Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:
Kägu

Seda arusaamatum on see kadedus ja hala nüüd börsihinna valinute poolelt.

Püüa mõista, et see ei ole kadedus ega hala ja ülikõrged börsihinnad hakkavad mõjutama ka sinu sissetulekuid.

Jah, börsil toimub kõikumisi, aga see mis sel sügisel on toimunud, on juba anomaalselt liiga suur muudatus. Ja kui hinnad on tõusnud ja püsima jäänudki senisest 4-5korda kõrgemale tasemele, siis tõusevad absoluutselt kõik hinnad, ka sinu jaoks, kellel on fiks pakett.

Börsihinna püsivalt lakke jäämine tõstab toidukaupade hindasid, teenuste hindasid, transpordi hindasid, meeleelahutuse, huvitegevuse hindasid jne jne jne.

Nii et püüa asja veidi laiemalt vaadata kui ainult oma elektriarve kaugusele.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda arusaamatum on see kadedus ja hala nüüd börsihinna valinute poolelt.

Püüa mõista, et see ei ole kadedus ega hala ja ülikõrged börsihinnad hakkavad mõjutama ka sinu sissetulekuid.

Jah, börsil toimub kõikumisi, aga see mis sel sügisel on toimunud, on juba anomaalselt liiga suur muudatus. Ja kui hinnad on tõusnud ja püsima jäänudki senisest 4-5korda kõrgemale tasemele, siis tõusevad absoluutselt kõik hinnad, ka sinu jaoks, kellel on fiks pakett.

Börsihinna püsivalt lakke jäämine tõstab toidukaupade hindasid, teenuste hindasid, transpordi hindasid, meeleelahutuse, huvitegevuse hindasid jne jne jne.

Nii et püüa asja veidi laiemalt vaadata kui ainult oma elektriarve kaugusele.

Kallim elektrihind mõjutab kogu toiduainetööstust (tootmisel ju elektriliinid), spad (vee soojendamine, ujulad, saunad), spordiklubid (valgustus, saunad), õmblusteenuseid, kõikide poodide-keskuste ülalpidamiskulud (valgustus, soojus, toidupoodides külmikud jne) jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda arusaamatum on see kadedus ja hala nüüd börsihinna valinute poolelt.

Püüa mõista, et see ei ole kadedus ega hala ja ülikõrged börsihinnad hakkavad mõjutama ka sinu sissetulekuid.

Jah, börsil toimub kõikumisi, aga see mis sel sügisel on toimunud, on juba anomaalselt liiga suur muudatus. Ja kui hinnad on tõusnud ja püsima jäänudki senisest 4-5korda kõrgemale tasemele, siis tõusevad absoluutselt kõik hinnad, ka sinu jaoks, kellel on fiks pakett.

Börsihinna püsivalt lakke jäämine tõstab toidukaupade hindasid, teenuste hindasid, transpordi hindasid, meeleelahutuse, huvitegevuse hindasid jne jne jne.

Nii et püüa asja veidi laiemalt vaadata kui ainult oma elektriarve kaugusele.

Seda kõike tean. Kahju, aga kõik kallineb. Kas saame midagi selle vastu teha? Kas valitsus on süüdi, et mul või sul on börsipakett? Ise valitud.

Miski kallineb vähem, miski rohkem. Häälekalt kurdetakse aga oma naba ümber oleva elektriarve üle, olles ISE selle muutumise valinud. Küsin veelkord. Kas tõepoolest polnud elus kuulnud, kuidas börs kellegi eusäästud ära sõi ühe ööga? Nagu päriselt? Seod oma eluliselt olulised asjad hasartmänguga – liialdades öeldud – ja siis kurdad?
Mina mitte. Minu risk. Minu tagajärjed.

Kui vähesemad oleksid ahnusest liitunud börsipaketiga, oleks ka vähem jama. Ka on need inimesed ise ju öelnud, et kokkuvõttes on võidus. Tore ju 🙂

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on suguvõsas kaks ettevõtjat. Ühel on väikeettevõte 5-7 töötajaga, teisel ikka 35-40 töötajaga selline küps suurem. Neil pole mingit börsipaketti tootmises. Põhjuse hinda tõsta aga selles tuules ikka leiavad. Kas keegi teab raudkindlalt, et näiteks Nestel on börsipakett?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda kõike tean. Kahju, aga kõik kallineb. Kas saame midagi selle vastu teha? Kas valitsus on süüdi, et mul või sul on börsipakett? Ise valitud. Miski kallineb vähem, miski rohkem. Häälekalt kurdetakse aga oma naba ümber oleva elektriarve üle, olles ISE selle muutumise valinud. Küsin veelkord. Kas tõepoolest polnud elus kuulnud, kuidas börs kellegi eusäästud ära sõi ühe ööga? Nagu päriselt? Seod oma eluliselt olulised asjad hasartmänguga – liialdades öeldud – ja siis kurdad? Mina mitte. Minu risk. Minu tagajärjed. Kui vähesemad oleksid ahnusest liitunud börsipaketiga, oleks ka vähem jama. Ka on need inimesed ise ju öelnud, et kokkuvõttes on võidus. Tore ju ????

