Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 343 )

Teema: Detsembribeebid 2023

Postitas:
Kägu

Mina teen küll omast taskust Niptify testi, kuid enne Oscarit (s.o 15.06) ühegi grupiga liituma ei hakka, kuna ei soovi end enne esimese trimestri täitumist kuskil rasedana eksponeerida.

 

//KBL

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tähtaeg hetkel 05.12 ja homme saab 12 nädalat aga oscar uh järgmine nädal ja peale seda liituks ka grupiga 🙂

ämmaemanda vastuvõtt ka peale oscarit ja mina küsin küll kergemale tööle üleviimise paberit kui antakse. Tahaks tööd ikka edasi teha aga teistel tingimustel lihtsalt. Äkki saab tööandjaga kokkuleppele.

ML

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma otsustasin, et lasen ka seekord NIPTIFY testi teha. Ämmaemand soovitas küll teha Oscari testi alguses ja kui seal on kõrgenenud risk millegi suhtes, siis on NIPTIFY tasuta. Ma kirjutasin hommikul ämmaemandale, sain juba vastuse ka temalt.

 

 

SIAS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, võtan ka arvele! 🙂

Nädalaid praegu 11+3 ja TA 8. detsember. Niptify on tehtud ja ootan tulemusi, mis võiks täna-homme saabuda.  Oscar ja vereanalüüsid reedel.

Kim

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes Pelgulinnas Oscaris käinud. Kuidas täpselt seal on? 15min enne kohal siis kuskil kabinetis mõõdetakse vererõhku? Küsitakse kaal ja muu info ja siis ootad UH aega? Või kuidas?
Eelmisest rasedusest ei mäleta seda üldse enam 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise küll ITK-s, aga vaata, siin on Pelgust juttu. 🙂

https://foorum.perekool.ee/teema/oscar-pelgulinnas/

Kim

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma liituks ka FB grupiga kõige varem peale oscaris käimist. Enne ei taha kindlasti liituda. Me vist polegi mehega ühtegi rasedust nii kaua enda teada suutnud hoida (täna 10+4). Tahaks kangesti oscarini välja vedada enne kui suurtele lastele teada anname aga no see õhtune kõht on natuke liiga suur juba 😀 Ma käin kogu aeg praegu lohvakate särkidega, sest muidu hakkaks lapsed uurima.

Paha olemine on mul endiselt olemas, eriti õhtuti. Ja no see on nii kurnav ja ebameeldiv. Eriti ühe 2-aastase kõrvalt.

T.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka nüüd täna oscar ära. Beebiga on kõik hästi ja riskid madalad. Aga nüüd pandi tähtajaks 28.11 viimasel arstivisiidil lükkas arst 01.12 pealt 03.12 peale ja ma nüüd ei teagi täpselt kuidas ta siis nüüd nii suur juba on. Aga see tähtaeg ongi mul nii piiripealne siis pendeldangi vast matuke aega edasi tagasi kahe kuu vahel =D

E

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niptify vastused ei taha kohe üldse tulla…. 😀

Mina ka ei fänna neid facebooki gruppe väga. Olen väikelinnas ja avalikus sektoris ning kogemus näitab, et nende gruppide kaudu suudavad jutud siiski kuidagi väga kiirelt liikvele minna. Olen võibolla ka pisut paranoiline, kuid ei tahaks veel, et keegi kuskil midagi arutleda saaks. Sõbrannal oli juhus, kus sattus samasse gruppi samast väikelinnast pärit preiliga, kes lubas küll olla diskreetne, kuid siiski käis ja jutustas pool linna läbi…

Muidu tahaks nagu jutustada küll.. 🙂

Kim

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niptify vastused ei taha kohe üldse tulla…. ????

Mina ka ei fänna neid facebooki gruppe väga. Olen väikelinnas ja avalikus sektoris ning kogemus näitab, et nende gruppide kaudu suudavad jutud siiski kuidagi väga kiirelt liikvele minna. Olen võibolla ka pisut paranoiline, kuid ei tahaks veel, et keegi kuskil midagi arutleda saaks. Sõbrannal oli juhus, kus sattus samasse gruppi samast väikelinnast pärit preiliga, kes lubas küll olla diskreetne, kuid siiski käis ja jutustas pool linna läbi…

Muidu tahaks nagu jutustada küll.. ????

Kim

No tulid mu Niptify.  Kõik riskid on madalad ja tulemas on poeglaps.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oscaris käidud. Meie ka siis ühed veel kellel TA kahe kuu vahel. Täna nihkus 4p edasi ehk siis 30.11 on TA. Päevade järgi 4.12.  Eks ämmakas vist ostsustab mis kuusse jätab?
Muidu riskid madalad, beebil hästi kõik.
Tahame Elitesse sugu minna tuvastama. Eelmise lapsega käisime ka seal.

sk

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti eile oli Oscar, kuid kutsuti neljapäevaks tagasi. Beebsu oli seljaga ja ei lasknud ennast uurida ei üht ega teismoodi. Umbkaudne pikkus tuli taas veidi suurem, kui päevade järgi ehk siis nov lõpp, aga homme juba saan täpsema ülevaate. Õnneks niptify riskid olid kõik madalad!

sadeli

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oscaris käidud. Meie ka siis ühed veel kellel TA kahe kuu vahel. Täna nihkus 4p edasi ehk siis 30.11 on TA. Päevade järgi 4.12. Eks ämmakas vist ostsustab mis kuusse jätab?

Muidu riskid madalad, beebil hästi kõik.

Tahame Elitesse sugu minna tuvastama. Eelmise lapsega käisime ka seal.

sk

Oscari järgi pannakse lõplik kuupäev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti teil Oscari vereanalüüsi tulemused digilukku jõudnud on? Ma olen kuulnud, et oleneb ka sellest, kus arvel ollakse, nii et võib selle ka kirja panna. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti teil Oscari vereanalüüsi tulemused digilukku jõudnud on? Ma olen kuulnud, et oleneb ka sellest, kus arvel ollakse, nii et võib selle ka kirja panna. ????

Minul tehti ITK-s nii, et täna varahommikul käisin verd andmas ja uriiniproovi viimas ning pealelõunal on Oscari UH aeg. Ämmaemand ütles, et nelja tunniga peaksid analüüsid Digilukku kenast jõudma. Tehti nii, sest tulen kaugelt ja saaks ühe päevaga asjad aetud. Vaatasin just, et erinevad tulemused juba tilguvad Digilukku, vereproovist on möödas ca 2h.

Kim

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti teil Oscari vereanalüüsi tulemused digilukku jõudnud on? Ma olen kuulnud, et oleneb ka sellest, kus arvel ollakse, nii et võib selle ka kirja panna. ????

Mul esimese rasedusega võeti vereproov 13.05 ja digilukku tulid vastused 20.05 alles. Teiste vereproovide tulemused tulid varem, samal päeval jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti teil Oscari vereanalüüsi tulemused digilukku jõudnud on? Ma olen kuulnud, et oleneb ka sellest, kus arvel ollakse, nii et võib selle ka kirja panna. ????

Minul tehti ITK-s nii, et täna varahommikul käisin verd andmas ja uriiniproovi viimas ning pealelõunal on Oscari UH aeg. Ämmaemand ütles, et nelja tunniga peaksid analüüsid Digilukku kenast jõudma. Tehti nii, sest tulen kaugelt ja saaks ühe päevaga asjad aetud. Vaatasin just, et erinevad tulemused juba tilguvad Digilukku, vereproovist on möödas ca 2h.

Kim

Käidud ja tehtud. Tähtaega tõsteti nädal varasemaks- 1.12.  Kõik muu ok, lihtsalt aspiriini saan veits krõbistada.
Kim

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Hiilin ka vaikselt siia ridadesse. Hetkel rasedust 9+0. Kodus ootamas üks laps.
Olen üldiselt üsna ärev inimene ja tundub, et selle rasedusega kuidagi veel ärevam. Hetkel on selline tugev sisetunne, et rasedus on peetunud ja pean veel 3 nädalat ootama, et uh seda kinnitaks. Mida ma saaksin ette võtta, et oma vaimset tervist toetada? Otsest põhjust arvata, et enam rase pole, tegelikult ei ole. Välja arvatud see, et eelmise raseduse ajal oli sel ajal juba läbi kõhuseina emakat tunda, seekord aga mitte. Millal te esimest korda kõhtu katsudes tundsite, et emakas on suurenenud?

TS

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Hiilin ka vaikselt siia ridadesse. Hetkel rasedust 9+0. Kodus ootamas üks laps.

Olen üldiselt üsna ärev inimene ja tundub, et selle rasedusega kuidagi veel ärevam. Hetkel on selline tugev sisetunne, et rasedus on peetunud ja pean veel 3 nädalat ootama, et uh seda kinnitaks. Mida ma saaksin ette võtta, et oma vaimset tervist toetada? Otsest põhjust arvata, et enam rase pole, tegelikult ei ole. Välja arvatud see, et eelmise raseduse ajal oli sel ajal juba läbi kõhuseina emakat tunda, seekord aga mitte. Millal te esimest korda kõhtu katsudes tundsite, et emakas on suurenenud?

TS

Sa peaksid oma ämmaka/arstiga rääkima

oma alusetutest hirmudest ning lisaks oleks abiks raseduskriisi nõustaja. Kui sa just õppinud ämmakas/arst/günekoloog pole, siis sina ei oska kindlasti oma emaka olekut kehas õigesti ja adekvaatselt hinnata. Kurda kindlasti oma muret spetsialistile.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Hiilin ka vaikselt siia ridadesse. Hetkel rasedust 9+0. Kodus ootamas üks laps.

Olen üldiselt üsna ärev inimene ja tundub, et selle rasedusega kuidagi veel ärevam. Hetkel on selline tugev sisetunne, et rasedus on peetunud ja pean veel 3 nädalat ootama, et uh seda kinnitaks. Mida ma saaksin ette võtta, et oma vaimset tervist toetada? Otsest põhjust arvata, et enam rase pole, tegelikult ei ole. Välja arvatud see, et eelmise raseduse ajal oli sel ajal juba läbi kõhuseina emakat tunda, seekord aga mitte. Millal te esimest korda kõhtu katsudes tundsite, et emakas on suurenenud?

TS

Tundsin ka eelmistega varakult emakatoonusi, torkeid, venimist jne, aga viimasega mingi hetk avastasin, et ei tunnegi. Samuti polnud rinnad valusad ega tumedad, iiveldus tõmbus tagasi jne. Ostsin u 10+ nädalal doppleri ja hakkasin südametööd otsima, aga ei leidnudki. Ämmakas ei uskunud mind ja muudkui raius, et kõik on korras, kuni siis Oscar uuringul selgus, et rasedus vastas 8 nädalat ja südametöö puudus. Lootsin muidugi viimase hetkeni et liiga vara on südametöö leidmiseks ja see ongi normaalne, et tunnused ära kaovad, aga jahm… Võid ju ka doppleriga proovida, aga 9 nädala juures tõesti ei pruugigi leida ja ajad ennast rohkem ärevusse.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Hiilin ka vaikselt siia ridadesse. Hetkel rasedust 9+0. Kodus ootamas üks laps.

Olen üldiselt üsna ärev inimene ja tundub, et selle rasedusega kuidagi veel ärevam. Hetkel on selline tugev sisetunne, et rasedus on peetunud ja pean veel 3 nädalat ootama, et uh seda kinnitaks. Mida ma saaksin ette võtta, et oma vaimset tervist toetada? Otsest põhjust arvata, et enam rase pole, tegelikult ei ole. Välja arvatud see, et eelmise raseduse ajal oli sel ajal juba läbi kõhuseina emakat tunda, seekord aga mitte. Millal te esimest korda kõhtu katsudes tundsite, et emakas on suurenenud?

TS

Tean seda ärevuse tunnet liigagi hästi. Kuigi eelmisest rasedusest on möödas 4 aastat tunnen ikkagi ärevust, et äkki miskit on valesti, sest eelmine rasedus oli väga väga raske vaimselt ???? mingi trauma ma sealt sain ja alateadvus kisub seda tunnet üles. Ärevus on muutunud hullemaks kui muidu.
õnneks on esmasp juba oscar uh ja loodan saada veidi rahu hingele. Kõik peab ju siiski hästi olema. Samas on see “mis siis kui..” tunne ikka kuskil kripeldamas ka sees ????

ML

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Hiilin ka vaikselt siia ridadesse. Hetkel rasedust 9+0. Kodus ootamas üks laps.

Olen üldiselt üsna ärev inimene ja tundub, et selle rasedusega kuidagi veel ärevam. Hetkel on selline tugev sisetunne, et rasedus on peetunud ja pean veel 3 nädalat ootama, et uh seda kinnitaks. Mida ma saaksin ette võtta, et oma vaimset tervist toetada? Otsest põhjust arvata, et enam rase pole, tegelikult ei ole. Välja arvatud see, et eelmise raseduse ajal oli sel ajal juba läbi kõhuseina emakat tunda, seekord aga mitte. Millal te esimest korda kõhtu katsudes tundsite, et emakas on suurenenud?

