Esileht Koolilaps Distantsõpe juba paistab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )

Teema: Distantsõpe juba paistab

Postitas:

Hakkab jälle asi üles kerima, sest täna 22 uut nakatunut, see juba varsti aprilli tasemel taas.
Kui augusti algus juba selline on ning piirangud puuduvad, siis mis veel septembris saama hakkab?
Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama? Mis elu see üldse on?!
Igast lapsevanemast saab pedagoog? Lasteaialapsed kasvavad ka kõik kodus maal nagu saja aasta eest?

Vastik ajastu.

+28
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama?

Kus see kirjas on? https://www.nytimes.com/interactive/2020/science/coronavirus-vaccine-tracker.html

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:05; 05.08 11:28; 05.08 16:51; 05.08 17:09; 05.08 17:41; 10.08 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle asi üles kerima, sest täna 22 uut nakatunut, see juba varsti aprilli tasemel taas.

Kui augusti algus juba selline on ning piirangud puuduvad, siis mis veel septembris saama hakkab?

Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama? Mis elu see üldse on?!

Igast lapsevanemast saab pedagoog? Lasteaialapsed kasvavad ka kõik kodus maal nagu saja aasta eest?

Vastik ajastu.

ja sinu arvates on distantsõpe oma lapsega see kõige vastikum asi siin ilmas?

+22
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:09; 06.08 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle asi üles kerima, sest täna 22 uut nakatunut, see juba varsti aprilli tasemel taas.

Kui augusti algus juba selline on ning piirangud puuduvad, siis mis veel septembris saama hakkab?

Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama? Mis elu see üldse on?!

Igast lapsevanemast saab pedagoog? Lasteaialapsed kasvavad ka kõik kodus maal nagu saja aasta eest?

Vastik ajastu.

Pooled nakatunutest on meremehed ühe laeva pealt. Ma väga loodan, et nad seal laeval ka istusid ja ei kolanud mööda Sillamäed ringi.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle asi üles kerima, sest täna 22 uut nakatunut, see juba varsti aprilli tasemel taas.

Kui augusti algus juba selline on ning piirangud puuduvad, siis mis veel septembris saama hakkab?

Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama? Mis elu see üldse on?!

Igast lapsevanemast saab pedagoog? Lasteaialapsed kasvavad ka kõik kodus maal nagu saja aasta eest?

Vastik ajastu.

Pooled nakatunutest on meremehed ühe laeva pealt. Ma väga loodan, et nad seal laeval ka istusid ja ei kolanud mööda Sillamäed ringi.

Väidetavalt ei kolanud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikkagi loodan, et koole suletakse vajaduspõhiselt. Et kui koolis on kolle, siis kaheks nädalaks distantsõppele ning teised koolid jäävad avatuks. Irja Lutsar kirjutas, et vaktsiini massideni jõudmiseni võib minna 3-4 aastat, ei saa ju nii olla, et senikaua on lapsed suurema osa ajast koduõppel. Saan aru, et on ka väga introvertseid lapsi, aga päris mõistlik see ei ole, et lapsed aastateks eakaaslastest ära lõigatakse. Minu lapsel oligi/ongi suurim distantsõppe probleem sellega, et puudus võimalus omavanuste lastega aega veeta.

Teiseks, on ka selliseid peresid, kus mõlemad vanemad on n-ö eesliini töötajad, ega saa päevasel ajal last õppimises aidata. Algklassi laps vajab paratamatult rohkem või vähem juhendamist. Seda ei kujuta üldse ette, kui distantsõppele peaks jääma sügisel I klassis alustav laps, kelle vanemad käivad igapäevaselt tööl. Kusjuures ka kodukontoris töötav vanem peab tööd tegema, ega saa igapäevaselt asendada õpetajat, kui endal on ka tööalased tähtajad kukil. Nii et loodan küll, et kõiki koole kohe täie rauaga kinni ei panda.

+34
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:21; 03.09 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljud ettevõtted ja harud kõrbevad, kui tuleb välja, et nüüd hakkabki mitu aastat mingi kuude kaupa koduskükitamine toimuma. Samas on tervis tähtsam kui raha. Samas pole see haigus kõigile surmatõbi, mõnel möödub üldse kuidagi märkamatult. Samas- mõni sureb, mõni jääb hingeldama. Ma ei tea, mis toimuma hakkab, aga loodan mingit muinasjutulist imet, et saaks edasi elada nagu enne seda pandeemiat: rahulikult, lapsed koolis, vanemad tööl.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:05; 05.08 11:28; 05.08 16:51; 05.08 17:09; 05.08 17:41; 10.08 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi aktused on ilmselt ka virtuaalselt või vähemalt ilma vanemateta.
Ootame selle rally ja välistudengid ära, lisaks kõik puhkuselt naasnud. Septembris istume jälle kõik kodus.

+11
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:55; 05.08 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastik ajastu.

ja sinu arvates on distantsõpe oma lapsega see kõige vastikum asi siin ilmas?

Sa kohe esimese asjana tõlgendad teemaalgatust just nii, et see teemaalgatajat võimalikult halvas valguses näitaks? Mis inimene sa ise seda tehes oled?

Ausaltöelda, mina oma teismelisega saan distantsõppega vägagi edukalt hakkama. Ta õpib kodus paremini ja kiireminigi, kui koolis, sest lärmakas keskkond ja palju lapsi segasid teda. Aga – temast sai juba selle lühikese aja jooksul kodus õppides täielik koopaelanik. Sotsiaalne külg on mu lapsel niikuinii nõrk, kodus ei ole ma võimeline asendama klassikollektiivi selle kogu mitmekesisuses. Ega teisi täiskasvanuid – õpetajaid, ringijuhte.

Lisaks tekib suur probleem esimese klassi lastel, kelle omandatav õppematerjal on küll ülimalt lihtne, aga kellel pole veel mingit distsipliini välja kujunenud, ega iseseisva õppimise võimet ka enamusel mitte. Päris kõik lapsevanemad tõesti ei oskagi oma lapsi õpetada, need lapsed jäävad siis väga tugevalt teistest maha, mis omakorda suurendab ühiskonna hariduslikku kihistumist ja ebavõrdsust. See on laiem probleem, kui vaid nende laste oma, see on terve ühiskonna probleem.
Mõned lapsevanemad siiski peavad veel tööl ka käima, ei saa lapsega koos kodus istuda. Mõned teevad kodunt tööd, aga kodus töö tegemine ja samal ajal lapsega koolitöö läbi viimine on kaks täiskohaga topelttööd. Tegelikult kõik kannatavad.
Ja – need noorukid, kellel on juba loomuldasa või taustast tulenevalt koolitööga raskusi, need ei istu ka ju kodus niikuinii, need lähevad välja ja saavad kokku ja voolavad kaasa tühjadel tänavatel viljaka pinnase leidva anarhiaga.

See, et sinu empaatiavõime on umbes sama suur kui keskmisel kärbsel, ei tähenda, et teemaalgataja püstitatud probleemi saaks eirata.

+38
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 12:06; 05.08 12:13;
To report this post you need to login first.

Kas poleks mõistlik see Rally Estonia ja Maamess ja muud taolised suurüritused nüüd ometigi ära jätta?

+29
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poleks mõistlik see Rally Estonia ja Maamess ja muud taolised suurüritused nüüd ometigi ära jätta?

Sellega ju tegeletakse.
Ja pole välistatud, et keelataksegi ära. Maamess kindlasti, aga ka see Rally.

Viimasega on see jama, et seal on terve maailm taga, see pole mingi külaüritus.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks, on ka selliseid peresid, kus mõlemad vanemad on n-ö eesliini töötajad, ega saa päevasel ajal last õppimises aidata. Algklassi laps vajab paratamatult rohkem või vähem juhendamist.

See on üsna võimatu olukord, ma arvan, et kui asi läheb väga halvaks ja vajatakse uut täielikku karantiini, tuleks eesliinitöötajate lastele luua siiski võimalused kontaktõppeks.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 12:06; 05.08 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle asi üles kerima, sest täna 22 uut nakatunut, see juba varsti aprilli tasemel taas.

Kui augusti algus juba selline on ning piirangud puuduvad, siis mis veel septembris saama hakkab?

Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama? Mis elu see üldse on?!

Igast lapsevanemast saab pedagoog? Lasteaialapsed kasvavad ka kõik kodus maal nagu saja aasta eest?

Vastik ajastu.

Absoluutselt minu igapäevased mõtted. Vaktsiiniga ei ole asi nii lihtne, kui võib uudiseid kuulates tunduda, esiteks viirus muteerub nagu grippki ja sellele pole 100% sobivat vaktsiini võimalik luua, algab loterii nagu gripiga, kas saadakse tüvele enam-vähem pihta või mitte. Teiseks kui mingi vähegi toimiv vaktsiin kellelgi kusagil ühel hetkel valmis peaks saama, siis seda kindlasti ei jätku korraga 7 miljardile inimesele, nii et algavad poliitmängud, kellele ja mis järjekorras ja mis hinnaga. Lisaks mina isiklikult ei julgeks üldse endale vähemalt esimestel aastatel vaktsiini lasta süstida, sest vahel tapavad need kiirustatult loodud vaktsiinid rohkemgi, kui tõved ise. Seega suhteliselt trööstitu olukord, enda terivise pärast väga ei karda, aga majanduslikus mõttes tõotab küll elu sinnasamusessegi minna.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 12:45; 05.08 15:48; 05.08 17:14; 05.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkab jälle asi üles kerima, sest täna 22 uut nakatunut, see juba varsti aprilli tasemel taas.

Kui augusti algus juba selline on ning piirangud puuduvad, siis mis veel septembris saama hakkab?

Vaktsiini ei pruugi kunagi tullagi who andmeil, seega kas hakkame terve oma elu nüüd nii elama? Mis elu see üldse on?!

Igast lapsevanemast saab pedagoog? Lasteaialapsed kasvavad ka kõik kodus maal nagu saja aasta eest?

Vastik ajastu.

ja sinu arvates on distantsõpe oma lapsega see kõige vastikum asi siin ilmas?

Ma ei ole küll see, kellele nii kirjutasid, aga ei ole mõtet keerata seda distantsõppe juttu selleks, et kes oma last kodus õpetada ei taha, on halb lapsevanem.

Lapsevanematel on oma täiskohaga töö, millest keegi ei vabasta, kuna on vaja kodus last õpetada.

Kevadine distantsõpe juba tõi puudused välja: laste motivatsioon langes kiiresti, ei omandanud ainet enam nii lihtsalt, asjad ei kinnistunud, sest ära jäid tavapärased arutelud ja rühmatööd klassis, videotund ei asenda tavatundi, kuna eriti noorematel hajub tähelepanu videotunnis väga kergesti, nii et kui see just ei toimu väiksema grupiga, siis terve suure klassiga videotunni kasu on küll väga väike õpilase seisukohast, tagaside tuli õpetajalt vaid hinde näol e-kooli, nii et laps oli norus juba selle anonüümse suhtluse pärast. Noorematele on ju väga oluline, mis õpetaja ütleb, mis õpetaja arvab, aga kui kontakti õpetajaga pole, on vaid rodu ülesandeid e-koolis, pärast hinne, siis lapse huvi kaob. Need on vaid mõned puudused, mis ma ise enda laste pealt kevadiste eriolukorra kuudega välja oskan tuua. Ma ei arva, et laste õpetamine on kõige vastikum asi maailmas, aga ma siiski ei taha seda teha nii, et pean asendama mitut aineõpetajat enda põhitöö kõrvalt.

Kui nakatumine suureneb, siis distantsõppe asemel tuleb leida muud lahendused. Õuesõpe, alternatiivsed õpperuumid, kus saaks klassi paremini hajutada, et eelkõige õpetajal oleks ohutu distants. Kasvõi klaasist või plastist kergseinad õpetaja laua ümber. Täiendav ventilatsioon, et klassid oleks hästi õhutatud jne. Või siis klass gruppideks, et oleks väiksem õpilaste hulk, et osad ühel päeval, osad teisel päeval. Kindlasti ei tohiks aga eristada, et nö head õpilased õppigu kodus, teised saavad õpetaja juhendamisel õppida. Kontakti õpetajaga on vaja kõigil.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hullemaks läheb
https://www.err.ee/1120605/80-soomlasega-pidu-eestis-loppes-kahele-peolisele-koroonateatega

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:55; 05.08 13:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg (loodetavasti) läheb esimesse klassi sel sügisel. Kui ta suudab iseseisvalt õppida, siis on hästi. Mina teda distantsõppega eriti aidata ei saa (minu tööpäevad on pikad ja lõppevad sageli 22:30 paiku, kodus töötamise võimalus puudub. Eriolukorra ajal koormus isegi suurenes – nt aprillis tegin 40 ületundi). Kui ta aga selle distantsõppega hakkama ei saa, eks siis läheb järgmisel aastal uuesti esimesse klassi. Loogiline ju – kui enamus kursuse materjalist jääb omandamata, tuleb kursust korrata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 14:01; 05.08 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poleks mõistlik see Rally Estonia ja Maamess ja muud taolised suurüritused nüüd ometigi ära jätta?

Sellega ju tegeletakse.

Ja pole välistatud, et keelataksegi ära. Maamess kindlasti, aga ka see Rally.

Viimasega on see jama, et seal on terve maailm taga, see pole mingi külaüritus.

Tegelikult selle ralli saaks edukalt ära pidada ka ilma pealtvaatajateta.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pedagoogina olen otsustanud, et oma ja eelkõige sugulaste tervisega ma ei riski. Maskid-visiirid-distants ei taga mulle piisavat turvatunnet. Soovin tihti külastada eakaid lähedasi. Ei taha nendega pimedatel sügis- ja talveõhtutel õues 2m kauguselt suhelda, kuna äkki viin neile koolist viiruse. Nii 9 kuud jutti. Ei sobi see mulle. Mina olen valmis pakkuma ainult distantsõpet ning kooli ma oma jalga kindlasti ei tõsta. Kui avaldatakse survet, panen ameti maha.

+14
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka õpetaja, aga mina loodan küll südamest, et koolielu jätkub võimalikult normaalsel kujul ning sulgemine toimub ainult vajaduspõhiselt.
Distantsõpe ei suuda suure osa laste puhul anda piisavat tulemust.
Ootan, et saaksin lapsi näha ja oma tööd 100 protsenti teha.
Amet maha? Sellele peaks tõesti mõtlema hakkama, kui kordub see, mis kevadel.

+26
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellistesse teemadesse sobib alati järgnev pilt:
https://www.pinterest.com/pin/299348706480827151/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paratamatult tundub, et maailm pole enam iial sama mis enne.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka. Lasteaed kinni, tööle teenima ei saa, mine või hulluks ja sure nälga.

+7
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 15:39; 05.08 16:16; 05.08 17:04; 05.08 17:12; 05.08 17:18; 05.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka.

Kas siis õpetaja peaks toidukraami igale lapsele ukse taha tooma, et see kodus kokata saaks ja lõngakera veel peale selle 😀

Mis lapse toitmist puudutab, siis minu arust on elementaarne, et lapsi toidab lapsevanem, või muidu peaks ju suvel ka kool käima koolitoitu viimas.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 12:45; 05.08 15:48; 05.08 17:14; 05.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka.

Kas siis õpetaja peaks toidukraami igale lapsele ukse taha tooma, et see kodus kokata saaks ja lõngakera veel peale selle ????

Mis lapse toitmist puudutab, siis minu arust on elementaarne, et lapsi toidab lapsevanem, või muidu peaks ju suvel ka kool käima koolitoitu viimas.

Kle ei pea, aga võiks natuke mõelda küll, et vanematel võib ka koroona ajal raske olla ja oma lõngakerade ja koogi küpsetamise kohustusega kooli jaoks tagasi tõmmata küll. Lõngakera on veel väike asi, aga vahel saadetakse ka linast kangast otsima ja ostma. Ja ma ei räägi suvest, vaid kooliajast, mis on põhikooli õpilasele kohustuslik. Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada. Mille üle sa ironiseerid.

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 15:39; 05.08 16:16; 05.08 17:04; 05.08 17:12; 05.08 17:18; 05.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada.

Kool peaks siis lastele ostma õppevahendid? Soomes ongi nii, aga see eeldab ikkagi kooli eelarves seda, mitte et õpetaja oma palgast hakkab kõigile õpetatavatele lastele lõnga ja koogitegemisvahendeid ostma. Koroonaajal oligi olukord jama, aga tööõpetuse õpetaja ei saa ju ka öelda, et vahtige lakke lihtsalt, kui juhtkond käsib õppekava täita.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:05; 05.08 11:28; 05.08 16:51; 05.08 17:09; 05.08 17:41; 10.08 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada.

Kool peaks siis lastele ostma õppevahendid? Soomes ongi nii, aga see eeldab ikkagi kooli eelarves seda, mitte et õpetaja oma palgast hakkab kõigile õpetatavatele lastele lõnga ja koogitegemisvahendeid ostma. Koroonaajal oligi olukord jama, aga tööõpetuse õpetaja ei saa ju ka öelda, et vahtige lakke lihtsalt, kui juhtkond käsib õppekava täita.

Eks siis tulebki lakke vahtida ja mitte midagi teha kui viirus on nii jube, et kõik kinni ja ei kuskile, aga sellest peaks ka aru saama vähegi mõtlev inimene koos juhtkonnaga, et see krdi koroona mõjutab lastevanemate rahakotti ja mõnel päris laastavalt. Kas ühe koogi ja kanga pärast ikka on vaja inimesi hulluks ajada.
Äkki oskad selgitada, et miks kool kohustab kooli logoga päevikut osta, kui seda päevikut ei kasutatagi, e-koolis on kirjas kõik vajalik ja mida sellega veel distantsõppel tehakse?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 15:39; 05.08 16:16; 05.08 17:04; 05.08 17:12; 05.08 17:18; 05.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki oskad selgitada, et miks kool kohustab kooli logoga päevikut osta, kui seda päevikut ei kasutatagi, e-koolis on kirjas kõik vajalik ja mida sellega veel distantsõppel tehakse?

Sul tundub selle kooliga, kus su laps õpib, päris palju probleeme olevat. Ma arvan, et produktiivsem oleks kooli endaga ühendust võtta neis küsimustes.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:05; 05.08 11:28; 05.08 16:51; 05.08 17:09; 05.08 17:41; 10.08 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki oskad selgitada, et miks kool kohustab kooli logoga päevikut osta, kui seda päevikut ei kasutatagi, e-koolis on kirjas kõik vajalik ja mida sellega veel distantsõppel tehakse?

Sul tundub selle kooliga, kus su laps õpib, päris palju probleeme olevat. Ma arvan, et produktiivsem oleks kooli endaga ühendust võtta neis küsimustes.

Ei ole meeldiv tõesti, aga laps selle valis oma sõprade järgi ja tema seal käima nüüd peab. Ise eelistasin teist, inimlikumat ja sõbralikumat kooli, kus ei aeta taga ainult olümpiaadide jne tulemusi ja edukat kohta koolide nimekirjas . Ma pean lihtsalt kodus rahapuu kasvama panema.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 15:39; 05.08 16:16; 05.08 17:04; 05.08 17:12; 05.08 17:18; 05.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka.

Kas siis õpetaja peaks toidukraami igale lapsele ukse taha tooma, et see kodus kokata saaks ja lõngakera veel peale selle ????

Mis lapse toitmist puudutab, siis minu arust on elementaarne, et lapsi toidab lapsevanem, või muidu peaks ju suvel ka kool käima koolitoitu viimas.

Kle ei pea, aga võiks natuke mõelda küll, et vanematel võib ka koroona ajal raske olla ja oma lõngakerade ja koogi küpsetamise kohustusega kooli jaoks tagasi tõmmata küll. Lõngakera on veel väike asi, aga vahel saadetakse ka linast kangast otsima ja ostma. Ja ma ei räägi suvest, vaid kooliajast, mis on põhikooli õpilasele kohustuslik. Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada. Mille üle sa ironiseerid.

Ironiseerin selle üle, justkui kool peaks kõike tegema, mitte lapsevanem, lapsi söötma, lõnga ja koogi tarbeks materjali ostma ja koju toimetama jne. Enne lapse saamist äkki oleks võinud mõelda juba mis lapse kasvatamisega kõik kaasneb (koogimaterjal on minu meelest kõige muuga võrreldes suht väike mure).

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 12:45; 05.08 15:48; 05.08 17:14; 05.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 94 )


Esileht Koolilaps Distantsõpe juba paistab