Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:
Kägu

890.-

Küte ka hinna sees: kütame õhk-vesi pumbaga, mida reklaamiti kui ühte mõistlikumat kütteviisi. Enne oli meil diiselküte.

Eramaja, 190m2, tarbijaid 5. Üks külmik 😀

Arve oli shokeeriv. Pump on olnud 4 aastat ja kõige kallimad üksikud talvekuud tippkülmaga olnud arve 400.-, muidu palju vähem.

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eramaja, 190m2, tarbijaid 5. Üks külmik ????

190 maja üldpind või köetav pind?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka fikseeritud hinnaga pakett ja hind väga odav. Nūūd olen kuulnud jutte, et kauaks neid odavaid pakette enam ei ole ja tūhistatakse peagi. Mis arvate, on see võimalik? Mul peaks veel 2 a kehtima leping.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hästi mõtekas on ikka omada kolme külmkappi +sügavkülm ja hoida seal – 50%liha. Ja siis elektri arvega see soodukat ikka tagasi maksta.

Su külmkapp on ikka väga rikkis, kui see märgatavalt elektrit võtab. Kui tavakapi ust väga sageli ei pauguta, ta ei hakka isegi kord tunnis tööle. Sügavkülmikul sõltub. Kirstud hakkavad veel harvem tööle ja siis ka harvem, mida rohkem asju sees on. Iga tundki ei tööta, kui just vastu radikat ei ole ja keegi pidevalt peadpidi seal sees ei kõõlu. Mingi rösteri või veekeetjaga võrreldes kökimöki. Päev hiiglaslikku täidetud sügavkülmikut 21-24 kraadises ruumis võtab ööpäevas vähem kui hommikune peekoni-, muna- ja kartulipraadimine.

Rikkis on külmkapp siis, kui ta kord tunniski häält ei tee. Meil vana kapp oli 7 tundi vait ja 2 tundi töötas, sees oli 7-11 kraadi sooja. Uus kapp (lolli peaga sai no-frost võetud) toimetab kogu aeg midagi, päris vaikust on ikka vähem kui pool tundi korraga. Pidi normaalne olema, ütleb esindus.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas keegi kirjutas, et öösel läheb kuidagi palju elektrit. Võtsin siis eile kätte ja vaatasin kuidas endal. Ja oh üllatust. Öine elektritarbimine 9 tunni jooksul oli sama, mis päeval 11 tunni ajal. Päeval olid järgi arvuti, raadio, kasutasin el.pliiti, õhtul tuled põlesid. Ööseks võtsin kõik võrgust välja. Nüüd küll sellest aru ei saa, kuidas see võimalik. Vaatasin ka eelnevaid arveid ja tõesti on öise ja päevase elektri kasutamine samasse auku. Börsipakett. Oleme mehega mõlemad kodused.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liiatigi kuna nende maksupanus on kordades suurem kui madalapalgalistel ja seetõttu ona nad riigile (ja seeläbi ka sulle) väga vajalikud.

Jätke juba see maksupanuse jutt. Mina näen internetist selle ettevõtte maksude real ainult nulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh, huvi pärast vaatasin ka. Arveid meilile ei tule, tasun püsikorraldusega, seega otsisin Internetipangast ülekande üles. Oli täpselt 50.00, mis tundus kahtlaselt ümmargune. Tänu limiidile oli paar eurot maksmata jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rikkis on külmkapp siis, kui ta kord tunniski häält ei tee. Meil vana kapp oli 7 tundi vait ja 2 tundi töötas, sees oli 7-11 kraadi sooja. Uus kapp (lolli peaga sai no-frost võetud) toimetab kogu aeg midagi, päris vaikust on ikka vähem kui pool tundi korraga. Pidi normaalne olema, ütleb esindus.

Rikkis. Siis on ju tore rikkis, kui teeb häält keskmiselt iga 50-65 minuti tagant mõned minutid ja ikka on sees sügavkülmikul – 18,8 kraadi.
Muidugi kui pool siga sisse viskan ja tempi -24 kraadi peale keeran, et kiiremini külmutaks, siis läheb küll järjest 40 min umbes ja järgmised mitu tundi ikka pooltunnis 5 minutit juurde.

Tavakülmik, see mis mul siis kõige lähemal on, ei ole miskid 43 minutit häält teinud, kell 8.37 viimati. Temperatuurimõõdik näitab +5,4
Ju sinu külmiku margile on normaalne, kui ta iga 20 minuti tagant jaurab. Kaalu korraliku kapi ostmist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka fikseeritud hinnaga pakett ja hind väga odav. Nūūd olen kuulnud jutte, et kauaks neid odavaid pakette enam ei ole ja tūhistatakse peagi. Mis arvate, on see võimalik? Mul peaks veel 2 a kehtima leping.

Eesti Energia kuulutas, et nema eraklientide fix hinnaga pakette torkima ei hakka.

Muud elektrimüüjad olla seda juba teinud.

Minul kehtib EE-s üks leping Võrdne pakett hinnaga ~7 senti/kwh käesoleva aasta novembrini, teine leping Kindel pakett ~6,5 senti/kwh 2023. a lõpuni. Kummagi osas pole EE mingit muutmist nõudnud, Võrdse paketi puhul nad korrigeerisid hinda isegi madalamaks vastavalt tarbimisele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arve on 552 eurot. Tarbimine sama suur nagu aasta tagasi detsembris (siis oli sama tarbimisega ainult 211 eurot).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

45 eurot. Börs. Sh vannitoa põrandaküte ja ventilatsioon

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas keegi kirjutas, et öösel läheb kuidagi palju elektrit. Võtsin siis eile kätte ja vaatasin kuidas endal. Ja oh üllatust. Öine elektritarbimine 9 tunni jooksul oli sama, mis päeval 11 tunni ajal. Päeval olid järgi arvuti, raadio, kasutasin el.pliiti, õhtul tuled põlesid. Ööseks võtsin kõik võrgust välja. Nüüd küll sellest aru ei saa, kuidas see võimalik. Vaatasin ka eelnevaid arveid ja tõesti on öise ja päevase elektri kasutamine samasse auku. Börsipakett. Oleme mehega mõlemad kodused.

Mina ei saa ka jälile, kuidas meie maja tarbimine on kasvanud võrreldes sama perioodiga aasta tagasi. Ei ole energiatarbijaid juurde tulnud päris kindlasti kohe. Aga kui panna kõrvuti 2020 ja 2021, siis see üldine tarbimisfoon, näiteks öösiti, kui kõik magavad ja enamus asju on välja lülitatud, on peaaegu 2x kasvanud. Muidu ei oleks märganud, aga aastase tarbimise graafikuid kõrvuti pannes nüüd avastasime. No müstika, ei suuda seletust leida sellele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rikkis on külmkapp siis, kui ta kord tunniski häält ei tee. Meil vana kapp oli 7 tundi vait ja 2 tundi töötas, sees oli 7-11 kraadi sooja. Uus kapp (lolli peaga sai no-frost võetud) toimetab kogu aeg midagi, päris vaikust on ikka vähem kui pool tundi korraga. Pidi normaalne olema, ütleb esindus.

Rikkis. Siis on ju tore rikkis, kui teeb häält keskmiselt iga 50-65 minuti tagant mõned minutid ja ikka on sees sügavkülmikul – 18,8 kraadi.

Muidugi kui pool siga sisse viskan ja tempi -24 kraadi peale keeran, et kiiremini külmutaks, siis läheb küll järjest 40 min umbes ja järgmised mitu tundi ikka pooltunnis 5 minutit juurde.

Tavakülmik, see mis mul siis kõige lähemal on, ei ole miskid 43 minutit häält teinud, kell 8.37 viimati. Temperatuurimõõdik näitab +5,4

Ju sinu külmiku margile on normaalne, kui ta iga 20 minuti tagant jaurab. Kaalu korraliku kapi ostmist.

See tuttuus Samsungi kapp, sügisest. Loomulikult ostan ma järgmise manuaalsulatusega, kui integreeritavat sellist on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95613837/marti-haal-elektrimuujad-maksavad-fikseeritud-paketiga-tarbijate-eest-mitmekordselt-peale?fbclid=IwAR1NKysGserKoD4bkTut7PluTeJ4MsFG9p95svtwq3KmYIYGcn62-hREiR8

 

 

Hakkab looma…..

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95613837/marti-haal-elektrimuujad-maksavad-fikseeritud-paketiga-tarbijate-eest-mitmekordselt-peale?fbclid=IwAR1NKysGserKoD4bkTut7PluTeJ4MsFG9p95svtwq3KmYIYGcn62-hREiR8

Hakkab looma…..

Jah. Hea uudis, kuigi seda oli ju arvata.
“Hääle kinnitusel Alexela enne fikseeritud lepingute lõppkuupäeva neid korrigeerima ei lähe”

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rikkis on külmkapp siis, kui ta kord tunniski häält ei tee. Meil vana kapp oli 7 tundi vait ja 2 tundi töötas, sees oli 7-11 kraadi sooja. Uus kapp (lolli peaga sai no-frost võetud) toimetab kogu aeg midagi, päris vaikust on ikka vähem kui pool tundi korraga. Pidi normaalne olema, ütleb esindus.

Rikkis. Siis on ju tore rikkis, kui teeb häält keskmiselt iga 50-65 minuti tagant mõned minutid ja ikka on sees sügavkülmikul – 18,8 kraadi.

Muidugi kui pool siga sisse viskan ja tempi -24 kraadi peale keeran, et kiiremini külmutaks, siis läheb küll järjest 40 min umbes ja järgmised mitu tundi ikka pooltunnis 5 minutit juurde.

Tavakülmik, see mis mul siis kõige lähemal on, ei ole miskid 43 minutit häält teinud, kell 8.37 viimati. Temperatuurimõõdik näitab +5,4

Ju sinu külmiku margile on normaalne, kui ta iga 20 minuti tagant jaurab. Kaalu korraliku kapi ostmist.

See tuttuus Samsungi kapp, sügisest. Loomulikult ostan ma järgmise manuaalsulatusega, kui integreeritavat sellist on.

Mul ka no frost, ei jaksa minna praegu marki vaatama. Kui ei ava, siis sügavkülmakast ikka harvem kui kord tunnis läheb tööle. See harilik kaheosaline, see laseb küll iga 45 mintsa takka umbes mõne hetke, kui sorida või uusi asju panna hakkab kohe tööle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka fikseeritud hinnaga pakett ja hind väga odav. Nūūd olen kuulnud jutte, et kauaks neid odavaid pakette enam ei ole ja tūhistatakse peagi. Mis arvate, on see võimalik? Mul peaks veel 2 a kehtima leping.

Seda ei saa eriti eha, sest uued fiktseeritud lepingud tehakse pidevalt juurde. Kui tühistad ühe lepingu, siis peaks teisedki tühistama, kuid siis tekib uutega suur segadus ja kokkuvõttes on nii lepingute lõpetamine õigustühine.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ka fikseeritud hinnaga pakett ja hind väga odav. Nūūd olen kuulnud jutte, et kauaks neid odavaid pakette enam ei ole ja tūhistatakse peagi. Mis arvate, on see võimalik? Mul peaks veel 2 a kehtima leping.

Seda ei saa eriti eha, sest uued fiktseeritud lepingud tehakse pidevalt juurde. Kui tühistad ühe lepingu, siis peaks teisedki tühistama, kuid siis tekib uutega suur segadus ja kokkuvõttes on nii lepingute lõpetamine õigustühine.

Minul ka fikseeritud hinnaga pakett ja hind väga odav. Nūūd olen kuulnud jutte, et kauaks neid odavaid pakette enam ei ole ja tūhistatakse peagi. Mis arvate, on see võimalik? Mul peaks veel 2 a kehtima leping.

Seda ei saa eriti eha, sest uued fikseeritud lepingud tehakse pidevalt juurde. Kui tühistad ühe lepingu, siis peaks teisedki tühistama, kuid siis tekib uutega suur segadus ja kokkuvõttes on nii lepingute lõpetamine õigustühine.

Parandan ennast, fikseeritud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ei saa eriti eha, sest uued fiktseeritud lepingud tehakse pidevalt juurde. Kui tühistad ühe lepingu, siis peaks teisedki tühistama, kuid siis tekib uutega suur segadus ja kokkuvõttes on nii lepingute lõpetamine õigustühine

Su jutt on täiesti rumal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea aga ma ütleks, et nende elektriarvetega on vist rikkad kõige rohme pihta saanud?

Raivo E. Tamm oma 2500 eurise arvegea 300 ruudu peal, muul ajal olla arve olnud 600-700 euri. Kuupalk riigikogu liikmel u 5000 eurot + kahe näitleha muud otsad. Ilmselgelt elavad rikkalt.

Nüüd see Hanna Ild, kes elab mõisas ja hädlaab, et on tavapärase ca 3000 eurise arve asemel saanud üle 10 000 arve .. No jumal, juba see tema jaoks normaalne 3000 euro kuus el arve on tavainimese jaoks absurd.

Ma ei tea, see on täiesti ulme mu jaoks kui rikkalt inimesed elavad ja nüüd vinguvad? Ka rikkad nutavad?

Mitte, et ei jõuaks seda arvet tasuda.. Vaid on jah natuke veider rohkem kui 1/5 oma sissetulekust elektri eest tasuda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa väitsid, et kevadeni tõusevad. Nüüd ütled, et veidi langenud. No neli korda ei ole veidi.

Edu sulle ämbris kolistamises:

https://arileht.delfi.ee/artikkel/95622759/kisub-hapuks-soomlaste-prognoosi-jargi-kestavad-karmid-energiahinnad-veel-suvenigi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fikseeritud hind, soojustatud maja suurusega 135 ruutu ja õhk vesi soojuspump Arve 142 eurot.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja 250 ruutu ja arve ca 200€, aga gaas see-eest 500+€. Nii et vahet pole, millega kütad, arved on jõhkrad nagunii praegu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja 250 ruutu ja arve ca 200€, aga gaas see-eest 500+€. Nii et vahet pole, millega kütad, arved on jõhkrad nagunii praegu.

Mul 310 ruutu maja-elekter 65 ja gaas 300.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

890.-

Küte ka hinna sees: kütame õhk-vesi pumbaga, mida reklaamiti kui ühte mõistlikumat kütteviisi. Enne oli meil diiselküte.

Eramaja, 190m2, tarbijaid 5. Üks külmik ????

Arve oli shokeeriv. Pump on olnud 4 aastat ja kõige kallimad üksikud talvekuud tippkülmaga olnud arve 400.-, muidu palju vähem.

Hmm, meil sama suur maja, kaks õhksoojuspumpa ja veesärgiga kamin, kuid kus tuli vaid kolmel-neljal õhtul kuus.

Arve üle poole väiksem, 420.-. Ja seegi on üüratu, võrreldes eelnevate arvetega.

On kaks suurt kulmkappi, lisaks veinikülmik, porandakutted, elektrikerisega saun. Nõudepesumasin, pesumasin, pesukuivati töötavad iga päev.

Samuti 5 liiget peres. Pakett on puhas börsihind.

Kogu aeg inimesed kodus, tuled põlevad.

Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas need arved kujunevad, et sellised erisused tulevad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

Me hoopis tõime oma eaka hooldekodust koju tagasi, sest odavam on maksta puude eest ja käia 2x nädalas eakal 100km kaugusel abiks (pensionist jätkub korteri kuludeks+ravimiteks+söögi rahaks), kui et maksta korteri eest küttes seda elektriga (kütmata koerit kortermajas hoida ei tohi) + maksta iga kuu 1100€ hooldekodu eest (uuest aastast juba oleks üle 1200€ kuu).

kusjuures pole tegu mingi päälinna hooldekoduga, vaid ühes pisikeses eesti väikelinnas asuvaga ja maakonnalinna omast oluliselt odavama hooldekoduga.

vanuri kinnisvara maha müüa? nalja teete. väikelinnades on puuküttega korterid nii odavad, et selle müügi hinna eest saab vähem kui aasta hooldekodus olla.

No eks me kõik läheme praegu erineval viisil hulluks.

Mina jälle leian, et lebo olukord siis, kui saab niisama lihtsalt vanuri koju tuua, ma ei oleks siis hooldekodusse pannudki, kui nii kõbus.

Kuhu ma oma lamava, dementse vanuri tooma peaks? Käin kaks korda nädalas vaatamas, vahepeal huilgab, pissib, kakab nagu jumal juhatab?

1200.- hooldekodu tasu, Tallinn muide.

Ja samal ajal tema kodu elektri-ning kommude arve kokku 460.-. aga seal elab vanuri abikaasa, teine vanur. Kütet ju välja ei keera ja korterit ei müü.

Mis ma siis teen? Myyn korteri ja panen teise, endaga hakkama saava vanuri samuti hooldekodusse? Pluss 1200-1400.- eurot kulu.

Või jätkan samamoodi?

Linnaosa sotsiaalhoolekanne üksus arvab, et kui raske maksta vanuri hooldekodu juurde lisaks pensionile 600.-, myyge korter.

Ja kui kysida toetust yksi elavale vanurile, selgub, et ta pole ju yksi elav vanur, kaks pensioni laekub!!! Ja riigi jaoks pilt kokku ei lähe, et yks hooldekodus, kuhu niigi +600.- iga kuu lisaks vanuri pensionile ja teine vanur istub oma kodus 460.- elukoha arvete otsas, et nagu söögiks ja ravimiteks ei jää rohkem kui 30.- eurot kuus.

Lihtsalt mul ka pole enam kuskilt võtta iga kuu min. 1000.- puudujääva osa kinni maksmiseks.

Oma elamise arved on ju kõik lisaks.

Nii tore on teada, et ka Kaja Kallase vanemad on pensionärid ja saavad ilma toetusteta superhästi hakkama.

Ainult et Euroopa Komisjoni asepresidendi pension on umbes 17,000.- eurot kuus (avalik, vabalt googeldatav info).

 

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

Me hoopis tõime oma eaka hooldekodust koju tagasi, sest odavam on maksta puude eest ja käia 2x nädalas eakal 100km kaugusel abiks (pensionist jätkub korteri kuludeks+ravimiteks+söögi rahaks), kui et maksta korteri eest küttes seda elektriga (kütmata koerit kortermajas hoida ei tohi) + maksta iga kuu 1100€ hooldekodu eest (uuest aastast juba oleks üle 1200€ kuu).

kusjuures pole tegu mingi päälinna hooldekoduga, vaid ühes pisikeses eesti väikelinnas asuvaga ja maakonnalinna omast oluliselt odavama hooldekoduga.

vanuri kinnisvara maha müüa? nalja teete. väikelinnades on puuküttega korterid nii odavad, et selle müügi hinna eest saab vähem kui aasta hooldekodus olla.

No eks me kõik läheme praegu erineval viisil hulluks.

Mina jälle leian, et lebo olukord siis, kui saab niisama lihtsalt vanuri koju tuua, ma ei oleks siis hooldekodusse pannudki, kui nii kõbus.

Kuhu ma oma lamava, dementse vanuri tooma peaks? Käin kaks korda nädalas vaatamas, vahepeal huilgab, pissib, kakab nagu jumal juhatab?

1200.- hooldekodu tasu, Tallinn muide.

Ja samal ajal tema kodu elektri-ning kommude arve kokku 460.-. aga seal elab vanuri abikaasa, teine vanur. Kütet ju välja ei keera ja korterit ei müü.

Mis ma siis teen? Myyn korteri ja panen teise, endaga hakkama saava vanuri samuti hooldekodusse? Pluss 1200-1400.- eurot kulu.

Või jätkan samamoodi?

Linnaosa sotsiaalhoolekanne üksus arvab, et kui raske maksta vanuri hooldekodu juurde lisaks pensionile 600.-, myyge korter.

Ja kui kysida toetust yksi elavale vanurile, selgub, et ta pole ju yksi elav vanur, kaks pensioni laekub!!! Ja riigi jaoks pilt kokku ei lähe, et yks hooldekodus, kuhu niigi +600.- iga kuu lisaks vanuri pensionile ja teine vanur istub oma kodus 460.- elukoha arvete otsas, et nagu söögiks ja ravimiteks ei jää rohkem kui 30.- eurot kuus.

Lihtsalt mul ka pole enam kuskilt võtta iga kuu min. 1000.- puudujääva osa kinni maksmiseks.

Oma elamise arved on ju kõik lisaks.

Nii tore on teada, et ka Kaja Kallase vanemad on pensionärid ja saavad ilma toetusteta superhästi hakkama.

Ainult et Euroopa Komisjoni asepresidendi pension on umbes 17,000.- eurot kuus (avalik, vabalt googeldatav info).

