Esileht Väikelaps Dilemma – eelkool versus last huvitavad ringid

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Dilemma – eelkool versus last huvitavad ringid

Postitas:

Tahan last ujumisringi panna, sest ta ei oska ujuda ja uues koolis hakkab olema ujumine, tahan, et ta saaks ka tantsuringi ja kunstiringi, sest see meeldib talle.

Üksikemana on nüüd  see kuumakse ringidele päris suur.

Eelkool oleks ka võib-olla vajalik, kuna läheb järgmine aasta kooli, aga see on ka 40 eur kuu :S

Kõik ei saa lubada.

Millest peaksin teie meelest loobuma ?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 19:53; 26.05 13:11; 26.05 16:32; 26.05 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise ei oska ujuda? Mina olen kõik kolm last oma täiesti diletantlike võtetega vee peal püsima ja edasi liikuma õpetanud ja sellest on täiesti piisanud selleks, et nad vette sattudes ära ei upuks ja et nad oleksid koolis ujumistundides peaaegu, et parimad ujujad. Enamus lapsevanemaid ei treeni eelkooliealisi lapdi korralikult ujuma.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 20:49; 26.05 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan last ujumisringi panna, sest ta ei oska ujuda ja uues koolis hakkab olema ujumine, tahan, et ta saaks ka tantsuringi ja kunstiringi, sest see meeldib talle.

Kas seal koolis eeldatakse, et esimese klassi õpilased juba oskavad ujuda? Ma kahtlustan, et neid hakatakse ikka nullist õpetama ja ujuda oskavatel lastel võib pigem neis tundides tüütu olla.

Pane laps tantsima ja kunstiringi kui ta neid tegevusi naudib. Eelkooli saad talle kodus ise teha, harjutate lugemist, teete pisikesi lihtsaid etteütlusi ja kümne piires arvutamist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkoolist loobuks juba selleks, et lapsel oma aega ka oleks.

Akadeemilise ettevalmistuse saab lasteaiast/kodust ja kohanemis- ja kaasategemiskogemuse ringidest.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaed arvab, et eelkool vajalik? Kui ei, siis pole mõtet panna. Ja milleks ekstra ujumisringi kui koolis on ujumine?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaed arvab, et eelkool vajalik? Kui ei, siis pole mõtet panna. Ja milleks ekstra ujumisringi kui koolis on ujumine?

Lasteaed arvab, et ikka võiks, kuigi ta pidi täiesti hästi arenenud laps olema, veerib ja  tunneb numbreid jne

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 19:53; 26.05 13:11; 26.05 16:32; 26.05 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaed arvab, et eelkool vajalik? Kui ei, siis pole mõtet panna. Ja milleks ekstra ujumisringi kui koolis on ujumine?

Lasteaed arvab, et ikka võiks, kuigi ta pidi täiesti hästi arenenud laps olema, veerib ja tunneb numbreid jne

Miks eelkool tasuline on?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkooli eesmärk on suuresti harjutada lapse teisi oskuseid – keskendumist, paigal istumist, võõraste inimeste keskel ilma emata hakkama saamist, ise otsuste vastu võtmist jne.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 20:49; 26.05 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise ei oska ujuda? Mina olen kõik kolm last oma täiesti diletantlike võtetega vee peal püsima ja edasi liikuma õpetanud ja sellest on täiesti piisanud selleks, et nad vette sattudes ära ei upuks ja et nad oleksid koolis ujumistundides peaaegu, et parimad ujujad. Enamus lapsevanemaid ei treeni eelkooliealisi lapdi korralikult ujuma.

 

Ma ei oska eriti ujuda, kahju, mind omal ajal ei õpetanud keegi. Polnud mingit basseini väikelinnas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 19:53; 26.05 13:11; 26.05 16:32; 26.05 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaed arvab, et eelkool vajalik? Kui ei, siis pole mõtet panna. Ja milleks ekstra ujumisringi kui koolis on ujumine?

Lasteaed arvab, et ikka võiks, kuigi ta pidi täiesti hästi arenenud laps olema, veerib ja tunneb numbreid jne

Miks eelkool tasuline on?

 

Ongi tobe, tohutu lisakulu ja tundub ebaõiglane mulle:

 

Tulenevalt Tallinna Haridusameti koolide teenuste hinnakirjast on kooliks ettevalmistus ehk eelkool kuutasuga 40 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.05 19:53; 26.05 13:11; 26.05 16:32; 26.05 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätaks ära eelkooli. Minu enda vanem laps ei käinud üheski eelkoolis, kooli läks aasta varem (poiss, kusjuures) ning saab nüüd koolis suurepäraselt hakkama. Kui laps lasteaias käib ja seal igati hästi areneb, pole mõtet veel lisaks eelkooli panna. Vanasti polnud mingeid eelkoole, aga ometi said enamik lapsi koolis edukalt hakkama. Parem tegelegu laps nende asjadega, mis talle endale huvi pakuvad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkool pole vajalik, kui lasteaias käib. Kui koolis on ujumisõpe, siis algab see niikuinii algusest, nii et samuti pole vajadust last ette õpetada. Pane laps tegema asju, mis talle meeldivad ja huvi pakuvad, et ta harjuks rutiini ja distsipliiniga. Siis on hiljem kergem kohaneda ka asjadega, mis ei ole alati meeldivad ja huvipakkuvad

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkooli eesmärk on suuresti harjutada lapse teisi oskuseid – keskendumist, paigal istumist, võõraste inimeste keskel ilma emata hakkama saamist, ise otsuste vastu võtmist jne.

Ei ole nõus. Eelkooli õpetajad ise ütlevad ka, et eesmärk on koolile raha teenida. Õpetajatele ka väga meeldiv lisasissetulek.

Esimene klass on niigi masendavalt lihtne. Miks seda kaks korda läbi teha?

On suur vahe, kas laps on 6- või 7-aastane. Kõik oleme koolis istumisega hakkama saanud. Kuid seda, kui laps on hüperaktiivne või kehvasti kasvatatud, ei saa eelkool kahjuks muuta.

Lasteaias läbitakse eelkoolile sarnane programm. Mõttetu lapse vedamisele oma aega raisata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ei käinud eelkoolis ja saab koolis suurepäraselt hakkama, on klassis üks tublimaid. Nooremat ka ei kavatse panna. Üks peamisi põhjuseid eelkooli mitte panna oli see, et eelkooli minekuks oleks tulnud laps keset tööpäeva lasteaiast sinna viia, mis olnuks ülimalt tülikas ja peale eelkooli poleks laps trenni jõudnud. Iseseisvust harjutas trennis käies ja akadeemilised oskused sai lasteaiast. Ka lasteaiaõpetajad ütlesid, et nad läbivad eelkooliga sama programmi. Mina paneksin eelkooli juhul, kui oleks plaan laps katsetega kooli panna või lasteaiaõpetajad kurdaksid, et laps lasteaias ei tööta kaasa – sel juhul teine keskkond võib olla rohkem motiveeriv.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen ka üksikema. Laps lasteaias ei käi. Nüüd septembris läheb juba kooli.

Lõppeval õppeaastal käis mu laps eelkoolis ja kolmes huviringis, kokku läks see maksma 80€ kuus.

Eelkool Kullos – 32€, üks kord nädalas 4h

Loodusring Kullos – tasuta (see on kõigile tasuta), 2 korda nädalas, kokku 3h

Laulutunnid, eraõpetaja Tondiraba huvikoolis  – 22€, kaks korda nädalas, kokku 2 tundi

Nukufilmiring – 30€, üks kord nädalas, üks tund. See oli kõige kallim ring ja selle ma oleks ära jätnud, kui rahaliselt väga kitsas, aga proovitund oli seal tasuta, käisime proovimas ja talle meeldis. Ajaliselt sobis ka.

Eelkool munitsipaalhuvikoolis (kullo, tondiraba) on odavam. Tartu kohta ma ei tea, aga ilmselt sama teema.

Ujuma võib laps õppida ka algklasside ajal.

Ja minul oli raha huviringideks seetõttu, et laps ei käinud lasteaias, kui oleks pidanud veel lasteaia kohatasu maksma, siis oleks ka üle jõu käinud, aga samas poleks siis ka olnud vajadust teda üldse huviringidesse või eelkooli panna, arvan ma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui esimeses klassis algab ujumine, siis ei tähenda see ujumistrenni, vaid ujumise algõpet – neile 1. klassi lastele antakse näiteks korklauad kätte ja siputavad korklauast kinni hoides jalgu, teevad vette-välja hingamist jne. Mitte keegi ei eelda, et laps ujulasse tulles juba ujuda oskab. Muidugi, nagu osa lapsi hakkab eriti vara potil käima ja osa lapsi eriti vara lugema, nii on ka neid, kes juba lasteaiaealisena suudavad pereliikmete käe all ujuma õppida. Aga lase kõrvust mööda need hooplemised stiilis: “Issand, mis äpu su laps on /sa ise oled, et pole saanud teda suvel ujuma õpetatud?” Ei ole 6-7a laps veel “liiga vana” ja aega ujumist õppida on tal küll ja küll.

Minu laps käis eelkoolis. Meie kodukohas toimub eelkool pool õppeaastat (jaanuarist maini) ja see on mugavalt korraldatud. Esiteks, mingit tasu ei pea maksma. Teiseks, lasteaias käivate laste puhul tuleb koolist (kust on lasteaeda lühike jalutuskäik) õpetaja ja viib kõik eelkooli lapsed koolimajja ja toob pärast lasteaeda tagasi. Kui niimoodi kambakesi rühmakaaslastega eelkoolis käia saab, siis on ju tore. Saab koolimajaga tutvuda, harjutada pingis paigal istumist jne.

Teemaalgatajal last tasulisse eelkooli panna ma ei näe hädavajadust. Kui lasteiast öeldakse, et koolimineku valmidus on olemas.

Ehk siis soovitus on sama, mida mitu eelnevat kägu juba soovitas: las laps käib tantsu- ja kunstiringis, ujumise ja eelkooli pärast ei tasu põdeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks ujuma, kuna mõnel lapsel võtab veehirmust ülesaamine kauem aega. Ära jätaks eelkooli, kui laps käib lasteaias ja kuhugi katsetega kooli pole vaja sisse saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps läks lasteaia viimasel aastal ujumistrenni ja oleme ülirahul. Nüüdseks on juba 7 aastat sellega tegelenud.

Laps kes kartis nägugi märjaks teha…

 

Koolil on neil ka ujula aga sinna said väga vähesed lapsed kehalise ajal. Ja kooli trennid on ka piiratud osavõtuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis on 2. klassis tasuta ujumisõpe. See peaks ju igas koolis olema või ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps käib lasteaias? Milleks siis eelkool vajalik on? Ükski mu kolmest lapsest ei ole eelkoolis käinud. 1. klassi õppekava näebki ette koolieluga harjumist.

Tänapäeval on suureks probleemiks hoopis see, et lastel pole mänguks aega (eelkooli viiakse nad just lasteaia mänguajal) ja nad ei oska seda teha. Selleks, et koolis ja edaspidises elus hästi toime tulla, peab laps mängima!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 11:42; 09.06 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkooli eesmärk on suuresti harjutada lapse teisi oskuseid – keskendumist, paigal istumist, võõraste inimeste keskel ilma emata hakkama saamist, ise otsuste vastu võtmist jne.

Seda saab koolis harjutada 9-12 aastat.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 11:42; 09.06 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lasteaed arvab, et eelkool vajalik? Kui ei, siis pole mõtet panna. Ja milleks ekstra ujumisringi kui koolis on ujumine?

Lasteaed arvab, et ikka võiks, kuigi ta pidi täiesti hästi arenenud laps olema, veerib ja tunneb numbreid jne

Miks eelkool tasuline on?

Hea küsimus, aga vot on tasuline ja mitte odav. Lasteaias ei ole ju enam aastaid mitte kasvataja vaid kõrgharidusega õpetaja. Miks ei võiks olla ettenähtud eelkool lasteaias? Kõike saab organiseerida, lapsed istuvad tunnis väikeste gruppidena, osad on abiõpetajaga õues ja siis vahetavad. Vastus on ilmselt see et ei olda huvitatud, sama õpetaja teeb tasulisi eelkooli.

Ma ei tea palju see täna on probleem, minu lapsed on teismelised, aga kui nemad lasteaias käisid, siis kooliks ettevalmistus põhimõtteliselt puudus täiesti, kooli ettevalmistuskaart oli 100% copy paste haridusameti kodulehelt mida kooli mineja laps peab oskama, kui hästi mäletan siis oli vaja osata viie piires liita, lahutada ja ära tunda oma nime kirjapilt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps Dilemma – eelkool versus last huvitavad ringid