Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:

Sel aastal 562€ (2 258.298 kWh), eelmisel aastal 143€ (2500.532 kWh). Ehk väiksema tarbimise juures 4 korda kõrgem arve. Ja tarbimine oli väiksem peamiselt seetõttu, et ühe korruse kütte lülitasin kokkuhoiuks välja- ehk siis elu oli tagasihoidlikum, saunas eriti ei käinud. Jaanuarist lülitub ümber fikseeritud hinnale, minu rehkenduste järgi ei tohiks siis üle 300 minna (jaanuar on reeglina kõige kallim kuu olnud, eelmine aasta oli 180).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ca 860€, tarbimine oli ca 3200kWh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli detsembri eest (ilma Elektrilevi arveta) 180 eurot, tarbimine 700kwh.

Eelmine aasta 333kwh ja 18,66 (ilma võrgutasuta jms).

Tarbimise kasv juba üllatab.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

+3
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

Peale eelmise kuu arve saamist läksin kohe üle, leping aga hakkab kehtima 01.02

Ja ütlen ausalt, et töökoormus suur ja muu elu tahab elamist, ei vahtind igapäev hindu ja pakkumisi, et veel varem seda teha.

Mul elekter dets 200 eur + gaas 820 eur.  Näiteks terve 2020 aasta gaasiarved kokku oli 650 eurot !!!  Nii et see on natuke nõme jutt ausalt, et majas elajad ise süüdi, et elavad üle võimete. Maksan selle 1000 eurot ka ära, aga see ei ole normaalne ju mis toimub!

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

Hilissügisel või nüüd fiksile minna on lauslollus. Talud neid veidi (tõesti max kolmandik) suuremaid elektriarveid aga tean, et pikas perspektiivis olen tänu börsihinnale saanud soodsamalt elektrit. Kõik, kes raiuvad, et fiks. hind tuleb soodsam, siis jah, kui on odava hinnaga fiksitud aga kui see periood otsa saab, siis enam nii odavalt ei saa. Kindlad hinnad on võetud ju ka börsihindadest ning risk ja kasum sisse kirjutatud.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elekter 45, võrgutasu pole tulnud. Ei ela majas, korteris, nii et seetõttu pole ka olukord nii hull, kui siin teistel lugeda on. Samas eelmine kuu oli elektriarve 25, suvel u 10-15 eurot kuus,  nii et detsembris on ikka päris krõbe. Börsipaketilt fikseeritud paketile ei ole üle läinud, kuna fikseeritud paketile pakutavad hinnad on praegu sellised, et väga enam mõtet ei näe, üritatakse fikseeritud paketi küsijaid korralikult koorida. Vaatan mõnda aega, kuidas börsipaketiga edasi läheb, mis järgmised kuud toovad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

Peale eelmise kuu arve saamist läksin kohe üle, leping aga hakkab kehtima 01.02

Me sellepärast tegime nii, et abikaasa lõpetas lepingu ja mina tegin ise liitumise. Siis saime kohe fix hinna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

Hilissügisel või nüüd fiksile minna on lauslollus. Talud neid veidi (tõesti max kolmandik) suuremaid elektriarveid aga tean, et pikas perspektiivis olen tänu börsihinnale saanud soodsamalt elektrit. Kõik, kes raiuvad, et fiks. hind tuleb soodsam, siis jah, kui on odava hinnaga fiksitud aga kui see periood otsa saab, siis enam nii odavalt ei saa. Kindlad hinnad on võetud ju ka börsihindadest ning risk ja kasum sisse kirjutatud.

Läheme uuesti börsihinnale üle, kui see taas odavam on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

Hilissügisel või nüüd fiksile minna on lauslollus. Talud neid veidi (tõesti max kolmandik) suuremaid elektriarveid aga tean, et pikas perspektiivis olen tänu börsihinnale saanud soodsamalt elektrit. Kõik, kes raiuvad, et fiks. hind tuleb soodsam, siis jah, kui on odava hinnaga fiksitud aga kui see periood otsa saab, siis enam nii odavalt ei saa. Kindlad hinnad on võetud ju ka börsihindadest ning risk ja kasum sisse kirjutatud.

Ja no ei ole ikka max kolmandik, kui eelmisel talvel olid suurimad elektriarved 200-300 vahel ja nüüd on meil 1000.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

350 eur. Aastatagust ei viitsi otsida, aga nov oli 130.

