Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:
Kägu

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

sa katsu asju nats laiemalt ikka vaadata

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nov. arve 200, dets. arve 500, eramaja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasi hinna fikseerimisest pole mingit tolku, arvestades detsembrikuus olnud külmakraade. Lihtsalt külma ilmaga kulubki kütteks oluliselt rohkem gaasi. Meil kulus nt novembris 216 ja detsembris 360 kuupi, aga sellest hoolimata oli hommikuti allkorrusel vaid 14 soojakraadi. Meil on hetkel gaasi kuupmeetri hind nagunii alla 1€/m3

Miks ei ole tolku, kui börsihind on 1,2, aga poolteist kuud tagasi fix on 0,69?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed raiskavad meeletult ressurssi. Saunad, mullivannid, nonstop pesupesemised, kuivatid, nõudepesumasinad, jõulutuled, sada erinevat seadet vooluvõrgus, robottolmuineja peab nonstop töötama.

Peategi maksma.

Käsitsi nõude pesemine võtab rohkem vett ja elektrit, kui masinaga. Sauna laetuli segab sind? Saun on muidugi puukerisega. Kui mul oli pere 8-liikmeline, siis käis tõesti pesumasin 2x päevas. Nüüd, kolmeliikmelises, kaks korda nädalas nädalavahetusel, kui on nn öine elektrihind. Sadat seadet vooluvõrgus pole, aga ikka on. Lae- ja seinalampe ausõna ei hakka lahti ühendama võrgust, kui ei kasuta. Telekad, boiler, pliit, külmik, sügavkülmik, nõudepesumasin, pesumasin, veekeedukann ja röster on kogu aeg vooluvõrgus, kas kui neid parajasti ei kasuta. Sa kisud boileri, külmiku ja pliidi iga päev võrgust välja? Sageli on võrgus veel arvutid, telefoni laadijad ja teinekordki isegi talvel föön.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi, kellel on Alexela elekter, on arve juba saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi, kellel on Alexela elekter, on arve juba saanud?

Eile sain.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kavatsegi tarbimist piirata. Hind sama, mis eelneval aastal. Miks ma peaks hakkama piirama? Ökosõdalased sõitke seenele oma looduse säästmisega

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi, kellel on Alexela elekter, on arve juba saanud?

Eile sain.

Mina ka eile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

420.- vs 170.- oli november.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi, kellel on Alexela elekter, on arve juba saanud?

Eile sain.

Mina ka eile.

Aitäh! Kuna elektriarve pole minu nimel, tean nüüd siis korteriomanikult häälekamalt nõuda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi, kellel on Alexela elekter, on arve juba saanud?

Eile sain.

Mina ka eile.

Aitäh! Kuna elektriarve pole minu nimel, tean nüüd siis korteriomanikult häälekamalt nõuda.

Mul ka Alexela (ühisarve), aga detsembri arvet veel pole tulnud, kodulehel ka pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tarbitud 3800 kWh ja arve tuhat, lisandub võrgutasu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaja Kallas täna pressikonverentsil:

“Käibemaksu puhul oleks muudatuse mõju lõpptarbijale väga väike, neli või viis eurot. Kas see 1000-eurose arve puhul aitab? Ma arvan, et siis öeldakse, et te lihtsalt naerate meie üle.”

Kui teda kuulan siis alati tunnen hirmu, et kui nüüd ütleb mõne lause mida enne pähe õppinud ei ole siis võib tulla sealt jälle mõni rumalus. Või ta ongi tegelikult ka nii rumal ja nagu proportsioone üldse ei taju?

Kui KM oleks 9% siis oleks see arve mitte 1000 vaid ca 908 €, ehk siis 92 € väiksem, mitte neli-viis. Nojah, pole hoobilt peast rehkendamiseks kõige mugavam arvutus aga nii 20x mööda panna? Kusagilt oli talle meelde jäänud milline oleks võit 50-eurose arve juures?

Teemasse:

Korteris elav 3-liikmeline leibkond, börsipakett, tarbimist elektri hinna järgi ei sea.

detsembris tarbitud 338 kWh, arve nats üle 100 €, – ehk kWh tuleb maksta ca 29,6 senti.

aasta tagasi:

Tarbitud 307 kWh, arve ca 38 €, – ehk kWh tuli maksta ca 12,4 senti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teda kuulan siis alati tunnen hirmu, et kui nüüd ütleb mõne lause mida enne pähe õppinud ei ole siis võib tulla sealt jälle mõni rumalus. Või ta ongi tegelikult ka nii rumal ja nagu proportsioone üldse ei taju?

