Esileht Koolilaps Distantsõpe – iseseisev õpe kui paljudel?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Distantsõpe – iseseisev õpe kui paljudel?

Postitas:
Kägu

Tunnen huvi, et kas ja millisel määral kasutatakse (kui kasutatakse) teie koolides distantsõpet või siis iseseisva õppimise ehk e-päevi. Tean koole Tallinnas, kus näiteks hajutamise eesmärgil on sisse viidud hetkel nädal koolis-nädal kodus rütm, samas on ka üksikute e-päevade praktikat olnud kuulda… Lisaks muidugi hetkel 100% veel kontaktõpet nautivaid koole, kui ka karantiini suunatud koole.

Jagage palun oma kooli kogemusi ja rahulolu… Tänud juba ette!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nädal kodus – nädal koolis nii üheksandik kui ka gümnasist. ei ole üldse rahul ei mina ega lapsed. mingit põhjust distantsõppeks ei ole, puhas ennetustegevus tallinna stiilis.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

nädal kodus – nädal koolis nii üheksandik kui ka gümnasist. ei ole üldse rahul ei mina ega lapsed. mingit põhjust distantsõppeks ei ole, puhas ennetustegevus tallinna stiilis.

Linn küll sellist asja ei korralda, ikka kool ise.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mu meelest ikka linn koolidele ütles septembris, et tuleb sellist asja teha. Mäletate, see oli siis, kui oli uudis, et õpetajad peavad visiiri kandma hakkama, kuskil siis, kui koroonanumbrid Harjumaal hakkasid üle 30 nakatunu 100000 elaniku kohta olema. Mingi hajutamise kohustus. Võib-olla on ka Tallinnas tõesti koole, mis seda ignoreerivad, ma ei tea, kas seda keegi kontrollib ka.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil ütles direktor korduvalt üldkoosolekul, et see on linna korraldus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil ütles direktor korduvalt üldkoosolekul, et see on linna korraldus.

Linna korraldus on see, et olgu lapsed hajutatud. Kuidas täpselt seda tehakse, on koolide enda välja mõelda. On need nädal koolis-nädal kodus koolid, siis osades on üks päev nädalas kodus, on koole, kus on liigutatud tundide algusaega ja söögivahetunde tõstetud erinevatele aegadele jne. Direktoril on muidugi mugav öelda rahulolematutele vanematele, et “linna korraldus”. Tegelikult ikka teeb iga kool ise plaani, kuidas lapsi hajutada.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei meeldi see distantsõpe üldse! Kui lapsed koolis on, siis väänatakse neist viimane välja, iga päev kontrolltööd, kõigil on õppeedukus langenud, tegemist 9.klassiga. distantsõppel ainult surfavad netis, isegi täiskasvanutel on raske arvuti taga keskenduda, saati siisveel teismelistel, kellel koguaeg teateid ja sõnumeid sisse tuleb.
Masendav olukord, direktor ignoreerib kirju.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui lapsed koolis on, siis väänatakse neist viimane välja, iga päev kontrolltööd

See on muide õpetajatele endale ka õudne. Mu ema on sel nädalal parandanud kolme päevaga kaheksa pakki suuri kontrolltöid ja kolmed tunnikontrollid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kool Harjumaal ja õppetöö osas täiesti tavaline elu. On mõningad reeglid aga need lapsi väga ei puuduta. Nt ei lubata vanemaid majja (ka eelkooli laste omi) jne.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kool Raplamaal ja samuti on kõik üsna tavapärane. Erisus on see, et vanemaid koolimaja niisama ei lubata, kui pole kokkulepet õpetajaga. Samuti ei toimu selliseid tavapäraseid suuremat rahvahulka hõlmavaid üritusi nagu kooli lastevanemate üldkoosolek ja klasside koosolekud, ülekooliline isadepäeva pidu jne. Samas kui päris aus olla, siis näiteks neist koosolekutest ei tunne mingit puudust ka, kogu info on kättesaadav ja pigem tekib mõte, et selline üld- ja klassikoosoleku formaat vanematele info jagamiseks ongi vast aegunud ning tegelikkuses ebavajalik.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna kool – ainus arvestatavam muudatus on see, et vanemad ei pääse praegu koolimajja sisse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna kool – ainus arvestatavam muudatus on see, et vanemad ei pääse praegu koolimajja sisse.

mis erakonnas direktor on? ja kas tegemist põhikooli või gümnaasiumiga?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil samuti. Ilma erilise põhjuseta vanemad koolimajja ei peaks minema. Ega mul polegi eriti ju koolimajja asja. Lapsed käivad igapäevaselt koolis nagu tavaliselt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga kiidan Tallinna Kunstigümnaasiumi, kes juba enne kooliaasta algust mõtles välja süsteemi, et lapsed maksimaalselt ja ohutult saaksid õppida. Ehk et esiteks on kool jagatud kolmeks tsooniks (vist korruste kaupa). Igal tsoonil oma sissepääs ja omavahel kokku koolipäeva jooksul ei puututa. Kui viirus sisse pääseb, läheb karantiini vaid see 1 tsoon. 1 päev nädalas on distantsõppepäev, klassiti erineval päeval. Vähemat minu lapsel siis reaalselt ka toimuvad zoomitunnid. Teiste ülesannete täitmist kontrollitakse koolis. 1 päev kodus ei saa jätta suurt auku, eriti kui tunnid reaalselt ikkagi toimuvad. Samas on see lapsele päris mõnus vaheldus.
Teine laps käib kesklinnas gümnaasiumis ja pool aega on kodus. Zoomi tunde praktiliselt ei toimu (1-2 aines) ja noh, siis istutakse lihtsalt aega laiaks. Matemaatikas juba poolel klassil kahed-kolmed lendavad, sest kodus kästakse vaid mingeid videosid vaadata. Väga masendav…

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rocca al Mare koolis on ka algkoolilapsed ühe päeva nädalas distantsõppel. Kool põhjendab seda sellega, et lastes tuleb kevadel saavutatud iseõppe oskust säilitada ja arendada, pered pole aga enamikus rahul, nii palju kui tean. Kõik algkoolilapsed pole valmis terve päeva üksi olema, kui vanemad tööl, ja kogu koolitöö ise tehtud saama. Kui tavaoludes on lapsed sageli ka pärast koolipäeva pikapäevarühmas või trennides ja ringides, et poleks liiga pikalt üksi kodus olemise aega, siis nüüd on kodusolemist lausa terve päev, ka süüa ei saa. Mulle isiklikult on see näiteks üsna kurnav. Kutsusin lausa vanaema lapse juurde päevaks, sest üksi on laps liiga laialivalguv.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

distantsõppel ainult surfavad netis, isegi täiskasvanutel on raske arvuti taga keskenduda, saati siisveel teismelistel, kellel koguaeg teateid ja sõnumeid sisse tuleb.

See on küll üks asi, mida tuleks õppida, sõltumata sellest, kuidas distantsõppesse suhtuda (kõigile ja pidevalt ilmselgelt ei sobigi). Väga paljud töökohad eeldavad tänapäeval tööd arvutiga ja loomulikult tuleb teateid ja sõnumeid sisse, aga inimene ei pea iga saabunud teate peale kohe reageerima. Ma ise ka töötan juba palju aastaid põhiliselt arvutiga ja töö ajal ei surfa netis, mis sest, et teen tööd lausa kodukontorist ja keegi ei käi mööda ega passi selja taga mis ma arvutis teen, ega jälgi ka mu arvutikasutust.

Muidu minu laste koolis ja üldse siinkandis (Lõuna-Eesti) ei ole distantsõpet. Lapsevanemad pole koolimajja oodatud (välja arvatud vajadusel ja kokkuleppel, tingimusel, et lapsevanem on terve). Erinevus varasemaga on vaid see, et sel aastal jäädakse ka nohuga koju ja õpitakse kodus kuni haigussümptomite taandumiseni. Koroonapositiivseid pole meie koolis veel olnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie kool läks nädalaks karantiini. Ma olen küll rahul eelnevate online-õppe nädalatega. Nüüd on selge, mida ja kuidas teha.

Tõsi, õppida jõuab vähem, kuid tublid lapsed (kes ka koolis hästi õpivad) suudavad kodus ka iseseisvalt õppida. Nendega, kes iga vaimse pingutuse peale koolis hüsteeriasse langevad, pole ka koolis miskit arendavat peale hakata. Arvutis saab neil vähemalt ühe klikiga suu kinni panna ja teise klikiga tunnist välja visata (järelvalvet teostavad kodus nende hukkakasvanud laste vanemad!:)).

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei meeldi see distantsõpe üldse! Kui lapsed koolis on, siis väänatakse neist viimane välja, iga päev kontrolltööd, kõigil on õppeedukus langenud, tegemist 9.klassiga. distantsõppel ainult surfavad netis, isegi täiskasvanutel on raske arvuti taga keskenduda, saati siisveel teismelistel, kellel koguaeg teateid ja sõnumeid sisse tuleb.

ja koolil hoolekogu ei ole? hoolekogu liikmed kogugu vanemate tagasiside ja hoolekogus arutada. Kui kool ignoreerib, siis viia kooli ülemuseni – KOVini. Sh saab kaasat aka õiguskantsleri, kes on vägagi näidanud oma vastumeelsust piirangute suhtes – ja tema roll on see, et oleks tagatud PS-is sätestatud õigus üldharidusele (kooli nimekirjas olemine ainuüksi ei taga haridust)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja koolil hoolekogu ei ole? hoolekogu liikmed kogugu vanemate tagasiside ja hoolekogus arutada. Kui kool ignoreerib, siis viia kooli ülemuseni – KOVini. Sh saab kaasat aka õiguskantsleri, kes on vägagi näidanud oma vastumeelsust piirangute suhtes – ja tema roll on see, et oleks tagatud PS-is sätestatud õigus üldharidusele (kooli nimekirjas olemine ainuüksi ei taga haridust)

ma ei tea, kas meie lapsed on samas koolis sinu tsiteeritava käoga, aga igatahes meil on sama seis. mis kasu oleks kov poole pöördumisest, kui tln lv ongi see, kelle suuniseid kool praegu täidab? eraldi teema on see, et meie kooli direktor täidab neid suuniseid erilise innuga, kuid kuna kasutatavad maksimummeetmed on kooskõlas tln lv suunistega, siis mida see kov teeks? kov ongi ju see, kelle peale kaevata tahaks.

vaatasin, et ka tln volikogus on paari päeva pärast arupärimised sel teemal.

0
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Koolilaps Distantsõpe – iseseisev õpe kui paljudel?