Esileht Lapse ootamine Diastaas?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Diastaas?

Postitas:
Kägu

Tere,

Olen 26 nädalat rase ning viimaste päevade jooksul olen märganud, et kui ma kõhulihaseid pingutan, siis tuleb nabast alla poole selline väike mügarik/punn. Kas tegu võib olla diastaasiga ning kas ma peaks muretsema?

Ämmaemanda aeg on alles novembris.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nalja teed? Sa oled rase, see ongi su “punn.”

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere,

Olen 26 nädalat rase ning viimaste päevade jooksul olen märganud, et kui ma kõhulihaseid pingutan, siis tuleb nabast alla poole selline väike mügarik/punn. Kas tegu võib olla diastaasiga ning kas ma peaks muretsema?

Ämmaemanda aeg on alles novembris.

Google on lisapaketis või?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui inimene ei taha aru saada, siis ta ka ei saa 🙄

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, kas sul on distaas selgub peale sünnitust. Soovitan peale sünnitust uurida ja aeg kinni panna Kõhukliinik.ee

Kohapeal selgitatakse välja see. Minul peale esimest sünnitust ei tekkinud, peale teist tundus kõht imelik, justkui naba ülemine osa punnitab välja, kuigi hoidsin kõhtu sees. Kahjuks siis ei olnud üldse kuskil infot, mis asi on distaas. Kui kolmandat ootama jäin, siis kuulsin sellest ja kohe peale sünnitust panin aja kinni.

Distaas oli, aga mitte väga hull. Kuidagi ilusamaks on läinud isegi see kõhu seis.

Aga kui oled hetkel rase, siis järelikult on raseda kõht ees

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, kas sul on distaas selgub peale sünnitust. Soovitan peale sünnitust uurida ja aeg kinni panna Kõhukliinik.ee

Kohapeal selgitatakse välja see. Minul peale esimest sünnitust ei tekkinud, peale teist tundus kõht imelik, justkui naba ülemine osa punnitab välja, kuigi hoidsin kõhtu sees. Kahjuks siis ei olnud üldse kuskil infot, mis asi on distaas. Kui kolmandat ootama jäin, siis kuulsin sellest ja kohe peale sünnitust panin aja kinni.

Distaas oli, aga mitte väga hull. Kuidagi ilusamaks on läinud isegi see kõhu seis.

Aga kui oled hetkel rase, siis järelikult on raseda kõht ees

Aitäh mõistliku vastuse eest.
Ma tean ja saan aru mis on rasedakõht kuid kõhulihaseid pingutades tuleb keskelt (kus kõhulihased diastaasi korral lahknevad) punn välja. Googeldades annab vähe välja raseduse ajal oleva diastaasi kohta kuid mõned pildid mis on viitavad nagu sellele. Seetõttu paneb veidi ka muretsema.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul tekkis ka raseduse ajal naba kohale “punn”. Tuli välja et see song.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Raseduse lõpupoole on praktiliselt 100% rasedatel diastaas, see on füsioloogiline ja põhjustatud emaka kasvamisest, muidu ei mahu see kõhuõõnde ära lihtsalt. Oluline on, kas kõhulihased taastuvad mingi aeg pärast sünnitust ja lähevad kokku tagasi. Diastaas iseenesest ei ole midagi ohtlikku, ainult on suurem soolesonga oht ja kõht on natuke rohkem punnis isegi kõhnana. Diastaasi enesediagnoosimisest ei ole suurt abi, sest ega sa praegu midagi sellega nagunii ette võtta ei saa, aga videosid on youtubes. Nt https://restoreyourcore.com/learn/diastasis-recti/testing-for-diastasis-recti/

Kui pärast sünnitust (6k näiteks) on diastaas ikka veel suur (nt 5 sõrme laiune), siis on võimalik taastav kõhukirurgia, aga väikse diastaaasiga võib teha spets harjutusi, et aidata lihastel jälle kokku minna.

PS tavalised kõhulihaseharjutused teevad diastaasile pigem halba kui head!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan aru, mida sa silmas pead! Mul oli sarnane keiss kui duši all end ülakehast taha kallutasin – kõhulihaste vahelt hüppas suur ca 10 cm diameetrine paise välja. Kõvasti nabast kõrgemalt.

Perearstilt tagasisidet ei saanud (kirjatsi). Kuna valu ega muid probleeme ei julgenud siis ma rohkem uurima ei hakanud. Pildilt meenutas täitsa seda herniat, aga see peaks ikka valus olema. Rohkem ma end lihtsalt niimoodi ei pingutanud 😀

Sünnitasin edukalt ja mingeid komplikatsioone polnud ega pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei julgenud = ei olnud

0
0
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Lapse ootamine Diastaas?