Aga kas sa saad aru, et elektrihind kallineb fikseerimisest olenemata – ega niisama osad firmad hetkel ei ütle üles fikseeritud hinnaga pakette. Isegi kui hind on fikseeritud, aga elekter on kallim siis kokkuvõttes maksab tarbija selle ikka hilinemisega kätte. Ega elektrifirma ei jää lõpmatuseni miinusega müüma.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt mõni firmaomanik võib ametlikult saada miinimumpalka ja kütta elektriga üksi oma 300m2 maja, aknad lahti, ja see makstakse talle kinni.

niipalju kui mina olen aru saanud: kui keegi peres tegeleb kodusel aadressil ettevõtlusega, siis pole toetust üldse loota, va üksikud erandjuhud kui esitad kohvritäie sobilikke  tõendavaid dokumernte, pangakonto väljavõtteid ja mida pagan veel

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas sa saad aru, et elektrihind kallineb fikseerimisest olenemata – ega niisama osad firmad hetkel ei ütle üles fikseeritud hinnaga pakette. Isegi kui hind on fikseeritud, aga elekter on kallim siis kokkuvõttes maksab tarbija selle ikka hilinemisega kätte. Ega elektrifirma ei jää lõpmatuseni miinusega müüma.

Jah, muidugi saan aru. Kurb, aga mis teha. Kõik kallineb kogu aeg. Eks siis ei osta/tarbi või piiran.
Tuttavaid tootjaid püüan ka veenda, et nad niisama hindu ei tõstaks. Kahjuks mul neid vähe, aga ükski pole börsipaketil. Nad ju pole lollid, börsipaketi tõuse langusi firmal ette ennustada oma äriplaanides oleks väiksematel olnud ju keeruline. Seega mingi sellele, et need kulud on ette teada.

Lõpmatusega elektrifirma miinustega müüma ei hakka, ta ei hakka juba praegu ka. Ta võtab selle miinuse, mida ta saab fikshinnaga pakettide pealt, sinult ehk börsihinnaga inimestelt. Kas sul on arvamus, et nad praeg istuvad miinustes 🙂 ? Ausõna, ei istu.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda arusaamatum on see kadedus ja hala nüüd börsihinna valinute poolelt.

Püüa mõista, et see ei ole kadedus ega hala ja ülikõrged börsihinnad hakkavad mõjutama ka sinu sissetulekuid.

Jah, börsil toimub kõikumisi, aga see mis sel sügisel on toimunud, on juba anomaalselt liiga suur muudatus. Ja kui hinnad on tõusnud ja püsima jäänudki senisest 4-5korda kõrgemale tasemele, siis tõusevad absoluutselt kõik hinnad, ka sinu jaoks, kellel on fiks pakett.

Börsihinna püsivalt lakke jäämine tõstab toidukaupade hindasid, teenuste hindasid, transpordi hindasid, meeleelahutuse, huvitegevuse hindasid jne jne jne.

Nii et püüa asja veidi laiemalt vaadata kui ainult oma elektriarve kaugusele.

Seda kõike tean. Kahju, aga kõik kallineb. Kas saame midagi selle vastu teha? Kas valitsus on süüdi, et mul või sul on börsipakett? Ise valitud.

Miski kallineb vähem, miski rohkem. Häälekalt kurdetakse aga oma naba ümber oleva elektriarve üle, olles ISE selle muutumise valinud. Küsin veelkord. Kas tõepoolest polnud elus kuulnud, kuidas börs kellegi eusäästud ära sõi ühe ööga? Nagu päriselt? Seod oma eluliselt olulised asjad hasartmänguga – liialdades öeldud – ja siis kurdad?

Mina mitte. Minu risk. Minu tagajärjed.

Kui vähesemad oleksid ahnusest liitunud börsipaketiga, oleks ka vähem jama. Ka on need inimesed ise ju öelnud, et kokkuvõttes on võidus. Tore ju ????