Tema eksmees Taavi Veskimägi on samasugune reaalsusest irdunud produkt. Kuulsin teda telekas rääkimas, et ta ei tea, milline on tavaliste inimeste elektriarve, et küsis kolleegilt, kes elab kahetoalises korteris. Enne olevat olnud viis eurot, nüüd viisteist. Et see pole ju märgatav vahe, elekter ongi liiga odav olnud. Et ka tavainimese elatustase on niivõrd palju tõusnud, et mingit probleemi ta ei näe.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nov 30 eurot, dets 60 eurot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leping kehtib kuni 31.12.2023
Periood 01.12.2021 – 31.12.2021 Maksumus
Elektrienergia kokkulepitud hinnaga: päev 0,0553€/kWh, kogus 902,758 kWh 49,92 €
Elektrienergia kokkulepitud hinnaga: öö 0,0457€/kWh, kogus 847,180 kWh 38,72 €
Summa käibemaksuta 88,64 €
Käibemaks 20% 17,73 €
Summa kokku 106,37

siia muu mudru juurde

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteriühistu arvega tuli üldelektri eest arve 30€

eelmised kolm kuud olid kõik alla 7€

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed raiskavad meeletult ressurssi. Saunad, mullivannid, nonstop pesupesemised, kuivatid, nõudepesumasinad, jõulutuled, sada erinevat seadet vooluvõrgus, robottolmuineja peab nonstop töötama.

Peategi maksma.

Käsitsi nõude pesemine võtab rohkem vett ja elektrit, kui masinaga. Sauna laetuli segab sind? Saun on muidugi puukerisega. Kui mul oli pere 8-liikmeline, siis käis tõesti pesumasin 2x päevas. Nüüd, kolmeliikmelises, kaks korda nädalas nädalavahetusel, kui on nn öine elektrihind. Sadat seadet vooluvõrgus pole, aga ikka on. Lae- ja seinalampe ausõna ei hakka lahti ühendama võrgust, kui ei kasuta. Telekad, boiler, pliit, külmik, sügavkülmik, nõudepesumasin, pesumasin, veekeedukann ja röster on kogu aeg vooluvõrgus, kas kui neid parajasti ei kasuta. Sa kisud boileri, külmiku ja pliidi iga päev võrgust välja? Sageli on võrgus veel arvutid, telefoni laadijad ja teinekordki isegi talvel föön.

Meile pole vaja siia su vabandusi kirjutada, et meie sinu eest neid arveid ei maksa, vaid sina ise 😀 tahad laialt elada, saada hunnikus lapsi ja omada suurt maja, pead ka maksma. Lihtne ja loogiline.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile pole vaja siia su vabandusi kirjutada, et meie sinu eest neid arveid ei maksa, vaid sina ise ???? tahad laialt elada, saada hunnikus lapsi ja omada suurt maja, pead ka maksma. Lihtne ja loogiline.

Ega mina ei kurdagi. Mul on fikspakett, väike maja ja hunnikus lapsi. Sa ei paista aru saavat lihtsalt elu lihtsaimatest tõsiasjadest, mis näiteks puudutavad nõudepesumasina veekulu või seda, et osad kodumasinad ongi 24/7 vooluvõrgus. Tõsi küll, ega see mu asi pole sind harida. Kuni see elul seni pole õnnestunud, nüüd ka vaevalt.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3-toaline 65 m2. Nov 26€,  dets 50€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja ja arve 220euri 730kwh, jälgin väga hinda ja praegu ka kirun ennast, et miks ma sügisel ära ei fikseerinud, hetkel küll ei näe mõtet. Loodan, et jaanuaris ehk  börsi hind madalam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jälle mõtlen – inimesed elavad suurtes majades/korterites, raha peaks ju küll olema, et arveid maksta. Kui pole raha, saate alati väiksemasse korterisse kolida ja elada nagu kõik teised.

Raske on nendel peredel, kellel niigi raha pole, elavad mitmekesi väikeses elamises. Kui aga ise elad häärberis (vahet pole, et vana/remontimata vms), siis oled ise süüdi, et elad üle oma võimete.

Ära targuta. Minu pisikesed 47 ruutu Mustamäe korteris detsembri elekter 96 eurot, kusjuures on kaugküte ning elektriga ei köeta.

Tavapäraselt olnud 15-20 eurot elektriarve.

Et kuhu sa mul siis veel soovitad kolida?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ca 400 eurot tuli elektriarve. Vannitoas ja esikus on põrandaküte, sooja vett saame el.boileriga ja kuna pere on suur, siis kulub sooja vett palju. Eelmine dets. oli alla 200 euro arve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elan 43 ruuduses korteris, detsembri elektri ja gaasi arve (koos võrgutasuga) 198€, tarbimine oli mingi 500kw, sest soe vesi elektriboilerist ja lisaks on mul ka soojuspump. Gaasi kasutan gaasipliidis, seda väga palju ei kulu.

No seda arvestades isegi hästi, et küte ka ju selles hinnas, umbes midagi niisugust oligi arvata. Külmetanud ma ei ole, enamasti kütan ahjuga juurde, nii et päris kõige kallima hinna juures saab pumba välja lülitada. Pesu pesen siis kui on vaja, enda ja lapse pesemisest pole ka loobunud 😀 (no et sooja vett kokku hoida)

ma ei tea, kui mul oleks keskküte, ega siis vist ka suurt vahet ei oleks, see on ju ka kallimaks läinud. Aga seda ma ütlen küll, et hea et gaasikütet ei paigaldanud, nagu ülejäänud meie majas, neil on gaasiarved suureks peavaluks.

Varasematel aastatel on mul kõige suurem elektriarve külmal talvekuul olnud 110€

Ma siiski siiralt loodan, et järgmiseks talveks midagi selle elektrihinnaga paremaks muutub, sest ega ma enam rohkem küll maksta ei jõua, eriti veel olukorras, kus absoluutselt kõik muudkui kallineb. kolmel töökohal rabada, selleks et arveid maksta, ei ole minu jaoks vastuvõetav.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

November 12.80, detsember 31.20

Suht säästlik kulutaja olen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel on maja üle 200 ruutmeetri ja seda köetakse ainult elektriga, siis tõesti arved tõusnud. Samas on see ju majaomaniku oma valik (elektriküte ja börsihind). See sama majaomanik ehk oli üks neid, kes aasta tagasi hurjutas teisi, et mis te lollid kindalapaketi alusel maksate ja miks te ometi ei pane omale odavat elektrikütet. Ei ole mõtet riiki oma valikutse süüdistada.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Novembris oli ca 220kw ja 40 eurot, detsembris ca 300kw ja 83 eurot.

Mul on vähe elektritarbijaid, düüa teen gaasiga ja kütan ahju.

Kõige suurem kurja juur on ilmselt boiler, mis on suht vana ja ilmselt mitte väga ökonoomne. Aga mul puudub igasugune teadmine, kui palju reaalset kokkuhoidu see annaks, kui välja vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jätkuvalt imestan, et on inimesi, kes pole suutnud sügisel börsihinna pealt fiksile üle minna. See on ju puhas lollus endale seda lisakuku tekitada.

No sa ilmselt oled üle keskmise pädev majandusanalüütik, kõvasti kõvem mees kui nt Veskimägi, kes samal ajal praalis, et no selle 5-eurose arve tõusu suudab küll Eesti inimene üle elada. Vaatasin küll sügisel, et mis elektrihind teeb, septembris oli tipphind 150€/MWh, mis nüüd on päris odav, kuid tol ajal olid artiklid, et elektrihind on aegade kõrgeim. See 150 oli ju jaoks täiesti aktsepteeritav, kui oleks siis fix paketile läinud, siis selle hinnaga poleks väga palju võitu olnud. Kuid tollal pigem arvati, et see on tipp ja küllap langeb, ei olnud palju inimesi, kes oleks suutnud uskuda, et sealt veel 6 korda kõrgemaks tõuseb, sa olid üks vähestest geeniustest. Vaata ise tolleaegseid artikleid: “oleme jõudnud kõrgete energiahinna perioodi, kus seni on olnud elektri hind 45 eurot, siis tuleviku hind võib olla 100 eurot megavatt-tunni kohta”. 1000 eurost ei olnud kuskil juttu, seda ettenägevad tüübid tekkisid internetti tagantjärele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elan 43 ruuduses korteris, detsembri elektri ja gaasi arve (koos võrgutasuga) 198€, tarbimine oli mingi 500kw, sest soe vesi elektriboilerist ja lisaks on mul ka soojuspump. Gaasi kasutan gaasipliidis, seda väga palju ei kulu.

No seda arvestades isegi hästi, et küte ka ju selles hinnas, umbes midagi niisugust oligi arvata. Külmetanud ma ei ole, enamasti kütan ahjuga juurde, nii et päris kõige kallima hinna juures saab pumba välja lülitada. Pesu pesen siis kui on vaja, enda ja lapse pesemisest pole ka loobunud ???? (no et sooja vett kokku hoida)

ma ei tea, kui mul oleks keskküte, ega siis vist ka suurt vahet ei oleks, see on ju ka kallimaks läinud. Aga seda ma ütlen küll, et hea et gaasikütet ei paigaldanud, nagu ülejäänud meie majas, neil on gaasiarved suureks peavaluks.

Varasematel aastatel on mul kõige suurem elektriarve külmal talvekuul olnud 110€

Ma siiski siiralt loodan, et järgmiseks talveks midagi selle elektrihinnaga paremaks muutub, sest ega ma enam rohkem küll maksta ei jõua, eriti veel olukorras, kus absoluutselt kõik muudkui kallineb. kolmel töökohal rabada, selleks et arveid maksta, ei ole minu jaoks vastuvõetav.

Jah, sinust on tõesti kahju (siiralt!), aga ma ennist rääkisin nendest, kes elavad üle oma võimete. See ei puuduta sind ju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arve oli 96€ (343kW), eelmine kuu 45€ (269kW). Natukene ohhetama pani küll sellise suure summa nägemine. Paar aastat tagasi olid arved kuni 30€, täitsa igatsen seda aega. 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve