Esileht Kodunurk digiboks ja ruuter vs äike

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: digiboks ja ruuter vs äike

Postitas:

Olen uus digiboksi ja ruuteri kasutaja ning vajaksin infot äikese ja eeltoodud seadmete osas. Sain aru, et äikese tekitatud kahju Elion ei korva, e. tuleb endal osta uus ruuter/digiboks ja maksta veel tehnikule jne? Kuidas need asjad siis tegelikkuses on? Kas peab alati kodust lahkudes juhtmed välja tõmbamam, sest ei või ju teada – äkki tuleb äikest? Ma olen tõesti mures, sest see tundub ka täiesti ajuvaba ju? Ja kas see kehtib ainult digiboksi kohta, või tuleb ruuter ka samamoodi välja tõmmata?

Kuidas teie toimite või mis siin õige lahendus oleks ..?

Lisaks küsin siis juba seda ka, et kas tänapäeval enam muud telekavaatamise ja netilahendust siis pole, kui digiboks ja ruuter? :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 09:31; 13.05 20:18; 15.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutanud palju aastaid, siiani midagi ei juhtunud, aga täna hommikul käis pauk ja lähen uut digiboksi ostma. Ilmselt tulevikus hakkan äiksega ikkagi juhtmeid seinast kiskuma. Seni olen seda teinud ainult pikemate reiside puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen korra juba uue ruuteri ostnud:)

Kui on ikka ette näha, et kõvem äike tulemas, siis tavaliselt kisun juhtme seinast välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalus on vabalevis olla ja digiboks poest osta. Äikese korral on nii, et oleneb, mis muud seadmed sul kasutusel on äikese vastu. Soovitaks sellisel äikese rikkal ala paigaldada piksevardad. Mul linnas on digiboks kogu aeg sees ja pole kunagi äikese pärast midagi juhtunud. Üldse pole juhtunud mingilgi muul põhjusel samuti.
Digiajastu algusest kasutan vabalevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lõi eelmisel suvel äike majja ning digibox, televiisor ja kodukino helisüsteem läbi. Kodukindlustus korvas, kuid arvestama peab omavastutusega. Äikesekaitsmed, mis pannakse pistikupesadele vahele, pakuvad kaitset vaid 1 x, öeldi meile poes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ka mingid jublakad, mis käivad elektrikilpi, äiksekahjustuste vastu. Piksevarras lausa peaks olema 🙂 Kõiki juhtmeid ei ole mõeldav pidevalt eemaldada tänapäeva tehnika rohkuse korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi tõmban välja. Lihtsam on üks lisa liigutus teha, kui pärast raha välja käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba aastaid suudavad poes müüdavad telekad näidata (ja kõiki kanaleid salvestada) ilma lisaboksideta nii oma antenni juhtmest kui ka kaabeltelevisioonist tulevat digipilti. Ainus erand on siin tõesti Elion, mille digipilti ei näe ilma nende boksita ja ei saa salvestada ilma kuutasuta.
Oma antenniga ei ole vajadust mingeid juhtmeid välja kiskuda kuskilt, kui majal on selline korralik piksevarras, mille mõjuala ka antenni ära katab. Ja kui elekter on kogu oma teekonnal alajaamast majja sisse ainult maa-aluse kaabli sees. Alajaamades on kõrgepingetraatidesse lööva pikse vastu kaitse olemas ja maa alla kaablisse välk otseselt ei löö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõmban ka välja juhtmed ning lisaks antennikaabli ka, paljud pidavat unustame selle välja tõmmata ja sedakaudu pidavat äike ka sisse lööma, loogiline ka.
Korra olen uue digiboksi pidanud ostma juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehnikule ei pea maksma, kui nende tehnika paigaldamisega ise hakkama saate. Kui on äikeseoht siis tuleb tõesti kõik tehnikaseadmed vooluvõrgust välja tõmmata.
Tegelikult ülepinge tapab ka teleka ja kõik muud, millel oma enda maandust ei ole…

Ja rääkides sellest, et Elion on ainus, mis ei tööta ilma boksita…siis ei tööta ka viasat, starman ja stv….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tõmban ka välja juhtmed ning lisaks antennikaabli ka, paljud pidavat unustame selle välja tõmmata ja sedakaudu pidavat äike ka sisse lööma, loogiline ka.
Korra olen uue digiboksi pidanud ostma juba.[/tsitaat]

Mida sa selle all silmas pead? Ma mõtlen, et kas kõik seadmed pole Elionil mitte wifi kaudu ja kui ma võtan kõik need pikendusjuhtmete täied juhtmed välja seeläbi, et eemaldan pikendusjuhtme seinast, siis see peakski ju kõik olema? Või millist antennikaablit sa silmas pead ja kuidas sellele ligi pääseda? ..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 09:31; 13.05 20:18; 15.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ole õnnelik, kui ainult digiboks tuksi läheb. mu isal on viimase 15a jooksul kaks kuvarit äikese tõttu otsad andnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest vooluvõrgust välja tõmbamisest pole ka kasu. Meil lõi eile äike sisse läbi telefonivõrgu ja läksid nii ruuter (neljast pesast kaks), üks digiboks (teine jäi korda), mängukonsoolid, üks arvuti. Elion ei kompenseeri mitte midagi. Igas meie maja korteris läks eile läbi tel.võrgu midagi katki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas kodukindlustus kompenseerib äikesest põhjustatud hävingu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.05 09:31; 13.05 20:18; 15.05 09:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk digiboks ja ruuter vs äike

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.