Et kui inimene püüab endale säästlikumat lahendust valida, siis seda nimetatakse nüüd ahnuseks? Äkki teed elektrifirmadele keerulisel ajal mõne annetuse? Või oled ahne ja ei taha teha?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpmatusega elektrifirma miinustega müüma ei hakka, ta ei hakka juba praegu ka. Ta võtab selle miinuse, mida ta saab fikshinnaga pakettide pealt, sinult ehk börsihinnaga inimestelt. Kas sul on arvamus, et nad praeg istuvad miinustes ???? ? Ausõna, ei istu.

Mul on üldse fikseeritud hind ca 0,057, aga maist uus hind kuna 2a leping lõppeb. Seega jah, mõjutab see ka mind, kuna pole aimugi, mis hinnaga uut üldse pakkuma hakatakse. Kuigi siiamaani pole elujärel viga olnud on samas beebi kõrvalt ikka vahe, kas kuus läheb elektri peale 200 või 600 eurot.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui inimene püüab endale säästlikumat lahendust valida, siis seda nimetatakse nüüd ahnuseks? Äkki teed elektrifirmadele keerulisel ajal mõne annetuse? Või oled ahne ja ei taha teha?

Jah, sul õigus, sõnastasin valesti.
Aga need, kes tegid seda korralikult mõeldes, ju ka ei kiru praegu mingit valitsust. Oma otsus, oma vastutus, omad riskid – loomulikult jube hästi kaalutud. Ning nad on senini võidus.

Teised aga ei soovinud riskida, neil ei ole ebameeldivaid üllatusi enne lepingu lõppu. Samas kaotavad rahas.

Ikka jääb arusaamatuks, kui ise tegid kaalutletud otsuse, kuda siis nüüd äkitse kõik teised süüdi on 🙂

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kui inimene püüab endale säästlikumat lahendust valida, siis seda nimetatakse nüüd ahnuseks?

Lugesin lehest sellist võrdlust.

Näide. Sinu ostukorv maksab praegu 45 eurot. Sulle öeldakse, et sul on kaks varianti. Kas sa fikseerid hinna 3 aastaks nii, et see ostukorv maksab sulle pidevalt 49 eurot. Või sa lähed muutuvale hinnale ja see on esialgu 41 eurot, aga sa pead arvestama, et nii teravilja kui ka liha jms hind sõltub nende maailmahindadest. Kolmandat võimalust ei ole.

Kumma sa valid? Sina valid odavama, sest sul pole eriti viitsimist mõelda, peaasi, et oleks esialgu säästlikum. Ma ütleks küll selle kohta ahnus.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga need, kes tegid seda korralikult mõeldes, ju ka ei kiru praegu mingit valitsust.

Sa näid arvavat, et valitsus ei saa midagi teha. Saab ikka ja isegi ongi teinud. Kallas otsustas üsna kuluka ja töömahuka administreerimisega eratarbijatele elektrikulu osalise hüvitamise süsteemi kasuks. Keskerakond ja opositsioon pakkusid teistsuguseid lahendusi, mida kõike oleks ka saanud teha.

Aga mida veel oleks saanud teha? Kasvõi näiteks seda, et oleks mingisugune kooskõlastamine ja reguleerimine, millal on meie tootmisvõimsused korralises hoolduses. Isegi praegune valitsus oleks jõudnud selle aasta jooksul selle nimel juba midagi ära teha, nii et hinnatipud oleksid teistsugused tulnud. Kuna Reformierakond ja Keskerakond on olnud kaua aega valitsuses ja suur osa praegustest valitsuseliikmetest ja nende fraktsiooniliikmetest on juba ammuilma kas valitsuses või Riigikogus olnud, siis ei saa öelda, et nad ei oleks nii üldiselt asjadest teadlikud.

