Esileht â€ș Lapse ootamine â€ș Detsembribeebid 2023

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 327 )

Teema: Detsembribeebid 2023

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul TA oli 23.12, ei vastanud varem pÀevadele, aga tÀna UHs Ônnestus nii hÀsti mÔÔta, et uus TA 13.12 ja vastas ka ilusti viimastele pÀevadele.  Mul muidugi hea meel, et vÀhemalt TA sealt jÔuludelt veidi eemale liikus.

Äe ĂŒtles, et PĂ€rnus ei teegi oscarit ainult NĂ”mman vaid lisaks RidnĂ”i ja kaks nime ĂŒtles veel, prrrr, hirm đŸ«Ł

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul TA oli 23.12, ei vastanud varem pÀevadele, aga tÀna UHs Ônnestus nii hÀsti mÔÔta, et uus TA 13.12 ja vastas ka ilusti viimastele pÀevadele. Mul muidugi hea meel, et vÀhemalt TA sealt jÔuludelt veidi eemale liikus.

Äe ĂŒtles, et PĂ€rnus ei teegi oscarit ainult NĂ”mman vaid lisaks RidnĂ”i ja kaks nime ĂŒtles veel, prrrr, hirm đŸ«Ł

(^*^)

Kas Urve Pappa on ka nimekirjas? Kui on, sellisel juhul soovitan teda. Minu arvates on ta parim arst PĂ€rnus.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

Minul TA oli 23.12, ei vastanud varem pÀevadele, aga tÀna UHs Ônnestus nii hÀsti mÔÔta, et uus TA 13.12 ja vastas ka ilusti viimastele pÀevadele. Mul muidugi hea meel, et vÀhemalt TA sealt jÔuludelt veidi eemale liikus.

(^*^)

Kas Urve Pappa on ka nimekirjas? Kui on, sellisel juhul soovitan teda. Minu arvates on ta parim arst PĂ€rnus.

Pappa ei olnud, Lilleste vĂ”i Lill vms oli ja keegi kelle nimi ei olnudki ĂŒldse tuttav.  Valida ise ju ei saa, niiet ma ei tea, kes sel pĂ€eval tööl on kui minu uuring on.. RidnĂ”id ikka vĂ€ga kardan, temaga paljudel kohutavad kogemused ja ise selline Ă€rev kaa ja kui ikka halvasti kĂ€itub siis ega ma sellest nii kergelt ĂŒle ei saa 😀

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Oscarit teeb veel Kait Puusepp, ka vÀga tore ja pÔhjalik arst.. siiani olnud ainult positiivsed kogemused.

Pappa kahjuks Oscarit ei tee, aga looteanatoomiat kĂŒll.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil ka oscaris kĂ€idud, saime kahjuks preeklampsia riski ja krĂ”bistan nĂŒĂŒd aspiriini 36nda nĂ€dalani 😔
Õnneks oli pisikesega kĂ”ik korras ja aina siputas 😍

PP

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul sai oscaris kĂ€idud 12+2 ja nĂŒĂŒd ootan 22.06 ( 15+5) Ă€mmaka vastuvĂ”ttu. Nii Ă€rev on olla, et ei tea kuidas sellel kĂ”huelanikul lĂ€heb. Keegi lootedopplerit ka kasutab? MĂ”tlen siin kas osta.. kuigi uuena ei tahaks ja jĂ€relturul ka neid samas ei liigu vĂ€ga..

ma ei teagi kuidas ennast rahustada. Loodan, et kolmanda raseduse ja tagaseinas platsentaga hakkan varem liigutusi tundma kui eelnevad rasedused.. mitte et ma mĂ€letaks kuna see ĂŒldse olema peaks 🙈😀

ML

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Meil ka oscaris kĂ€idud, saime kahjuks preeklampsia riski ja krĂ”bistan nĂŒĂŒd aspiriini 36nda nĂ€dalani 😔

PP

No ilmselt saan kaa preklampsia riski, sest esimest korda vÔÔra arsti juurde minnes mul vererĂ”hk 150/90 vĂ”i rohkem ja lisaks ĂŒlekaal. Ega ta siis ei usu, et mul ainult arsti enda pĂ€rast rĂ”hk laesđŸ€Ł samas olen kaks nĂ€dalat vĂ”i rohkemgi kontrollmÔÔtmisi teinud 2x pĂ€evas vĂ”i kuidas meelde tuleb ja alati on 120/60-70 ja igati okei. TĂ€na ÄE juures kaa lĂ”puks oli rĂ”hk normis, mitmes visiit kaa juba ja hakkan harjuma. Samas oleks kuidagi tobe aspiriini ilma asjata krĂ”bistada kui vĂ”ibolla normaalse VR tulemuse korral preklampsia risk vĂ€iksem oleks.. no mine tea. Mul veel nĂ€dal Oscarit oodata ja olengi vĂ€ga viimasel piiril, sest algul ju vastas vĂ€iksemale (oli halb mÔÔta)  no ja vĂ”imalik, et kujutan endale hetkel neid riske ilma asjata ette.. peab ikka uue nĂ€dala Ă€ra ootama 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

PP

No ilmselt saan kaa preklampsia riski, sest esimest korda vÔÔra arsti juurde minnes mul vererĂ”hk 150/90 vĂ”i rohkem ja lisaks ĂŒlekaal. Ega ta siis ei usu, et mul ainult arsti enda pĂ€rast rĂ”hk laesđŸ€Ł samas olen kaks nĂ€dalat vĂ”i rohkemgi kontrollmÔÔtmisi teinud 2x pĂ€evas vĂ”i kuidas meelde tuleb ja alati on 120/60-70 ja igati okei. TĂ€na ÄE juures kaa lĂ”puks oli rĂ”hk normis, mitmes visiit kaa juba ja hakkan harjuma. Samas oleks kuidagi tobe aspiriini ilma asjata krĂ”bistada kui vĂ”ibolla normaalse VR tulemuse korral preklampsia risk vĂ€iksem oleks.. no mine tea. Mul veel nĂ€dal Oscarit oodata ja olengi vĂ€ga viimasel piiril, sest algul ju vastas vĂ€iksemale (oli halb mÔÔta) no ja vĂ”imalik, et kujutan endale hetkel neid riske ilma asjata ette.. peab ikka uue nĂ€dala Ă€ra ootama 😀

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Minul tuli ka preeklampsia risk. TÀiesti muserdav. Aspiriini pean ka kuni 36 nda nÀdalani vÎtma.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas kellelgi teil on esinenud I trimestril mÀÀramist, nii et ei ole katkenud?

Mul 6+5, kĂ”ik siiani hĂ€sti, aga tĂ€na mÀÀris pesukaitsele hommikul kergelt pruunikat, Ă”htu poole helepunast verd. Ei ole palju. KĂ”ndisin tĂ€na palju, 15km jala. Arstil kĂ€isin mĂ”ned pĂ€evad tagasi tuvastamas, aimatav oli sĂŒdametöö, nii pisike veel ja rebukott oli nĂ€ha. Progesteroon on ammu peal 2x pĂ€evas.

soovitusi?
7+5 nagunii aeg uh.

BA

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kas kellelgi teil on esinenud I trimestril mÀÀramist, nii et ei ole katkenud?

Mul 6+5, kĂ”ik siiani hĂ€sti, aga tĂ€na mÀÀris pesukaitsele hommikul kergelt pruunikat, Ă”htu poole helepunast verd. Ei ole palju. KĂ”ndisin tĂ€na palju, 15km jala. Arstil kĂ€isin mĂ”ned pĂ€evad tagasi tuvastamas, aimatav oli sĂŒdametöö, nii pisike veel ja rebukott oli nĂ€ha. Progesteroon on ammu peal 2x pĂ€evas.

soovitusi?

7+5 nagunii aeg uh.

BA

Minul teise rasedusega, algas 6+2 ja kestis kuni 13 nĂ€dalani. Kontrolli soovitaks ikka minna. Ma lĂ€ksin kohe. Kirjutati vĂ€lja duphaston ja pidin olema ĂŒsna sÀÀstval reziimil. PĂ”hjust nagu teada ei saanudki.. aga lĂ”ppes Ă€ra ja kandsin ilusti raseduse lĂ”puni.
ML

+2
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Saime ka neljapĂ€eval oma niptify tulemused kĂ€tte ja riskid kĂ”ik madalad 🙂

TĂ€na hommikul lĂ”puks leidsime ka rahulikuma hetke, et suurtele poistele teada anda, et ma veel ĂŒhte beebit ootan. Mulle ĂŒllatuseks olid nad isegi pĂ€ris rahul selle uudisega. Ja veel rohkem olid nad rahul uudisega, et nende poistekampa lisandub veel ĂŒks poiss juurde 😀 😀

T.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Peaks kaa oma poistele teada andma 😁 kĂ€in Oscaril Ă€ra ja siis.. poisid suured ja iseseisvad juba 10 ja 13, aga no rÀÀkima ikka peaks 😀 hetkel ei tea veel keegi peale abikaasa..

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Ma olen kindel, et nĂŒĂŒdseks teab juba pool suguvĂ”sa perelisa saabumisest. 😃 Keegi pole midagi öelnud aga nagunii on edasi rÀÀgitud.

JÀrgmine reede on mul Oscari UH, mida lÀhemale aeg jÔuab, seda rohkem tulevad pÀhe igasugused muremÔtted.

Enesetunde osas muutusi ei ole, pole jĂ€tkuvalt ĂŒhtegi sĂŒmptomit peale menstruatsiooni Ă€ra jÀÀmise.

SIAS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Hei!

(^*^)

Pappa ei olnud, Lilleste vĂ”i Lill vms oli ja keegi kelle nimi ei olnudki ĂŒldse tuttav. Valida ise ju ei saa, niiet ma ei tea, kes sel pĂ€eval tööl on kui minu uuring on.. RidnĂ”id ikka vĂ€ga kardan, temaga paljudel kohutavad kogemused ja ise selline Ă€rev kaa ja kui ikka halvasti kĂ€itub siis ega ma sellest nii kergelt ĂŒle ei saa 😀

(^*^)

RidnĂ”i ja UHga kogemust pole, aga pĂ€rast eelmist last, kui keisritĂŒsistustega haiglasse tagasi sattusin, oli ta mu arst. VĂ€ga professionaalne oma töös, suhtumiselt minu jaoks natukene liiga..  ninnunĂ€nnu. Igatahes mu vĂ€ga keerukise komplikatsiooni lahendas nii hĂ€sti kui vĂ”imalik.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul homme Oscar, aga vereproovide vastuseid veel digiloos ei ole.. 😀 kui kaua teil need vastused tulid? Muidugi veel aega homseni on veits..

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul homme Oscar, aga vereproovide vastuseid veel digiloos ei ole.. 😀 kui kaua teil need vastused tulid? Muidugi veel aega homseni on veits..

(^*^)

Mul tulid nĂ€dal aega. Kohalik haigla neid analĂŒĂŒse laboris ei teosta, vereproov saadetakse ITK-sse.

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

(^*^)

Mul ITKs tiksusid 2.-3. pÀevaks kÔik. Esimesed tulemused tulid kohe paari tunni jooksul.
MĂ”nes mĂ”ttes isegi hea, et tulemusi ei nĂ€e. Minu ĂŒlemĂ”tleja aju hakkas kohe analĂŒĂŒsima neid, kuigi ainult vereproovi tulemused midagi ei nĂ€ita ju. KĂŒllap arstil need homme ikka olemas on.

TS

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuna olen vĂ€iksemas linnas arvel siis Oscarile lĂ€hen teise linna ja Ă€mmaemand ĂŒtles, et tulemused pean ise kaasa printima vĂ”i oma telefonist nĂ€itama..  Ma kaa korralik ĂŒlemĂ”tleja, aga Ă”nneks enam pole kaua ĂŒle  mĂ”elda, oscar juba homme,  proovid andsin neljapĂ€eva hommikul.

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuna olen vĂ€iksemas linnas arvel siis Oscarile lĂ€hen teise linna ja Ă€mmaemand ĂŒtles, et tulemused pean ise kaasa printima vĂ”i oma telefonist nĂ€itama.. Ma kaa korralik ĂŒlemĂ”tleja, aga Ă”nneks enam pole kaua ĂŒle mĂ”elda, oscar juba homme, proovid andsin neljapĂ€eva hommikul.

(^*^)

VĂ€lja printima? Kas siis digiloost nad ei nĂ€egi? đŸ€”

Vabandust, ma esimest korda kuulen sellisest asjast. Digilugu on ju ĂŒhtne sĂŒsteem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

(^*^)

Mul ITKs tiksusid 2.-3. pÀevaks kÔik. Esimesed tulemused tulid kohe paari tunni jooksul.

MĂ”nes mĂ”ttes isegi hea, et tulemusi ei nĂ€e. Minu ĂŒlemĂ”tleja aju hakkas kohe analĂŒĂŒsima neid, kuigi ainult vereproovi tulemused midagi ei nĂ€ita ju. KĂŒllap arstil need homme ikka olemas on.

