Esileht Ilu ja tervis Dieediga alustajad 01.01.2018

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 219 )

Teema: Dieediga alustajad 01.01.2018

Postitas:
Kägu

minu viimase aja päevamenüüd on olnud kõik vist sellised, mis üldiselt ühegi dieediga kokku ei käiks: näksin pidevalt kõiksugu magusat
(kommid, vahvlid, sefiir), joonud magusaid jooke, söönud pirukaid. aga kaal langeb sel lihtsal põhjusel, et tööl on olnud väga kiired ajad. nt kui tõused kell 5 hommikul, et kell 6 juba komandeeringusse sõita, siis võib ka rongis näksitud lehttaignapirukad olla “dieettoit”, kui järgmine vaba hetk millegi suhupistmiseks alles 5-6 tunni pärast kätte jõuab ning vahepeal nagu orav rattas ringi tõmbled 🙂
kui ma kommide asemel pidevalt porgandeid kaasa tariks, siis kukuks kaal vist sellise tempo juures 10kg nädalas. aga ma eelistan siiski komme 🙂

Kusjuures need mu lemmik perioodid elus. 😀 Olen ise ka mingil kiirel ajal nii avastanud end päris palju saledamana, üllatus oli suur, sest sõin ka kommi ja haarasin kiiruga saiakestki ega mõelnud üldse toidule nii nagu “dieedil” olles.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma panen ka enda menüü siis enam vähem.

Hommikul üldiselt omlett või keedumuna. Ma arrrmastan keedetud munavalgeid.
Täna oli praemuna 2 munavalgega, ei jõudnud rohkem süüa. Üritasin banaani vahepalaks süüa seega.
Valgulisele juurde teen “võileiva” ka aga mu “võileib” on must leib/sepik, kanafileesink ja siis kurk 😀
Harva söön putru kuhu sisse muna löödud.

Lõunal pole mul üldse isu tavaliselt. Oleneb millal trenn on. Olen söönud kas kanasuppi/frikadellisuppi, kohupiima, vahel olen viitsinud midagi kanafileest või hakklihast teha mida õhtul süüa. Või siis organiseerin kuidagi süsivesikid ja valgud kokku a’la 2 riisigaletti ja 2 keedumuna. Et noh otseselt roog pole aga toitaineid saab.

Õhtul üritan korralikku toitu ikka teha. Söön peaaegu iga päev kana. Selle kõrvale siis salat ja nt pruun riis. Kõik sealihast tehtavad asjad asendan ka kanaga :D(ei maitse sealiha). Täna tegin täistera pastat kanaga näiteks.

Homme hommikuks olen planeerinud 1 “võiku”, 1 keedumuna ja pool kohupiima virsikuga.
Homme lõunaks on planeeritud 2 kanakintsu, salativärk, täistera penned.
Enne trenni teine pool kohupiima+virsik
Peale trenni mõtlen veel mis hakklihast teha 😀

Käin jõusaalis seega üritan väga jälgida valgu kogust. Suur mure on, et ma lihtsalt ei viitsi süüa ja pole isu 🙁

Menüü on mul täpselt selline nagu soovin, mingit dieeti ei pea ega keela midagi 🙂 nagunii söön korralikku toitu enamasti, lihtsalt koguseid vaja korrigeerida veel. Ma lihtsalt ei pea rangelt “keelama” omale komme ja küpsiseid ja kooke kuna nagunii pole isu nende järgi 😀 Shokolaadi näiteks sõin ka, hmm, oioi ma ei teagi ausalt öeldes kas ma see aasta olengi seda söönud heh. Sellevõrra lihtsam jah kui igasugu lolle isusid pole.

Kui sa püsivalt nii isutu oled, siis vist alla võtta küll midagi pole. 😀

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi oma päevamenüüd tahaks jagada ? No hea oleks näha, mida ja mis koguses te umbes sööte. Lisaks võib-olla saab häid ideid, enda toitudest tüdimus.

Võin jagada. Jälgin lchf-i ja kaotanud 3,6 kg siin alustamisest.
Nt eile:
H: omlett 2 munast, vahukoorest. Kuuma omleti vahele sink ja riivjuust, 5 kurgiviilu, vahukoorega kohv
L: lõhesalat (ahjulõhe, palju rohelist)
Õ: 4 suitsukanatiiba, värske hapukapsas

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Andestage mu käpardlikkust, kuid üritasin ka ennast tabelisse lisada. Kaal on viimasel ajal langenud, tõsi, toitumise puudulikkuse ja tervisemurede tõttu. Alguskaaluks panin detsembri alguskaalu (92,1), millest tänaseks hommikuks oli alles 87,6. Minimaalne kava on jõuda juuniks 79,9 (minema peab seega minimaalselt 7,7 kg).
Toitumise pean korda saama – alatoitumine võib miinused tuua, kuid kurnab organismi. Mul on dietoloogi poolt kava kokkupanduna tegelikult olemas ja hakkan ka TAI programmiga kaloreid jälgima. Liikuma pean rohkem – kahjuks ei tule minimaalseid samme täis (6000) ja trenni veel tervis ei luba. Aga pole midagi – lubati vihma, küll lumi ja libedus kaob!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Andestage mu käpardlikkust, kuid üritasin ka ennast tabelisse lisada. Kaal on viimasel ajal langenud, tõsi, toitumise puudulikkuse ja tervisemurede tõttu. Alguskaaluks panin detsembri alguskaalu (92,1), millest tänaseks hommikuks oli alles 87,6. Minimaalne kava on jõuda juuniks 79,9 (minema peab seega minimaalselt 7,7 kg).
Toitumise pean korda saama – alatoitumine võib miinused tuua, kuid kurnab organismi. Mul on dietoloogi poolt kava kokkupanduna tegelikult olemas ja hakkan ka TAI programmiga kaloreid jälgima. Liikuma pean rohkem – kahjuks ei tule minimaalseid samme täis (6000) ja trenni veel tervis ei luba. Aga pole midagi – lubati vihma, küll lumi ja libedus kaob!

Korrigeerisin tabelit, et valemid ilusti jookseksid. Teretulemast kaalulangetuse rajale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 65 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nuh, dieeditajad, pange end valmis viimaseks kaalumiseks. 4 Nädalat peagi möödas alusetamisest. Kohe on selgunud kogu tõde, kas saavutasite oma eesmärgi või mitte :).
Ise vaatasin täna mingid teadusel põhinevat saadet, kus püüti selgitada välja lihtsat kaalulangetamise viisi ja sealt selgus, et kaalu alandab ainult ja ainult dieet. Trennist kasu ei ole midagi, kui toitumist ei muuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustasin õhtuste õgimiste taltsutamist tegelikult detsembri alguses, plaanis ka rohkem trenni teha. Detsembris võtsin alla 1,5 kg, plaanis veel u 3-4 kg alla võtta. Praegune kaal 61,2 kg, soovkaal 57-58 kg (pikkust on mul 168 cm). Tabelisse ei hakka end märkima, selleks peaks gmailiga sisse logima.

Täiendan oma algset postitust.

Panin end siiski tabelisse, aga soovkaaluks jaanuari lõpuks esialgu 59 kg (ideaalis võiks kevadeks 57-58 kg olla, mis oli mul üle 10 aasta püsiv kaal, millega ka rahul olin, juurde on tulnud viimasel paaril aastal vähehaaval ja see veidi häirib, et riided ei istu enam samamoodi seljas).

See nädal läks päris hästi, -0,4 kg, peale 18 õhtul enam midagi toekamat ei söönud, muus osas toitumine sama. 3 x nädalas tegin trenni ka. Kuna alustasin juba detsembris, siis praeguseks kaalulangus kokku 1,9 kg.