Kas seda hooldekodus elavat vanurit ei saa hooldekodusse või teie enda juurde sisse kirjutada, nii et sinna 460-se kuluga korterisse jääks sisse elama ainult see üks kõbusam  vanur oma ühe pensioniga? Sellisel juhul peaks ta ju saama ka toetusi ja kompensatsioone.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui kysida toetust yksi elavale vanurile, selgub, et ta pole ju yksi elav vanur, kaks pensioni laekub!!! Ja riigi jaoks pilt kokku ei lähe, et yks hooldekodus, kuhu niigi +600.- iga kuu lisaks vanuri pensionile ja teine vanur istub oma kodus 460.- elukoha arvete otsas, et nagu söögiks ja ravimiteks ei jää rohkem kui 30.- eurot kuus.

Need 2 vanurit siis teenivad kokku üle 1500 euro kuus, et elektri-ja küttekompensatsiooni ei saa?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

Me hoopis tõime oma eaka hooldekodust koju tagasi, sest odavam on maksta puude eest ja käia 2x nädalas eakal 100km kaugusel abiks (pensionist jätkub korteri kuludeks+ravimiteks+söögi rahaks), kui et maksta korteri eest küttes seda elektriga (kütmata koerit kortermajas hoida ei tohi) + maksta iga kuu 1100€ hooldekodu eest (uuest aastast juba oleks üle 1200€ kuu).

kusjuures pole tegu mingi päälinna hooldekoduga, vaid ühes pisikeses eesti väikelinnas asuvaga ja maakonnalinna omast oluliselt odavama hooldekoduga.

vanuri kinnisvara maha müüa? nalja teete. väikelinnades on puuküttega korterid nii odavad, et selle müügi hinna eest saab vähem kui aasta hooldekodus olla.

No eks me kõik läheme praegu erineval viisil hulluks.

Mina jälle leian, et lebo olukord siis, kui saab niisama lihtsalt vanuri koju tuua, ma ei oleks siis hooldekodusse pannudki, kui nii kõbus.

Kuhu ma oma lamava, dementse vanuri tooma peaks? Käin kaks korda nädalas vaatamas, vahepeal huilgab, pissib, kakab nagu jumal juhatab?

1200.- hooldekodu tasu, Tallinn muide.

Ja samal ajal tema kodu elektri-ning kommude arve kokku 460.-. aga seal elab vanuri abikaasa, teine vanur. Kütet ju välja ei keera ja korterit ei müü.

Mis ma siis teen? Myyn korteri ja panen teise, endaga hakkama saava vanuri samuti hooldekodusse? Pluss 1200-1400.- eurot kulu.

Või jätkan samamoodi?

Linnaosa sotsiaalhoolekanne üksus arvab, et kui raske maksta vanuri hooldekodu juurde lisaks pensionile 600.-, myyge korter.

Ja kui kysida toetust yksi elavale vanurile, selgub, et ta pole ju yksi elav vanur, kaks pensioni laekub!!! Ja riigi jaoks pilt kokku ei lähe, et yks hooldekodus, kuhu niigi +600.- iga kuu lisaks vanuri pensionile ja teine vanur istub oma kodus 460.- elukoha arvete otsas, et nagu söögiks ja ravimiteks ei jää rohkem kui 30.- eurot kuus.

Lihtsalt mul ka pole enam kuskilt võtta iga kuu min. 1000.- puudujääva osa kinni maksmiseks.

Oma elamise arved on ju kõik lisaks.

Nii tore on teada, et ka Kaja Kallase vanemad on pensionärid ja saavad ilma toetusteta superhästi hakkama.

Ainult et Euroopa Komisjoni asepresidendi pension on umbes 17,000.- eurot kuus (avalik, vabalt googeldatav info).

Kas seda hooldekodus elavat vanurit ei saa hooldekodusse või teie enda juurde sisse kirjutada, nii et sinna 460-se kuluga korterisse jääks sisse elama ainult see üks kõbusam vanur oma ühe pensioniga? Sellisel juhul peaks ta ju saama ka toetusi ja kompensatsioone.

Jah, teoorias tõepoolest nii läheks vist pilt selgemaks. Uurin, kuidas väljakirjutamine ja sissekirjutamine käib, sest kui vaja konealuse vanuri allkirja, siis järjekordne lõhkine küna, temast pole enam millelegi alla kirjutajat. Ja hakata kõigepealt kohtu kaudu eestkostet seadma kogu kadalipuga…. Ma lihtsalt ei jaksa, pigem lähen hulluks…

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hooldekodudesse ei saa inimesi sisse kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 280 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve