Esileht Koolilaps Dilemma, lapse soovi täitmine

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Dilemma, lapse soovi täitmine

Postitas:
Kägu

Lapsel on saavutus, mille üle ta ise on uhke ja ta tahaks, et koolis ka sellest teataks, kuid ta välistab (ja väga rangelt) võimaluse, et meie ise kooli teavitaks, et see on “fleksimine” ja seda ta mingil juhul ei tee. Saan aru, et pean lapse soovi austama, aga siin on ju kaks soovi tal tegelikult, üks on, et tahab, et koolis teada saadaks, ja teine, et ise teatada ei tohi. Mis teie teeks?

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapsel klassijuhatajaga pole head lähedast suhet. Ma arvan, et minu lapsed räägiks klassijuhatajale ise. Mitte kuidagi eputavalt, vaid lihtsalt “tead, mul juhtus nii lahe asi!”

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapsel klassijuhatajaga pole head lähedast suhet. Ma arvan, et minu lapsed räägiks klassijuhatajale ise. Mitte kuidagi eputavalt, vaid lihtsalt “tead, mul juhtus nii lahe asi!”

Kui see nii oleks, siis ma ju poleks teemat teinud?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toob koolile head valgust, võib siiski ise ühendust võtta. Ehk nad on info avaldamisest huvitatud.

Kui see kooli ei puutu, siis võib lihtsalt oma klassikaaslastele rääkida või sotsiaalmeediasse midagi postitada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toob koolile head valgust, võib siiski ise ühendust võtta. Ehk nad on info avaldamisest huvitatud.

Kui see kooli ei puutu, siis võib lihtsalt oma klassikaaslastele rääkida või sotsiaalmeediasse midagi postitada.

Kuulge, kas te ei saa teemast aru? Laps EI TAHA, et vanem infot jagaks. Selles ju küsimus ongi. Kas sa soovitad vanemal lapse tahte vastu astuda ja siiski kooli informeerida? Mina küll ei julgeks nii soovitada. Mina ei tea, mis teha tuleks, hea küsimus.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toob koolile head valgust, võib siiski ise ühendust võtta. Ehk nad on info avaldamisest huvitatud.

Kui see kooli ei puutu, siis võib lihtsalt oma klassikaaslastele rääkida või sotsiaalmeediasse midagi postitada.

Kuulge, kas te ei saa teemast aru? Laps EI TAHA, et vanem infot jagaks. Selles ju küsimus ongi. Kas sa soovitad vanemal lapse tahte vastu astuda ja siiski kooli informeerida? Mina küll ei julgeks nii soovitada. Mina ei tea, mis teha tuleks, hea küsimus.

Noo, kui EI TAHA, siis EI TAHA, siis polegi midagi teha või soovitada.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see toob koolile head valgust, võib siiski ise ühendust võtta. Ehk nad on info avaldamisest huvitatud.

Kui see kooli ei puutu, siis võib lihtsalt oma klassikaaslastele rääkida või sotsiaalmeediasse midagi postitada.

Kuulge, kas te ei saa teemast aru? Laps EI TAHA, et vanem infot jagaks. Selles ju küsimus ongi. Kas sa soovitad vanemal lapse tahte vastu astuda ja siiski kooli informeerida? Mina küll ei julgeks nii soovitada. Mina ei tea, mis teha tuleks, hea küsimus.

Mis siin keerulist on? Kahte vastandlikku asja ei saa. Kui laps ei taha, et vanem infot jagaks, siis jääb see saavutus enda teada ja ongi kogu lugu. Mis vastust sa ootad siit?

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin ei ole mingit dilemmat. Kui laps tõesti TAHAKS, et koolis teataks, siis leiaks ta ISE võimaluse kooli teavitada, kas klassijuhataja, koolikaaslaste, sotsiaalmeedia vms vahendusel.

Kuna laps on selgelt väljendanud soovi, et vanem ei “fleksiks”, siis vanem EI TEAVITA kooli. Koolikaaslate poolt ei pruugita sellisesse vanema “kiitlevasse tõmblemisse” just eriti hästi suhtuda.

Tunnustage tema saavutust pere-, sõprade-, sugulaste jne. ringis.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii tüüpiline! Nii laste kui ka täiskasvanute seas. Isegi tööl kolleegidega on sama lugu – teevad midagi vinget,  saavad nt kuskil mingi auhinna, reeglina kohe see jutt et “ah, mis nüüd mina, ei tohi kellelegi rääkida!”. Hästi, austame inimese soovi, ei ütlegi kellelegi midagi.

Ja siis, aastaid hiljem, kusagil mingil ajahetkel korraga lähevad selle kolleegi keelepaelad lahti ja siis alles tuleb: “Nojah, ega te mind iialgi ei ole toetanud ega mu saavutusi hinnanud! Isegi selle asja vaikisite maha ja ei öelnud keegi üht sõna ka mitte!” Meie siis, jahmununa, mainime, et aga sa ise ju keelasid rääkida… Selle peale vastab ta: “No mis te sellest kohe nõnda kinni hakkasite, ei ole mina keelanud miskit rääkida, ikka oleks ju võinud ülemusele minu eest paar head sõna ka kosta…”

Oma lapse klassi pealt näen, kuidas nende laste, kes igast edusammust kõvasti kaagutavad ja õpetajale teada annavad, elu on kohe hulga kergem ja ilusam, kui neil, kes teevad tegelikult ka vingeid asju ja panustavad millessegi toredasse palehigis, kuid on tagasihoidlikud ega luba “kellata”. Ja kui midagi halba juhtub, siis kantakse see ju õpetajale ette nagunii, keegi ei küsigi lapselt luba! Halvimal juhul siis jõuavadki õpetajani ja koolini vaid lapsega seotud pahad asjad, ent head, mis lapse mainet tasakaalustaksid, koolini ei jõua. Tulemuseks võib olla isegi koolikius õpetaja poolt.

Seega olen seda meelt, et mina leian võimaluse oma lapse edust koolile teada anda. Laps ei pruugi teada saada, et info just minult tuli. Tänapäeval on ju kanaleid palju, ka huviringide-trennide kodulehed jagavad tihti sellist infot, ja mõni koolitöötaja võib ju olla neid vaadanud jms.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma lapse klassi pealt näen, kuidas nende laste, kes igast edusammust kõvasti kaagutavad ja õpetajale teada annavad, elu on kohe hulga kergem ja ilusam, kui neil, kes teevad tegelikult ka vingeid asju ja panustavad millessegi toredasse palehigis, kuid on tagasihoidlikud ega luba “kellata”.

No täpselt.

Seega olen seda meelt, et mina leian võimaluse oma lapse edust koolile teada anda.

Aga kuidas sa seda teeks? Ma ei saa ju õpetajale öelda, et kuulge, ma ütlen teile, aga ärge lapsele öelge, et mina ütlesin, ta ei luba. See oleks ju kohutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui see saavutus on tulnud mingi huvikooli või ringi kaudu, siis võid proovida ju nii, et palud huviringil endal näiteks koolile väike teavitus saata, et teie tore kooliõpilane Mari Maasikas saavutas seda ja toda, siis oleks justkui JOKK sellega? Kool saab teada ja avaldab oma eesrindlike seinalehel, aga vanemad otse ei teavitanud.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on väga oluline vahe, kas tõesti laps ise tahab väga, et koolis teada saadaks (sel juhul võiks ju vahest tõesti kaaluda huviringi kaudu palumist vmt), või pigem lapsevanem ise kangesti soovib oma lapse saavutusele laiemat kõlapinda (sel juhul jätaks pigem rahule, kui laps on teavitamisele vastu).

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on väga oluline vahe, kas tõesti laps ise tahab väga, et koolis teada saadaks (sel juhul võiks ju vahest tõesti kaaluda huviringi kaudu palumist vmt), või pigem lapsevanem ise kangesti soovib oma lapse saavutusele laiemat kõlapinda (sel juhul jätaks pigem rahule, kui laps on teavitamisele vastu).

Tead, ega ma päris ei tea, kui palju ta seda tahab, aga mu laps on kõiges väga minu hingeeluga ja ma mäletan oma lapsepõlvest sedasama jama, et ma kuskil huviringis midagi saavutasin ja keegi koolis seda teada ei saanud, ise oleksin pigem surnud kui ütlema läinud. See tekitas tõsist kibestumist, sest mitmed lapsed käisid kooli enda huviringides ja nende saavutused olid pidevalt jutuks, et oh kui tubli. Tahtsin ka, aga öelda ei tahtnud. Võib olla küll, et oma lapsepõlvekogemusi praegu lapsele üle kannan, aga mulle tundub ka, et ma ei eksi, et ta ikka tahaks uhkustada ka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuli lausa sellel teemal oma lapsega juttu. Just teemal, et kahjuks mõni lapsevanem (mitte laps oma sõprade ja jutuajamiste kaudu) teeb seda ja liialdustega. Tegelikult (vähemalt meil ja  siiamaani) lapsed siiski juttude käigus jagavad omavahel üksteise saavutusi ja hindavad neid ja annavad headest asjadest infot ka edasi. Ma küll kuulsin kodus ka erinevates lastest  (mitte ainult klassist, vaid  kogu koolist) ja nende saavutustest (just hobide vallas). Lihtsalt taunitakse  teatud vanuses seda, et lapsevanem “räägib” lapse asemel ja eest.

Kas sel lapsel üleüldse ühtegi lähemat sõpra pole, kellega emotsiooni jagada ja ehk sealtkaudu tuleks tunnustus ja positiivse info levimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saavutus pole nii isiklik asi nagu tänapäeval terviseandmed või foto. St ilma küsimata seda edastada ei tohi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

veel üks JOKK skeemi idee: tähistate pereringis lapse saavutust. st natuke laiemas pereringis, kus onu ja tädi või vanaema-vanaisa, lähisugulastest samavanad või vanemad lapsed vms ka kohal ja keegi nendest paneb kuskile sotsiaalmeediasse pildi koos # märgiga üles.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis mis  soovitud tagajärg oleks koolil? Et kas saaks last kooli esindama saata? Kui laps ei soovi, et ema sellest koolis räägiks, siis ei räägita.

Minugi laps osaleb (või küll osales kuni koroonani) rahvusvahelistel konkurssidel, sai seal häid kohti. Leian, et kooli see ei puuduta, kes tahtis võis kohalikust lehest lugeda.  Tema õppimist see ei mõjutanud, kui oli vaja sõita – siis rääkisin klassijuhatajaga, et saaks koolist puududa.  Kui aus olla, siis mis hakkaks kool selle teabega peale või siis klassijuhtaja teab tunnis, et õpilane Peeter osales rahuvsvahelisel maleturniiril ja sai seal 3nda koha.  Ei usu, et mu lapse elu koolis oleks oluliselt parem, kui kool teaks tema osalemistest rahvusvahelistel konkurssidel, piisab, kui klassijuhataja seda teab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuli lausa sellel teemal oma lapsega juttu. Just teemal, et kahjuks mõni lapsevanem (mitte laps oma sõprade ja jutuajamiste kaudu) teeb seda ja liialdustega.

Ei kujuta küll ette, mida siin liialdada annaks.

Kas sel lapsel üleüldse ühtegi lähemat sõpra pole, kellega emotsiooni jagada ja ehk sealtkaudu tuleks tunnustus ja positiivse info levimine.

Selles koolis ei ole, ta seal alles 2 aastat õppinud. Sõbrad on eelmises koolis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui vana laps on? Ma ei kujuta ette, et peale 1.-2. klassi see üldse teemaks tuleks, et vanem mingist lapse saavutusest kooli teatab, laps peab ikka ise suutma enda asju ajada: tahab, siis ütleb, kui ei taha, ei ütle. Tegelt kui ma oma lapse algklassiaega tagasi mõtlen, siis ma ei kujutaks üldse ette, et midagi õpetajale/koolile ette kandma hakkaksin. Laps ise ütles, kui tahtis, ja kui õige aja maha magas, tuli sellega leppida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuli lausa sellel teemal oma lapsega juttu. Just teemal, et kahjuks mõni lapsevanem (mitte laps oma sõprade ja jutuajamiste kaudu) teeb seda ja liialdustega.

Ei kujuta küll ette, mida siin liialdada annaks.

Kas sel lapsel üleüldse ühtegi lähemat sõpra pole, kellega emotsiooni jagada ja ehk sealtkaudu tuleks tunnustus ja positiivse info levimine.

Selles koolis ei ole, ta seal alles 2 aastat õppinud. Sõbrad on eelmises koolis.

Kui ikkagi ühe lapse ükskõik kus osalemist hobidena üritatakse koolis kajastada ja mitte ilmtingimata esirinnas lõpetamist, rääkimata võitmistest vms , siis ei tundu see enam nii tore.  Ma siis uurisingi, et  kas ma ka oleks pidanud oma lapse tegemistest (ka võitmistest) kooli teatama, siis tuligi välja, et pigem mitte. Üldjuhul selline info ikkagi soovi korral levib ja  põhikooliealistel/sõmnaasiumiealistel on pigem ebamugav, kui nende eest “räägib” lapsevanem. Lisaks tekitab tagasihoidlikumale  see teiste poolt jõuga tähelepanu keskpunkti lükkamine tihti  tegelikult rohkem “ebamugavust”, kui nö uhkust.Olen ise tagasihoidlikum ja olen seda ise tundunud ja seda kinnitas ka laps oma tagasihoidlike klassikaaslaste põhjal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles koolis ei ole, ta seal alles 2 aastat õppinud. Sõbrad on eelmises koolis.

See on palju suurem probleem kui saavutuste kooli edastamine. Kahe aasta jooksul võiks ju vähemalt üks sõber ikka tekkinud olla. Äkki sellepärast laps tahabki, et tema saavutusi koolis teataks.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles koolis ei ole, ta seal alles 2 aastat õppinud. Sõbrad on eelmises koolis.

See on palju suurem probleem kui saavutuste kooli edastamine. Kahe aasta jooksul võiks ju vähemalt üks sõber ikka tekkinud olla. Äkki sellepärast laps tahabki, et tema saavutusi koolis teataks.

Tundub jah, et otsib viise kaaslaste heakskiidu pälvimiseks, staatuse tõstmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge hakake nüüd oletama siin mu lapse staatuse jne kohta :), palun. See pole teema ja sellega on kõik korras. Kõik selle klassi lapsed on uued ja seega võrdsed. Sõpru-semusid on klassis loomulikult, aga mitte lähedasi sõpru.

Aga ma ise mõtlesin vahepeal vastuse välja, et ma ei tohi ikka ka kaudseid teid mööda kuidagi seda infot kooli toimetada. Võimalik kahju lapsele (usalduse kaotus vanema vastu) on ikka palju suurem kui võimalik võit. Ise küsin, ise vastan – aga aitäh kaasa mõtlemast.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis asjaga siis vanemad “fleksida” tahavad?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saavutus pole nii isiklik asi nagu tänapäeval terviseandmed või foto. St ilma küsimata seda edastada ei tohi.

Aga sellisel juhul ei tohi ju koolile edastada ka mingeid negatiivseid lapsega seotud seiku, eksole? Ometigi, pruugib vaid kellelgi linna peal näha kooli tekliga teismelist Gin Long purgiga peos, nii kohe teatab kooli (tegelikult oli see Gin Long alkovaba, null promilli, aga seda kaebaja ei vaadanud). Või kui mõni lapsevanem saab teada pubekate peost, nii kohe teatab kooli ja laob klassijuhatajale kõikide peol osalenud laste nimed ette. Laste endi ega nende vanematega ei võta ta mitte kordagi ühendust! Vaat nii käivad tänapäeva Eestis asjad tegelikult.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saavutus pole nii isiklik asi nagu tänapäeval terviseandmed või foto. St ilma küsimata seda edastada ei tohi.

Aga sellisel juhul ei tohi ju koolile edastada ka mingeid negatiivseid lapsega seotud seiku, eksole? Ometigi, pruugib vaid kellelgi linna peal näha kooli tekliga teismelist Gin Long purgiga peos, nii kohe teatab kooli (tegelikult oli see Gin Long alkovaba, null promilli, aga seda kaebaja ei vaadanud). Või kui mõni lapsevanem saab teada pubekate peost, nii kohe teatab kooli ja laob klassijuhatajale kõikide peol osalenud laste nimed ette. Laste endi ega nende vanematega ei võta ta mitte kordagi ühendust! Vaat nii käivad tänapäeva Eestis asjad tegelikult.

Palun tee oma pubekale selgeks, et alkoholivaba dzinn ei ole laste jook ning  lapsel ei sobi dzinni purk näpus mööda linna käia, samuti kehtib pubekate pidude kohta – alaelalistel on liikumispiirangud. Või peaks see vanem hakkama käima mööda uksetaguseid ja mammadele-papadele  selgitustööd tegema.<span style=”color: #333333; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 1px; -webkit-text-stroke-width: 0px; background-color: #ffffff; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; display: inline !important; float: none;”>
</span>

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil kooli reaalselt ei huvita kooli nime all tehtud suurepärased tulemused.

Alguses ma nn teiste laste pärast küsisin, et kas virtuaalset pai nagu ei tulegi? Nüüd olen loobunud. Isegi kooli kodukord näeb ette, kuidas kool käituma peaks. No ei midagi.

Kui laps ei taha, siis ei oleksin vait. Oma soove tuleks väljemdada ja eks laps saab siis mujalt oma “pai” kätte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Koolilaps Dilemma, lapse soovi täitmine