Homme kaalun uuesti ja panen tabelisse, aga tänase seisuga on see nädal väga nadi, -0,2 kg.

(Poltergeist)

Uut nädalat sain seekord rõõmustava alla-60-kilose kaaluga alustada. Jaanuaris seni kaalulangus -1,3 kg, detsembrist langetatuga kokku 2,8 kg läinud. Tasa ja targu 😀 Jaanuari lõpuks ilmselt päris 59,0 nagu tabelis eesmärgina kirjas kaalunumbriks ei ole, aga kõik, mis algab 59-ga sobib mulle ka. Kevadine eesmärk 57-58 palju lähemal.

Söön endiselt kõike, mis ennegi, aga kogused väiksemad, st üritan mitte juurde tõsta. Vahepeal on küll olnud lapse sünnipäev (tordist ära ei öelnud) ja veel üks pidu (sai üle pika aja siidrit joodud), aga õnneks see kõik tagasilööki ei andnud.

(Poltergeist)

Update.

Nagu arvasin, 59,0 märkida ei saa, tänase seisuga 59,6. Aga asi seegi ja jätkan kevadise eesmärgi (57-58 kg) nimel 🙂 Kusjuures alguses, kui see tabel tehti, panin endale sinna jaanuari lõpu eesmärgiks 59,5 kg, siis muutsin 59,0 peale, aga tundub, et mu esialgne hinnang, palju kaalu langetaksin, oli õigem, lõpptulemus on sellele lähemal.

Dets + jaan. kaalulangus kokku 3,1 kg.

(Poltergeist)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No vaatame kaalub ennast homme hommikul ja vaatab, kas reede hommikul märgatud 87,0 on jäänud või lahkunud koos nädalavahetuse veiniga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu eesmärk saavutatud 🙂 Algkaal 105kg, eesmärk 99,9kg, tänane kaal 97,4kg ehk kokku -7,6kg. Pikk teekond muidugi veel ees. Järgmiseks eesmärgiks olen seadnud 12.märtsiks 89,9kg.
Linnupiim

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ka eesmärk saavutatud 🙂
Plaanisin olla jaanuari lõpuks 66, aga täna olin 65,3 🙂
Ja minu ainus taktika on olnud VÄHEM MAGUSAT. Jätkan samas vaimus, kuigi 65kg on ka juba väga hea. Pole ammu nii vähe kaalunud. Ideaalse plaanina võiks suveks olla 63Kg aga aega ju veel on 🙂 Pool kg kuus ja eesmärk suveks käes.

Jõudu edaspidiseks!

Maia Smock

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaata, kui tublid. Mina kahjuks oma eesmärki ei saavutanud. Kaal jäi seisma viimasel nädalal ja enam alla ei lähe grammigi. Arvasin, et dieeditades ja treenides kaal muudkui alaneb niikaua, kuni olen supervormis, aga võta näpust. Polegi nii. Nüüd ei teagi, mida peaks tegema, et kaal jälle liikuma saada. Mulle soovitati treenida rohkem ja süüa vähem :). Kuidagi kohe kadus kogu motivatsioon. Aga õnneks vitsutama ka pole veel hakanud, sest mul juba harjumus sees, et häid toite hamba alla ei saa.

Ei teagi, kas peaksime nüüd uue sheedi tegema, uued eesmärgid ja need, kes soovivad, saavad dieeti jätkata, kuni lõplikud eesmärgid käes? Minul endal on eesmärgiks suveks ikka 10 kg veel alla saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ka eesmärk saavutatud 🙂
Plaanisin olla jaanuari lõpuks 66, aga täna olin 65,3 🙂
Ja minu ainus taktika on olnud VÄHEM MAGUSAT. Jätkan samas vaimus, kuigi 65kg on ka juba väga hea. Pole ammu nii vähe kaalunud. Ideaalse plaanina võiks suveks olla 63Kg aga aega ju veel on 🙂 Pool kg kuus ja eesmärk suveks käes.

Jõudu edaspidiseks!

Maia Smock

Ma tahstin veel seda lisada, et mõõdud vähenesid ka. Jaanuari alguses mõõtsin ära oma kintsuümbermõõdu, mis oli siis 57cm ja keskkoha kõige peenemast kohast, mis oli 74cm. Nüüd on mõlemad aga vähenenud: kints 55cm (-2cm) ja keskkoht 71cm (-3cm)

🙂
Võiks küll teha uue sheedi jätkata soovijaile.

Maia Smock

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vaatame magas sisse ja jäi taas kaalumata. Seega puudub mul kindlus, kas varasemalt nähtud 87,0 on saavutatud või mitte. Korra olen sellist numbrit näinud. Seega olengi hetkel natukene pidurdanud viimase numbri sisse kandmisega. Teen selle hiljemalt homme hommikul ära.

Kas veebruaris tuleb ka oma tabel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vaatame magas sisse ja jäi taas kaalumata. Seega puudub mul kindlus, kas varasemalt nähtud 87,0 on saavutatud või mitte. Korra olen sellist numbrit näinud. Seega olengi hetkel natukene pidurdanud viimase numbri sisse kandmisega. Teen selle hiljemalt homme hommikul ära.

Kas veebruaris tuleb ka oma tabel?

Ooh, pole hullu. Pane end ikka kirja enne 01.02.
Tegin uue sheeti tabelisse veebruari dieedi kohta ja lisasin juba algandmed nende kohta, kes on veel tabelis alles ja oma andmed tabelisse kandnud viimase nädala kohta. Tuleks ainult uus eesmärk lisada järgmiseks neljaks nädalaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

viimane nädal viis mind täpselt samale tasemele tagasi, mis oli 2 nädalat tagasi – mitu sünnipäevapidu (sh enda oma) + kingiks saadud 7 karpi šokolaadikomme tegid oma töö 🙂
aga eks ma üritan edasi, need meeletud kommivarud lõppevad nagunii varsti otsa, kui pere kaasa aitab.
aga vähemalt aasta algkaaluga võrreldes on tulemus siiski miinus, ja mitte plussmärgiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas võib veel liituda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No vaatame kaalus hommikul ära ja sai tulemuseks siiski 87,4kg. Seega pandud eesmärgist jäi puudu -0,4 kg, kuid ca. 1,5 kuuga sain siiski maha 4,7kg. Vast alguseks sobib 🙂 Aga nüüd lähen ja uurin veebruari tabelit, et kiirelt 84 kirja panna ja oma mõtlemist hakata selle numbri suunas liigutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas võib veel liituda?

Võib ikka. Tegin tabelisse lisaridu. Pange aga nimi, pikkus, kaal ja eesmärk kirja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vaatame kaalus hommikul ära ja sai tulemuseks siiski 87,4kg. Seega pandud eesmärgist jäi puudu -0,4 kg, kuid ca. 1,5 kuuga sain siiski maha 4,7kg

