Esileht Kodunurk Dilemma

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Dilemma

Postitas:

Elan Sakus, kolmetoalises paneelmaja korteris üksi, lapsed elavad pealinnas, pesast välja lennanud. Mõtlen nüüd mida korteriga peale hakata. Müüa? vahetada? ????
Müüki ei soovitata tuleva majanduskriisi tõttu. Kuid, kas vahetus on mõeldav? Vahetada Tallinna väikse korteri vastu? On keegi vahetustehinguid teinud? Üksi siin, ilma pereta elada tundub väga mõttetu, kuna kogu elu, tegemised pealinnas. Põhimõtteliselt käin siin ainult magamas

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 10:50; 05.06 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara vahetust kui sellist ei ole olemas. Isegi, kui on kaks osapoolt, kes soovivad oma kinnisvara omavahel ära vahetada, siis notariaalselt tehakse siiski kaks ostu-müügilepingut järjestikku. Seega kammitseda end sellega, et leida teist osapoolt, kellele sobib just sinu korter ja sinule tema oma, pole mõtet. Lihtsam on müüa enda oma ning osta asemele endale sobiv kinnisvara. Kui sinu eluperioodis ei ole enam kolmetoalist korterit vaja ja vajad elukohta hoopis linnas, siis miks mitte müüa. Miks ei soovitata majanduskriisi tõttu müüa?

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

????

Müüki ei soovitata tuleva majanduskriisi tõttu. Kuid, kas vahetus on mõeldav? Vahetada Tallinna väikse korteri vastu?

Ei saa loogikast aru. Kui leidub ostja sellise hinnaga, et saad endale kohe Tallinnas sobiva korteri sobiva hinnaga, siis võib tehingut teha igal hetkel. Majanduskriisi ja müügi alla pead silmas ilmselt kehva hinda. Ma ei ole kursis kinnisvara hindadega, aga ma kahtlustan, et hind praegu langenud ei ole. Kui sa ostjat ei leia, siis võid ju müümata lihtsalt jätta. Ja sellist hetke, et Saku ja Tallinna hinnad vahetaks kohad, ei tule imselt ühegi majandusseisu ajal niipea.

Vahetus. Vahetus on siiski müügitehing oma sisult. Ehk siis lepitakse kokku hind ja tehakse 2 ostu-müügitehingut. Sest kui üks pool on maksukohuslane, siis ta peab saama seda müügihinda deklareerida tuludeklaratsioonis. Nii ei saa, et üks pool müüb 0 hinnaga ja teine ostab/maksab 3000 juurde, sest üks korter on 3000 euri kallim. Võimalus, et leiad ostja korterile, kel on just täpselt sinu soovitud asukohas sobiva hinnaga korter vastu müüa, on suht olematu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile oli artikkel kus väideti, et järelturu korterite hinnad on 5% langenud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui korteri müük ja teise korteri ost toimuvad ajaliselt väikese vahega (noo nii 3-4 kuud), siis ei ole vahet, kas majandus langeb või tõuseb. Kui tehingute vahe on aasta ja rohkem, siis võib kas võita või ka kaotada hinnaerinevuse tõttu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sakus hea elada, vaikne, vähe liiklust, linn pole ka üldse kaugel. Kuhu Tallinna ja kui väikse korteri vastu? Tallinnas on ainult autod autod autod. Väike korter hakkab ajudele muide, nagu kongis elaks. Ole oma 3 toalisega õnnelik, usu mind.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav hakkas maalima peale seda kui lapsed kodust läksid ja tegi kolmandast toast stuudio. Lisandusid veel mõned hobid, millest sai lõpuks töö, nii et töötab “kolmandast” toas :):) Kodus oleku aeg võib väga kiirelt muutuda ja on hea kui saad vajadusel teha ühest toast töötoa.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui niikuinii kolida tahad, ei ole oma korterisse ülearu kiindunud ja sukoht tundub ebamugav, siis muidugi müü. Aga 3-toaline pole ka üksikule inimesele mu meelest üldse liiga suur korter, ainult seepärast ära küll vahetama hakka. Seda enam, kui lapsed vm sugulased-sõbrad vahel külla tahaks tulla jne.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastelastele mõeldes mina ka päris ühetoalisesse korterisse ei koliks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui asukoht enam ei sobi, siis mõtle sellele jah. SAMAS, Saku on väga väga rahulik kant, st oleneb sealsest piirkonnast, aga Tallinnaga võrrelda ei anna. Ise elan Tallinnas ja Sakus käies on mõnus rahu, samas tundub võõras. Kui oleksin seal sündinud või elanud, siis julgeksin kaaluda sinna kolimist, sest see rahu, mida Tallinnas on võimatu leida, on seal olemas.

Kas oled muidu Tallinnas elanud? Soovitan paar nädalat elada. See liiklus, müra ja heitgaasid on suhteliselt hull. Eriti müra. Müravaba kohta on võimatu leida, isegi sellist, kus müra taustal vaid väga õrnalt on. Linna äärtes on piirkondi, kus see on okei, olen ise Männikul sellise kohta suutnud leida. Aga mõni maja paremale või vasakule on juba selgelt mürale lähemal ja ei suudaks seal elada.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled muidu Tallinnas elanud? Soovitan paar nädalat elada. See liiklus, müra ja heitgaasid on suhteliselt hull. Eriti müra. Müravaba kohta on võimatu leida, isegi sellist, kus müra taustal vaid väga õrnalt on. Linna äärtes on piirkondi, kus see on okei, olen ise Männikul sellise kohta suutnud leida. Aga mõni maja paremale või vasakule on juba selgelt mürale lähemal ja ei suudaks seal elada.

Inimene ju kirjutab, et kogu elu ja tegevus toimub Tallinnas, Sakus käib ainult magamas. Ju ta seda müra ja heitgaase ikka kuulnud-näinud on.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja
Tänan kaasa mõtlemast, otsustasin korteri jätta. Iial ei tea tõesti millal ekstra ruum ära kulub 🙂

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 10:50; 05.06 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan neljases üksi ja ei kujutaks ette küll, et väiksemas peaksin olema.
Üks tuba on elutuba, üks minu magamistuba, siis on minu töötuba (hobituba, kolakogumise tuba) ja lastetuba, mis seisab hetkel kasutuna, aga loodan ikka, et kunagi tulevad ka lapselapsed 🙂

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane enda korter müüki ja samal ajal hoia silma peal endale sobivate pindade müügikuulutustel ja hindadel. Tekib ostja sobiva hinnaga, müü ära ja osta Tallinna uus. Ühte konkreetset sama sooviga inimest, kes tahaks teha vastupidist vahetust, Sa jäädki ootama. Mingit katastroofi ei ole müügiturul hetkel küll tekkinud. Üüriturul toimub asju, sest paljud, kelle korter, oli muidu bookingu või airbnb korter ja ootas suviseid turiste, on nüüd otsustanud need korterid lihtsalt üürile anda. Reeglina on tegu täisvarustuses kesklinna või kesklinna lähedaste korteritega ja et saada laenumaksed nulli, on need hetkel saadaval väga heade hindadega. Seega üüriturgu on hakanud langus mõjutama juba praegu, kuna nüüd peavad ka pidevad Lasnas ja Õismäel üürile andjad enda hindu proportsionaalselt kahandama, et leida üürnik. Läheb veel umbes pool aastat, kuni mõjud müügipindadeni hakkavad jõudma, seega on hetkel väga õige aeg müüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen elanud Sakus just sellises 3toalises paneelmajas, seega aiman teemaalgataja korteriplaani. See on väga hea planeering, nn Lasnamäe tüüpi maja, kus kõik kolm tuba on eraldi, ruudukujuline suur esik ja kaks rõdu, läbi maja korter. Seega müügi osas vast probleem poleks. Ise kolisin oma ajal sellisest korterist Tallinna kesklinna uude majja kolmetoalisse, kuna kah kogu elu/töö/hobid/sõbrad ja laste koolid olid siin. Nüüd ma vahel mõtlen, et kunagi koliks Sakku tagasi. Kahjuks ühe lapse kooli ja sõprade tõttu veel ei saa. Kindlasti aga mitte ühetoalisse, kuna külalisi või lapselapsi võõrustada siis ei saaks. Väga õige mõte, korter alles jätta. Sakust saab linna nii rongi, bussi, marsa kui ka oma autoga ja vahemaad ei ole pikad. Oleneb muidugi, kus kandis Tallinnas töökoht on. Sakus on kõik olemas, mis vaja, ja rohkemgi veel, ainult meri puudub. Kuid seda korvavad Männiku karjäärid ja auto olemasolul pole Keila-Joa kaugel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme just elukaaslasega suurema korteri otsingul, kes oleks nõus tegema vahetust Keilas asuva ühetoalise korteri vastu ☺️

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara vahetust kui sellist ei ole olemas. Isegi, kui on kaks osapoolt, kes soovivad oma kinnisvara omavahel ära vahetada, siis notariaalselt tehakse siiski kaks ostu-müügilepingut järjestikku. Seega kammitseda end sellega, et leida teist osapoolt, kellele sobib just sinu korter ja sinule tema oma, pole mõtet. Lihtsam on müüa enda oma ning osta asemele endale sobiv kinnisvara. Kui sinu eluperioodis ei ole enam kolmetoalist korterit vaja ja vajad elukohta hoopis linnas, siis miks mitte müüa. Miks ei soovitata majanduskriisi tõttu müüa?

Mis ajast see siis muutus? 2015 aasta lõpus sai küll vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Dilemma