Eramaja  120 m2, maaküte. Pesumasin -kuivati muidugi palju kasutuses, 3 last. Ja öösiti ei pane – pesumasina tsentrifuug häiriks ennast. Ilmselt jaanuaris nüüd katsetame kuivati ööseks panemist, see vähe vaiksem. Jõulutuled lülitame ka homme välja ???? Vb peaks veekeetja asemel vett gaasipliidil soojendama ja vähem ahjutoite tegema ???? Saunakeris on meil ka elektriga

Meil ka paneelid, aga need pidevalt lume all. Aegajalt lükkame puhtaks, aga 2 päeva hiljem uus lumi peal. Aga ju jätkame nende nühkimist, kui nii ikka paarkend euri kokku hoiab

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegused fikseeritud hinnaga pakkumised on küll kallid,  aga kas see võib talveperioodiks siiski soodsam olla kui börsihind? Ehk kas tasub praegu veel vahetada ja kevadel uuesti börsipakett võtta?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab midagi börsihinna kindlustusest? Vaatan, et mul on see sõlmitud ning kindlustushüvitus arvelt maha arvestatud ja arve eelmise aasta detsembriga võrreldes ainult 20% suurem, seda ilmselt selle aasta detsembri külmemate ilmade tõttu, kütame elektriga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea, mis anomaalia see on, aga meil 2000 kwh tarbimine ja arve 230 euri, börsipakett. 150 m2 maja kütame elektriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie aastane elektriarve oli 2021.aastal ca 380 eurot suurem 2020.aastaga võrreldes. Samas oleme algusest peale börsipaketti omanud ja seetõttu varasemalt on elekter hea hinnaga olnud. Soodsamalt, kui fiks paketiga. Seega hetkel veel ei hakka fiks paketti tegema, eeldatavalt börsihind hakkab ka tasapisi langema. Võib-olla siis, kui hind madalamal võib kaaluda.

Arvamus, et juba sügisel oleks pidanud tegema – juba siis oli börsihind kallis ja ei tasunud enam ära.

P.S. Meile ka Elektrum ja saame alati 3.kuupäeval arve.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõik tuttavad oigavad, vaadates oma dets elektriarvet. hinnatõus on minimaalselt neljakordne, läheb aega harjumiseks õudse maksega ja samuti kokkuhoiunippide kasutamisel.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hilissügisel või nüüd fiksile minna on lauslollus. Talud neid veidi (tõesti max kolmandik) suuremaid elektriarveid aga tean, et pikas perspektiivis olen tänu börsihinnale saanud soodsamalt elektrit. Kõik, kes raiuvad, et fiks. hind tuleb soodsam, siis jah, kui on odava hinnaga fiksitud aga kui see periood otsa saab, siis enam nii odavalt ei saa. Kindlad hinnad on võetud ju ka börsihindadest ning risk ja kasum sisse kirjutatud.

Hilissügisel oli väga õige aeg fiksile minna. Isegi eelmisel kuul fiksitud hinnad on odavamad, kui börsihinnad. Mis siia puutub börsihinna pikk perspektiiv? Ma saingi kõik need aastad head börsihinda, nüüd fiksisin mõni kuu tagasija naudin enam kui 2 korda odavamat hinda kui börsihind. Kevadel või miliganes hinnad alanevad, võtan loomulikult börsipaketi tagasi.

Egas kui on fikshind, ei pea selle peale jääma ometi 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sellepärast tegime nii, et abikaasa lõpetas lepingu ja mina tegin ise liitumise. Siis saime kohe fix hinna.

Selleks ei pea mingeid lükkeid tegema-vaheta iga kuu paketti, kuidas soovid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul elekter dets 200 eur + gaas 820 eur.  Näiteks terve 2020 aasta gaasiarved kokku oli 650 eurot !!!  Nii et see on natuke nõme jutt ausalt, et majas elajad ise süüdi, et elavad üle võimete. Maksan selle 1000 eurot ka ära, aga see ei ole normaalne ju mis toimub!

