Esileht Ilu ja tervis Dieediga alustajad 01.01.2018

Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 219 )

Teema: Dieediga alustajad 01.01.2018

Postitas:
Kägu

Kas teeme uue tabeli ka ja proovime jälle? Olin ise viimase nädala eemal, ei olnud kuidagi asja arvutisse, aga tahaks ikka jätkata.
Salenen

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen lihtsalt inimlikust huvist teie teemat jälginud ja vaikselt kaasa elanud. Üks mõte, mis mul tekkis, on see, et paljud on väga fikseeritud kindlale kaalunumbrile. Tuttav tunne, olin ise sama mõtlemisega siis, kui trenni regulaarselt ei teinud. Peale seda, kui alustasin HIIT tüüpi treeningutega, mida saab väga edukalt ka kodus teha, märkasin, et ei kaalu ennast enam pidevalt. Kaalunumber ei olegi nii oluline, kui sa annad endale aru, mida suhu topid. Mina olen kindlalt seda usku, et ranged dieedid ei ole jätkusuutlikud ja mõõdukus on võti, otseselt ei keela endale midagi, aga kui ma tean, et ei suuda 1 koogitükiga või kommiga piirduda, siis ei söö neid üldse. Edu kõigile!

No aga mida kuud sinna tabelisse siis panna kui kitte kindel kaalunumber? See on vast siiski üks lihtsamaid asju, kõigil pole kodus rasvaprotsendi mõõtjat vms

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen lihtsalt inimlikust huvist teie teemat jälginud ja vaikselt kaasa elanud. Üks mõte, mis mul tekkis, on see, et paljud on väga fikseeritud kindlale kaalunumbrile. Tuttav tunne, olin ise sama mõtlemisega siis, kui trenni regulaarselt ei teinud. Peale seda, kui alustasin HIIT tüüpi treeningutega, mida saab väga edukalt ka kodus teha, märkasin, et ei kaalu ennast enam pidevalt. Kaalunumber ei olegi nii oluline, kui sa annad endale aru, mida suhu topid. Mina olen kindlalt seda usku, et ranged dieedid ei ole jätkusuutlikud ja mõõdukus on võti, otseselt ei keela endale midagi, aga kui ma tean, et ei suuda 1 koogitükiga või kommiga piirduda, siis ei söö neid üldse. Edu kõigile!

No aga mida kuud sinna tabelisse siis panna kui kitte kindel kaalunumber? See on vast siiski üks lihtsamaid asju, kõigil pole kodus rasvaprotsendi mõõtjat vms

Mina olengi nt. KMI aluseks võtnud ja selle järgi ka nn. ideaalkaalu välja rehkendanud – ideaalkaaluks on viimane kilomäär tervislikust kehamassiindeksist. Ideaaldieet ongi personaalsete kohandamistega – 1 patukord nädalas ja sellest edasi on su enda asi, kas vohmid sisse 300-400 grammi õlita salatit või tüki šokolaadi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas teeme uue tabeli ka ja proovime jälle?

Tabelisse uus sheet tehtud ja läheb märtsis edasi. Pane algkaal ja eesmärk sisse ning teretulemast kaalulangetajate sekka.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 65 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Peale seda, kui alustasin HIIT tüüpi treeningutega, mida saab väga edukalt ka kodus teha, märkasin, et ei kaalu ennast enam pidevalt.

Ma soovitan ikka end vahete-vahel kaaluda. Ühel hetkel võtad seda trenniasja kergemalt ja siis ongi kilod seljas. Ma niimoodi paksuks läksingi, et hakkasin suure hurraaga trenni tegema. Enda meelest olin skinny fat. Trenniga seoses hakkasin kõvasti sööma ka, sest tekkis kohe hundiisu. Kui olin kuu aega trennitanud, siis olid vigastused taga. Põlved valutasid, seljas valu. Trenni enam teha ei saanud, lõin käega. Kusjuures keha polnud ka midagi lihaseline ega ilus. Ikka sama, mis varem. Aga söögiisu ei olnud kuhugi kadunud. Kuna end enam ei kaalunud – sest trenni ajal võtsin ju juurde. Väidetavalt kaaluvad ju lihased rohkem, kui rasv ja pidingi rohkem kaaluma. Siis ei teadnudki, et olen tegelikult kõvasti juurde võtnud. Ega seda paari kilo kohe ei märkagi. Hiljem mõtlein, et ah, mis see paar kilo on, kelle asi see on jne. Aga tegelikult oli kilosid juba palju tekkinud. Ühesõnaga kaalumine on ikka tähtis. 5 kg on palju lihtsam alla võtta, kui 15kg. See 15 kg number juba selline, et ajab kaalulangetamise tuju ära. Sesmõttes see perekooli kaalulangetus hea. Ma olin juba unustanud, kui palju ma soovisin kaalu kaotada. Nüüd hea teemaalgatusest lugeda, et 15 kg. 10 kg läinud ja 5 kg veel. See 5 kg ei tundu üldse nii ulme number. Täitsa tehtav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lugesin kuskilt Orgu soovitust, et tuleks 5x nädalas 1h trenni teha. Hakkas huvitama kui paljud pereinimesed seda endale lubada saavad, vahel peab ju lastega, abikaasaga ja sõpradega ka aega veetma…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugesin kuskilt Orgu soovitust, et tuleks 5x nädalas 1h trenni teha. Hakkas huvitama kui paljud pereinimesed seda endale lubada saavad, vahel peab ju lastega, abikaasaga ja sõpradega ka aega veetma…

Mina tegin kogu jaanuari üle päeva ja veebruaris nii kaks nädalat iga päev trenni tund aega. Tegin trenni õhtul kodus muusikat kuulates kõrvaklappidest – et mitte naabreid segada. Seega tund oligi täpselt tund. Mitte pool tundi jõusaali sõiduks, pool tundi pesemiseks jne. Probleem, mis sellega seoses tekkis, oli see, et mul ei tulnud enam und peale trenni. Seega magasin väga kehvasti.

Kokkuvõttes, kui viitsimist on, siis laske käia, aga eks ta üks paras ajaraisk ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

+0.4 kg… selline tunne, et tao pead vastu seina, kui see vaid aitaks! Kuna nüüd olen nädalajagu taas põskkoopapõletikuga maadelnud, siis on ka igasugune trenn olnud out. -9kg käes, kuid ei tule seda ümmargust langust, ei tule…

no vaatame

Please wait...
Postitas:
Kägu

+0.4 kg… selline tunne, et tao pead vastu seina, kui see vaid aitaks! Kuna nüüd olen nädalajagu taas põskkoopapõletikuga maadelnud, siis on ka igasugune trenn olnud out. -9kg käes, kuid ei tule seda ümmargust langust, ei tule…

no vaatame

Küll ta tuleb, kus ta pääseb. Mina ootan hetkel pikkisilmi -12 kg täitumist. Mingit trenni ei viitsi juba ammu teha. Aga leidsin superhea maiuse Maximast. Koorejäätis suhkruta. Leedu toodang. Superhea maitses. Peaks olema Steviaga, aga maitsest seda ei tunne üldse. Nagu tavaline jäätis. Ainult 20 grammi süsivesikuid sees.
https://www.e-maxima.ee/Pages/Search/Products.aspx?j%C3%A4%C3%A4tis&UrlId=296987

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju õnne -12 kg puhul!
Kahjuks pean jäätise osas kurvastama, see Dadu jäätis tundub koostiselt siiski täpselt sama magus kui tavaline mistahes suhkrujäätis, selle 100 grammis on 20 grammi süsivesikuid, täpselt sama palju, nagu tavalises Vau jäätiseski.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju õnne -12 kg puhul!
Kahjuks pean jäätise osas kurvastama, see Dadu jäätis tundub koostiselt siiski täpselt sama magus kui tavaline mistahes suhkrujäätis, selle 100 grammis on 20 grammi süsivesikuid, täpselt sama palju, nagu tavalises Vau jäätiseski.

Haha, tõesti on. Nüüd vaatasin üle. Aga ta ei tundunud maitselt üldse nii hull, kui tavaline jäätis. Tudub, et on rasvasem ka, kui see Vau. Igatahes ma karbi seda kinni panin peale kahekuulist magusa paastu. Ja maitses imehea. Ei tundnud süümekaid ka, sest ta nii ilusasti sulas mu suus ära 😉
http://www.myfitnesspal.com/food/calories/dadu-no-sugar-added-ledai-226381785

Kusjuures see nomineeriti leedukate 2015. aasta parimaks tooteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina, Öine Õgard, pole endast kaua märku andnud. Midagi rõõmustavat polnud – kaal seisis 1,5 kuud paigal (hea, et juurde ei tulnud. Maha ka ei läinud). Aga nüüd, viimase nädala jooksul hakkas langema – kevad vist mõjub positiivselt – olen rohkem liikuma hakanud (ilm on küll nii ja naa, aga korra päevas lähen ikka jalutama).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina, Öine Õgard, pole endast kaua märku andnud. Midagi rõõmustavat polnud – kaal seisis 1,5 kuud paigal (hea, et juurde ei tulnud. Maha ka ei läinud). Aga nüüd, viimase nädala jooksul hakkas langema – kevad vist mõjub positiivselt – olen rohkem liikuma hakanud (ilm on küll nii ja naa, aga korra päevas lähen ikka jalutama).

Siis on ju hästi, kui lõpuks langema hakkas. Vaata seda asja nii, et nüüd on su algkaal teine ja hakkab jälle peale kaalulangetus. Unusta see esialgne algkaal ära. Keha on nüüd uue kaaluga harjunud ja saab hakata jälle langetama.
Mul seisis ka vahepeal kaal nii 10 päeva. Tegin üle päeva trenni, jälgisin toitu ning kaal ikka sama. Aga siis jätsin lihtsalt trenni ära ning kaal hakkas jälle langema. Olen lugenud, et oleks nagu mingit muutust vaja sellisel juhul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

… ja lisasin ka sel nädalal +0,2kg… Samas ainus vabandus, olen patustanud (sefiiri söönud), samuti ka kolinud (ja 3 päeva jalgu valutanud), keskmisest rohkem paratamatult liikunud. Nüüd võtan kätte ja saan vähemalt -2 kilo ikka täis… jäänud ju veel 4,5 päeva aprillini ja see -0,4 peaks olema selleks ajaks täiesti teostatav.

No vaatame

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin vahepeal kiikamas, kuidas jätkajatel läheb. Mõnes mõttes jätkan ka, kuigi kaal seisab 😀 Aga eks see kontrolli all hoidmine on ka tervislikuma eluviisi jätkamine. Kuna vahepeal oli tervis pikalt kehv, sai arstide vahet joostud, uuringud tehtud, siis sain ka oma viimaste aastate kaalutõusu ühe põhjuse teada – kilpnäärme alatalitlus, nii et perearst saatis edasi endokrinoloogi juurde. Seda arvestades on isegi hästi, et viimased aastad mõned kilod juurde tulid, mitte rohkem, ja olen seda enam nüüd rahul oma 59,5 kg juures, milleni veebruaris jõudsin. Arst määras ka rohud, nii et loodan, et see võta ära ka väsimuse ja nõrkuse.
(Poltergeist)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hetkel on seis, kus see kaal ei taha üldse langeda. Loodame, et kevad ja ilusad ilmad muudavad paremaks, saab liikuda rohkem ja natuke aias liigutada. Praegu on täielik kaalu säilitamine, kõigub teine 89-91 kilo vahel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kallid dieeditajad, tegin tabelisse uue sheeti aprilli dieediga. Ehk siis esimene kaalumine on nädala pärast esmaspäeval. Need, kes soovivad jätkata, siis palun lisada uus eesmärk. Kui ei soovita tabelis jätkata, siis võite enda rea kustutada või kustutan ise peale järgmist nädalat, kui ei ole andmeid sisestatud.
Naljakas on see, et enamik oma eesmärke ei saavuta. Mina küll eelmine nädal saavutasin, aga tänaseks olen 500 grammi juurde võtnud. Ma õppisin ära, et see kaal ikka väga visalt läheb maha ja pole mõtet isegi unistada, et kiiresti kaalust alla saab. Seega sean endale madala eesmärgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühinesin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühinesin.

Korrigeerisin su andmeid tabelis. Tabel soovib komakohti punktiga, mitte komaga. Aga muidu sul täpselt sama kaal ja pikkus, mis minul 01.01.2018. Seega hoian sulle pöialt. Mul umbes 12 kg kolme kuuga maas. Kõik on võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli pühadeajal rõõmuhetk – aiatööde tunked läksid jalga! Nööp läks kinni! Sain eelmisel kevadel mõnusad tunked aias toimetamiseks – kevadel/suvel need jalga ei läinud (rasedakõhu tõttu), aga sügisel ei läinud enam püksinööp kinni (pikendasin siis kummipaelaga). See -5kg määrab ikka suht palju. Mõnna tunne kui ei peagi oma garderoobi välja vahetama, vaid saab endised riided ka selga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina seisan ja olen ülimalt õnnelik, et mul pole viimase aja söömapühadega midagi juurde tulnud… varsti hakkan korralikuks!

Please wait...
Postitas:
Karikakar999

Tere!

Pole ammu siin foorumis käinud. Aga nüüd leidsin teema, mis mul enadalgi aktuaalne on praegu. Lisasin ennast aprilli tabelisse, kuigi alustasin märtsis. Pikkus 160 ja kaal dieeti alustades 66,5. Praegu 63,7. Ja nüüd ongi poolteist nädalat paigaltammumist olnud. Rohkem pole alla läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Karikakar, väga tubli siis ju. Aga selle paigaltammumisega tuleb lihtsalt leppida. Mul ka vahepeal 2 nädalat kaal seisnud. Ma juba leppinud sellega, et ühel hetkel hakkab jälle alanema. Tuleb järekindlalt ikka edasi toitutada plaani järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere, sarnaselt karikakrale leidsin selle teema siit üsna juhuslikult ja jaanuarist kõvasti hiljem. Sooviksin grupiga liituda – üksi on raske. Viimasel paaril aastal on kaalu kõvasti lisandunud (vanus, vale elustiil, stress ja kõik muu), aga viimane arsti juures käik oli väga ehmatav. Olen end hooletusse jätnud ega oska arvestada vanusega tingitud muutusi. Olen olnud pigem sale kui ülekaalus ning pole kunagi ka jälginud, mida ja kui palju söön. Kaalumine pole ka üldse teema olnud, lihtsalt ostsin suuremaid riideid. Te olete siin väga tublid olnud.

Pikkus 178, kaal 82. Selle (pooliku) kuu eesmärk on esialgu -3 kg. Edasi tahaks muidugi rohkem. Dieedi asemel rõhun kõndimisele, muidugi vaatan ka, mida söön.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pikkus 178, kaal 82. Selle (pooliku) kuu eesmärk on esialgu -3 kg. Edasi tahaks muidugi rohkem. Dieedi asemel rõhun kõndimisele, muidugi vaatan ka, mida söön.

Soovitan siiski pigem korrigeerida toitumist. Võta vähemalt maiustused ja jahutooted menüüst välja. Kõndimisega üksi on siiski keeruline nii palju kaalu kaotada. Sport iseenesest ei ole kaalulangetamise viis. Pigem ikkagi toitumine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ütlen sama, mis eelmine. Jalutamisega sa võidki jääda ootama kaalulangust. Kaalu langetamise A ja O on siiski toitumise muutmine ja koguste vähendamine.

Jalutada ja liigutada võid muidugi ka. See loob hea enesetunde, aga kaalu langetada ei aita.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Dieedi asemel rõhun kõndimisele, muidugi vaatan ka, mida söön.

Ikka vastupidi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutan siia oma masenduse vâlja. Kaks nädalat tagasi alustasin Orgu kavaga. Alustuspäeva kaal oli 78,8 kg (pikkust 173). Eesmärk on alla saada vähemalt 10 kg, veel parem kui 12. Minu kaalutõusu üheks põhjuseks on AD-de tarvitamisega alustamine aasta tagasi, need tõstsid meeletult isu ja tahtejõud on kehvake. Esimesel nädalal läks nagu lupsti natuke üle kilo maha, seis oli 77,3. Täna hommikul oli uus kaalumisaeg ja tulemus oli masendav – 77,1 kg. Põhimõtteliselt ei olegi ma nädalaga midagi maha võtnud. Motivatsioon sai kõva paugu, vaaritan nagu hull kolm korda päevas süüa ja lubatud “kg nädalas maha” ei näi toimivat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga kuidas end tabelisse kirja panna? Kui vajutan sellele pliiatsile, siis mul küll kirjutada ei õnnestu, vähemasti tahvlist mitte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt ei olegi ma nädalaga midagi maha võtnud. Motivatsioon sai kõva paugu, vaaritan nagu hull kolm korda päevas süüa ja lubatud “kg nädalas maha” ei näi toimivat.

Selleks, et nädalas 1 kg rasva kaotada, peab iga päev kulutama 1000kcal rohkem kui sisse süüa. Kas oled kindel, et selle toitumiskava ja sinu liikumisaktiivsusega on see vahe olemas?

Ise tunnen küll, et kui juba üle 500kcal vahe läheb, siis näljatunne on suur, seega üritan pigem hoida päevas 300-500kcal miinust. sellega aga nädalas kaalukaotust ongi 300-500g.

Kulutatud kcal jälgin aktiivsusmonitoriga ja söödud kcal TAI toitumispäevikuga (seal ka võimalik päevane aktiivsus kirja panna, on üsna sama aktiivsusmonitori näiduga).

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 151 kuni 180 (kokku 219 )

Esileht Ilu ja tervis Dieediga alustajad 01.01.2018