Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 280 )

Teema: Detsembrikuu elektriarve

Postitas:
Kägu

Jah, teoorias tõepoolest nii läheks vist pilt selgemaks. Uurin, kuidas väljakirjutamine ja sissekirjutamine käib, sest kui vaja konealuse vanuri allkirja, siis järjekordne lõhkine küna, temast pole enam millelegi alla kirjutajat. Ja hakata kõigepealt kohtu kaudu eestkostet seadma kogu kadalipuga…. Ma lihtsalt ei jaksa, pigem lähen hulluks…

Sa ei vastanud, kas vanurid saavad tulu üle 1500?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

890.-

Küte ka hinna sees: kütame õhk-vesi pumbaga, mida reklaamiti kui ühte mõistlikumat kütteviisi. Enne oli meil diiselküte.

Eramaja, 190m2, tarbijaid 5. Üks külmik 😀

Arve oli shokeeriv. Pump on olnud 4 aastat ja kõige kallimad üksikud talvekuud tippkülmaga olnud arve 400.-, muidu palju vähem.

Hmm, meil sama suur maja, kaks õhksoojuspumpa ja veesärgiga kamin, kuid kus tuli vaid kolmel-neljal õhtul kuus.

Arve üle poole väiksem, 420.-. Ja seegi on üüratu, võrreldes eelnevate arvetega.

On kaks suurt kulmkappi, lisaks veinikülmik, porandakutted, elektrikerisega saun. Nõudepesumasin, pesumasin, pesukuivati töötavad iga päev.

Samuti 5 liiget peres. Pakett on puhas börsihind.

Kogu aeg inimesed kodus, tuled põlevad.

Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas need arved kujunevad, et sellised erisused tulevad.

Mina see esilagne kommenteerija.

Meil ka pesumasin ja kuivati töös pidevalt ja oleme kodus palju aega, mina töötan kodunt. Põrandaküte ühes tillukeses vannitoas (nüüd lülitasin selle ka välja, hoiame ukse lahti).
Lisaks on meil tegelikult ühes ruumis ka üks õhksoojuspump. Äkki seepärast arve nii suur? Nüüd jaanuaris olen selle välja lülitanud ja panen sisse vaid siis, kui seda ruumi kasutame (laste mänguruum). Ma ei tea, kui palju see efekti annab.

Mulle pigem tundub, et see paljukiidetud õhk-vesisoojuspump ei ole tegelikult üldse nii ökonoomne kui paigaldajad kiidavad. Lisaks- väga suure külmaga lülitab ta end välja ja jätkab kütmist elektriga. See juhtus detsembris ainult ühel päeval, nii et ei peaks ka arvet väga mõjutama.

Naabritel sama suur maja, ka uus õhk-vesipump- ja elektriarve sama- 860 oli neil.

Täitsa masendav. Jah, jaksame ära maksta, aga see on millegi arvelt- säästmise, reiside, meelelahutuse. Otseselt veel olmevajadusi ka ei puuduta, tuleme toime. Elustiili mõjutab, tõukab sinna palgast palgani elu poole.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, teoorias tõepoolest nii läheks vist pilt selgemaks. Uurin, kuidas väljakirjutamine ja sissekirjutamine käib, sest kui vaja konealuse vanuri allkirja, siis järjekordne lõhkine küna, temast pole enam millelegi alla kirjutajat. Ja hakata kõigepealt kohtu kaudu eestkostet seadma kogu kadalipuga…. Ma lihtsalt ei jaksa, pigem lähen hulluks…

Sa ei vastanud, kas vanurid saavad tulu üle 1500?

Kokku netosissetulek 1200.- pluss eurod peale…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naabritel sama suur maja, ka uus õhk-vesipump- ja elektriarve sama- 860 oli neil.

Mulle tundub ka, et see pole ökonoomne, mul oli ka elektriarve 800 eurot. Maja 200 ruutu. Ülevalt on kõik toad üsna jahedaks keeratud, iga päev teen kaminasse tule, saun on puuküttega. Ei huuga siin midagi ööd ja päevad, nõusid ja pesu pesen öösiti, iga kord mõtlen enne, kui midagi üldse teen, riided on mustemad nüüd, sest ei vaheta iga nädal enam voodipesu jne. Pole sellist asja veel elus olnud. Mul jäi enne palgast üle umbes 500 eurot, nüüd jääb puudu.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis saavad nad ju elektri-ja küttekulude kompensatsiooni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

Me hoopis tõime oma eaka hooldekodust koju tagasi, sest odavam on maksta puude eest ja käia 2x nädalas eakal 100km kaugusel abiks (pensionist jätkub korteri kuludeks+ravimiteks+söögi rahaks), kui et maksta korteri eest küttes seda elektriga (kütmata koerit kortermajas hoida ei tohi) + maksta iga kuu 1100€ hooldekodu eest (uuest aastast juba oleks üle 1200€ kuu).

kusjuures pole tegu mingi päälinna hooldekoduga, vaid ühes pisikeses eesti väikelinnas asuvaga ja maakonnalinna omast oluliselt odavama hooldekoduga.

vanuri kinnisvara maha müüa? nalja teete. väikelinnades on puuküttega korterid nii odavad, et selle müügi hinna eest saab vähem kui aasta hooldekodus olla.

No eks me kõik läheme praegu erineval viisil hulluks.

Mina jälle leian, et lebo olukord siis, kui saab niisama lihtsalt vanuri koju tuua, ma ei oleks siis hooldekodusse pannudki, kui nii kõbus.

Kuhu ma oma lamava, dementse vanuri tooma peaks? Käin kaks korda nädalas vaatamas, vahepeal huilgab, pissib, kakab nagu jumal juhatab?

1200.- hooldekodu tasu, Tallinn muide.

Ja samal ajal tema kodu elektri-ning kommude arve kokku 460.-. aga seal elab vanuri abikaasa, teine vanur. Kütet ju välja ei keera ja korterit ei müü.

Mis ma siis teen? Myyn korteri ja panen teise, endaga hakkama saava vanuri samuti hooldekodusse? Pluss 1200-1400.- eurot kulu.

Või jätkan samamoodi?

Linnaosa sotsiaalhoolekanne üksus arvab, et kui raske maksta vanuri hooldekodu juurde lisaks pensionile 600.-, myyge korter.

Ja kui kysida toetust yksi elavale vanurile, selgub, et ta pole ju yksi elav vanur, kaks pensioni laekub!!! Ja riigi jaoks pilt kokku ei lähe, et yks hooldekodus, kuhu niigi +600.- iga kuu lisaks vanuri pensionile ja teine vanur istub oma kodus 460.- elukoha arvete otsas, et nagu söögiks ja ravimiteks ei jää rohkem kui 30.- eurot kuus.

Lihtsalt mul ka pole enam kuskilt võtta iga kuu min. 1000.- puudujääva osa kinni maksmiseks.

Oma elamise arved on ju kõik lisaks.

Nii tore on teada, et ka Kaja Kallase vanemad on pensionärid ja saavad ilma toetusteta superhästi hakkama.

Ainult et Euroopa Komisjoni asepresidendi pension on umbes 17,000.- eurot kuus (avalik, vabalt googeldatav info).

Miks sa need Kallase vanemad kommentaari mätsisid? Tema rääkis ju sellest, et ei peaks riigi rahakotist kõigile elektriarveid plekkima ja tõi näiteks oma vanemad, kes seda ei vaja. Sinu arvad vastupidi? Riik maksku kõigile, seega ka Kallase vanematele, kes tegelikult ei vaja toetust? No ametikoht ja töökoht on meil kõigil enda teha. Keegi ei keela karjääri tegemast ja töötamast kõrgetel kohtadel euroliidus.

+13
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küsiks, et kuidas serveerida oma pensionärist isale, et ta lubaks mul tema el. arve ära maksta. Jah, ta küll saab kompensatsiooni (üksi elav pensionär, kel sissetuleks vaid pension), kuid tal on niigi tervisega probleeme ja ma ei taha, et see õnnetu arve tal ka veel kaela peal oleks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsiks, et kuidas serveerida oma pensionärist isale, et ta lubaks mul tema el. arve ära maksta. Jah, ta küll saab kompensatsiooni (üksi elav pensionär, kel sissetuleks vaid pension), kuid tal on niigi tervisega probleeme ja ma ei taha, et see õnnetu arve tal ka veel kaela peal oleks.

Sa ütled talle, et riik on otsustanud selle lisandunud kinni maksta, aga seal on pikk ankeet. Sa täidad selle tema eest ja võtad sell 17,4 eur vastu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis saavad nad ju elektri-ja küttekulude kompensatsiooni.

Jah, pealtnaha tundub lihtne. Aga nad elavad minule kuuluvas korteris, elektrileping minu nimel ning loomulikult oma vanematega ei ole ma teinud mingit üurilepingut/üuri ei küsi.

Nii et hetkel omavalitsus nõuab ühelt vanurilt oma abikaasa hooldekodu eest tasumist ja pole mingeid elektriarveid/küttearveid ette näidata…

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, pealtnaha tundub lihtne. Aga nad elavad minule kuuluvas korteris, elektrileping minu nimel ning loomulikult oma vanematega ei ole ma teinud mingit üurilepingut/üuri ei küsi. Nii et hetkel omavalitsus nõuab ühelt vanurilt oma abikaasa hooldekodu eest tasumist ja pole mingeid elektriarveid/küttearveid ette näidata…

Vehet pole, kelle nimel arved. Teed nendega tasuta kasutamise lepingu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub hetkel, et jaanuari arve tuleb ikka kõvasti odavam, kui detsembri oma. Mul hetkel 351kwh läinud ja hind 57euri, loodan muidugi, et jaanuari teisel poolel börshind lakke ei tõuse.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tundub hetkel, et jaanuari arve tuleb ikka kõvasti odavam, kui detsembri oma. Mul hetkel 351kwh läinud ja hind 57euri, loodan muidugi, et jaanuari teisel poolel börshind lakke ei tõuse.

Kui külmemaks läheb, küll siis tõuseb. Ilmad tunduvalt pehmemad olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

0,19 kwh eest küll midagi toredat pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil oli 2021 dets elektriarvel näidatud kW maht ca kolmandiku võrra suurem kui tarbimisajaloos.

Arvel oli lisatud lause “Arvestus sisaldab prognoositud koguseid. Täpsemate mõõteandmete saamisel teeme ümberarvestuse”. Meil on 100% börsipakett, seega pole mul ka õrna aimu, millise hinnaga nad kilovatte juurde keevitasid. Sellest tulenevalt on mul tõsine kahtlus ka arvel näidatud hinna õigsuses.

Saatsin neile ka kirja, kuid vastust loomulikult saanud ei ole. Ma ei leia, et peaksin neile  ettemaksu tegema, sest et neil kaugloetavate arvestite lugemisel tehnilised probleemid on.

Kaalun Tarbijakaitsesse kirjutamist.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saatsin neile ka kirja, kuid vastust loomulikult saanud ei ole. Ma ei leia, et peaksin neile  ettemaksu tegema, sest et neil kaugloetavate arvestite lugemisel tehnilised probleemid on.

Õige näidu ka siis saatsid?
Mis see börsi- (või üldse) pakett siia puutub, et sa oma tarbitud kogusest “õrna aimugi” pole? Vaata ometi voolumõõtjalt oma silmaga üle siis.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Prognoositud kogused tähendab, et on eeldatav. Kas siis rikke tõttu või on pakett kus näite teatakse kord kuus või on lihtsalt näidud teatamata tähtaegselt ja täpseid näite ei ole.

Minu teada börsipakett saab olla ainult kaugloetavatel arvestitel, kuid tihti on seal vigu.

Esmalt rahune maha ja oota vastus ära. Samas vaata üle e-teeninduses, äkki näed isegi milles probleem võib olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milles su probleem on? Teevad ju tagasiarvestuse.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimaste nädalate elektrihindade ja tänahommikuste tormiuudiste taustal on täiesti ulmeline meie riigijuhtide tegevus, kes… plaanivad eestis lähiaastatel ajukütte keelustada ja soodustada ahjuküttest loobumist.

just täna kell 15 arutatakse riigikogus just seda “igale eestimaalasele ülivajalikku” teemat

https://www.riigikogu.ee/tegevus/kalender-ja-eelinfo/

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talle soovitaks siis äkki iseseisvast elust loobuda ja minna kas hooldekodusse või laste juurde. Ei olegi vaja eeldada, et 90-aastane ise hakkama saab kuni surmani. Tõele võiks siiski suuta vastu vaadata, ei?

Me hoopis tõime oma eaka hooldekodust koju tagasi, sest odavam on maksta puude eest ja käia 2x nädalas eakal 100km kaugusel abiks (pensionist jätkub korteri kuludeks+ravimiteks+söögi rahaks), kui et maksta korteri eest küttes seda elektriga (kütmata koerit kortermajas hoida ei tohi) + maksta iga kuu 1100€ hooldekodu eest (uuest aastast juba oleks üle 1200€ kuu).

kusjuures pole tegu mingi päälinna hooldekoduga, vaid ühes pisikeses eesti väikelinnas asuvaga ja maakonnalinna omast oluliselt odavama hooldekoduga.

vanuri kinnisvara maha müüa? nalja teete. väikelinnades on puuküttega korterid nii odavad, et selle müügi hinna eest saab vähem kui aasta hooldekodus olla.

No eks me kõik läheme praegu erineval viisil hulluks.

Mina jälle leian, et lebo olukord siis, kui saab niisama lihtsalt vanuri koju tuua, ma ei oleks siis hooldekodusse pannudki, kui nii kõbus.

Kuhu ma oma lamava, dementse vanuri tooma peaks? Käin kaks korda nädalas vaatamas, vahepeal huilgab, pissib, kakab nagu jumal juhatab?

1200.- hooldekodu tasu, Tallinn muide.

Ja samal ajal tema kodu elektri-ning kommude arve kokku 460.-. aga seal elab vanuri abikaasa, teine vanur. Kütet ju välja ei keera ja korterit ei müü.

Mis ma siis teen? Myyn korteri ja panen teise, endaga hakkama saava vanuri samuti hooldekodusse? Pluss 1200-1400.- eurot kulu.

Või jätkan samamoodi?

Linnaosa sotsiaalhoolekanne üksus arvab, et kui raske maksta vanuri hooldekodu juurde lisaks pensionile 600.-, myyge korter.

Ja kui kysida toetust yksi elavale vanurile, selgub, et ta pole ju yksi elav vanur, kaks pensioni laekub!!! Ja riigi jaoks pilt kokku ei lähe, et yks hooldekodus, kuhu niigi +600.- iga kuu lisaks vanuri pensionile ja teine vanur istub oma kodus 460.- elukoha arvete otsas, et nagu söögiks ja ravimiteks ei jää rohkem kui 30.- eurot kuus.

Lihtsalt mul ka pole enam kuskilt võtta iga kuu min. 1000.- puudujääva osa kinni maksmiseks.

Oma elamise arved on ju kõik lisaks.

Nii tore on teada, et ka Kaja Kallase vanemad on pensionärid ja saavad ilma toetusteta superhästi hakkama.

Ainult et Euroopa Komisjoni asepresidendi pension on umbes 17,000.- eurot kuus (avalik, vabalt googeldatav info).

Miks sa need Kallase vanemad kommentaari mätsisid? Tema rääkis ju sellest, et ei peaks riigi rahakotist kõigile elektriarveid plekkima ja tõi näiteks oma vanemad, kes seda ei vaja. Sinu arvad vastupidi? Riik maksku kõigile, seega ka Kallase vanematele, kes tegelikult ei vaja toetust? No ametikoht ja töökoht on meil kõigil enda teha. Keegi ei keela karjääri tegemast ja töötamast kõrgetel kohtadel euroliidus.

Aru ma ei saa – üks mõistlikumaid kommentaare kogu suures postituste jadas ja keegi kanadest on sellest raporteerinud, aru saamata kommentaari sisust? Kaja Kallasel oli selles mõttes tuline õigus, et kõik pensionärid ei vaja seda toetust, eriti need, kel on lisanduvad sissetulekud jm. olemas. Ta ei mõelnudki neid, kes saadad ca. 600 eurot pensioni ja see ongi kogu inimese sissetulek. Mina pooldaks ka seda, et toetuse suurusel oleks piir ees, st. keegi ei hakka toetama kedagi nt. 900 euroga, kuna antud majapidamises on selgelt tarbimine ja reaalsed võimalused paigast ära. Piir kuni 300-400 eurot ja aitab, sest ka see toetus tuleb ju millegi arvelt.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimaste nädalate elektrihindade ja tänahommikuste tormiuudiste taustal on täiesti ulmeline meie riigijuhtide tegevus, kes… plaanivad eestis lähiaastatel ajukütte keelustada ja soodustada ahjuküttest loobumist.

just täna kell 15 arutatakse riigikogus just seda “igale eestimaalasele ülivajalikku” teemat

https://www.riigikogu.ee/tegevus/kalender-ja-eelinfo/

Ahjukütet ei hakka keegi keelustama. Tulevad toetusmeetmed, millega saab vana ahju paremaks teha ja/või ka asendada muu küttega, kui selleks on soovi. Sellest on juba pikalt juttu olnud, aga ikka räägitakse keelustamisest…

https://pealinn.ee/2022/01/17/savisaar-ahjukuttest-ei-pea-keegi-loobuma/

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest on juba pikalt juttu olnud, aga ikka räägitakse keelustamisest…

Vaktsiinivastaste põhipläma.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks igaüks peab sellega arvestama, et elekter tähendab mugavust. Meie loobusime igasugustest elektrit tarbivatest kütteseadmetest (ehitasime ahjud ja pliidi, pliit soojendab ja tarbevee) just seepärast, et elekter võib mingil ajal tõusta. Nüüd jääb 4-liikmelise pere elektriarve 25 euro kanti, see on meie jaoks väike summa ja meil puudub vajadus kedagi süüdistada.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks igaüks peab sellega arvestama, et elekter tähendab mugavust. Meie loobusime igasugustest elektrit tarbivatest kütteseadmetest (ehitasime ahjud ja pliidi, pliit soojendab ja tarbevee) just seepärast, et elekter võib mingil ajal tõusta. Nüüd jääb 4-liikmelise pere elektriarve 25 euro kanti, see on meie jaoks väike summa ja meil puudub vajadus kedagi süüdistada.

Mul on soe vesi boilerist, 3 pumpa ning suure maja elektriarve 60 eurot. Ei leia, et peaks sellisest mugavusest loobuma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see on täiesti nii ja naa asi. Jah, elektri hind läks teil alla, aga selle võrra ju muud kulutused teisele kütteliigile tõusid, st peate ostma puitu/briketti/pelleteid vmt.

See on võrrelda, et jah, mul kulub elektrile 25 euri, aga aastas puudele 500€. Mul kulub kuus elektrile 50 eurot, aga aastas puudele ei kulu üldse vmt. Ehk niisama selle elektrile kuluva summa võrdlemine ei anna väga midagi.

Umbes, et aga minu elektriarve oli vaid 20€ (aga gaasiarve oli hoopis 300) vmt.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on soe vesi boilerist, 3 pumpa ning suure maja elektriarve 60 eurot. Ei leia, et peaks sellisest mugavusest loobuma.

Ja mis oleks 1kw hind ja palju kw kulub.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis oleks 1kw hind ja palju kw kulub.

440 kwh ja 1 kwh hind 0,14 koos kõikide tasudega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see on täiesti nii ja naa asi. Jah, elektri hind läks teil alla, aga selle võrra ju muud kulutused teisele kütteliigile tõusid, st peate ostma puitu/briketti/pelleteid vmt.

See on võrrelda, et jah, mul kulub elektrile 25 euri, aga aastas puudele 500€. Mul kulub kuus elektrile 50 eurot, aga aastas puudele ei kulu üldse vmt. Ehk niisama selle elektrile kuluva summa võrdlemine ei anna väga midagi.

Küttepuu tuleb ikka enda metsast, nii et mind ei mõjuta ükski teenuseosutaja oma hindadega. Mina leian, et kes tahab mugavust, peabki selle eest rohkem maksma. Kõige kindlam variant on ikkagi sõltumatus.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küttepuu tuleb ikka enda metsast, nii et mind ei mõjuta ükski teenuseosutaja oma hindadega. Mina leian, et kes tahab mugavust, peabki selle eest rohkem maksma. Kõige kindlam variant on ikkagi sõltumatus.

Aa okei, sinu tõde on lausa see, et igal paneelmaja korteri omanikulgi on loomulikult oma mets, kust saagida ja lõket teha…

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja puud tulevad ise koju. St kukuvad jalalt, tükelduvad ja lõhuvad ennast ise?

Lõpuks tulevad omal jalal ja sätivad end riita ka?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu soovitus on, et kõik ostke endale mets ja metsamaja ja minge kuskile karulaande elama? Ajuvaba jutt.

+5
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 241 kuni 270 (kokku 280 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Detsembrikuu elektriarve