TS

Issand ma hakkasin nĂŒĂŒd oma mĂ”istuses kahtlema. Ma olin kuni praeguseni 100% kindel, et ma pean minema Oscari pĂ€eva hommikul proove andma. Lappasin oma pabereid ja ei ole kuskil mĂ€rgitud ka midagi. Aga igaks juhuks siis lĂ€hen homme hommikul ikka verd andma, loodetavasti neljapĂ€evaks jĂ”uavad vastused digilukku.

Kas uriiniproovi viisite samal pÀeval Oscariga vÔi ka paar pÀeva varem? Appi, mis mu mÀluga toimub..

//KBL

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Kuna olen vĂ€iksemas linnas arvel siis Oscarile lĂ€hen teise linna ja Ă€mmaemand ĂŒtles, et tulemused pean ise kaasa printima vĂ”i oma telefonist nĂ€itama.. Ma kaa korralik ĂŒlemĂ”tleja, aga Ă”nneks enam pole kaua ĂŒle mĂ”elda, oscar juba homme, proovid andsin neljapĂ€eva hommikul.

(^*^)

VĂ€lja printima? Kas siis digiloost nad ei nĂ€egi? đŸ€”

Vabandust, ma esimest korda kuulen sellisest asjast. Digilugu on ju ĂŒhtne sĂŒsteem.

Noo sama mĂ”te mul 😅 Ă€mmakas ĂŒtles, et paljud rasedad on kurtnud, et mĂ”ni arst ei viitsi digiloost otsida (tundub uskumatu ju), sest need proovid on ju uuringu ĂŒks osa 😅😅😅

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

(^*^)

TS

Issand ma hakkasin nĂŒĂŒd oma mĂ”istuses kahtlema. Ma olin kuni praeguseni 100% kindel, et ma pean minema Oscari pĂ€eva hommikul proove andma. Lappasin oma pabereid ja ei ole kuskil mĂ€rgitud ka midagi. Aga igaks juhuks siis lĂ€hen homme hommikul ikka verd andma, loodetavasti neljapĂ€evaks jĂ”uavad vastused digilukku.

Kas uriiniproovi viisite samal pÀeval Oscariga vÔi ka paar pÀeva varem? Appi, mis mu mÀluga toimub..

//KBL

Mina viisin uriiniproovi kaa neljapÀeval.  Aga mÔnes kohas pidi nii kaa olema, et oscari vereproovi saab anda samal pÀeval lihtsalt mÔned tunnid varem..

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

(^*^)

TS

//KBL

Mu ÄE andis mulle kuupĂ€eva, millest alates vĂ”ib vereproovi andma minna, ja see oli tĂ€pselt nĂ€dal enne KV uuringut. Usun, et homme proovid andes jĂ”uab neljapĂ€evaks kĂŒll.
Uriiniproovid viisin samal pÀeval kui vereproovigi andsin. Need tulemused tulid samal ja jÀrgmisel pÀeval.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

(^*^)

TS

//KBL

Uriibiproov pole oscar uuringu osa, vÔid viia, millal soovid.

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Sain Oscaris kĂ€idud.  KĂ”ik riskid madalad, ka preklampsia. Uskumatu 😼 , aga tore kaa.

(^*^)

+1
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

RÔÔm lugeda, et teil jÀrjest kÔik hÀsti.
Ise mugin ja kosun hoogsalt 😬 KĂ”ht on ees ja mitmed riided enam ei mahu, aga eks selle pĂ”hjuseks ka kohutav rĂ€mpstoidu isu.

Kim

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Sain esmaspÀeval Niptify vastused kÀtte, riskid madalal ja vanemale vennale-Ôele on lisandumas vÀike Ôde. Homme veel Oscar ja ongi ametlikult 1. trimester lÀbi.

Üsna vaikne siin – kas olete Facebooki gruppi kolinud?

//KBL

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mina ei ole veel kuhugi facebooki kolinud, aga vaatan kaa, et kuidagi vaikne siin ..

Meie sugu veel ei tea, aga vĂ€ga tahaks teada.. no ja siis veel see asi, et tuleks teisi kaa lapseootusest teavitada 😃😃

(^*^)

0
0
Please wait...

Postitas:
KĂ€gu

Mul ka Oscaris kÀidud. Trisoomiariskid madalad, kuid varajase preeklampsia oht kÔrge. Millist aspirini keegi vÔtab? Hjertemagnyli vÔtta on okei?

TS

0
0
Please wait...

NĂ€itan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 327 )

Esileht â€ș Lapse ootamine â€ș Detsembribeebid 2023