Ja valitsus (kasvõi see praegune) saab teha ka seda, et tulevikus sellist olukorda ei tekiks. Elektritarbimine ainult kasvab, kuna rohepööre viib paljud seni fossiilkütustel toiminud tegevused elektri peale. Aga millest toota elektrit? Kust tuleb piisav võimsus igal ajahetkel? Selleks, et inimesed saaksid oma eramuid soojustada ja päikesepaneele paigaldada, andis mullu riik raha 1,3 miljonit eurot. Kogu riigi peale, terveks aastaks. Millal sai viimati püsti uus tuulepark? Kas mitte riik ei käi sisuliselt iseendaga kohtus ühe tuulepargi rajamise teemal? (juba pikemat aega) Osad neist teemadest annavad tulemust 10+ aasta pärast, aga mõned annavad efekti juba varsti.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõus. Valitsus on teinud ja teeb veel edasigi, loodame. Siiski seda, et kas ma panen oma raha börsile, kasiinosse või sukasäärde või hoopis kogumishoiusele, peame me siiski kõik ise otsustama. Kui sukasäär tühjaks varastatakse või börss kukub, saab ainult peeglisse vaadata ka mõtelda. Muidugi ei saanud kõiki detaile kõik lihtsad inimesed ette näha, aga mis asi on börsihind, seda vast ikka teati. Tõesti, kui ei teadnud, siis on meie haridussüsteemis miski väga mäda 🙁 Inimesed väikeste lastega on nüüd hädas, sest koolis ega kodus ei õpetatud meid piisavalt, et MÕTLE läbi nii negatiivseimad kui ka positiivseimad stsenaariumid.
Kust ja kuidas saab Eesti oma elektri – see on ju alati olnud avalik info, ühe googelduse kaugusel. Heh 🙂 Me saame isegi kuskile Tongale lennatud nii, et kõik on läbi mõeldud, et mis saab, kui kõik lennukid hilinevad, ilm ei luba lennata, hotellis kasutatakse ainult sularaha, levib mingi taud või pagas ära kaob. Nüüd äkki oluliselt tähtsama, eluliselt tähtsama asja juures ei viitsitud äkki üldse mõelda. Vaadati – alega saab, ruttu võtame ära.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks, et inimesed saaksid oma eramuid soojustada ja päikesepaneele paigaldada, andis mullu riik raha 1,3 miljonit eurot.

Miks peaks keegi mulle raha andma, et saaksin endale aknale klaasid ette panna või uue ahju ehitada? Muidugi vaeseid ja vanureid tuleb alati järgi aidata, tuhandega nõus. Siiski tavainimene, kel on töö, elujõud ja pea ka, peaks elementaarsete asjadega nagu oma kodu elementaarne soojustamine ikka ise rahaliselt hakkama saama.
Mina isiklikult usun inimeste mõistusesse. Päikesepaneelide ostuks kogume alles raha. Üle 30-50 euro kuus kuidagi üle ei jää, sest lapsi palju. Tulevaks sügiseks aga 6 kW päikesepaneelide raha peaks koos olema. Osad täies elujõus tööinimesed aga seisavad, käsi pikal ja imestavad, et riik annab neile nii vähe 🙂

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja suurus m2-s ei näita teistele midagi, küttekulude väljatoomisel ja võrdlemisel on tähtis, mitu m2 on köetavat pinda?

Hetkel kütan üksi kasutatavat 120 m2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan ka aru, et kõik hinnad tõusevad ja nii edasi, olgu. No mis teha, nii paratamatult on ja saan aru kui ettevõtjad tõstavad teenuse hinda kuna energia hind kallis. Nii on kui tarbitakse palju ja sellega peab arvestama. Elektri tarbimine aina suureneb ja kuskilt see elekter peab tulema, kui nö ”elektrinappus” on mingitel hetkedel siis paratamatult tuleb müüa kõrgema hinnaga, et vähem tarbitaks.

Need kes jagavad oma kogemust elektriarve osas nende vastu pole mul midagi. Aga need kes vinguvad, et börsil nüüd kallim, ISE ju valisid börsipaketi. Mis nad arvasid, et börsil ei võigi hind kunagi tõusta või. Ja olen näinud siiani börsipaketi austajaid, kes vastu rinda taovad, et lõppkokkuvõttes ja aasta lõikes tuleb ikkagi börsipakett odavam. Et siis ma nagu ei saa üldse enam aru mis nad vinguvad. Kahju jah, et mõne elektriarve 1000€ on, aga kas tõesti polnud siis oma elektripaketti valides selle võimalusega arvestatud, et hinnad võivad ikka VÄGA palju tõusta. Muidugi valitakse omale sobivam diil antud ajaketkel, aga võimalused ja riskid, nendega peaks siis ka arvestama mis see võib kaasa tuua. Alati ei pea võidus olema.

Fikseeritud hinnaga inimesed maksid siin nüüd vist aastaid ju rohkem iga kuu, ei vingunud keegi, teadsid et maksavad börsist rohkem aga nii nad olid valinud.  Need kes enne hõõrusid nina alla ”meie-maksame-börsil-küll-vähem-börs-on-läbi-aegade-odavama-hinnaga-olnud-ainult-lollid-valivad-fikseeritud-paketi-ja-maksavad-rohkem” nüüd siis on teie aeg kui riskitegureid arvestada ei osanud 🙂

Euribor võib ka tõusta, siis kodulaenude kuu tagasimakse summad suurenevad. Siis ma arvan inimesed lähevad puhta hulluks ja on jälle üllatunud, et mida asja nüüd toimub, kuidas see võimalik on.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult usun inimeste mõistusesse. Päikesepaneelide ostuks kogume alles raha. Üle 30-50 euro kuus kuidagi üle ei jää, sest lapsi palju.

Riik annab olematu intressiga laenu päikesepaneelide jaoks. Swedis paar klõpsu taotlusel. Isegi välja arvutatud, palju vaja ning milline tasuvus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie vallas saadeti kiri, et saab hakata toetuse jaoks avaldusi esitama. Mina lugesin sealt välja, et toetuse maksimaalne summa on 500 eurot. Kas ühe või viie kuu kohta, sellest ei saanud aru.

Kuus 500.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan ka aru, et kõik hinnad tõusevad ja nii edasi, olgu. No mis teha, nii paratamatult on ja saan aru kui ettevõtjad tõstavad teenuse hinda kuna energia hind kallis. Nii on kui tarbitakse palju ja sellega peab arvestama. Elektri tarbimine aina suureneb ja kuskilt see elekter peab tulema, kui nö ”elektrinappus” on mingitel hetkedel siis paratamatult tuleb müüa kõrgema hinnaga, et vähem tarbitaks.

Need kes jagavad oma kogemust elektriarve osas nende vastu pole mul midagi. Aga need kes vinguvad, et börsil nüüd kallim, ISE ju valisid börsipaketi. Mis nad arvasid, et börsil ei võigi hind kunagi tõusta või. Ja olen näinud siiani börsipaketi austajaid, kes vastu rinda taovad, et lõppkokkuvõttes ja aasta lõikes tuleb ikkagi börsipakett odavam. Et siis ma nagu ei saa üldse enam aru mis nad vinguvad. Kahju jah, et mõne elektriarve 1000€ on, aga kas tõesti polnud siis oma elektripaketti valides selle võimalusega arvestatud, et hinnad võivad ikka VÄGA palju tõusta. Muidugi valitakse omale sobivam diil antud ajaketkel, aga võimalused ja riskid, nendega peaks siis ka arvestama mis see võib kaasa tuua. Alati ei pea võidus olema.

Fikseeritud hinnaga inimesed maksid siin nüüd vist aastaid ju rohkem iga kuu, ei vingunud keegi, teadsid et maksavad börsist rohkem aga nii nad olid valinud. Need kes enne hõõrusid nina alla ”meie-maksame-börsil-küll-vähem-börs-on-läbi-aegade-odavama-hinnaga-olnud-ainult-lollid-valivad-fikseeritud-paketi-ja-maksavad-rohkem” nüüd siis on teie aeg kui riskitegureid arvestada ei osanud ????

Euribor võib ka tõusta, siis kodulaenude kuu tagasimakse summad suurenevad. Siis ma arvan inimesed lähevad puhta hulluks ja on jälle üllatunud, et mida asja nüüd toimub, kuidas see võimalik on.

Praegused fikseeritud hinnad pole ka igavesed. Kui läbi saab siis annab ka fiks.hinnaga paketi valijatele tunda kui varasema  0.06 asemel on ka hoopis 0.20 fikseeritud hind, või 0.15. Olenevalt tarbimisest ja vajadusest, jah min. palga teenijale on ka suur vahe, kas elektrihind on nt 20 vs 29 kuid suurema tarbimisega on ka ikka korralik vahe ka nö heal järjel olijal kui varasemast 200 saab 400.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks keegi mulle raha andma, et saaksin endale aknale klaasid ette panna või uue ahju ehitada? Muidugi vaeseid ja vanureid tuleb alati järgi aidata, tuhandega nõus. Siiski tavainimene, kel on töö, elujõud ja pea ka, peaks elementaarsete asjadega nagu oma kodu elementaarne soojustamine ikka ise rahaliselt hakkama saama.

Kallis inimene, kui riik on võtnud nõuks tegeleda rohepöördega ja valitsuse otsustega seoses tõuseb kõvasti elektrihind (oma osa elektrihinna pikaajalisel tõusul on justnimelt rohepöördel, konkreetsed hinnatipud tekkisid koosmõjus muude asjaoludega), siis on normaalne, et riik aitab oma elanikel rohepöördega kohaneda. Muide, riigikassasse laekub kõrgemate elektri- ja gaasihindade tõttu varasemast palju rohkem raha (käibemaks). Mida selle rahaga peaks tegema? On ju mõistlik sellega aidata inimestel reaalselt energiatarbimist vähendada (mis ongi rohepöörde eesmärgiks). Seejuures ei hüvitata selle meetmega kulusid rohkem kui maksimaalselt 30-50%, ehk inimene ise peab omalt poolt vähemalt pool või rohkemgi panustama. Meetme suurim miinus on praegu selle väiksus – 1,3 miljonit aastas on nagu 5 ml veega leili visata…