TS

Tundsin ka eelmistega varakult emakatoonusi, torkeid, venimist jne, aga viimasega mingi hetk avastasin, et ei tunnegi. Samuti polnud rinnad valusad ega tumedad, iiveldus tõmbus tagasi jne. Ostsin u 10+ nädalal doppleri ja hakkasin südametööd otsima, aga ei leidnudki. Ämmakas ei uskunud mind ja muudkui raius, et kõik on korras, kuni siis Oscar uuringul selgus, et rasedus vastas 8 nädalat ja südametöö puudus. Lootsin muidugi viimase hetkeni et liiga vara on südametöö leidmiseks ja see ongi normaalne, et tunnused ära kaovad, aga jahm… Võid ju ka doppleriga proovida, aga 9 nädala juures tõesti ei pruugigi leida ja ajad ennast rohkem ärevusse.

Ohjah!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ka see ärevus tuttav. Peale ühe raseduse peetumist ja 4 ndl hiljem avastamist ei suutnud järgmisega kuidagi vaimset tasakaalu leida. Doplerit ära veel küll osta, nii vara on tõenäosus südamelööke leida ikka väike. Minul aitas see, et läksin tasulisse kliinikusse ja lasin teha UH. Rääkisin seal oma hirmud ära ja arst oli igati mõistev. Maksin küll 65 eurot (see oli juba 2a tagasi), aga beebi nägemine ja siputamine andis sisemise rahu tagasi ja oli seda raha väärt 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub ka see viimane lahendus väga mõistlikuna. Raseda vaimne tervis ja tänutunne on kindlasti seda väärt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule ka see ärevus tuttav. Peale ühe raseduse peetumist ja 4 ndl hiljem avastamist ei suutnud järgmisega kuidagi vaimset tasakaalu leida. Doplerit ära veel küll osta, nii vara on tõenäosus südamelööke leida ikka väike. Minul aitas see, et läksin tasulisse kliinikusse ja lasin teha UH. Rääkisin seal oma hirmud ära ja arst oli igati mõistev. Maksin küll 65 eurot (see oli juba 2a tagasi), aga beebi nägemine ja siputamine andis sisemise rahu tagasi ja oli seda raha väärt ????

Millises kliinikus sa tasulise UH tegid? Olen veidi uurinud ka seda varianti, aga head varianti pole nagu leidnud veel.

TS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin Fertilitases.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin neljapäeval uriiniproovi laborisse viimas, külvi vastus tuli nüüd paar päeva hiljem. Digiloos kirjas: segafloora, kontaminatsioon.

Lugesin, et nagunii tuleb külvi korrata, st uus analüüs anda. Aga kas pannakse kohe AB ravi peale või oodatakse teise külvi vastus ära enne?

Teisipäeval on ÄE vastuvõtt, ma mõtlesin, et ei hakka kohe kirjutama talle seekord. Ma olen muidu iga nädal millegi asjus kirja saatnud. ????????

SIAS

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka teine proov oodatakse ära. Selle proovi alusel ei saa midagi otsustada, sest see oli must proov. Katsu järgmine kord proovi võtta nii, et paned marli või vati tampooni tuppe enne pissimist. Hea oleks veel enne puhtaks pesta kusiti piirkond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka teine proov oodatakse ära. Selle proovi alusel ei saa midagi otsustada, sest see oli must proov. Katsu järgmine kord proovi võtta nii, et paned marli või vati tampooni tuppe enne pissimist. Hea oleks veel enne puhtaks pesta kusiti piirkond.

Sooja veega kogu piirkonna pesemine on ikka põhinõue proovi võtmisel, mitte “hea oleks”. Lisaks keskjoa uriin, ja peakski puhtalt saama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

????Hei

Tegin meiliaadressi ära meie privaatsele fb grupile.

Selleks on : ❗️detsembribeebi2023@gmail.com❗️

Grupi loon mitte otsingus leitavaks ja lisan liikmed ise.

Soovijatel saata oma fb profiilist ekraanipilt, võib olla peab teid sõbraks lisama enne kui gruppi kutsuda saan. Mõni vihje elukoha ja/või profiilipildi kohta.

Mul on endal oscar kolmapäeval 24.05 Olen natuke mures ja ärev. Järgmised arstiajad panen esmaspäevaks, oleks justkui nagu vähem aega oodata ????

Muidu grupi teen valmis aga liikmeid hakkan lisama kolmapäeval siis vist. Ise vaadake tundejärgi ????

Tõstan meie grupi meiliaadressi. Õhtul lisan soovijad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 343 )


Esileht Lapse ootamine Detsembribeebid 2023