Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:

Kas kellelgi detsembri eest elektriarve käes ja kui börsihind, siis kas on väga hullult suurem võrreldes möödunud aastaga? Mul veel ei ole, EE äpp ka ei näita, aga lugesin just Delfist, et 1000- eurone arve ei olegi nii väga erand. Mul on osaliselt elektriküte ning detsembris oli kogu aeg rohkem rahvast kodus ja rohkem kulutamist. Täitsa hirm on, 1000-eurose arve peale kuluks kogu mu palk.

+13
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

meil ei ole veel käes. novembriarve oli 3 (kolm) korda suurem eelmise aasta novembriarvest, kuigi 2021 aasta novembris muutsime tarbimist oluliselt, võrreldes sellest eelmise aasta novembriga – nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest. eelmise aasta novembriarve oli 177 ja käesoleva aasta november 620 eurot.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ei ole veel käes. novembriarve oli 3 (kolm) korda suurem eelmise aasta novembriarvest, kuigi käesoleva aasta novembris muutsime tarbimist oluliselt, võrreldes eelmise aasta novembriga – nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Juhul kui elate kortermajas, siis peaks arvestama ka naabritega. Öösel on pesumasin, kuivati hästi kuulda. Naabrite öörahu on häiritud kui öösel need masinad töötavad.

+8
-43
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on väga väike tarbimine ja väikesed arved, aga sellessuhtes kahekordne küll, et olin sisuliselt terve detsembrikuu vanemate juures külas ja kodus võtsin korgid välja, ainult külmkapp jäi sisse. Kodus olin kuu jooksul vaid loetud päevad. Arve on sama nagu varasemalt täistarbimise juures.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

börsipakett ja arve novembriga võrreldes suurem 29EUR, arve tõusis 50’lt ca 80 peale. kusjuures tarbimist jälgisin vaid nii palju, et rekordhindadega päevadel just praadi tundideks ahju ei pannud. pesumasin töötas ka vaid päevasel ajal. ütleks, et kartsin hullemat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nov oli 31, nüüd 52.. suur on aga elab üle

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine aasta oli 95€, see aasta 234€. Nii suurt arvet elektri eest pole varem olnudki.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

775kWh ja 225e, kukkusin pikali küll

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise kuu arve oli 52 euri. Nüüd oli tarbimist pea 150 kw rohkem ja arve oli 122 euri. No ei ole meeldiv.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme ilmselt üks pere, kelle elektriarved tulevad 1000 ringis. Esimesed 11 päeva oli leping mehe nimel, tema arve tuli 392 pluss võrgutasud. See arve pole veel tulnud. 12dast lõpetasime tema lepingu ja tegime minu nimele kindla hinnaga. Seda arvet pole veel tulnud, aga ise arvutades saan summaks u 200€ pluss võrgutasud. Suur vana maja, õhk-vesi küte.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest. 

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Börsihinnaga on kuskil 2-5 ajal hind kõige soodsam tavaliselt.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Mis ajas sa elad? Öine tariif on ammu mingi müüt, vaata reaalset hinda ikka.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

167 eurot kõik elektriarvel kokku. Kamin, mis ei ole pikalt soojust salvestav, st enamvähem kõik lendab korstnajalga, mis omakorda kütab üht tuba. Paar elektriradikat, ikka palju detsembrikuist küpsetamist, kolm põrandakütet (üks küll oli vähe aega sees). Kaks õhksoojuspumpa. Kaks boilerit. Vesi puurkaevust, st vesi ka elektrihinna sees. 120 ruutu maja köetav pind. On elus ka veidi suuremaid arveid nähtud. Aga arvestades, et detsember oli ju vahepeal päris külm… Ehk jaanuaris saab vähemaga hakkama, vähemalt jõuluvaaritamise arvelt.
Eelmisel aastal oli umbes poole väiksem detsembri arve, aga oli ju vist ka soe kuu. Mingi kindlaksmääratud hinnaga pakett.

2021.a. veebruar aga oli 188 eur arve. Võeh.

Öine tariif täiesti olemas, öise tariifiga ca 58% tarbimisest, kui peast ütlen.

Lisan. Kui küsiti ainult börsihindadega arveid, siis vabandust. Teemaalgatusest ei lugenud seda välja, aga nüüd tundub…

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Mis ajas sa elad? Öine tariif on ammu mingi müüt, vaata reaalset hinda ikka.

Aga reaalne hind on ka kella 1-st 5-ni tavaliselt ööpäeva soodsaim. Selle ajaga saab ära pesta nii pesumasinatäie pesu, kui ka boilerites vee soojaks.

Minule pole veel arvet Alexelast tulnud, kuid tarbimine on suur, kuna maja kütavad 2 õhksoojuspumpa. Praegu käib küttesüsteemi tegemine. Laotud sai telliskorsten, nüüd käib soemüüri ladumine. Tuleb Kalvise keskküttepliit koos tarbevee soojendamisega. Siis peaks elektrikulu alla saama.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Mis ajas sa elad? Öine tariif on ammu mingi müüt, vaata reaalset hinda ikka.

Huvitav küll, mu arved tulevad siis eelmisest sajandist, sest mul vähemalt on küll öine ja päevane eraldi.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Mis ajas sa elad? Öine tariif on ammu mingi müüt, vaata reaalset hinda ikka.

Huvitav küll, mu arved tulevad siis eelmisest sajandist, sest mul vähemalt on küll öine ja päevane eraldi.