6 kW päiksepaneelide paigaldamiseks pead sina praeguse tempo juures õige palju aastaid säästma (ca 10 a selle lehe järgi, aga arvesta suur inflatsioon lisaks). Selle aja peale vajab võibolla su katusekate juba väljavahetust, et paneele saaks üldse paigaldada. Tasuvus on ilma toetusteta neil paneelidel ca 10-12 aastat. Äkki tasuks ka sinul üksinda püksirihma pingutamise asemel riiklikke toetusi kaasata?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6 kW päiksepaneelide paigaldamiseks pead sina praeguse tempo juures õige palju aastaid säästma (ca 10 a selle lehe järgi, aga arvesta suur inflatsioon lisaks). Selle aja peale vajab võibolla su katusekate juba väljavahetust, et paneele saaks üldse paigaldada.

1 kW on orienteeruvalt 1000 eurot seadmetele, veidi rohkem. Jah, 4 aastat on kogutud ja mõningased lisatulud on aidanud koguda. Muidugi, käsi pikal paluda oleks lihtsam ja ehk oleks sedagi teinud, aga meil on kahe töötava lapsevanemaga suurpere. Piinlik ju küsida, kui saab tasa ja targu is ekoguda.

Nojah, paljud tahaksid KOHE! Eile!

Katusele pole plaaniski panna. Ja katus on 40 või oli see 45 aastasee garantiiga (et ei peaks pensipõlves riigilt raha küsima selle remontimiseks).

Mis puudutab rohepööret, siis väikesed sammud saame igaüks ise teha. Kõigi asjade puhul ei pea saksa ees mütsi maha kiskuma, et anna. Taas kord soovin rõhutada, et päris vaeseid peab muidugi aitama. Meie mehe ja vanemate lastega rahas panustada siiski ei saa, küll aga ajas. Sel aastal miskit märgilist pole, aga viimane asi vist oli, kui mees ja tütar ja väimees käisid siin lähedal külas vanainimesele abiks detsembri alguses porgandeid peenrast keldrisse liiva sisse panemas, et mutike ei peaks seal rapsima.
Nõrgemaid peab aitama. Inimesi, kes ise eluliselt oluliste asjade puhul on otsustanud näiteks mööda majaseina 5. korrusele ronida või liituda börsipaketiga, võib mõista.

Muidugi on ka meil endal börsipakett, sest ma siis tõesti ei jaksanud mõelda. Oma viga. Vitsad peksavad. Kas naaber peaks mulle appi tulema? NATO? Valitsus? Kui süüa enam pole, siis võtan veel pool töökohta juurde. Omad vitsad, omad vitsad, minu enda tegemata töö.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on ka meil endal börsipakett, sest ma siis tõesti ei jaksanud mõelda. Oma viga.

Kui lihtsaid asju pea ei jaga, miks arvad, et suuremaid?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi on ka meil endal börsipakett, sest ma siis tõesti ei jaksanud mõelda. Oma viga.

Kui lihtsaid asju pea ei jaga, miks arvad, et suuremaid?

Pole tõesti kindel, et jagab. Õnneks ma ka ajukirurgiast, universumi ülesehitusest või tuumafüüsikast ei räägi. Ikka ainult inimestest nagu mina. Mees oli targem. Kahjuks ma ignoreerisin tema e-kirja, et valiks kindla hinnaga paketi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin hetkel pakutavaid fikshindu: soodsaim 17,5senti kWh, kalleim 30s kWh. Arvestades oma tarbimist, siis praegu fikseeritud hindadega tuleks ka ikkagi 500+ eurosed arved.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin hetkel pakutavaid fikshindu: soodsaim 17,5senti kWh, kalleim 30s kWh. Arvestades oma tarbimist, siis praegu fikseeritud hindadega tuleks ka ikkagi 500+ eurosed arved. Rate this item:Submit Rating00

Kust sa neid vaatad? Mina näen, et igal pool keskmine ühikuhind 17.50

Börsihind eelmise kuu eest oli kuhugi 24 sendi kanti. 30% alet ka mingi raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin hetkel pakutavaid fikshindu: soodsaim 17,5senti kWh, kalleim 30s kWh. Arvestades oma tarbimist, siis praegu fikseeritud hindadega tuleks ka ikkagi 500+ eurosed arved.

Kust sa neid vaatad? Mina näen, et igal pool keskmine ühikuhind 17.50

Börsihind eelmise kuu eest oli kuhugi 24 sendi kanti. 30% alet ka mingi raha.

30% alet? Mõnele on see 200% tõus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin hetkel pakutavaid fikshindu: soodsaim 17,5senti kWh, kalleim 30s kWh. Arvestades oma tarbimist, siis praegu fikseeritud hindadega tuleks ka ikkagi 500+ eurosed arved. Rate this item:Submit Rating00

Kust sa neid vaatad? Mina näen, et igal pool keskmine ühikuhind 17.50

Börsihind eelmise kuu eest oli kuhugi 24 sendi kanti. 30% alet ka mingi raha.

Huvitav, mul arve peal börsihind detsebri eest 20.27.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

30% alet? Mõnele on see 200% tõus.

No ja siis? Väiksem tõus, kui börsipaketil olles, dziisas

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan ka aru, et kõik hinnad tõusevad ja nii edasi, olgu. No mis teha, nii paratamatult on ja saan aru kui ettevõtjad tõstavad teenuse hinda kuna energia hind kallis. Nii on kui tarbitakse palju ja sellega peab arvestama. Elektri tarbimine aina suureneb ja kuskilt see elekter peab tulema, kui nö ”elektrinappus” on mingitel hetkedel siis paratamatult tuleb müüa kõrgema hinnaga, et vähem tarbitaks.

Need kes jagavad oma kogemust elektriarve osas nende vastu pole mul midagi. Aga need kes vinguvad, et börsil nüüd kallim, ISE ju valisid börsipaketi. Mis nad arvasid, et börsil ei võigi hind kunagi tõusta või. Ja olen näinud siiani börsipaketi austajaid, kes vastu rinda taovad, et lõppkokkuvõttes ja aasta lõikes tuleb ikkagi börsipakett odavam. Et siis ma nagu ei saa üldse enam aru mis nad vinguvad. Kahju jah, et mõne elektriarve 1000€ on, aga kas tõesti polnud siis oma elektripaketti valides selle võimalusega arvestatud, et hinnad võivad ikka VÄGA palju tõusta. Muidugi valitakse omale sobivam diil antud ajaketkel, aga võimalused ja riskid, nendega peaks siis ka arvestama mis see võib kaasa tuua. Alati ei pea võidus olema.

Fikseeritud hinnaga inimesed maksid siin nüüd vist aastaid ju rohkem iga kuu, ei vingunud keegi, teadsid et maksavad börsist rohkem aga nii nad olid valinud. Need kes enne hõõrusid nina alla ”meie-maksame-börsil-küll-vähem-börs-on-läbi-aegade-odavama-hinnaga-olnud-ainult-lollid-valivad-fikseeritud-paketi-ja-maksavad-rohkem” nüüd siis on teie aeg kui riskitegureid arvestada ei osanud ????

Euribor võib ka tõusta, siis kodulaenude kuu tagasimakse summad suurenevad. Siis ma arvan inimesed lähevad puhta hulluks ja on jälle üllatunud, et mida asja nüüd toimub, kuidas see võimalik on.

Praegused fikseeritud hinnad pole ka igavesed. Kui läbi saab siis annab ka fiks.hinnaga paketi valijatele tunda kui varasea 0.06 asemel on ka hoopism 0.20 fikseeritud hind, või 0.15. Olenevalt tarbimisest ja vajadusest, jah min. palga teenijale on ka suur vahe, kas elektrihind on nt 20 vs 29 kuid suurema tarbimisega on ka ikka korralik vahe ka nö heal järjel olijal kui varasemast 200 saab 400.

Olen nõus. Ma ei saagi päris hästi aru, kas fikseeritud pakettide omanikud arvavad, et neile pakutakse lepingu lõppedes sama hinnaga uut paketti?  Mul fikseeritud pakett ja siiani ongi arved samad olnud, v.a siis vahe tarbimise mahult. Aga pakett sai kahjuks 31.12.2021 läbi. Vanad hinnad vs uued hinnad on järgmised:

1) Kuni 31.12.21 päev: 0.05442 eurot, uus pakkumine alates 01.01.22 on 0.13930 eurot;

2) Kuni 31.12.21 öö: 0.04525 eurot, uus pakkumine alates 01.01.22 on 0.11440 eurot.

Hinnatõus saab  seega olema suur ning fikseeritud pakett seda küll vältida ei aita.  Siiani on mul kõige külmematel kuudel (detsember, jaanuar) olnud arved 188 eurot – 210 eurot. Eramaja, põhilise elektri võtab õhk-vesi-soojuspump. Kuna mul on pumba tööd võimalik näha mobiilirakendusest, mis näitab mh tarbimist,  siis näen, et 2021 detsembris kulus kütmisele  136 eurot. Õnneks on mul tarbimine öösel regulaarselt ca 25% suurem kui päeval, sest Elektrumil on öine tariif muu hulgas ka kogu nädalavahetuse sõltumata kellaajast, lisaks on pump  nii seadistatud, et töötab öösel, reeglina alates 03.00.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan ka aru, et kõik hinnad tõusevad ja nii edasi, olgu. No mis teha, nii paratamatult on ja saan aru kui ettevõtjad tõstavad teenuse hinda kuna energia hind kallis. Nii on kui tarbitakse palju ja sellega peab arvestama. Elektri tarbimine aina suureneb ja kuskilt see elekter peab tulema, kui nö ”elektrinappus” on mingitel hetkedel siis paratamatult tuleb müüa kõrgema hinnaga, et vähem tarbitaks.

Need kes jagavad oma kogemust elektriarve osas nende vastu pole mul midagi. Aga need kes vinguvad, et börsil nüüd kallim, ISE ju valisid börsipaketi. Mis nad arvasid, et börsil ei võigi hind kunagi tõusta või. Ja olen näinud siiani börsipaketi austajaid, kes vastu rinda taovad, et lõppkokkuvõttes ja aasta lõikes tuleb ikkagi börsipakett odavam. Et siis ma nagu ei saa üldse enam aru mis nad vinguvad. Kahju jah, et mõne elektriarve 1000€ on, aga kas tõesti polnud siis oma elektripaketti valides selle võimalusega arvestatud, et hinnad võivad ikka VÄGA palju tõusta. Muidugi valitakse omale sobivam diil antud ajaketkel, aga võimalused ja riskid, nendega peaks siis ka arvestama mis see võib kaasa tuua. Alati ei pea võidus olema.

Fikseeritud hinnaga inimesed maksid siin nüüd vist aastaid ju rohkem iga kuu, ei vingunud keegi, teadsid et maksavad börsist rohkem aga nii nad olid valinud. Need kes enne hõõrusid nina alla ”meie-maksame-börsil-küll-vähem-börs-on-läbi-aegade-odavama-hinnaga-olnud-ainult-lollid-valivad-fikseeritud-paketi-ja-maksavad-rohkem” nüüd siis on teie aeg kui riskitegureid arvestada ei osanud ????

Euribor võib ka tõusta, siis kodulaenude kuu tagasimakse summad suurenevad. Siis ma arvan inimesed lähevad puhta hulluks ja on jälle üllatunud, et mida asja nüüd toimub, kuidas see võimalik on.

Praegused fikseeritud hinnad pole ka igavesed. Kui läbi saab siis annab ka fiks.hinnaga paketi valijatele tunda kui varasea 0.06 asemel on ka hoopism 0.20 fikseeritud hind, või 0.15. Olenevalt tarbimisest ja vajadusest, jah min. palga teenijale on ka suur vahe, kas elektrihind on nt 20 vs 29 kuid suurema tarbimisega on ka ikka korralik vahe ka nö heal järjel olijal kui varasemast 200 saab 400.

Olen nõus. Ma ei saagi päris hästi aru, kas fikseeritud pakettide omanikud arvavad, et neile pakutakse lepingu lõppedes sama hinnaga uut paketti? Mul fikseeritud pakett ja siiani ongi arved samad olnud, v.a siis vahe tarbimise mahult. Aga pakett sai kahjuks 31.12.2021 läbi. Vanad hinnad vs uued hinnad on järgmised:

1) Kuni 31.12.21 päev: 0.05442 eurot, uus pakkumine alates 01.01.22 on 0.13930 eurot;

2) Kuni 31.12.21 öö: 0.04525 eurot, uus pakkumine alates 01.01.22 on 0.11440 eurot.

Hinnatõus saab seega olema suur ning fikseeritud pakett seda küll vältida ei aita. Siiani on mul kõige külmematel kuudel (detsember, jaanuar) olnud arved 188 eurot – 210 eurot. Eramaja, põhilise elektri võtab õhk-vesi-soojuspump. Kuna mul on pumba tööd võimalik näha mobiilirakendusest, mis näitab mh tarbimist, siis näen, et 2021 detsembris kulus kütmisele 136 eurot. Õnneks on mul tarbimine öösel regulaarselt ca 25% suurem kui päeval, sest Elektrumil on öine tariif muu hulgas ka kogu nädalavahetuse sõltumata kellaajast, lisaks on pump nii seadistatud, et töötab öösel, reeglina alates 03.00.

Kuidas sul pump niimoodi seadistatud on? Kas on mingi vahejubin või kohe ostetuna selline funktsioon? Kas päeva jooksul tuba maha ei jahtu, kui kütab ainult öösel? Kas tohib küsida, mis firma ja mis mudel pump?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve