Esileht Koolilaps Distantsõpe juba paistab

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 94 )

Teema: Distantsõpe juba paistab

Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka.

Kas siis õpetaja peaks toidukraami igale lapsele ukse taha tooma, et see kodus kokata saaks ja lõngakera veel peale selle ????

Mis lapse toitmist puudutab, siis minu arust on elementaarne, et lapsi toidab lapsevanem, või muidu peaks ju suvel ka kool käima koolitoitu viimas.

Kle ei pea, aga võiks natuke mõelda küll, et vanematel võib ka koroona ajal raske olla ja oma lõngakerade ja koogi küpsetamise kohustusega kooli jaoks tagasi tõmmata küll. Lõngakera on veel väike asi, aga vahel saadetakse ka linast kangast otsima ja ostma. Ja ma ei räägi suvest, vaid kooliajast, mis on põhikooli õpilasele kohustuslik. Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada. Mille üle sa ironiseerid.

Ironiseerin selle üle, justkui kool peaks kõike tegema, mitte lapsevanem, lapsi söötma, lõnga ja koogi tarbeks materjali ostma ja koju toimetama jne. Enne lapse saamist äkki oleks võinud mõelda juba mis lapse kasvatamisega kõik kaasneb (koogimaterjal on minu meelest kõige muuga võrreldes suht väike mure).

Sulle tuleb see uudisena, et eelmise distantsõppe ajal mõni pere saigi ikkagi koolilõuna? Mind häirib lihtsalt see, et selleks peab avalduse tegema ja ära igati tõestama, et sul seda on vaja, aga ei või siis lihtsalt kõigile pakkuda, mida kooliajal koolis ju tehti, aga distantsõppel peab igaüks kerjama ja tõestama. Su see muu mula on lihtsalt bullshit. Kle ei teadnud tõesti enne laste tegemist, et koroona tuleb ja sellepärast teenida ei saa???? Tore kui sa teadsid ette seda.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 15:39; 05.08 16:16; 05.08 17:04; 05.08 17:12; 05.08 17:18; 05.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka.

Kas siis õpetaja peaks toidukraami igale lapsele ukse taha tooma, et see kodus kokata saaks ja lõngakera veel peale selle ????

Mis lapse toitmist puudutab, siis minu arust on elementaarne, et lapsi toidab lapsevanem, või muidu peaks ju suvel ka kool käima koolitoitu viimas.

Kle ei pea, aga võiks natuke mõelda küll, et vanematel võib ka koroona ajal raske olla ja oma lõngakerade ja koogi küpsetamise kohustusega kooli jaoks tagasi tõmmata küll. Lõngakera on veel väike asi, aga vahel saadetakse ka linast kangast otsima ja ostma. Ja ma ei räägi suvest, vaid kooliajast, mis on põhikooli õpilasele kohustuslik. Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada. Mille üle sa ironiseerid.

Ironiseerin selle üle, justkui kool peaks kõike tegema, mitte lapsevanem, lapsi söötma, lõnga ja koogi tarbeks materjali ostma ja koju toimetama jne. Enne lapse saamist äkki oleks võinud mõelda juba mis lapse kasvatamisega kõik kaasneb (koogimaterjal on minu meelest kõige muuga võrreldes suht väike mure).

Huvitav, et millised need suuremad mured siis veel on kui raha ei ole elamiseks ja muudeks asjadeks.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 15:39; 05.08 16:16; 05.08 17:04; 05.08 17:12; 05.08 17:18; 05.08 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka.

Kas siis õpetaja peaks toidukraami igale lapsele ukse taha tooma, et see kodus kokata saaks ja lõngakera veel peale selle ????

Mis lapse toitmist puudutab, siis minu arust on elementaarne, et lapsi toidab lapsevanem, või muidu peaks ju suvel ka kool käima koolitoitu viimas.

Kle ei pea, aga võiks natuke mõelda küll, et vanematel võib ka koroona ajal raske olla ja oma lõngakerade ja koogi küpsetamise kohustusega kooli jaoks tagasi tõmmata küll. Lõngakera on veel väike asi, aga vahel saadetakse ka linast kangast otsima ja ostma. Ja ma ei räägi suvest, vaid kooliajast, mis on põhikooli õpilasele kohustuslik. Kohustame aga igaks asjaks lapsrvanemaid, aga ise ei kavatse millegiga panustada. Mille üle sa ironiseerid.

Ironiseerin selle üle, justkui kool peaks kõike tegema, mitte lapsevanem, lapsi söötma, lõnga ja koogi tarbeks materjali ostma ja koju toimetama jne. Enne lapse saamist äkki oleks võinud mõelda juba mis lapse kasvatamisega kõik kaasneb (koogimaterjal on minu meelest kõige muuga võrreldes suht väike mure).

