Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 10 postitust - vahemik 271 kuni 280 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:
Kägu

Eks igaüks peab sellega arvestama, et elekter tähendab mugavust. Meie loobusime igasugustest elektrit tarbivatest kütteseadmetest (ehitasime ahjud ja pliidi, pliit soojendab ja tarbevee) just seepärast, et elekter võib mingil ajal tõusta. Nüüd jääb 4-liikmelise pere elektriarve 25 euro kanti, see on meie jaoks väike summa ja meil puudub vajadus kedagi süüdistada.

No see on täiesti nii ja naa asi. Jah, elektri hind läks teil alla, aga selle võrra ju muud kulutused teisele kütteliigile tõusid, st peate ostma puitu/briketti/pelleteid vmt.

See on võrrelda, et jah, mul kulub elektrile 25 euri, aga aastas puudele 500€. Mul kulub kuus elektrile 50 eurot, aga aastas puudele ei kulu üldse vmt. Ehk niisama selle elektrile kuluva summa võrdlemine ei anna väga midagi.

Umbes, et aga minu elektriarve oli vaid 20€ (aga gaasiarve oli hoopis 300) vmt.

Küttepuu tuleb ikka enda metsast, nii et mind ei mõjuta ükski teenuseosutaja oma hindadega. Mina leian, et kes tahab mugavust, peabki selle eest rohkem maksma. Kõige kindlam variant on ikkagi sõltumatus.

Ja puud tulevad ise koju. St kukuvad jalalt, tükelduvad ja lõhuvad ennast ise?

Lõpuks tulevad omal jalal ja sätivad end riita ka?

Tervis tuleb koos puude tegemisega tal. Kui vähegi võimalik tuleks ka ise vaeva näha, alati ei ole kõik võimalik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, kas ta murrab neid puid käsitsi, või on ikka müni elektrisaag kasutusel. Koos bensiiniga. Ja ei tassi seljas koju, vaid kasutab ikka mingit mootoriga masinat.

Aga muidu on puud täitsa tasuta (masmaksu ta ka ei maksa,).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka kahemehesaega ja käruga, sest sae ja traktori peale kuluks ju raha. Aga teema oli hoopis elektrihinnast, nii et ärme kaldu teemast kõrvale. Suured arved on ikka neil, kes kasutavad kütmiseks midagi, mis tarbib elektrit.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://ideaarhitektid.ee/language/et/milline-on-soodsaim-kuttelahendus-hinnavordlus/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured arved on ikka neil, kes kasutavad kütmiseks midagi, mis tarbib elektrit.

Ei ole. Suured arved on neil, kes suu töllakil vaatasid börsihinna tõusu ning ette ei võtnud mitte midagi, et hind mingil tasemel lukku lüüa.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured arved on ikka neil, kes kasutavad kütmiseks midagi, mis tarbib elektrit.

Gaasiarved pole sugugi paremad. Samamoodi mitmekordne tõus, kuigi oli juba enne kallis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suured arved on ikka neil, kes kasutavad kütmiseks midagi, mis tarbib elektrit.

Ei ole. Suured arved on neil, kes suu töllakil vaatasid börsihinna tõusu ning ette ei võtnud mitte midagi, et hind mingil tasemel lukku lüüa.

Börsipakett, eelmise kuu arve oli 30€, ei kurda, ei hakka fixima ka.

Teine lugu on arve, mille saan kütte eest KÜlt, kes saab selle Utilitaselt. Aga tundub, et meil on isegi hästi, kui mõni teine küsib keskkütte eest 2x rohkem. 60 korteriga paneelikas ei ole realistlik ka endale ahju ehitama hakata, mis sest, et ahikütte vastu poleks mul endal midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks igaüks peab sellega arvestama, et elekter tähendab mugavust. Meie loobusime igasugustest elektrit tarbivatest kütteseadmetest (ehitasime ahjud ja pliidi, pliit soojendab ja tarbevee) just seepärast, et elekter võib mingil ajal tõusta. Nüüd jääb 4-liikmelise pere elektriarve 25 euro kanti, see on meie jaoks väike summa ja meil puudub vajadus kedagi süüdistada.

No see on täiesti nii ja naa asi. Jah, elektri hind läks teil alla, aga selle võrra ju muud kulutused teisele kütteliigile tõusid, st peate ostma puitu/briketti/pelleteid vmt.

See on võrrelda, et jah, mul kulub elektrile 25 euri, aga aastas puudele 500€. Mul kulub kuus elektrile 50 eurot, aga aastas puudele ei kulu üldse vmt. Ehk niisama selle elektrile kuluva summa võrdlemine ei anna väga midagi.

Umbes, et aga minu elektriarve oli vaid 20€ (aga gaasiarve oli hoopis 300) vmt.

Küttepuu tuleb ikka enda metsast, nii et mind ei mõjuta ükski teenuseosutaja oma hindadega. Mina leian, et kes tahab mugavust, peabki selle eest rohkem maksma. Kõige kindlam variant on ikkagi sõltumatus.

Minu tuleb ka suur osa küttepuudest oma maalt. Aga elektriarved on mul sellegipoolest suured. Kas sa kütad vett ka puudega soojaks? Vee toote majja ämbritega? Vannitoas pole üldse põrandakütet või on see mingi puudega köetava keskkütte pealt?

Küttepuude tegemine on paraku küllaltki töömahukas ettevõtmine ja minul hakkab see liigestele, ma ei saa nii palju puid pilbasteks raiuda kui tahaksin. Mõttekam on valmislõhutud puud osta, kui pärast töövõimetu olla. Meil need puud, mis kütteks oma maalt lähevad, on küll nii lähedal majale, et transpordile kütet(raha) sisuliselt ei kulu, kuid aega kulub kõige selle tegevuse peale ometi omajagu + kütus saele. Selle puudega toimetamisele kulunud ajaga saaks palgatööd tehes hoopis rohkem raha kui oma puudega kütmisest kokku saab hoitud. Meie võtamegi vaid seepärast neid puid maha, et peab oma krunti hooldama ja mahavõetud puu kõige mõttekam utiliseerimine on talvel ahju ajada. Oma tarbeks ei tasu vähemalt keskmist palka teenival inimesel endale ise küttepuid teha, kui küttepuude vallas just ei tööta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küttepuude tegemine on paraku küllaltki töömahukas ettevõtmine ja minul hakkab see liigestele, ma ei saa nii palju puid pilbasteks raiuda kui tahaksin.

Meil on ka puud omal võtta ja mis see maamaks ongi. 69 eurot ja 11 hektarit metsa. Saekette läheb puude tegemise ajal kaks, st kaks teritamist. Kütust toob mees kanistriga selle jaoks, kaks sellist silma järgi 4-iitrist kunkut kulub.
Jämedamate puude lõhkumiseks sai ostetud halumasin, veel Hobby Hallist, vähemalt 15 aastat vana. Töötab elektriga. Kui ma nüüd korrutan töötunnid halumasina peal oleva võimsusega, liidan kütuse, ketiteritused, maamaksu 🙂 , kahe paari töökinnaste hinna, ühe kirve teritamise hinna ja korrutan Tambovi koefitsiendiga 2,6 läbi, saan ma maja (kaks ahju, kamin, pliit, saunakeris) küttepuude hinnaks üheks talveks – 11 ruumi eest kokku 48 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küttepuude tegemine on paraku küllaltki töömahukas ettevõtmine ja minul hakkab see liigestele, ma ei saa nii palju puid pilbasteks raiuda kui tahaksin.

Meil on ka puud omal võtta ja mis see maamaks ongi. 69 eurot ja 11 hektarit metsa. Saekette läheb puude tegemise ajal kaks, st kaks teritamist. Kütust toob mees kanistriga selle jaoks, kaks sellist silma järgi 4-iitrist kunkut kulub.

Jämedamate puude lõhkumiseks sai ostetud halumasin, veel Hobby Hallist, vähemalt 15 aastat vana. Töötab elektriga. Kui ma nüüd korrutan töötunnid halumasina peal oleva võimsusega, liidan kütuse, ketiteritused, maamaksu ???? , kahe paari töökinnaste hinna, ühe kirve teritamise hinna ja korrutan Tambovi koefitsiendiga 2,6 läbi, saan ma maja (kaks ahju, kamin, pliit, saunakeris) küttepuude hinnaks üheks talveks – 11 ruumi eest kokku 48 eurot.

Kust sa nii odava ketiterituse saad? Ja kuidas sa selle 48 euro sisse maamaksu paigutasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 271 kuni 280 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve