. Huvitav on see, et nĂ€dal tagasi tehtud UH nĂ€itas tĂŒhja lootekotti, kuid tĂ€na siis selline ĂŒllatus!

TĂ€na öösel aga algas verejooks ning kĂ”huvalu ja kĂ”ik mu plaanid ja unistused lĂ”ppesid sama kiirelt kui need alata said…. Poleks arvanud, et see vaimselt nii karm on 🙁

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu
KĂ€gu
Olen see kÀgu, kes kirjutas aprilli lÔpus:

Minul ka tĂ€na UH-s kĂ€idud. NĂ€dalaid on 7+2 ja sĂŒdametöö olemas. TĂ€hatajaks mÀÀrati 12.12. Tulemas 3. laps. Huvitav on see, et nĂ€dal tagasi tehtud UH nĂ€itas tĂŒhja lootekotti, kuid tĂ€na siis selline ĂŒllatus!

TĂ€na öösel aga algas verejooks ning kĂ”huvalu ja kĂ”ik mu plaanid ja unistused lĂ”ppesid sama kiirelt kui need alata said
. Poleks arvanud, et see vaimselt nii karm on 🙁

Mul on vÀga kahju, et sa pead midagi sellist lÀbi elama!! Pea vastu ja rÀÀgi oma tunnetest oma lÀhedastega, see aitab kuidagi taluda ja edasi liikuda lÔpuks!

sadeli

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Niptify tulemused tulid siis, kĂ”ik ilusti korras 🙂 ja tulemas kolmas tĂŒtar 🙈😊

ML

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Sain samuti Niptify tulemused kĂ€tte ning kĂ”ik korras ja saame neljandaks lapseks poisi. Kaks poissi ja ĂŒks tĂŒdruk ees ootamas. 🙂

nii toredad uudised ja saab nĂŒĂŒd lĂ€hisugulastele, enne ka lastele, teada anda uudise 🙂

sadeli

+3
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Loodetavasti jĂ”utakse mind kinnise fb grupi loomisel Ă€ra oodata. Mina saan olude sunnil Panorama testile alles 15+3 ja peale seda ootan veel vastused Ă€ra. Siis saan hakata inimestele rÀÀkima ning julgeksin avalikumalt kuskil rasedana ĂŒles astuda. 😀

p.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma teen ettepaneku luua FB grupp nÀiteks jaanipÀeval. Siis on ka jÔudnud Oscaris kÀia Àra ka need, kellel TA jÀÀb detsembri lÔppu, nagu nÀiteks mina ise.

Juhul kui keegi enne ette ei jĂ”ua, siis ma vĂ”in ise ka selle grupi luua, kuid see jÀÀks alles juunisse. 😃

SIAS

+4
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tere. Minul tĂ€nasega 10 nĂ€dalat tĂ€is, TA 15.12. NĂ€dala alguses kĂ€isin kinnitamas ja nĂ€gin vĂ€ikest tegelast liigutamas ja sĂŒdant kuulsin ka :).

Enesetunne on olnud ĂŒsna kehv ja pidevalt iiveldab, koguaeg pean midagi nĂ€ksima, et vastu peaks, aga toitudest jÀÀb nii halb jĂ€relmaitse suhu. Homme lĂ€hen otsin apteegist selle kĂ€epaela, mida siin soovitati!

K

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

https://www.facebook.com/groups/780990646991747/?ref=share

Leidsin just, et keegi grupi teinud. Muidugi see vist avalik hetkel.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Need avalikud grupid nuutuvad nii suureks, nendega ei taha liituda vÀga.

Ma mÔtlesin pigem mingit privaatset gruppi Perekooli seltskonnale.

SIAS

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Tavaliselt oodatakse grupiga liituma ikka emmesid, seekord on oodatud beebid. 😃Seal praegu tundub noorte seltskond olevat koos, ĂŒks neist on Instagramis vĂ€ga aktiivne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Armas kĂ€gu, kes postitas raseduse katkemisest – minu suur kaastunne.

Ma kĂ€isin ka sel nĂ€dalal lĂ”puks arvele vĂ”tmas. SĂŒdametöö oli ilus ja suuruse poolest oli ka graafikus vastavalt viimastele pĂ€evadele. TA 28.12.

Mul on tulemas kolmas laps ja kui siiani olen oma pisikest punu gaaside ja mĂ”ne lisakilo kaela kirjutanud, siis tĂ€na öösel igatahes avastasin, et kĂ”huli magamine on ebamugavaks muutunud. Ma olen krooniline kĂ”hulimagaja, ka eelmiste raseduste ajal oli vĂ€ga raske ĂŒmber harjutada ja unekvaliteet langes kohe, kui enam kĂ”huli magada ei saanud. Seekord siis juhtus see juba niiiiiii varakult.

Minul on Oscari aeg alles 15.06, kuid plaanin enne seda ikka Niptify Àra teha.
Lisaks palus minu Ă€mmakas, et osaleksin varase preeklempsia ohu hindamise uuringus. Selleks pean andma ĂŒhe lisaviaalitĂ€ie verd. Kas kellelegi veel sellist uuringut pakuti?

//KBL, 8+1

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KBL, minul samuti palus Ă€mmakas, et osaleksin varase preeklempsia ohu hindamise uuringus. Andsin vereproovi juba Ă€ra ka. 🙂 

SIAS, vÀike grupp juunis on vÀga hea mÔte ;).

Minul tĂ€naseks 12+0, aeg on lĂ€inud ikka maru kiiresti. TeisipĂ€eval tulemas ka Oscar, kuid Niptify tulemus juba tekitas parema tunde. 🙂

enesetunne ka juba kergelt paremaks lÀinud. Hommikuti veel vaevlen veidi, aga Cerucali tabletid mÔjuvad hÀsti ja oskendamist on jÀÀnud kÔvasti vÀhemaks.

sadeli

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Need, kes siin NIPTIFY teinud olete! Kas olete ise tahtnud teha vÔi on edasi teid suunatud? St on mingi nÀidustus selleks olnud? Kui palju maksma on lÀinud? Kui mingi nÀidustus on, siis saab vist Tervisekassa kuludel.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Need, kes siin NIPTIFY teinud olete! Kas olete ise tahtnud teha vÔi on edasi teid suunatud? St on mingi nÀidustus selleks olnud? Kui palju maksma on lÀinud? Kui mingi nÀidustus on, siis saab vist Tervisekassa kuludel.

Ise tahtsin teha, ei ole nĂ€idustust. Maksis 250€ aga tĂ”esti kui oscar ultrahelis on riskid kĂ”rged millelgi siis tehakse tervisekassa kulul see test. Ja kui ka niptify testil leitakse mingid riskid (kui ise teha) siis edasised uuringud on ka tervisekassaga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

mina tegin ka omal soovil, maksin 300€, ITK-s. Andsin Ă€mmakale oma soovist teada ning tema tegi saatekirja ja panime aja kirja.

sadeli

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

🌾Hei

Tegin meiliaadressi Àra meie privaatsele fb grupile.
Selleks on : ❗detsembribeebi2023@gmail.com❗

Grupi loon mitte otsingus leitavaks ja lisan liikmed ise.
Soovijatel saata oma fb profiilist ekraanipilt, vÔib olla peab teid sÔbraks lisama enne kui gruppi kutsuda saan. MÔni vihje elukoha ja/vÔi profiilipildi kohta.

Mul on endal oscar kolmapĂ€eval 24.05 Olen natuke mures ja Ă€rev. JĂ€rgmised arstiajad panen esmaspĂ€evaks, oleks justkui nagu vĂ€hem aega oodata 😂

Muidu grupi teen valmis aga liikmeid hakkan lisama kolmapĂ€eval siis vist. Ise vaadake tundejĂ€rgi 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma ei saa aru, miks nii varakult neid gruppe luuakse. Mis ajani liikmeid vastu vÔetakse? Siin eespool on kirjutatud, et tulemas Oscarid, mÔnel alles juunikuus, soovitakse liituda peale Oscarit alles ju.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Teen ettepaneku panna paika grupi ĂŒlemsuuruse ja mitte otseselt viimast liitumiskuupĂ€eva.
LiitumiskuupÀeva selles mÔttes, et kes meil siin jooksvalt liituvad veel ja kellel oscarid hiljem. PÀris viimast oscarit ei saa kaa ju Àra oodata.