Sulle tuleb see uudisena, et eelmise distantsõppe ajal mõni pere saigi ikkagi koolilõuna? Mind häirib lihtsalt see, et selleks peab avalduse tegema ja ära igati tõestama, et sul seda on vaja, aga ei või siis lihtsalt kõigile pakkuda, mida kooliajal koolis ju tehti, aga distantsõppel peab igaüks kerjama ja tõestama. Su see muu mula on lihtsalt bullshit. Kle ei teadnud tõesti enne laste tegemist, et koroona tuleb ja sellepärast teenida ei saa???? Tore kui sa teadsid ette seda.

Bullshit on see, kui lapsi saadakse, ilma et oleks sääste. Ja kui majanduslikult on siiski raske ots-otsaga kokku tulla, siis tuleb sotsiaalabist toetust küsida, puuduses pered said ja saavad nüüdki toiduabi. 🙂

+2
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 12:45; 05.08 15:48; 05.08 17:14; 05.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle tuleb see uudisena, et eelmise distantsõppe ajal mõni pere saigi ikkagi koolilõuna? Mind häirib lihtsalt see, et selleks peab avalduse tegema ja ära igati tõestama, et sul seda on vaja, aga ei või siis lihtsalt kõigile pakkuda, mida kooliajal koolis ju tehti

Sest et see oli eriolukord ja ei saanud enam samamoodi toitu pakkuda sööklas, tehti toidupakid. Kel polnud vaja, ei oleks viitsinud makaronidele järele minna, selle võrra sai tegelikele abivajajatele rohkem pakkuda.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.08 11:05; 05.08 11:28; 05.08 16:51; 05.08 17:09; 05.08 17:41; 10.08 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise õppejõud ja kodus kasvab 4-aastane. Kui ta sügisel lasteaeda ei saa ja kogu minu töö viiakse distantsi, siis saab ikka jälle maruraske aeg olema. Kohutavalt keeruline. Tänan vaid õnne, et laps on veel lasteaia-, mitte kooliealine.

Kui lasteaiad jälle kinni pannakse, kas siis ka tänad. Mis selle distantsi tööga muidu õpetajatel viga on. Oma lapse pealt ju nägin, et e-koolis oli jagatud vaid materjali ja kirjas leheküljed, et mis õpikust ja töövihikust teha vaja. Koo, heegelda, tee süüa, mine jooksma ja tee pilti ja saada õpetajale. Jube raske töö õpetajatel ikka oli. Vanemad vaadaku ise, et kuidas ja mis rahaga poodi saab, et õpetaja jaoks kokata ja söögist pilt talle saata. Lõnga ja kangast mine otsi ka ise, et kust saad, kui need poed kinni on jne. Koolitoitu pole, kõike kulub topelt ka. Lasteaed kinni, tööle teenima ei saa, mine või hulluks ja sure nälga.

Arvestangi ju sellega, et laps jääb koju. Tänan seda, et lasteaialapsega ei ole vaja koolitükke pusida. Sellisel juhul oleksin kahekordne pedagoog 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 14:01; 05.08 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps läheb esimesse. Väga loodan, et ei panda koole kinni. Mul siin ka kaksikud, kes lasteaias veel ei käi ja suurema lapse täisõppest ei tuleks siin lihtsalt head nahka ????

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikkagi loodan, et koole suletakse vajaduspõhiselt. Et kui koolis on kolle, siis kaheks nädalaks distantsõppele ning teised koolid jäävad avatuks. Irja Lutsar kirjutas, et vaktsiini massideni jõudmiseni võib minna 3-4 aastat, ei saa ju nii olla, et senikaua on lapsed suurema osa ajast koduõppel. Saan aru, et on ka väga introvertseid lapsi, aga päris mõistlik see ei ole, et lapsed aastateks eakaaslastest ära lõigatakse. Minu lapsel oligi/ongi suurim distantsõppe probleem sellega, et puudus võimalus omavanuste lastega aega veeta.

Teiseks, on ka selliseid peresid, kus mõlemad vanemad on n-ö eesliini töötajad, ega saa päevasel ajal last õppimises aidata. Algklassi laps vajab paratamatult rohkem või vähem juhendamist. Seda ei kujuta üldse ette, kui distantsõppele peaks jääma sügisel I klassis alustav laps, kelle vanemad käivad igapäevaselt tööl. Kusjuures ka kodukontoris töötav vanem peab tööd tegema, ega saa igapäevaselt asendada õpetajat, kui endal on ka tööalased tähtajad kukil. Nii et loodan küll, et kõiki koole kohe täie rauaga kinni ei panda.

Mina oleksin olnud väga õnnelik, kui teatud vanuses “eakaaslastest” ehk kiusavatest klassikaaslastest oleks ära lõigatud. Ma ei pea seda loomulikuks, et lapsed surutakse aastakäigu kaupa nii suurtesse gruppidesse ja eeldatakse, et seal on normaalne grupidünaamika. Mitte kuskil loomulikus keskkonnas ei suhtleks lapsed ainult täpselt omavanustega. Mida suurem grupp omavanuseid, seda hullemaks läheb hierarhia, sest ühe positsiooni hõivamisele on suurem konkurents. Segaseltskondades ei võisteldakse üksteisega nii palju.

Küll aga ma saan aru vanemate murest, et nad ei suuda lapsi kodus õpetada. See oli minu jaoks üllatus, et nii paljud lapsed ei suuda ise õppida, aga nii see on. Kodus töötav lapsevanem ei saa enamikul juhtudel öelda, et nüüd mina teen tööd ja sina õpid ning siis on vaikus. Paljud lapsed vajavad juhendamist ja kontrolli.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bullshit on see, kui lapsi saadakse, ilma et oleks sääste. Ja kui majanduslikult on siiski raske ots-otsaga kokku tulla, siis tuleb sotsiaalabist toetust küsida, puuduses pered said ja saavad nüüdki toiduabi. ????

Kui ma esimese lapse sain, siis polnud mul kah mingeid sääste. Mis me siis nüüd teeme?
Sotsiaalabi pole iial vajanud, mina sain tudengina miinimumvanemahüvitist (mu erialane poole kohaga töö oligi täpselt tolleaegne miinimumpalk) ja mees oli just esimesele normaalsele tööle asunud. Sääste polnud ja rikkad ei olnud, aga kõik oli olemas.
Nüüd on mul ka säästud juba olemas ja see esimene lapski juba päris suur. Temale distantsõpe meeldis, ta nooremale vennale ka. Minule ausaltöeldes samuti, kuigi kodusoleva 3 lapse (kellest üks väikelaps) kõrvalt kodus tööd teha oli natuke tülikas. Mees varjus omaette tuppa, mina pidin läbikäidava toaga leppima ja selle pisikesega koos töötama, aga mul oli õnneks ainult osaline koormus.
Loodan minagi, et vähemalt osaliselt õnnestub sügisel jälle koolis käia. Aga need baarides-ööklubides käivad tõbised ning peagi saabuvad välistudengid (kes kuulu järgi kah palju pidu panevad, olen ise ka teisel ringil tudeng ja puutun välistudengitega kokku) teevad murelikuks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 22:36; 06.08 13:50; 08.08 17:03; 11.08 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastik ajastu.

ja sinu arvates on distantsõpe oma lapsega see kõige vastikum asi siin ilmas?

Sa kohe esimese asjana tõlgendad teemaalgatust just nii, et see teemaalgatajat võimalikult halvas valguses näitaks? Mis inimene sa ise seda tehes oled?

kuna uue koroonapuhangu lävel näeb teemaalgataja esimese asjana vaid võimalikku koduõpet, siis jah, paneb see mind sügavalt imestama.
ei raskelt haiged inimesed, ei surmad, ei eesliini töötajate suur koormus ja kurnatus, vaid vastik koduõpe on see, mis talle ennekõike muret teeb.

nii, et jah, selline inimene olengi.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.08 11:09; 06.08 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga ma saan aru vanemate murest, et nad ei suuda lapsi kodus õpetada. See oli minu jaoks üllatus, et nii paljud lapsed ei suuda ise õppida,

Kui nad suudaksid, poleks ju koole ja õpetajaid vajagi. Ega koolid ilmaasjata välja pole mõeldud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Meil oli ka tööõpetuse õpetaja eriolukorra ajal päris hoos. Retseptid polnud tavalised, vaid sellised erinõuetega. Nt kindlas suuruses munad olukorras, kus poed on üsna tühjaks ostetud. Või siis sellised marjad, mida ma arvan, et külmutatult leiab vaid suurematest poodidest (meil selline piirkond, kus lähikonnas igast ketipoest see kõige pisem variant). Samas oli ühe teise aine õpetaja, kes tahtis A3-le tehtud tööd, aga lisas juurde, et kui kodus A3 paberit pole, siis võib teha misiganes paberitele, mis kokku annavad A3 mõõdu.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.08 08:58; 10.08 08:36; 10.08 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui distantsõpe jätkub, siis mina tõesti ootan, et õpetajal oleks kuidagi suurem roll nt uue osa selgitamisel ja laste juhendamisel. Kevadel oli nii, et õpetaja pani ekooli üles, mis teha vaja ja pärast siis saadetud tööle kommentaari. Tegu on jah algklassidega, kus materjal ei ole üle jõu käiv, kuid üle jõu käiv on ikkagi see osa, kus sa pead vanemana lapsele uue osa selgeks õpetama, samas kui ise oled ju endiselt täiskoormusel tööl. Laps paraku siiski ise veel niimoodi teadlikult ei loe uut materjali ja ei omanda seda, ka koolis nad ju ikkagi arutelude ja koos tegemiste kaudu omandavad uusi teadmisi. Sageli oli meil veel ülesande juhis “aruta kellegagi”, “küsi küsimusi kelleltki” vms, mis juba olemuselt eeldasid, et lapsel on kõrval täiskasvanu, kellega ta kõike seda teeb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan samuti, et leitakse mingi paindlikum lahendus st osaliselt ikka koolis, ja et kunsti/tööõpetuse/kehalise kasvatuse osas vaadatakse asju paindlikumalt, ikka mõttetu küll on joosta materjale hankima, siis meisterdamine ja lõpuks saadud asjade äraviskamine. Koolis on ikka jätkuvalt palju mõttetusi õppekavas (no kas on just vaja heegeldada).

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui distantsõpe jätkub, siis mina tõesti ootan, et õpetajal oleks kuidagi suurem roll nt uue osa selgitamisel ja laste juhendamisel. Kevadel oli nii, et õpetaja pani ekooli üles, mis teha vaja ja pärast siis saadetud tööle kommentaari. Tegu on jah algklassidega, kus materjal ei ole üle jõu käiv, kuid üle jõu käiv on ikkagi see osa, kus sa pead vanemana lapsele uue osa selgeks õpetama, samas kui ise oled ju endiselt täiskoormusel tööl. Laps paraku siiski ise veel niimoodi teadlikult ei loe uut materjali ja ei omanda seda, ka koolis nad ju ikkagi arutelude ja koos tegemiste kaudu omandavad uusi teadmisi. Sageli oli meil veel ülesande juhis “aruta kellegagi”, “küsi küsimusi kelleltki” vms, mis juba olemuselt eeldasid, et lapsel on kõrval täiskasvanu, kellega ta kõike seda teeb.

Mina õpetajana teeksin kindlasti õppevideosid ja riputaksin need youtube’i üles, nii saab igaüks vaadata talle sobival ajahetkel. Need veebitunnid olid muidu toredad küll, aga sellega on see häda, et kui peres on hulk lapsi ja/või ainult 1-2 arvutit, siis on keeruline just sel õigel ajahetkel igal lapsel oma veebitundi pääseda. Ja kui õpetajal on kodus kari lapsi või muud seltskonda, kes ei saa samal ajal täiesti vaikselt olla (või teises ruumis vähemalt), siis jällegi on keeruline tundi korraldada. Või kui lapsed on väiksemad ja vajaksid veebitundi liitumiseks vanema abi, aga vanem peab sel ajal tööl olema?
Minu lapsed said peaaegu kõigis veebitundides osaletud, aga mõlemi klassis oli lapsi, kes mitte ühtegi tundi ei jõunud. Ja oli õpetajaid, kes mitte ühtegi veebitundi ei teinud ega muud õpetamist ei pakkunud kui ülesande kirjeldus ja pärast napp tagasiside (vahel ainult hinne).

Eks see distantsõpe tuli kõigile ootamatult, aga nüüd on aega valmistuda ja juba mõned kogemused olemas, et teaks mis toimib ja mis mitte. Valmistuma igatahes peab, kuigi loodame, et see 2. laine vaibub ja totaalset kodusistumist enam ei tule.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 22:36; 06.08 13:50; 08.08 17:03; 11.08 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai koolist tänukirja suve alguses “Eduka distantsõppe läbimise eest” – oli põhikooli esimeses astmes, ühtegi jooksvat võlga ei olnud. Kuid see tänukiri oli mulle, hingasin kuklasse, ajasin näpuga järge, aitasin vajadusel. Eriti hoos olid tehnoloogiaõpetaja ja kehalise oma, kes panid väga keerulisi ülesandeid ja juhendamist sisuliselt polnud.
Laias laastus võib öelda, et peale matemaatika, kus õpetaja vähemalt kord nädalas tegi videotunni ja olin lapsele palganud ka abiõpetaja üle veebi aitama – mingit õpetust koolist ei saanud. Sai ainult ülesandeid ja tähtaegu… Nii mul oligi kaks koormat, üks lapse õppimine ja teine enda töö. Kui mul oli töökõne, -kiri või -koosolek, siis laps ootas. Vabanesin, siis läksime jälle õppima. Nii õhtuni välja. Väga raske oli. Üldse ei soovi uuesti seda lõputut küünlapäeva kogeda. Tahaks nii, et lapsed kasvõi ülepäeva vähendatud koosseisus koolidesse…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 17:06; 05.09 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laulmistunnid ja kehaline kasvatus siseruumides jäävad sügisel ära, kui kool peaks tavalisel moel avatama? BBC-s on artikkel, mille lõpus kirjeldatakse juhtumit, kus 61-st koorilauljast haigestus 2,5-tunnise lauluproovi käigus 53, neist kaks surid.
https://www.bbc.com/future/article/20200806-are-face-shields-effective-against-covid-19

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis on ikka jätkuvalt palju mõttetusi õppekavas (no kas on just vaja heegeldada).

Programmis võiks veel rohkem asju olla. Leiaks iga õpilane endale koolist midagi edasiviivat.
Õpetamine ei saa sel juhul olla “ühest potist ühesuuruse kulbiga kõigile”.
Haridussüsteemi roll peaks olema juhendamine, suunamine, maailmapildi avardamine. Just selleks annab kontakt- ja distantsõppe kombineerimine head võimalused. Seda aga ei saa olema, kuna kool ja õpetajad peavad pulkadeks lahti kirjutatud õppe- ja ainekavasid järgima, et ikka kenasti ühel joonel kõiki hinnata ja rivistada saaks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laulmistunnid ja kehaline kasvatus siseruumides jäävad sügisel ära, kui kool peaks tavalisel moel avatama? BBC-s on artikkel, mille lõpus kirjeldatakse juhtumit, kus 61-st koorilauljast haigestus 2,5-tunnise lauluproovi käigus 53, neist kaks surid.
https://www.bbc.com/future/article/20200806-are-face-shields-effective-against-covid-19

Jah, muusika ja kehaline kaotatakse õppekavadest. Samuti koorilaul ja ansamblid. Laulupeod jäävad ajalukku. Muusikaakadeemias suletakse lauluosakond. Ooperikoorid koondatakse. Puhkpilliõppe kohta arutlused veel käivad (et kuidas torust välja puhutav viirus elimineerida). Ja ei puutu küll teemasse, aga sünnitamisel karjumine keelatakse ka ära.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 12:46; 17.08 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kogu südamest loodan, et distantsõpet ei tule.

Minu laste koolis oli see suur naljategemine ja õpetajad said mõnusalt puhata. See pole emotsiooni ajendil öeldud, aga kui õpetaja paneb üles õppimise, pool päeva hiljem õiged vastused ja tema roll sellega 2,5 kuud piirdub, siis me ju ei saa rääkida mingist koormusest.

Lapsed ei pidanud saatma töid, ei toimunud mingeid kontakttunde, uue osa pidin mina õpetama.

Minu töökoormus samas oli endine kodus töötades, lisaks sain kahe lapse õpetaja töö ja oma õpingud kolisid ka interneti ning isegi ülikoolis ei toiminud distantsõpe, vaid suur osa materjalist kuulus nüüd iseseisvale omandamisele. Suve alguseks olin surmväsinud, sest selle kõigega kaasnes hirm tuleviku ees.

Ega see koroona kao kuhugi ja me peame õppima sellega elama. Ei saa igavesti ennast sulgeda nelja seina vahele. Mis meist sellisel juhul üldse järele jääb? Hakkamegi elama virtuaalses reaalsus? Vanad inimesed paneme isolatsiooni, ei luba neil suhelda lähedastega, mis on sageli nende ainus rõõm veel elus surma oodates. Lapsed ei oska varsti üldse enam suhelda näost näkku, lapsevanemad on kurnatud suurest koormusest ja ebakindlusest.

Kuna olen nii õpetaja kui ka lapsevanem, siis tean, et paljudel juhtudel see tegelikult nii polnud. See oli lihtsalt teismelise jutt, kes ei viitsinud tunnis/konsultatsioonis osaleda ja ei võtnud ka küsimuste korral õpetajaga ühendust, kuigi see võimalus oli peaaegu 24/7. Just selline jutt jõudis minu kõrvu tuttava kaudu. Sain kuulda, et ma ei tee ühtegi kontakttundi ja panen vaid hindeid. Mis oli muidugi täiesti vale. Aga lapsevanem uskus lapse juttu…

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 14:07; 10.08 08:58; 10.08 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kogu südamest loodan, et distantsõpet ei tule.

Minu laste koolis oli see suur naljategemine ja õpetajad said mõnusalt puhata. See pole emotsiooni ajendil öeldud, aga kui õpetaja paneb üles õppimise, pool päeva hiljem õiged vastused ja tema roll sellega 2,5 kuud piirdub, siis me ju ei saa rääkida mingist koormusest.

Lapsed ei pidanud saatma töid, ei toimunud mingeid kontakttunde, uue osa pidin mina õpetama.

Minu töökoormus samas oli endine kodus töötades, lisaks sain kahe lapse õpetaja töö ja oma õpingud kolisid ka interneti ning isegi ülikoolis ei toiminud distantsõpe, vaid suur osa materjalist kuulus nüüd iseseisvale omandamisele. Suve alguseks olin surmväsinud, sest selle kõigega kaasnes hirm tuleviku ees.

Ega see koroona kao kuhugi ja me peame õppima sellega elama. Ei saa igavesti ennast sulgeda nelja seina vahele. Mis meist sellisel juhul üldse järele jääb? Hakkamegi elama virtuaalses reaalsus? Vanad inimesed paneme isolatsiooni, ei luba neil suhelda lähedastega, mis on sageli nende ainus rõõm veel elus surma oodates. Lapsed ei oska varsti üldse enam suhelda näost näkku, lapsevanemad on kurnatud suurest koormusest ja ebakindlusest.

Kuna olen nii õpetaja kui ka lapsevanem, siis tean, et paljudel juhtudel see tegelikult nii polnud. See oli lihtsalt teismelise jutt, kes ei viitsinud tunnis/konsultatsioonis osaleda ja ei võtnud ka küsimuste korral õpetajaga ühendust, kuigi see võimalus oli peaaegu 24/7. Just selline jutt jõudis minu kõrvu tuttava kaudu. Sain kuulda, et ma ei tee ühtegi kontakttundi ja panen vaid hindeid. Mis oli muidugi täiesti vale. Aga lapsevanem uskus lapse juttu…

Koolid erinesid eriolukorra ajal õppe korralduselt nagu öö ja päev või veelgi enam. Meie laste koolis oli õppimine enam-vähem normaalselt korraldatud. Kuigi mõni õpetaja vist tõesti puhkas (kehalise oma näiteks, ei pane pahaks ka), siis enamus ikkagi tegid tööd. Uue materjali selgitamist küll väga polnud, aga minu lapsed suudavad sellega suurepäraselt ise hakkama saada (pole enam algklassides ka).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.08 22:36; 06.08 13:50; 08.08 17:03; 11.08 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse aru sellest virinast, et nii raske ja õudne ning ei jõudnud. Mul on kaks algklassilast – ei ole kumbki neist geenius, aga juures istumist nad suure osa ajast ei vajanud. Homse päeva õppimine oli tavaliselt õhtul juba teada, vaatasime siis selle üheskoos enne üle ja leppisime kokku, mida teevad homme ise ja mis tundub keerukas või läheb valesti, selle vaatame õhtupoole koos üle. No ja nii oligi – hommikul lapsed sõid hommikusöögi ja hakkasid õhtul kokkulepitud asju iseseisvalt tegema. Vanemad samal ajal tööl – üks kodus, teine väljaspool. Lapsed ei seganud kodukontori vanemat, tegid oma asjad ära, seejärel ajasid omi asju. Õhtul vaatasime üle, kus tekkis küsimusi, midagi läks valesti jne saatsime vajalikud asjad ära. Enamasti nad ise saatsid… tegid pildid telefoniga, kus ja millest vaja, õpetasin neid e-kirju saatma õpetajatele jne. Ei olnud mitte midagi üle mõistuse, ega võtnud jubedalt aega. Ja kordan, ei ole lapsed geeniused, täitsa keskmise arukusega tegelased. Meil samas olid mõned üksikud zoomi tunnid, kui neid oleks iga päev nt kindlal kellaajal rohkem olnud, siis oleks võib-olla keerukamaks kujunenud.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 18:25; 09.08 23:27; 09.08 23:31; 09.08 23:33; 10.08 17:13; 25.08 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste kool samuti ei kohanenud kevadeni väja tekkinud olukorraga. E kooli anti aina rohkem ülesandeid ja nõuti nende tegemist, aga õpetaja põhliliseks tööks jäi kontroll ja lollide märkuste kirjutamine ka ähvardamine, õpetamist ei olnud. Mina kodukontoris ei olnud käisin igapäev kontoris. Õhtuti õppisime mida nad ei mõistnud nagu mata. Ma ei ole siiski õpetaja ja pedakoogikat õppinud ei ole ja seega ega ma ikka väga õpetada ka ei mõistnud. Loodan, et õpetajad suvel kosuvad ja sügisel hakkavad tunnid ka siis koolimajas või kodus arvuti taga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 18:10; 09.08 19:47; 10.08 11:00; 11.08 13:44; 25.08 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse aru sellest virinast, et nii raske ja õudne ning ei jõudnud. Mul on kaks algklassilast – ei ole kumbki neist geenius, aga juures istumist nad suure osa ajast ei vajanud. Homse päeva õppimine oli tavaliselt õhtul juba teada, vaatasime siis selle üheskoos enne üle ja leppisime kokku, mida teevad homme ise ja mis tundub keerukas või läheb valesti, selle vaatame õhtupoole koos üle. No ja nii oligi – hommikul lapsed sõid hommikusöögi ja hakkasid õhtul kokkulepitud asju iseseisvalt tegema. Vanemad samal ajal tööl – üks kodus, teine väljaspool. Lapsed ei seganud kodukontori vanemat, tegid oma asjad ära, seejärel ajasid omi asju. Õhtul vaatasime üle, kus tekkis küsimusi, midagi läks valesti jne saatsime vajalikud asjad ära. Enamasti nad ise saatsid… tegid pildid telefoniga, kus ja millest vaja, õpetasin neid e-kirju saatma õpetajatele jne. Ei olnud mitte midagi üle mõistuse, ega võtnud jubedalt aega. Ja kordan, ei ole lapsed geeniused, täitsa keskmise arukusega tegelased. Meil samas olid mõned üksikud zoomi tunnid, kui neid oleks iga päev nt kindlal kellaajal rohkem olnud, siis oleks võib-olla keerukamaks kujunenud.

Sa rägid algklassidest. Kõik lapsed ei käi enam algklassides ja suuremates klassides läheb natuke keerulisemaks. Katsu sa siis õhtul piiratud aja jooksul õpetajat mängida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.08 18:10; 09.08 19:47; 10.08 11:00; 11.08 13:44; 25.08 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse aru sellest virinast, et nii raske ja õudne ning ei jõudnud. Mul on kaks algklassilast – ei ole kumbki neist geenius, aga juures istumist nad suure osa ajast ei vajanud. Homse päeva õppimine oli tavaliselt õhtul juba teada, vaatasime siis selle üheskoos enne üle ja leppisime kokku, mida teevad homme ise ja mis tundub keerukas või läheb valesti, selle vaatame õhtupoole koos üle. No ja nii oligi – hommikul lapsed sõid hommikusöögi ja hakkasid õhtul kokkulepitud asju iseseisvalt tegema. Vanemad samal ajal tööl – üks kodus, teine väljaspool. Lapsed ei seganud kodukontori vanemat, tegid oma asjad ära, seejärel ajasid omi asju. Õhtul vaatasime üle, kus tekkis küsimusi, midagi läks valesti jne saatsime vajalikud asjad ära. Enamasti nad ise saatsid… tegid pildid telefoniga, kus ja millest vaja, õpetasin neid e-kirju saatma õpetajatele jne. Ei olnud mitte midagi üle mõistuse, ega võtnud jubedalt aega. Ja kordan, ei ole lapsed geeniused, täitsa keskmise arukusega tegelased. Meil samas olid mõned üksikud zoomi tunnid, kui neid oleks iga päev nt kindlal kellaajal rohkem olnud, siis oleks võib-olla keerukamaks kujunenud.

Sa rägid algklassidest. Kõik lapsed ei käi enam algklassides ja suuremates klassides läheb natuke keerulisemaks. Katsu sa siis õhtul piiratud aja jooksul õpetajat mängida.

Meil oli 6. klass. No mitte midagi ei olnud vaja minul õpetada. Pigem võis raske olla just 1.-2. klassil.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 20:15; 10.08 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppekavas peaks tänapäeval olema kodumajandus ehk ained, kus õpetatakse, kuidas teha perele eelarvet, kuidas väikese rahaga tervislikku toitu valmistada, kuidas lihtsamat õmblus- ja remonditöid teha, mida saaks koduaias kasvatada jmt. Lisaks võiks olla mingi psühholoogia algkursus. Mingid lihtsad, samas igapäevaseks eluks ja iseseisvaks toimetulekuks vajalikud asjad. Krt teab, mis ajad meid veel ees ootavad.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 22:21; 09.08 22:23; 16.08 13:50; 03.09 06:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 6. klass. No mitte midagi ei olnud vaja minul õpetada. Pigem võis raske olla just 1.-2. klassil.

Meil oli 2. klass, aga samuti mitte midagi polnud vaja juurde õpetada, laps tegi õpetajate poolt antud ülesanded lihtsalt ära.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.08 22:21; 09.08 22:23; 16.08 13:50; 03.09 06:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppekavas peaks tänapäeval olema kodumajandus ehk ained, kus õpetatakse, kuidas teha perele eelarvet, kuidas väikese rahaga tervislikku toitu valmistada, kuidas lihtsamat õmblus- ja remonditöid teha, mida saaks koduaias kasvatada jmt. Lisaks võiks olla mingi psühholoogia algkursus. Mingid lihtsad, samas igapäevaseks eluks ja iseseisvaks toimetulekuks vajalikud asjad. Krt teab, mis ajad meid veel ees ootavad.

See võib vabalt jääda vanemate õpetada. Ega kool ei saagi KÕIKI eluks vajalikke oskusi ja teadmisi anda. Vanematel on suur roll ja see on normaalne, et see nii on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa üldse aru sellest virinast, et nii raske ja õudne ning ei jõudnud. Mul on kaks algklassilast – ei ole kumbki neist geenius, aga juures istumist nad suure osa ajast ei vajanud. Homse päeva õppimine oli tavaliselt õhtul juba teada, vaatasime siis selle üheskoos enne üle ja leppisime kokku, mida teevad homme ise ja mis tundub keerukas või läheb valesti, selle vaatame õhtupoole koos üle. No ja nii oligi – hommikul lapsed sõid hommikusöögi ja hakkasid õhtul kokkulepitud asju iseseisvalt tegema. Vanemad samal ajal tööl – üks kodus, teine väljaspool. Lapsed ei seganud kodukontori vanemat, tegid oma asjad ära, seejärel ajasid omi asju. Õhtul vaatasime üle, kus tekkis küsimusi, midagi läks valesti jne saatsime vajalikud asjad ära. Enamasti nad ise saatsid… tegid pildid telefoniga, kus ja millest vaja, õpetasin neid e-kirju saatma õpetajatele jne. Ei olnud mitte midagi üle mõistuse, ega võtnud jubedalt aega. Ja kordan, ei ole lapsed geeniused, täitsa keskmise arukusega tegelased. Meil samas olid mõned üksikud zoomi tunnid, kui neid oleks iga päev nt kindlal kellaajal rohkem olnud, siis oleks võib-olla keerukamaks kujunenud.

Sa rägid algklassidest. Kõik lapsed ei käi enam algklassides ja suuremates klassides läheb natuke keerulisemaks. Katsu sa siis õhtul piiratud aja jooksul õpetajat mängida.

Kõik kurdavad distantsõppe puhul eelkõige just algklasside üle ju? Kas sa suurematel siis nt tavapäraste koduste ülesannete tegemisel istud ka kogu aeg kõrval? Kodused ülesanded võivad ka hõlmata ju samamoodi uue osa õppimist, iseseisvalt info otsimist jne. Meie koolis ei leidunud ühtki õpilast ega perekonda, kes oleks sattnud distantsõppe tõttu suurtesse raskustesse, seetõttu tundub see hädaldamine nii kummaline… äkki siis olime nii suur erand.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 18:25; 09.08 23:27; 09.08 23:31; 09.08 23:33; 10.08 17:13; 25.08 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppekavas peaks tänapäeval olema kodumajandus ehk ained, kus õpetatakse, kuidas teha perele eelarvet, kuidas väikese rahaga tervislikku toitu valmistada, kuidas lihtsamat õmblus- ja remonditöid teha, mida saaks koduaias kasvatada jmt. Lisaks võiks olla mingi psühholoogia algkursus. Mingid lihtsad, samas igapäevaseks eluks ja iseseisvaks toimetulekuks vajalikud asjad. Krt teab, mis ajad meid veel ees ootavad.

See võib vabalt jääda vanemate õpetada. Ega kool ei saagi KÕIKI eluks vajalikke oskusi ja teadmisi anda. Vanematel on suur roll ja see on normaalne, et see nii on.

Mis siis kooli ülesanne on? Mille jaoks kool PÄRISELT olemas on? Kui ELUSOLEMISEKS TEGELIKULT OLULISED asjad on lapsevanema kanda?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 18:25; 09.08 23:27; 09.08 23:31; 09.08 23:33; 10.08 17:13; 25.08 18:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppekavas peaks tänapäeval olema kodumajandus ehk ained, kus õpetatakse, kuidas teha perele eelarvet, kuidas väikese rahaga tervislikku toitu valmistada, kuidas lihtsamat õmblus- ja remonditöid teha, mida saaks koduaias kasvatada jmt. Lisaks võiks olla mingi psühholoogia algkursus. Mingid lihtsad, samas igapäevaseks eluks ja iseseisvaks toimetulekuks vajalikud asjad. Krt teab, mis ajad meid veel ees ootavad.

Väga hea kommentaar! Päriselt hakkamasaamiseks kool suurt midagi tänapäeval nagu ei õpeta jah… pigem ühesugused raamid aastakümneid.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 18:25; 09.08 23:27; 09.08 23:31; 09.08 23:33; 10.08 17:13; 25.08 18:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 94 )


Esileht Koolilaps Distantsõpe juba paistab