Esileht â€ș Lapse ootamine â€ș Detsembribeebid 2023

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 327 )

Teema: Detsembribeebid 2023

Postitas:
KĂ€gu

Olin viimati nii ammu rase, et ei mĂ€letagi kas Oscar uuringut oli, kes on nĂŒĂŒd kĂ€inud kas tulemused saab kohe?  Kas keegi teab, kes PĂ€rnus oscar uuringut teeb?

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olin viimati nii ammu rase, et ei mĂ€letagi kas Oscar uuringut oli, kes on nĂŒĂŒd kĂ€inud kas tulemused saab kohe? Kas keegi teab, kes PĂ€rnus oscar uuringut teeb?

(^*^)

Mul oli esimese rasedusega nii, et enne Oscari UH-d olin andnud vereproovi, UH ajaks olid olemas vereanalĂŒĂŒsi tulemused. Ja kui UH tehtud, siis sai kohe tulemused teada ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

KĂ€isin just erakorralises kontrollis. Vesist voolust tuli nii palju, et arvasin et nĂŒĂŒd veed tilguvad. Lootevee proov oli negatiivne ja arst oli ka ausaltöeldes pĂ€ris imestunud ja sĂ”natu, et nii rohke ja vesine voolus on.
Suutsin ennast ikka korralikult paanikasse ajada ja olin ise ĂŒpris kindel, et kĂ”ik on halvasti.

Vaatas ultraheliga ka, nĂ gin pisikest siputamas 🙂 Ă”nneks homme uus ultraheli ja teisipĂ€eval ka Ă€mmaka vastuvĂ”tt, et siis saab vajadusel veel midagi vaadata vĂ”i uurida.

ML

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Olin viimati nii ammu rase, et ei mĂ€letagi kas Oscar uuringut oli, kes on nĂŒĂŒd kĂ€inud kas tulemused saab kohe? Kas keegi teab, kes PĂ€rnus oscar uuringut teeb?

(^*^)

Suure tÔenÀosusega teeb seda Maarja NÔmmann.

VÔimalik, et on teisi veel, aga olen aru saanud, et tema on pÔhiline.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

NĂ”mmanni juures olen varem naistearstil kĂ€inud, Ă”nneks on okei.  Veel paar nĂ€dalat oodata, mul see Ă€revuse probleem kaa, seoses sellega on arsti juures vererĂ”hk alati laes. Kodus on normaalne,  ÄEga leppisime kokku, et mÔÔdan kodus.. see vist tĂ”stab kĂŒll riskid kĂ”rgele kui enne uuringut mÔÔdetakse ja “korralik” vererĂ”hu tulemus saadakse..

Endast olengi vĂ€he rÀÀkinud, olen 31 ja lapsed 9 ja 12,  praegu kĂŒll palju paanilisem tunne kui viimati rase olles đŸ€ŁđŸ€Ł

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul ka kuskil tervishoiuasutuses vererĂ”hk laes. Kodus on okei. Valge kitli sĂŒndroom. 😃

Mul homme Àmmaemanda vastuvÔtt, sama Àmmaemand, kes eelmisel korral oligi.

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas kellelgi on veel kustutamatu nÀlg kogu aeg? Mis te sellega teete?

Eelmised rasedused vĂ”tsin suht palju juurde, no ikka 25 kg ringis ja veidi peale. Seekord mĂ”tlesin, et ĂŒritaks ikka vĂ€hemaga aga mul on lihtsalt kogu aeg nĂ€lg 😭. Reaalselt vĂ”in 1000kcal korraga sĂŒĂŒa ja tunni aja pĂ€rast jĂ€lle kĂ”ht koriseb.

Eelmiste rasedustega ma umbes poole aastaga olin raseduseelses kaalus tagasi ja ĂŒritan end lohutada, et ju see lĂ”pmatu nĂ€lg rase olles on minu keha eripĂ€ra, kuid krt kuidas ei viitsi jĂ€lle pea 90-kilone olla sĂŒnnitades.

//KBL

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul kĂ”ht tĂŒhi ei ole, aga ĂŒlekaalu on juba varasemast ajast. KĂ”igepealt spiraal kergitas korralikult. Siis pillid. LĂ”petasin nendega Ă€ra ja sain juba ĂŒsna hea kaalunumbri, aga siis tekkis tohutu Ă€revushĂ€ire, pĂ”hiliselt terviseĂ€revus ja vĂ”tsin pool aastat AD. Kaal jĂ€lle tĂ”usis. Ei aidanud toitumiskavad ega pea igapĂ€evane jalutamine 7-10 km ja fĂŒĂŒsiline töö.. Olles nendega lĂ”petanud jĂ€in ĂŒsna varsti rasedaks.. niiet normaalsest kaalust ei ole mĂ”tet nĂŒĂŒd tĂŒkkaega rÀÀkida 😀..

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tĂ”stavad ka igasugu meditsiinilised protseduurid vererĂ”hu lakke, tavatingimustel on nii madal, et hea et vahel pĂŒsti seisan. Sain tĂ€nu sellele ka preeklampsia riski 😀 Kuna tasuline Niptify oli korras, siis muude riskidega me liialt pĂ€id ei vaevanud  vaatas, et kĂ”ik mis selleks ajaks nĂ€htav peab olema, on korras.

Itks kommenteeris uh arst uuringul kĂ”ike ja andis pĂ€rast ka epikriisi nĂ€ppu. Oli vĂ€ga tore ja toetav. SĂŒnnitushirmu palusin sisse kirjutada ja lĂ€hen kliinilise psĂŒhholoogi juurde.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tĂ”stavad ka igasugu meditsiinilised protseduurid vererĂ”hu lakke, tavatingimustel on nii madal, et hea et vahel pĂŒsti seisan. Sain tĂ€nu sellele ka preeklampsia riski 😀 Kuna tasuline Niptify oli korras, siis muude riskidega me liialt pĂ€id ei vaevanud vaatas, et kĂ”ik mis selleks ajaks nĂ€htav peab olema, on korras.

Itks kommenteeris uh arst uuringul kĂ”ike ja andis pĂ€rast ka epikriisi nĂ€ppu. Oli vĂ€ga tore ja toetav. SĂŒnnitushirmu palusin sisse kirjutada ja lĂ€hen kliinilise psĂŒhholoogi juurde.

Kim

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

NÔmmanni juures olen varem naistearstil kÀinud, Ônneks on okei.

Mu mees kirjeldas teda pĂ€rast Oscarit kui kurja naist pimedas toas 🙂 (mul on tĂ€htaeg veidi varem, aga olen siin teiste kuude teemasid ka lugenud).

Aga minu meelest on ta ka okei, ĂŒlemÀÀra sĂ”bralik tĂ”esti polnud, aga see tunne jĂ€i mulle kĂŒll, et loodet uuris vĂ€ga pĂ”hjalikult.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

NÔmmanni juures olen varem naistearstil kÀinud, Ônneks on okei.

Mu mees kirjeldas teda pĂ€rast Oscarit kui kurja naist pimedas toas 🙂 (mul on tĂ€htaeg veidi varem, aga olen siin teiste kuude teemasid ka lugenud).

Aga minu meelest on ta ka okei, ĂŒlemÀÀra sĂ”bralik tĂ”esti polnud, aga see tunne jĂ€i mulle kĂŒll, et loodet uuris vĂ€ga pĂ”hjalikult.

Mina kĂ€isin tema juures seoses sellega, et pidevalt veritses ja munasari ei hakanud korralikult tööle peale pille.. oli tĂ”esti ĂŒsna tĂ”sine ja napisĂ”naline, mitmendal visiidil sain isegi naeratuse vastu.. ebaviisakas ta ei olnud, pigem konkreetne ja ei ninnunĂ€nnutanud  ja ĂŒleliia sĂ”bralik ei olnud.. tööd tegi samas hĂ€sti

KIM, kas sĂŒnnitushirmu soovid saada diagnoosiks, et keisrile omal soovil saada?  Isegi unistan sellest, sest hirm on suur..

