Esileht Ilu ja tervis Digilooga seotud küsimus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Digilooga seotud küsimus

Postitas:

Olen 2 kuud käinud eriarsti vastuvõtul ja tema saatekirjadega on ka mitmeid uuringuid samas haiglas tehtud. Vereanalüüside vastused tulevad mulle ilusti digilukku, aga ma ei saa aru, et miks uuringute vastuseid ühtegi pole tulnud. Kord ka küsisin eriarstilt selle kohta, aga ta ütles, et ta ei tea, et miks ma neid ei näe. Huvitav siis miks? Ei tohiks ju olla sellega seotud, et ta pole veel mu ravi lõpetanud ja epikriisi kirjutanud, st on veel avatud? Tema näeb neid uuringute vastuseid oma arvutist, aga mina ei näe oma digiloos. Tundub juba liiga veider. Paneb mõtlema, et kas ta teeb ise nii, et ma ei näeks või mis. Eile veel ühe uuringu lõppedes uuringu läbiviija ütles, et paneb digilukku, aga pole sedagi seal. Jääb paratamatult tunne, et minu eest varjatakse infot. Oskab keegi arvata, et milles asi võib olla?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 09:48; 25.11 13:13; 25.11 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ca 5 eriarsti. Üks kopeerib minu enda silme all eelmise epikriisi põhimaterjali uude epikriisi ja lisab siis viimaste uuringute tulemi. Klõps ja ongi digiloost nähtav. Samas üks teine eriarst pidigi olema nii pika “toimega”, et tema epikriisid jõuavadki digilukku ca mitme kuu möödudes, minu puhul oli pikim 6 kuud.
Teine võimalus muidugi ka see, et kuigi üks eriarst võiks ju lugeda oma eriala uuringud lõpetatuks, siis arsti arvates sõltub tema eriala tulemus hoopiski teise eriala arsti uuringu tulemustest ja nii need asjad venivad. Mul oli põhihaiguse epikriis kunagi nõnna ootamas kinnitust kolmveerand aastat.
Kunagi ca 12 aastat tagasi oli asi veelgi aeglasem ja algeline, kuid vastavale asutusele teabenõue ja … nad siis koputasid arstide õlale ja küsisid kurja pilguga, et mis toimub. Enam ei jokutata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma jälgin samamoodi oma isa epikriise – no mõni tuleb ikka tõesti mitme kuu pärast alles, aga mõni on kohe peale visiiti olemas. Ei oska mina öelda, mis näpuliigutus see on, mida arstid erinevalt teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Uurisin haiglast ka infost ja sealtki mitte keegi ei tea seda vastust. Arvati vaid, et äkki arstil on kuskile linnuke panemata. Siis vastasingi, et arst ju ütles, et ta ka ei tea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 09:48; 25.11 13:13; 25.11 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks arst peaks su uuringu tulemusi sinu eest varjama? Järgmine kord vastuvõtul palu arstil siis vastus välja printida, kui tahad kindlasti ise lugeda. Tulemuse seletab arst nagunii sulle vastuvõtul ära ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka pole kõiki uuringute vastuseid digiloos, osad jälle on. Mingit varjamise teemat ma ei usu, mis mõte sellel oleks. Arst on ju mulle rääkinud nendest uuringutest ja et kõik oli korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks arst peaks su uuringu tulemusi sinu eest varjama? Järgmine kord vastuvõtul palu arstil siis vastus välja printida, kui tahad kindlasti ise lugeda. Tulemuse seletab arst nagunii sulle vastuvõtul ära ju.

Väga mitte, läheb järgmisele arstile suunamisele. Uuringu läbiviija lubas digilukku panna ja ka selgitas veidi tulemust, aga mul ei jäänud see meelde ja tahaksin lugeda tõesti. Arstiga praegu ei kohtu, aga on teada, et ta on seda lugenud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 09:48; 25.11 13:13; 25.11 16:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriarstil on iga patsiendi jaoks ette nähtud 15 minutit, selle aja sees peab jõudma kuulata patsiendi kaebused, vaatada ta läbi ja teha dokumentatsioon. Kui inimene käib korduvalt sama arsti juures, siis ei tee enamus arste iga kord eraldi epikriisi, see võtaks liiga palju aega. Uuringu tulemused lähevad digi-lukku enamasti automaatselt, näiteks vereanalüüsid ja radioloogilised uuringud, kõikide uuringute puhul kahjuks sellist automaatset süsteemi ei ole. Arvata, et arst kellegi eest tulemusi varjab on sama hea kui väita, et maski kandmisest võib saada kopsupõletiku või koroona proovi võtmisel kiibistatakse inimesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Digilooga seotud küsimus