Esileht Tööelu, raha ja seadused. Digitaliseeritud allkiri

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Digitaliseeritud allkiri

Postitas:

Mul hiljuti oli kogemus Elisaga, kes saatis oma tehniku mulle koju. Kui töö tehtud, siis tehnik küsis minu allkirja. Aga allkirja ta küsis mitte paberile, vaid oma mingi tableti aknasse. Samas ei olnud isegi võimalik näha mis dokumendile. Isegi kui oleks näha dokumenti, siis allkirja andmise aken avanes eraldi ja kui kasutatava äpi hingeelu ei tea siis ei saa sugugi kindel olla, et see allkiri kuidagi üldse näidatava dokumendiga seoti. Ja üleüldse kui sellisel kujul digitaliseeritud allkiri anda, siis on piiramatud võimalused ju seda ükskõik kuhu kopeerida. Samasugune kogemus on mul ka Selverist e-poe kaudu toitu tellides. Kuller küsib allrkirja ona tableti kaudu. Ma nüüd küsiks targematelt, et kui seaduslik tegelikult selline allkiri on? Kas on mingi oht, et seda on võimalik kuritegelikult ära kasutada st näiteks kuhugi laenulepingu alla kopeerida? Või on see samaväärne nagu näiteks mingi originaallepingu koopia, mis tegelikult ei oma seaduslikku jõudu, kui originaali ei ole?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 12:21; 23.08 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on selline näpuga kuhugi aknasse veetav allkiri?
Sellise allkirja mõte on pigem vast kontrollida töö teostajat, et ta on kliendilt mingi kinnituse saanud kui seda allkirja mingil juriidilisel moel jõustama hakata, see oleks tõepoolest väga keeruline.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks laenulepingute puhul on laenuandjal kohustus ka isik tuvastada. Näiteks kui käid pangakontoris lepingut allkirjastamas, siis täidab ka klienditeenindaja kinnituse, et ta on sinu isiku tuvastanud ja teinud kindlaks, et sina ise käisid ja allkirjastasid. Ei ole see nii lihtne, et lihtsalt kopeeritakse su allkiri kuhugi. Sel juhul võiks ju mingi suvaline osavam jäljendaja käia ja kelle eest iganes mis tahes lepinguid allkirjastada.

Samas ei ole selline allkiri kindlasti võrdne ka digitaalse allkirjaga, mille annad ID kaardiga, sest siis annabki sellele allkirjale autentsuse ID-kaart ja selle sertifikaadid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on selline näpuga kuhugi aknasse veetav allkiri?

Sellise allkirja mõte on pigem vast kontrollida töö teostajat, et ta on kliendilt mingi kinnituse saanud kui seda allkirja mingil juriidilisel moel jõustama hakata, see oleks tõepoolest väga keeruline.

mitte otseselt näpuga, aga sellise pliiatsikujulise pulgaga. Eesmärk muidugi jah kinnitust saada, aga samas kui sel juriidilist jõudu pole, siis milleks seda üldse nõuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 12:21; 23.08 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen neid allkirju andnud küll, aga kunagi pole nii, et pole näha, millele allkirja annad.
Kuller/tehnik liigutab tavaliselt ekraanil suurt dokumenti (mille sisuga saab soovi korral tutvuda) õige lahtri juurde, kuhu anda allkiri. Aga see on ikka sellesama lehe peal, mitte mingis muus aknas.
Ma usun, et soovi korral saab paluda väljatrükki/e-maili sellest dokumendist, mis sai allkirjastatud.
Ühtlasi ei kujuta ette, kuidas seda kurjasti saaks ära kasutada (see ei ole digiallkiri ega käelise allkirja originaal)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka mõelnud selle peale. Äkki on hoopis leping, et oled 100000 euri laenu ja maksad osadena tagasi…

Kes see neid asju vaatab, kui sa tabeletile midagi kirjutad

Pigem küsimus on see, et kui tugev juriidiline nõue seal on…

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast osad käsivad näpuga kirjutada, et tüübid on selle pulgakese või pliiatsi maha unustanud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööasjus annan pidevalt neile kullerite jaoks allkirju. Ütleks, et selle järgi ei saa midagi tuvastada – mõned kullerid, keda igapäevaselt ei näe panevad kuulmise järgi nime ja allkiri ei sarnane vist pea kunagi oma allkirjale. Isegi mitte natukene.
Kuigi eks ettevõttetes on ka natukene teine teema, eraisikuna vist ikka kuller küsib dokumenti, et veenduda ka õigsuses – vastasel juhul vastutab tema kui peaks näiteks mingi paarisajase asja kellelegi kätte andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii suur hirm on, siis kirjuta sinna aknasse mida iganes. Ma olen ka lihtsalt lainelise joone tõmmanud, sest käed olid külmast kanged (ootasin kullerit õues). Täiesti ükskõik, mida sinna kritseldad- niimoodi ei sõlmita siduvaid lepinguid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Digitaliseeritud allkiri