Minul mĂ”lemad kogemused, esimene oli erakorraline keiser ja kaks aastat hiljem loomulik sĂŒnnitus, sest laps hinnati uh vĂ€iksemaks, tegelikult oli tookord nii suure lapse sĂŒnnitamine vastunĂ€idustatud armi tĂ”ttu. LĂ€ks Ă”nneks ĂŒsna lihtsalt  epiduraaliga ja oli tĂ”esti peale sĂŒnnitust kergem olla kui peale keisrit kuigi ka keisrist taastumine minu jaoks eriti hull ei olnud..  no ĂŒhesĂ”naga aastad edasi ja hirm ainult kasvab, 10 aastat tagasi oli kuidagi lihtsam kĂ”ik😅

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma veel ei oska öelda, mis sellest asjast saab, aga verd ja valu jms ma ei kannata. Vereproovidelgi minestan. Keiser ei tundu minu jaoks pooltki nii hirmutav kui vaginaalne sĂŒnnitus. Eks paistab, kuidas nad mind nĂ”ustavad ja mida pakuvad. Kui Eestis oleks vĂ”imalik tasuliselt omal soovil keisrit teha, siis seda ma teeks kindlasti.
Kim

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma veel ei oska öelda, mis sellest asjast saab, aga verd ja valu jms ma ei kannata. Vereproovidelgi minestan. Keiser ei tundu minu jaoks pooltki nii hirmutav kui vaginaalne sĂŒnnitus. Eks paistab, kuidas nad mind nĂ”ustavad ja mida pakuvad. Kui Eestis oleks vĂ”imalik tasuliselt omal soovil keisrit teha, siis seda ma teeks kindlasti.

Kim

Kahju jah, et omal soovil ei saa..  Loodan, et lĂ€heb tĂ€pselt nii nagu soovid, ĂŒle elame selle igaljuhul 😇

(^*^)

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eile oli siis oscar uh, tĂ€htaeg tĂ”steti veel varasemaks. PĂ€evade jĂ€rgi peaks olema 9.12 ja uh jĂ€rgi 3.12 . Minu arust on see vĂ€ga suur vahe đŸ€·â€â™€ïž

naljakas on see, et kahel eelmisel korral ei ole isegi pakutud oscaris beebi sugu aga seekord kus ma nkn juba tean, et tĂŒdruk tulemas oli arst ka ĂŒpris kindel, et tĂŒdruk.🙈siis ĂŒtlesin, et jah tĂ”esti on tĂŒdruk niptify jĂ€rgi 😀

tĂ€na siis esimene Ă€mmaka vastuvĂ”tt ka. Saan oma rasedapĂ€eviku kĂ€tte ja tundub nagu pĂ€ris see asi😀 enesetunne on ka ĂŒpris hea jĂ€lle olnud. Va hull vĂ€simus. See on kohutav. đŸ˜ŽđŸ„±

aa ja kuna ma GTT teha ei saa (aga eelnevad rasedused on olnud rasedusdiabeet) siis sisearst saatis mind edasi vastava Ă€mmaka/Ă”e  juurde kes siis annab mulle glĂŒkomeetri ja pean ise oma veresuhkrut jĂ€lgima 2 nĂ€dalat ja selle pĂ”hjal siis otsustatakse kas on ka seekord rasedusdiabeet vĂ”i mitte.
ML

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul oli tÀna esimene Àmmaemanda vastuvÔtt. TÀitsime rasedakaardi Àra.

Sain uue uriinitopsiku ja katsuti, uriinikĂŒlvi pean uuesti tegema. Sain Oscari UH aja ja jĂ€rgmise vastuvĂ”tu aja, jĂ€rgmine kord kohtume juuli alguses.

Leppisime Àmmaemandaga kokku, et mÔÔdan kodus enne vastuvÔttu vererÔhku, kabinetis ei tule Àrevuse tÔttu nagunii Ôige nÀit.

NIPTIFY testi asjus teeme nii, et kĂ”igepealt Oscari test ja siis edasi vastavalt edasi kas siis Tervisekassa kuludega vĂ”i enda raha eest. Sain aru, et seda vĂ”ib teha ĂŒkskĂ”ik mis rasedusperioodil.

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Eile oli siis oscar uh, tĂ€htaeg tĂ”steti veel varasemaks. PĂ€evade jĂ€rgi peaks olema 9.12 ja uh jĂ€rgi 3.12 . Minu arust on see vĂ€ga suur vahe đŸ€·â€â™€ïž

naljakas on see, et kahel eelmisel korral ei ole isegi pakutud oscaris beebi sugu aga seekord kus ma nkn juba tean, et tĂŒdruk tulemas oli arst ka ĂŒpris kindel, et tĂŒdruk.🙈siis ĂŒtlesin, et jah tĂ”esti on tĂŒdruk niptify jĂ€rgi 😀

tĂ€na siis esimene Ă€mmaka vastuvĂ”tt ka. Saan oma rasedapĂ€eviku kĂ€tte ja tundub nagu pĂ€ris see asi😀 enesetunne on ka ĂŒpris hea jĂ€lle olnud. Va hull vĂ€simus. See on kohutav. đŸ˜ŽđŸ„±

aa ja kuna ma GTT teha ei saa (aga eelnevad rasedused on olnud rasedusdiabeet) siis sisearst saatis mind edasi vastava Ă€mmaka/Ă”e juurde kes siis annab mulle glĂŒkomeetri ja pean ise oma veresuhkrut jĂ€lgima 2 nĂ€dalat ja selle pĂ”hjal siis otsustatakse kas on ka seekord rasedusdiabeet vĂ”i mitte.

ML

Novot mis vĂ€lja tuleb, ei otsustata oscari jĂ€rgi TA siiski. JĂ€eti pĂ€evade jĂ€rgi 9dets siiski tĂ€htajaks. Muidu oli tore Ă€mmaemand ja kĂ”ik korras 🙂

ML

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

aa ja kuna ma GTT teha ei saa (aga eelnevad rasedused on olnud rasedusdiabeet) siis sisearst saatis mind edasi vastava Ă€mmaka/Ă”e juurde kes siis annab mulle glĂŒkomeetri ja pean ise oma veresuhkrut jĂ€lgima 2 nĂ€dalat ja selle pĂ”hjal siis otsustatakse kas on ka seekord rasedusdiabeet vĂ”i mitte.

ML

Novot mis vĂ€lja tuleb, ei otsustata oscari jĂ€rgi TA siiski. JĂ€eti pĂ€evade jĂ€rgi 9dets siiski tĂ€htajaks. Muidu oli tore Ă€mmaemand ja kĂ”ik korras 🙂

ML

Oleneb vist Àmmaemandast. Mul Àmmaemand pani ka eelmine kord tÀhtaja VM jÀrgi.

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jah, kÀisin ka pÀeval Àmmaka juures ja sain sama info mis ML.
Mulle selgitas arst, et kui tsĂŒkkel on olnud regulaarne siis ĂŒldiselt pannakse ikka pĂ€evade jĂ€rgi.
Aga kui pĂ€evade TA ja oscari TA on nĂ€dal vĂ”i rohkem nihkes pannakse oscari jĂ€rgi. Oscaris on beebi veel nii pisike ja tema pikkuse mÔÔtmine on pĂ€ris keeruline kui ta seal ringi kaa veel siputab. 😊

SK

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Jah, kÀisin ka pÀeval Àmmaka juures ja sain sama info mis ML.

Mulle selgitas arst, et kui tsĂŒkkel on olnud regulaarne siis ĂŒldiselt pannakse ikka pĂ€evade jĂ€rgi.

Aga kui pĂ€evade TA ja oscari TA on nĂ€dal vĂ”i rohkem nihkes pannakse oscari jĂ€rgi. Oscaris on beebi veel nii pisike ja tema pikkuse mÔÔtmine on pĂ€ris keeruline kui ta seal ringi kaa veel siputab. 😊

SK

Just! kĂŒsiski, et kas tsĂŒkkel muidu regulaarne jne ja kuna on siis jĂ€ttis pĂ€evade jĂ€rgi TA.
KĂŒsisin ka plaanilise keisri kohta ja sain teada, et see tavaliselt tehakse 39+ nĂ€dalal seega suur tĂ”enĂ€osus ikka detsembribeebi saada, kui niikaua vastu pean ja teised asjad korras on đŸ™ŒđŸ„°

ML

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Sain tĂ€na kĂ€tte Oscari uuringu vereanalĂŒĂŒside tulemused. Ja mis ma imelik tegema hakkasin? Kohe googeldama ja omavahel vĂ”rdlema numbreid eelmise raseduse analĂŒĂŒsi tulemustega. đŸ€Š

Suutsin juba ennast korralikult Ă€revusse ajada, kĂŒll 2 nĂ€itu tundusid liiga suured jne.

UH aeg vÔiks juba kiiremini kÀtte jÔuda.

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Sain tĂ€na kĂ€tte Oscari uuringu vereanalĂŒĂŒside tulemused. Ja mis ma imelik tegema hakkasin? Kohe googeldama ja omavahel vĂ”rdlema numbreid eelmise raseduse analĂŒĂŒsi tulemustega. đŸ€Š

Suutsin juba ennast korralikult Ă€revusse ajada, kĂŒll 2 nĂ€itu tundusid liiga suured jne.

UH aeg vÔiks juba kiiremini kÀtte jÔuda.

SIAS

Seal ju ainult 2 nĂ€itu ongi. Üks neist peab just suurem olema, teine on eraldiseisvana ĂŒkskĂ”ik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas kellelgi vererĂ”huga kaa probleeme on? Minul eelmisel aastal avaldus tugev Ă€revus, selle tulemusena tĂ”usis vererĂ”hk kaa.. hetkel on korras olnud, aga vahepeal kummitavad kuumahood, mis omakorda ehmatavad nii Ă€ra, et kohe rĂ”hk veidi kĂ”rgem, siis tuleb Ă€revus peale 😀  kellelgi veel kuumahoogusid?

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ka lĂ”puks oscaris kĂ€idud. Aga vĂ€ga rÔÔmustavaid uudiseid ma sealt ei saanud kahjuks 🙁 Oscari tulemusel sain ma nĂ€idustuse teha ka Niptify. NĂŒĂŒd tuleb mitu pĂ€eva oodata, et tulemused saada.

Praegu igatahes tuli oscaris vahepealne risk Downile. Lisaks on ka preeklampsia risk seekord suurenenud ja pean hakkama sĂŒdameaspiriini vĂ”tma. Ning platsenta on ka ikkagi ennast eelnevate armide piirkonda sĂ€ttinud ja on vaja lihtsalt jĂ€lgida, et mis ta edasi teeb. Praegu veel on vĂ”imalust, et ehk natukene liigub parema koha peale aga eks nĂ€is.

Ilmselt lĂŒkkub rasedusest teistele teada andmine jĂ€lle natukene edasi ja ootame enne niptify tulemused Ă€ra. Ja ka FB grupiga enne liituda ei tahaks kui niptify tulemused kĂ€es.

Enesetunne on ka endiselt kehvema poolne, sest iiveldus on kohati ikka pÀris tugev.

T.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu
Minul ka lĂ”puks oscaris kĂ€idud. Aga vĂ€ga rÔÔmustavaid uudiseid ma sealt ei saanud kahjuks 🙁 Oscari tulemusel sain ma nĂ€idustuse teha ka Niptify. NĂŒĂŒd tuleb mitu pĂ€eva oodata, et tulemused saada.

Praegu igatahes tuli oscaris vahepealne risk Downile. Lisaks on ka preeklampsia risk seekord suurenenud ja pean hakkama sĂŒdameaspiriini vĂ”tma. Ning platsenta on ka ikkagi ennast eelnevate armide piirkonda sĂ€ttinud ja on vaja lihtsalt jĂ€lgida, et mis ta edasi teeb. Praegu veel on vĂ”imalust, et ehk natukene liigub parema koha peale aga eks nĂ€is.

Ilmselt lĂŒkkub rasedusest teistele teada andmine jĂ€lle natukene edasi ja ootame enne niptify tulemused Ă€ra. Ja ka FB grupiga enne liituda ei tahaks kui niptify tulemused kĂ€es.

Enesetunne on ka endiselt kehvema poolne, sest iiveldus on kohati ikka pÀris tugev.

T.

VÔin sind lohutada. Mul tuli ka Oscaris downile vahepealne risk, aga enne seda tulnud niptify oli korras. Seega on korras.
Sama lugu ka selle paganama preeklampsiaga. VererĂ”hu tĂ”stavad mul haiglad ise kĂ”rgeks ja sain ka need aspiriinid. Ei teagi nĂŒĂŒd, ka peaks ĂŒldse sööma, sest eile tööl mÔÔtsin rĂ”hku ja oli 60/100. Muidu on eluaeg ikka vĂ€ga madal olnud.
Kim

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuidas kĂ”ikidel lĂ€inud? Kuidas enesetunne? Keegi veel vahepeal Oscaris kĂ€inud? Jagage muljeid! 😁

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina kĂ€isin reedel oscaris. Kuna sĂŒmptomeid peaaegu enam ĂŒldse ei ole ja kĂ”htu ka ei paista, siis ma ei tunne ennast rasedana ja tekitab koguaeg hirmu, kas beebil on ikka kĂ”ik hĂ€sti. Oscaris kui teda sibamas nĂ€gin, siis vĂ”ttis ikka hĂ€rdaks kĂŒll, Ă”htul veel uh pilti vaadates nutsin ka Ă”nnest lahinal 😀 Uuringud olid kĂ”ik korras, nĂŒĂŒd ootan et kasvaks kĂ”huke ka ette 13+1 nĂ€dalat hetkel. Perele veel rÀÀkinud ei ole, aga osad tuttavad eriti just meessoost ĂŒtlevad, et sa tundud kuidagi rase ja naissoost sĂ”brad keegi ei taju seda 😀

MY

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina kĂ€isin tĂ€na Confidos Niptify testi tegemas. Minu ĂŒllatuseks öeldi, et 10 tööpĂ€eva lĂ€heb aega vastuste saamiseks

Aga vĂ€hemalt tehti sealgi UH, nĂ€gin tuksuvat sĂŒdant, pead, jalgu, kĂ€si. TĂ€itsa inimese kujuga juba :). Oscarisse jĂ€tkuvalt lĂ€hen alles jĂ€rgmisel nĂ€dalal.

//KBL 10+4

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma olen aru saanud, et 10 pĂ€eva on selline maksimum. Enda kodulehel reklaamivad nad 4-5 tööpĂ€eva. Neljandal tööpĂ€eval vĂ”id juba digilugu refreshima hakata 😉

Kim

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul ka ei ole ĂŒhtegi tunnust. Ei ole olnud ĂŒhegi rasedusega seega ei muretse. KĂ”htu ka pole ees ja perele ei kiirusta ĂŒtlema. Varjan seni kuni enam ei ole vĂ”imalik. 😀 Omaette lĂ”bus mĂ€ng. Minul esmaspĂ€eval Panorama ja siis vaja veel 10tp vastuseid oodata. TĂ€na 14+5. Eks see kĂ”ht hakkab varsti muidugi kasvama.

p.

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 327 )

Esileht â€ș Lapse ootamine â€ș Detsembribeebid 2023