See kes siin kirjutas juuni oscarist, ĂŒtles ka, et teeb niptify. Saab juba varem tulemuse.

Mitmel siin oscar tehtud ja kes veel ootavad?

0
-2
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Viimased Oscarid saavad tehtud kuskil juuni keskpaigaks, olenevalt mitmendal rasedusnÀdalal tegema saadetakse. Mul nÀiteks Oscar 11.06 alles, TA detsembri lÔpus.

Ma tegin ettepaneku luua juunis grupp aga vÔin juba varem ka liituda juba olemasoleva grupiga.

Ma arvan, et liikmeid grupis mitte rohkem kui 25. Esimese lapse beebigrupis on ka sama palju ja vÀga mÔnus seltskond koos. Ma mingit tÀhtaega liitumiseks esialgu ei paneks, selle saab ka hiljem paika panna.

SIAS

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Viimased Oscarid saavad tehtud kuskil juuni keskpaigaks, olenevalt mitmendal rasedusnÀdalal tegema saadetakse. Mul nÀiteks Oscar 11.06 alles, TA detsembri lÔpus.

Ma tegin ettepaneku luua juunis grupp aga vÔin juba varem ka liituda juba olemasoleva grupiga.

Ma arvan, et liikmeid grupis mitte rohkem kui 25. Esimese lapse beebigrupis on ka sama palju ja vÀga mÔnus seltskond koos. Ma mingit tÀhtaega liitumiseks esialgu ei paneks, selle saab ka hiljem paika panna.

SIAS

Vabandust, 12.06 ikka. 11.06 on pĂŒhapĂ€ev. 😂

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mida see NIPTIFY test endas hĂ”lmab? VereanalĂŒĂŒsi andmist? Ja enne seda tuleb loote elujĂ”ulisust kontrollida UH-ga? Kui kiiresti tulemused digilukku on tulnud?

Vabandust, et nii palju selle testi kohta kĂŒsin. Ma seekord ikka tahaks ka selle testi teha. Mul Ă€mmaemanda juurde vastuvĂ”tt alles mai lĂ”pus, mĂ”tlen, et Ă€kki on siis liiga hilja juba testi teha.

Ma arvan, et homme kirjutan oma Ă€mmaemandale, tĂ€na pĂŒhapĂ€ev ikkagi. Muidu vaatab, et ma tĂ€itsa napakas. 😃 Tunnistan ausalt, olen suhteliselt Ă€rev patsient. 😃

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei 🙂

Liitun ka grupiga, Oscaris juba kĂ€idud ja tĂ€htajaks pandi 01.12.2023, seega on vĂ”imalus, et tuleb kas novembri vĂ”i detsembri beebi. Õnneks riskid olid kĂ”ik madalad. SĂŒmptomitest on kĂ”ige hullem ikka iiveldus ja oksendamine. Tulemas 2 laps ja eelmisega oksendasin tĂ€itsa raseduse lĂ”puni. Loodan, et selle rasedusega lĂ€heb paremini.

T.K.L

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Lugesin ĂŒleval pool kommentaare grupi suuruse kohta. Meid vist ei olegi teab mis palju ja vast siinsed soovijad suudame kĂ”ik ikka Ă€ra mahutada.
Mul endal TA 01.12 aga panorama test ikkagi alles 12.06 (15+3) ja liituks alles peale vastuste saamist.

p.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

SIAS, minagi tĂ€iega Ă€rev patsient.. vaene Ă€e😃

Minul oscar juuni algul,  siis liituks kaa.

Plaanin kaa oma raha eest niptify teha..

Kas keegi lĂ€heb kergemale tööle ĂŒle kaa?

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ka oscar alles kahe nĂ€dala pĂ€rast ja siis samuti liituks grupiga 🙂

PP

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 191 )

Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023