Kuidas selgitada asju surnud jänesele…

Jah, on päevane ja öine tariif. Ja kui sa kordki vaatad börsihinda, siis näed tegelikku hinda. Oled mõnikord vaadanud?

Mistõttu ei pese inimesed pesu kell 23 ega laupäeval, vaid kell 3 öösel.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav küll, mu arved tulevad siis eelmisest sajandist, sest mul vähemalt on küll öine ja päevane eraldi.

Neid mõõdetakse eraldi, sest võrgutasu on päevase ja öise tariifiga erineva hinnaga. Aga kui sul on börsipakett, siis maksad nii öösel kui päeval elektri eest ikka seda sama tunnihinda, mis parasjagu börsil kehtib.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sul on börsipakett, siis maksad nii öösel kui päeval elektri eest ikka seda sama tunnihinda, mis parasjagu börsil kehtib.

Ja üldiselt on see keset ööd ikka odavam. Aga kujutan ette, et päris ebameeldiv on tänapäeval kortermajas elada, kui kõik seal öösiti pesu ja nõusid pesevad. Ise elan eramajas, minu masinad kedagi ei sega, aga kunagisest elust kortermajast mäletan, et olin kohe üleval, kui kellegi masin pesi, öösel vetsus käis vms. Kõik majad vist nii hullult läbi ei kosta, aga ikka paljud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui jutt ei aita, siis iseenesest on õigus naabritele kortermajas öörahu rikkumise eest politsei kutsuda. Pesutsüklid on pikad ja trummeldamise ja monotoonse undamise taustal ei saa magada. Mis vahet seal on, kas tümps või trummeldamine. Müra on müra.

+7
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Elektrihinda saab vaadata elektrikell.ee

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõudepesumasin, pesumasin ja kuivati töötasid ainult öösiti alates kella kahest.

Öine tariif algab talveajal ju kella 12st (suveajal 11st), miks sa kella 2ni ootad? Kui just ei ole kogu aeg öise eluviisiga ja kell 2 igaöine magamaminekuaeg.

Mis ajas sa elad? Öine tariif on ammu mingi müüt, vaata reaalset hinda ikka.

Huvitav küll, mu arved tulevad siis eelmisest sajandist, sest mul vähemalt on küll öine ja päevane eraldi.

Kuidas selgitada asju surnud jänesele…

Jah, on päevane ja öine tariif. Ja kui sa kordki vaatad börsihinda, siis näed tegelikku hinda. Oled mõnikord vaadanud?

Mistõttu ei pese inimesed pesu kell 23 ega laupäeval, vaid kell 3 öösel.

Need inimesed, kes on börsipakett, jah.

Aga teistel, kellel on fikseeritud hinnaga pakett, on päeva- ja öötariif ikka olemas. Vähemalt mul on.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pm sama suur, kui eelmise aasta detsembris, 120 eurot. Aga vahe on selles, et aasta tagasi ei jälginud ma üldse hinda, nüüd seadsin oma toimetused EE äpi järgi. Kui nüüd kompensatsiooni saab, siis kokkuvõttes on hoopis soodsam, kui aasta tagasi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

EE arve 306 eur, 1000kwh tarbimine

Elektrum 118 eur 400kwh

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2020

nov ca 1000 kw, arve 124 eur

dets ca 1200 kw, arve 160 eur

2021

nov ca 820 kw, arve 153 eur

dets ca 1200 kw, arve 340 eur

Üsna mõtlema võttis dets arve ja me jälgime hinda kogu aeg (eramaja). Dets börsihinna kuu keskmine oli nov omast pea poole suurem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa aru, kuidas te arved nii ruttu kätte saate? viimastel kuudel on nii Elektrumi kui EE (töö juures) arved tulnud alles 10nda kuupäeva paiku, praegu vaatasin ka – pole midagi. Elektrumi kontole logisin sisse, ka seal pole detsembri tarbimist isegi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvet e-postile pole tulnud, vaatasin oma teenusepakkuja lehelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälle mõtlen – inimesed elavad suurtes majades/korterites, raha peaks ju küll olema, et arveid maksta. Kui pole raha, saate alati väiksemasse korterisse kolida ja elada nagu kõik teised.

 

Raske on nendel peredel, kellel niigi raha pole, elavad mitmekesi väikeses elamises. Kui aga ise elad häärberis (vahet pole, et vana/remontimata vms), siis oled ise süüdi, et elad üle oma võimete.

+5
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälle mõtlen – inimesed elavad suurtes majades/korterites, raha peaks ju küll olema, et arveid maksta. Kui pole raha, saate alati väiksemasse korterisse kolida ja elada nagu kõik teised.

Raske on nendel peredel, kellel niigi raha pole, elavad mitmekesi väikeses elamises. Kui aga ise elad häärberis (vahet pole, et vana/remontimata vms), siis oled ise süüdi, et elad üle oma võimete.

Hm, kas sul on mingi kummaline ettekujutus, et kui inimene elab suures majas, siis ta üldse raha ei loe? Kui mu elektriarve oli eelmisel aastal samal ajal 250 eurot ja nüüd äkki on 600, siis usu mind, see on täitsa tuntav erinevus. Majades elab ka keskklass, mitte ainult rikkad.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sai ka just EE äppi sisse logitud, väga kreisi õnneks pole:

2021 dets elekter vaid 126€ (linnamaja + suvila veetorustiku küttetraadid kokku)

2020 dets arve oli 61€, nii et tõus vaid 2x

palju hullem on meil detsembris hoopis gaasi arve, see tuli üle 400€ seekord, viimase 10a gaasikütte absoluutne rekord.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve