Esileht Kodunurk Diivani uuendamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Diivani uuendamine

Postitas:
Kägu

Diivanile tahaks uue riide panna. Kui kallis tänapäeval see töö olla võiks? Või visata välja ja osta uus?

Kolmekohaline diivan, tugitool ka. Või proovida ise kätt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsi siit pakkumist https://www.sihvakassohva.ee/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Diivanile tahaks uue riide panna. Kui kallis tänapäeval see töö olla võiks? Või visata välja ja osta uus?

Kolmekohaline diivan, tugitool ka. Või proovida ise kätt?

Arvan küll, et ära tasub see vaid siis, kui ise teha.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan küll, et ära tasub see vaid siis, kui ise teha.

Mina imetlen selliseid inimesi, kes oskavad kõike ise teha. Mul on üks tuttav, kes ostis suvilasse mingi jubeda diivani ja siis ütles, et no ma vahetan tal vedrud, täidise ja katte ära. Ja tegigi ära. Siis ta ostis lapsele mingi pleekinud lapsekäru, vahetas sellel ka riide ära. Minu jaoks ulme.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tegu 1000-euroses hinnaklassis diivaniga, siis kindlasti on mõistlikum uus osta. Kui mingi väärtuslik asi, siis tasub ära. Ega see isetegemine ka midagi väga müstilist ei ole, kui hästi õmmelda oskad. Harutad olemasolevad katted lahti ja kasutad neid lõigetena. Aga kvaliteetne mööblikangas ise on juba päris suur väljaminek ja kui seda teed minna, siis peab oma õmblemisoskuses ikka kindel olema, muidu ostad uue kanga ja siis ostad veel uue diivani ka.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina imetlen selliseid inimesi, kes oskavad kõike ise teha. Mul on üks tuttav, kes ostis suvilasse mingi jubeda diivani ja siis ütles, et no ma vahetan tal vedrud, täidise ja katte ära. Ja tegigi ära. Siis ta ostis lapsele mingi pleekinud lapsekäru, vahetas sellel ka riide ära. Minu jaoks ulme.

Oleneb sellest, missugune diivan on. Vedrusid ma vahetada ei oskaks, aga kui on ainult katteriide vahetamine, siis see ei ole nii keeruline. Kui sellel diivanil on katteks suured padjad, siis seda lihtsam. Klambripüstol, mööblinaelad, mööblipaelad, kõiki asju tänapäeval müüakse.

Ma tegin nooremana ise osa mööblit üle, siis oli vaene aeg meil, uuendasin seljatoega toolid, vahetasin riidekatte, tumbale panin uue katte, seda tuli veidi ka õmmelda lisaks klammerdamisele. Lihtsama mööblieseme puhul ainult kättevõtmise asi.

Aga ega seda ei tea, missugune see teemaalgataja diivan on, pimesi ei soovitaks et tee ise. Kui on lihtsam toode, siis saaks ise tehes vastavalt peenema kanga valida, kuna töö hinna pealt siis hoiab kokku  (kui just nässu ei keera) 😀

Kõige suurem probleem sellise projekti puhul on, et kulub aega. Seda saab teha ainult siis, kui isetegemise mõte tekitab rõõmu ja elevust. Kui seda ei ole, siis hakkama ju saaks, aga mõistlikum on lasta kellelgi teisel teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen arvestanud, et uue ostmine läheks ilmselt sama kalliks või kallimaks. Diivani ainus väärtus on, et see on väga väga mugav. Kahjuks ei ole aga nn kandiline lebola, kuhu katted ise väga kergelt teha annaks. Nikerdamist saab olema, samas – millal siis veel, kui mitte nüüd. Vedrusid pole vaja parandada, ühe käetoe porolooni küll uuendada. Vaatan juba veebist õpetusi ja selle järgi otsustan, kas hakkan proovima või ei. Alustan siis ilmselt tugitoolist, kuna mööbliriie pole kõige odavam, et päris huupi katsetusi teha.

Ennevanasti õmblesin näiteks autole vanadest teksariitet tükkidest istmekatted peale nii mis mühises, motika nahistet olen ka teinud ja traktori oma, aga need olid ikka pigem väikesed asjad – sai paberist lõikeid teha ja õmblusi timmida, et ilus sirge oleks ja istuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nahistet = nahkistet, õmblusmasin oli tavaline saksa Singer 😀

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vahetasin tugitoolil ise kanga ära. Võtsin vana maha, harutasin lahti ja laotasin põrandale, nii sain aimu, palju kangast vaja on.  Joonistasin vanade tükkide  järgi uuele kangale tükid, lõikasin välja ja läks õmblemiseks. Täitsa viisakas sai, vaid ühes kohas kangas imevähe kottitab. Mis selle asja kalliks ajas, oligi kangas – seda tuli osta palju rohkem, kui ma arvanud olin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelised oskused ikka siin paljudel. Ise kahjuks õmmelda ei oska, seega tundub täiesti utoopiline ise kangast vahetama hakata.

Mul endal on diivanipatjadest koosneb diivan – sellega oli küll lihtne – ostsin kangas ja nööp poest alega kanga ja lasin õmblejal patjadele uued katted õmmelda. Väga vastupidav ja vähemäärduv kangas on õnnestunud niimoodi suvaliselt ostes saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle asja kalliks ajas, oligi kangas – seda tuli osta palju rohkem, kui ma arvanud olin.

Jah, aga sama palju kangast kulub ka siis kui töö teenusena osta, seega läheb veel kallimaks 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Diivani uuendamine