Väga tubli tulemus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina (see öisest õgardist imetav ema) käisin täna ka kaalul: -4kg. Kui 1.jaanuaril olin 80kg, siis täna näitas kaal 76kg. Loo õppetund – öised näksimised tõstavad kaalu (nii et õhtul sahvrile lukk ette), öisest näksimisest loobumine langetab kaalu. Imetan endiselt edasi, kärutan aktiivselt (hetkel küll väike paus, sest imik on haige), menüüs köögiviljad, liha, täisteratooted. Vahel väike maiuspala ka.
Veebruarikuuks kindlat eesmärki ei sea, püüan samas vaimus jätkata. Vahel on raske küll – beebi on imetatud ja uinunud, mina veel keset ööd üleval ja hirmsasti tahaks midagi süüa (ja mitte juurikat, vaid ikka vahvlit, kommi ja šokolaadi) – aitab õhtul valmiskeedetud magustamata tee.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Uh, ma panin oma esimese kaalu kirja +300 grammi võrreldes eelmise nädalaga. Tegin nädalase pausi dieedist ja trennist. Lihtsalt tahtsin puhata. Õnneks väga suurt kahju see ei teinudki. Isegi 100 grammi shokolaadi panin eile kinni ja sõin sisse Tallinna külmhoone praejuustu, mis oli suhteliselt võigas. Aga uus nädal ja nüüd võtan end jälle käsile. Tunnen, et energiat on. Kuidagi on nii, et kui pikalt hoiduda nautimast igasugu toite, siis see hakkab rõhuma ning ajab hulluks. Nii väga tahaks saada. Nüüd sõin shokolaadi sisse ja polnudki teab mis nauding. Ma muidugi sõin Laima tumedat shokolaadi, kus 100 grammi kohta 34 grammi süsivesikuid. Ütleme nii, et nagu kakaomassi sööks :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina (see öisest õgardist imetav ema) käisin täna ka kaalul: -4kg. Kui 1.jaanuaril olin 80kg, siis täna näitas kaal 76kg.

Mis sul viga – imetamine ongi ju parim kaalulangetamise vahend. Aga väga kange iseloom, et suudad juua maitsestamata teed. Lase edasi ja varsti ideaalkaalus niimoodi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustasin õhtuste õgimiste taltsutamist tegelikult detsembri alguses, plaanis ka rohkem trenni teha. Detsembris võtsin alla 1,5 kg, plaanis veel u 3-4 kg alla võtta. Praegune kaal 61,2 kg, soovkaal 57-58 kg (pikkust on mul 168 cm). Tabelisse ei hakka end märkima, selleks peaks gmailiga sisse logima.

Täiendan oma algset postitust.

Panin end siiski tabelisse, aga soovkaaluks jaanuari lõpuks esialgu 59 kg (ideaalis võiks kevadeks 57-58 kg olla, mis oli mul üle 10 aasta püsiv kaal, millega ka rahul olin, juurde on tulnud viimasel paaril aastal vähehaaval ja see veidi häirib, et riided ei istu enam samamoodi seljas).

See nädal läks päris hästi, -0,4 kg, peale 18 õhtul enam midagi toekamat ei söönud, muus osas toitumine sama. 3 x nädalas tegin trenni ka. Kuna alustasin juba detsembris, siis praeguseks kaalulangus kokku 1,9 kg.

Homme kaalun uuesti ja panen tabelisse, aga tänase seisuga on see nädal väga nadi, -0,2 kg.

(Poltergeist)

Uut nädalat sain seekord rõõmustava alla-60-kilose kaaluga alustada. Jaanuaris seni kaalulangus -1,3 kg, detsembrist langetatuga kokku 2,8 kg läinud. Tasa ja targu 😀 Jaanuari lõpuks ilmselt päris 59,0 nagu tabelis eesmärgina kirjas kaalunumbriks ei ole, aga kõik, mis algab 59-ga sobib mulle ka. Kevadine eesmärk 57-58 palju lähemal.

Söön endiselt kõike, mis ennegi, aga kogused väiksemad, st üritan mitte juurde tõsta. Vahepeal on küll olnud lapse sünnipäev (tordist ära ei öelnud) ja veel üks pidu (sai üle pika aja siidrit joodud), aga õnneks see kõik tagasilööki ei andnud.

(Poltergeist)

Update.

Nagu arvasin, 59,0 märkida ei saa, tänase seisuga 59,6. Aga asi seegi ja jätkan kevadise eesmärgi (57-58 kg) nimel 🙂 Kusjuures alguses, kui see tabel tehti, panin endale sinna jaanuari lõpu eesmärgiks 59,5 kg, siis muutsin 59,0 peale, aga tundub, et mu esialgne hinnang, palju kaalu langetaksin, oli õigem, lõpptulemus on sellele lähemal.

Dets + jaan. kaalulangus kokku 3,1 kg.

(Poltergeist)

Veebruaris millegi üle veel rõõmustada ei ole, alustan hoopis plussiga. Nii et 59,8 kg, +0,2. Oh 🙁 Eks lasin end lõdvaks, nädal aega olin haigete lastega kodus, liikusin vähe, sõin palju.

(Poltergeist)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina (see öisest õgardist imetav ema) käisin täna ka kaalul: -4kg. Kui 1.jaanuaril olin 80kg, siis täna näitas kaal 76kg.

Mis sul viga – imetamine ongi ju parim kaalulangetamise vahend. Aga väga kange iseloom, et suudad juua maitsestamata teed. Lase edasi ja varsti ideaalkaalus niimoodi.

Siinkohal vaidleks natuke vastu – sünnitusmajast tulles olin 69kg, hakkasin muidugi imetama. Kui laps sai 6 kuud vanaks, olin 80kg. Nii et ei tasu lootma jääda imetamisele kui imeliselt salendavale vahendile – tuleb vaadata ka, mida ja millal suhu pista.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul seekord -2,1kg. 300g veel ja siis on -10kg selle aasta algusest täis!
Mis imetamisse puutub, siis see on tõesti individuaalne. Kuigi sellest on hulk aastaid, siis mäletan hästi, et mul ka imetamise ajal kaal üldse ei langenud, pigem tõusis. Olin päris üllatunud, sest kõik rääkisid, kuidas imetades kaal võluväel kaob. Mõnel hakkab kergemini langema peale imetamise lõppu. Ja mõnel ei hakkagi langema (mul nt :D)
Linnupiim

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vaatame kannab sisse eilse kaalu, milleks oli 86,3 (-1,1 võrreldes eelmise nädala kolmapäevaga). Arvan, et eelmisel nädalal oli kaaluseisaku põhjuseks ja selle nädala järsu languse taga just see, et keha oli vahepeal vett täis. Sain asjad taas liikuma ja ootan, mil tervis taas lubaks hakata selle mõnusa talveilmaga pikki jalutuskäike tegema hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei liitu veebruariga. Juhtus midgai täiesti ootamatut. Nimelt tuleb hoopis paisuma hakata. Ma sain pärast aastast vahendideta vahekordi triibulise rasedustesti! Viimased päevad olid jaanuari alguses ja kui nüüd veebruari omi ei tulnud, mõtlesin esiti, et olen oma magusapaastuga liiale läinud ja kaal liiga ruttu langenud ja seetõttu päevi pole. Aga nüüd siis sedasi hoopis 🙂
Ja ma veel mõtlesin, et noh aasta proovimist sai täis, peaks vast arstile aja panema ja uurima, miks pole jäänud. TUndub, et hoopis üleliigne kommisöömine on rasedusvastane vahend 😀

Maia Smock

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei liitu veebruariga. 😀

Väga vahva, palju õnne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh! Nii õnnelik olen!
Kusjuures nüüd hakkasin mõtlema, et äkki sellest hoopis ka kaal langes? Paljudel ju raseduse alguses pigem langeb. Samas mul ei ole iiveldust olnud… 13.02 saan arstile ja rohkem selgust, kui rase ma siis olen 🙂

Aga teistele jõudu ja edukat salenemist! Vahvad olete!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul seekord -2,1kg. 300g veel ja siis on -10kg selle aasta algusest täis!

Tänasega siis see verstapost ka möödas! Järgmine, mille poole püüelda, on kaal 94,1kg, sellega olen uues KMI klassis (rasvumise I aste senise II asemel). Väikeste eesmärkide kaupa suurema suunas!
Linnupiim

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 219 )

Esileht Ilu ja tervis Dieediga alustajad 01.01.2018