Gaas jäi ka fiksimata? Lollus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

200 ruutu uus maja, arve 150 eurot, elame nagu tavaliselt, fikseeritud hind veel ligi kolm aastat. Ei hoia kokku kusagilt, 150 eurot on normaalne hind, meil on kuivati ja pesumasin koguaeg töös, elektrisaunas ja mullivannis käime talvel 2-3 korda nädalas, kõigis tubades on kakskümmend kaks kraadi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sellepärast tegime nii, et abikaasa lõpetas lepingu ja mina tegin ise liitumise. Siis saime kohe fix hinna.

Selleks ei pea mingeid lükkeid tegema-vaheta iga kuu paketti, kuidas soovid.

Abikaasa fix hind oleks hakanud kehtima 01.02, mina sain poolteist kuud varem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli ka elektriarve ära. 416eur. 266 oli ettemaksu, seega tuleb 150eur maksta. Loodetavasti märtsis saan 0 elektriarve, kui päikesepaneelid juba tootma hakkavad. Praegu on päike nii madalal ja mets ümberringi, et isegi siis kui lume maha lükkan, saavad päikesepaistet vaid paar tundi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need inimesed, kes on börsipakett, jah. Aga teistel, kellel on fikseeritud hinnaga pakett, on päeva- ja öötariif ikka olemas. Vähemalt mul on.

Nii on jah. Elektrifirma kodulehelt:

Kas börsihinnal on öine ja päevane tariif?

  • Ei, börsihinnaga elektrit ostes kehtib Teil iga tund hind vastavalt Nord Pool elektribörsi Eesti hinnapiirkonna tunnihinnale.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need inimesed, kes on börsipakett, jah. Aga teistel, kellel on fikseeritud hinnaga pakett, on päeva- ja öötariif ikka olemas. Vähemalt mul on.

Nii on jah. Elektrifirma kodulehelt:

Kas börsihinnal on öine ja päevane tariif?

  • Ei, börsihinnaga elektrit ostes kehtib Teil iga tund hind vastavalt Nord Pool elektribörsi Eesti hinnapiirkonna tunnihinnale.

Võrgutasu on öösiti ja nv soodsam. Elektrihind on börsi tunnihinna järgi, mis reeglina on öösiti kordades odavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need inimesed, kes on börsipakett, jah. Aga teistel, kellel on fikseeritud hinnaga pakett, on päeva- ja öötariif ikka olemas. Vähemalt mul on.

Nii on jah. Elektrifirma kodulehelt:

Kas börsihinnal on öine ja päevane tariif?

  • Ei, börsihinnaga elektrit ostes kehtib Teil iga tund hind vastavalt Nord Pool elektribörsi Eesti hinnapiirkonna tunnihinnale.

Võrgutasu on öösiti ja nv soodsam. Elektrihind on börsi tunnihinna järgi, mis reeglina on öösiti kordades odavam.

Fikseeritud hinnaga pakettides aga on öine ja päevane hind täiesti olemas, vaidlejad ja miinuste ladujad ei jaga matsu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaas jäi ka fiksimata? Lollus.

Gaasi hinna fikseerimisest pole mingit tolku, arvestades detsembrikuus olnud külmakraade.

Lihtsalt külma ilmaga kulubki kütteks oluliselt rohkem gaasi. Meil kulus nt novembris 216 ja detsembris 360 kuupi, aga sellest hoolimata oli hommikuti allkorrusel vaid 14 soojakraadi.

Meil on hetkel gaasi kuupmeetri hind nagunii alla 1€/m3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed raiskavad meeletult ressurssi. Saunad, mullivannid, nonstop pesupesemised, kuivatid, nõudepesumasinad, jõulutuled, sada erinevat seadet vooluvõrgus, robottolmuineja peab nonstop töötama.

Peategi maksma.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis, ronime koopasse tagasi we. nii ei saagi me kunagi kuuluma põhjamaadesse, sest kogu aeg peab piirama ja koonerdama.

ole rahul oma ida–euro ääremaana.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis, ronime koopasse tagasi we. nii ei saagi me kunagi kuuluma põhjamaadesse, sest kogu aeg peab piirama ja koonerdama.

ole rahul oma ida–euro ääremaana.

Tõesti, mis elu see ilma soojendatava basseini, igaõhtuse mullivanni ja 500 ruuduse majata ka on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis, ronime koopasse tagasi we.

Mida see “we” tähendab?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve