Esileht Ilu Digitaalne kaal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Digitaalne kaal

Postitas:
Kägu

Kas need nn odavama otsa kaalud on ebakvaliteetsemad kui kallimad? Kas nt ca 10€ saab kaalu, mis ei näita aiateibaid? Ei taha topelt osta kui see üldse ei kõlba, samas ei taha ka kallist ja peent kaalu, sest tahaks lihtsalt kaalunumbri muutusi jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei 10€ pole näinud, aga nüüd prisma ca 20 eurone kaal, mis näitab küll õigesti. Enne seda oli ca 30 eurone diagnostiline, ka vist prismast, aga see lõpetas umbes 3? aastaga töö.
Aga kaalu on nad õigesti näidanud – mõlema kaaluga rasedana arsti juures üle kaalunud ja klappinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kaks kaalu. Üks ostetud Prismast ca 15a tagasi ja pole probleemi.  Nüüd ostsin Selverist 20€ ja töötab- näitab teise kaaluga enam-vähem sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kodus 10 eurone ja täitsa õigesti näitab. Ostetud poest Kodumasinad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb leppida kaalunumbriga, mitte viga kaalus otsida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb leppida kaalunumbriga, mitte viga kaalus otsida.

No vahe on kas kaal eksib kilodega või grammidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaalu ostmisel tasub seda proovida – kui muidugi on võimalus, patareid sees jne – kaupluses mitmel erineval kohal. No nii meetriste vahedega põrandal. Kui igal kohal sama kaalu näitab, siis sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb leppida kaalunumbriga, mitte viga kaalus otsida.

No vahe on kas kaal eksib kilodega või grammidega.

Mis see kilo siia-sinna loeb? Või sa mõtled, et kaal valetab, kui sulle 120 kg näitab ja sa tegelt oled 62 kg?

+4
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kusjuures kaal näitab paarikilost erinevust kui põrand on ebaühtlane või miskit natukenegi jala all. Mul vannitoas nt ja olenevalt sellest, et kas on täpselt põrandaplaadi ruudus, üle mitme ruudu või hoopis kassiliiva terake all siis kaal kõigub. Kui tõstan parketile (pehmem) näitab kohe täiesti erinevat kaalu, kui juhtub veel põrndas väike kalle ka olema siis juba uus number. Seega kaaludes iga kord jälgin, et oleks nö samas kohas millega kaalu võrrelda, mul ongi siis selleks vannitoa plaatpõrand ja asetan täpselt plaadi keskele.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kahesajaeurone ja näitab pea 10 aastat juba täpselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul on paarikümneeurone ja näitab ka 10 aastat juba täpselt! 🙂 Patareide vahetust on vajanud paar korda. Aga jah, aluspind peab olema ühtlane ja seisma korralikult keskel, mitte servade peal, see on sarnane kõikidel digikaaludel.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naabrinaine arvas ka, et kaal valetab st. näitab rohkem ja ostis uue – oli väga nördinud, et näitab sama palju kui vana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuleb leppida kaalunumbriga, mitte viga kaalus otsida.

No vahe on kas kaal eksib kilodega või grammidega.

Mis see kilo siia-sinna loeb? Või sa mõtled, et kaal valetab, kui sulle 120 kg näitab ja sa tegelt oled 62 kg?

Minu kommentaari mõte oli pigem see, et kui erinevatel kaaludel on erinevad numbrid, siis mingi kaal peab valetama. Kui arsti juures kaalun nt 70kg ( eeldaks, et see näitab õigesti) ja minu kaal on 65, siis ilmselgelt kaaluvahe 5kg on palju. Päeva jooksul võib kaal muutuda paar kilo, aga mitte  5.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kommentaari mõte oli pigem see, et kui erinevatel kaaludel on erinevad numbrid, siis mingi kaal peab valetama. Kui arsti juures kaalun nt 70kg ( eeldaks, et see näitab õigesti) ja minu kaal on 65, siis ilmselgelt kaaluvahe 5kg on palju. Päeva jooksul võib kaal muutuda paar kilo, aga mitte  5.

No aga võta 2kg jahukott ja pane kaalule – saad teada, kas valetab. Võid veel enne poes ka toidukaalul kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga võta 2kg jahukott ja pane kaalule – saad teada, kas valetab. Võid veel enne poes ka toidukaalul kontrollida.

Digikehakaalu kaalul on ikka mingi mõõtmisviga sisse arvestatdu, mida väiksem on mass, seda suurem on mõõtmisvea osakaal. Soovitaks vannitoakaalu siiski “kalibreerida” suurema kaaluga, see pole köögikaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli väga hea kaal, tugevad eredad numbrid ja nüüd ostsin uue – hallid numbrid pruunil põhjal – ilma prillita ei näe palju kaalun.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli väga hea kaal, tugevad eredad numbrid ja nüüd ostsin uue – hallid numbrid pruunil põhjal – ilma prillita ei näe palju kaalun.

Ja prillide kaal tuleb siis maha lahutada 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli väga hea kaal, tugevad eredad numbrid ja nüüd ostsin uue – hallid numbrid pruunil põhjal – ilma prillita ei näe palju kaalun.

Ja prillide kaal tuleb siis maha lahutada ????

Jep, miinus seitse vähemalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahutamiseks läheb siis ärge unustage kehakarvu, võivad ka vabalt 3 kilo juurde anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küüned võiksite ka maha arvestada. Kunagi, kui dieeti pidasin – siis koorisin alasti, käisin WC ja siis kaalule!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

küüned võiksite ka maha arvestada. Kunagi, kui dieeti pidasin – siis koorisin alasti, käisin WC ja siis kaalule!

Aga hambad, välja arvestada või mitte? Mõnel vanemal inimesel võivad ju veel nõukaaegsed tinaplommid olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi, kui dieeti pidasin – siis koorisin alasti, käisin WC ja siis kaalule!

Mul alati nii, muidu ei kaalugi üldse. Ja kus ma olin siis õnnelik, kui töötervishoiu arsti juures pidi kaalule astuma koos riietega, olin paanikas, aga näitas 2 kg vähem kui mu kodune kaal. Olin 10 aastat olnud pimeduses 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinkunagi (nagu tavaliselt on kaalu ja “kaalu”teemasid nii kevadeti nagu seeni pärast vihma) ühes kaaluteemas üks tõsimeeli arvestas kilokese maha, kui kaalus märgade juustega vrd siis, kui kuivadega 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siinkunagi (nagu tavaliselt on kaalu ja “kaalu”teemasid nii kevadeti nagu seeni pärast vihma) ühes kaaluteemas üks tõsimeeli arvestas kilokese maha, kui kaalus märgade juustega vrd siis, kui kuivadega ????

Tegelikult see polegi tähtis. Kedagi teist ei huvita, kas kaalud paar kilo rohkem või vähem, üldpilti see ei muuda. Samas inimese enda jaoks on oluline info, kas ta kaal on sama, langenud või tõusnud. Ja kui ta kaalub end alati samades tingimustes, siis tulebki see trend välja, mis on inimese jaoks piisav info. Seega kui on kogu aeg sama kaal, samad tingimused (kõht tühi, hommikul pärast pissilkäiku, ilma riieteta vms), siis ongi ju ikkagi kohe näha, kui oled juurde või alla võtnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul alati nii, muidu ei kaalugi üldse. Ja kus ma olin siis õnnelik, kui töötervishoiu arsti juures pidi kaalule astuma koos riietega, olin paanikas, aga näitas 2 kg vähem kui mu kodune kaal. Olin 10 aastat olnud pimeduses ????

Ja sa olid kohe kindel, et just TTA kaal oli õige, mitte sinu kodune? Äkki oli vastupidi? Meditsiiniasutused ei taatle oma kaale kunagi, neil pole seda kohustust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa olid kohe kindel, et just TTA kaal oli õige, mitte sinu kodune? Äkki oli vastupidi? Meditsiiniasutused ei taatle oma kaale kunagi, neil pole seda kohustust.

Ja mis tähtsust sel tegelikult on? Mida see kaks kilo muudab? Lihtsalt tuju läks heaks sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodus kaks digitaalset kaalu, üks oli kallis, teine oli odav. Kilo on neil näidul vahe, kallim näitab vähem, seega tavaliselt kaalun sellega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa olid kohe kindel, et just TTA kaal oli õige, mitte sinu kodune? Äkki oli vastupidi? Meditsiiniasutused ei taatle oma kaale kunagi, neil pole seda kohustust.

Ja mis tähtsust sel tegelikult on? Mida see kaks kilo muudab? Lihtsalt tuju läks heaks sellest.

Miks siis tuju heaks läks, kui sellel kahel kilol mingit tähtust ei olnud ja see midagi ei muuda?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodus kaks digitaalset kaalu, üks oli kallis, teine oli odav. Kilo on neil näidul vahe, kallim näitab vähem, seega tavaliselt kaalun sellega.

Soovitan osta kõige kallim kaal, mis üldse olemas on. Äkki kullast nagu Putini eralennuki vetsupott? Mõtle, kui vähe see veel näitaks. Need odavad rohkem näitavad kaalud viska kohe minema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis tuju heaks läks, kui sellel kahel kilol mingit tähtust ei olnud ja see midagi ei muuda?

Minu enda jaoks ju muudab. Imelik jauraja oled.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Ilu Digitaalne kaal