Esileht Koolilaps Distantsõpe või vaheaeg..?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Distantsõpe või vaheaeg..?

Postitas:

Kas Tallinna koolid on uuest nädalast distantsõppel või vaheajal? Kõlvart pooldab vaheaega. Kas siis nii ongi või otsustab iga kool veel eraldi?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub et iga kool saab ise otsustada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Delfi uudises oli, et sellel ajal “võib kool rakendada distantsõpet”. Ehk et kool ise valib. Meie koolis õnneks toimub distantsõpe.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil anti teada, et distantsõpe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 17:28; 09.12 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolist pole veel teadet, ei tea, kas distansõpe või vaheaeg. Kui teaks, et jaanuaris ka kooli ei saa, siis ma ise pooldaks distantsõpet, mitte et nädal õppeajast kaotsis ja tuleb pärast tempokamalt võtta. Kui saaks pärast vaheaega kontaktõppega jätkata, siis väga vahet pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli küll Tallinna kohta, aga ütlen, et meile tuli info, et Tartu koolid otsustasid ühiselt distantsõppele jääda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka distantsõpe

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:25; 10.12 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie Pärnu kool pole veel otsustanud, kas tuleb distantsõpe või varane vaheaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma lugesin küll sellist uudist, kus Kõlvart ütles, et tln koolid lähevad vaheajale, mingist tema isiklikust pooldamisest ei olnud juttu. suht nõme. miks ei oleks võinud kasvõi gümnaasiumiklassid kodus edasi õppida? neil on nagunii regulaarselt distantsõpe olnud terve selle sügise, mingit kiiret rageerimist ja ümberhäälestamist, millest lgp linnapea rääkis, poleks vaja olnud teha.

https://www.err.ee/1201432/kolvart-tallinnas-algab-uuest-nadalast-koolivaheaeg-distantsopet-ei-tule

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.12 19:14; 10.12 15:52; 10.12 20:17; 10.12 21:28; 11.12 12:22; 11.12 18:52; 11.12 18:54; 11.12 20:24; 11.12 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga segane värk. Siis nädal aega muutub õppetöö lühemaks lihtsalt? Kas tohib koole sulgeda ilma eriolukorda välja kuulutamata?

Samas veel teisipäeval ütles haridus- ja teadusminister Jaak Aab (KE), et ei toeta vaheajaga varem alustamist. Ta kinnitas ka kolmapäeval, et see otsus ei tähendagi vaheaja nihutamist varasemaks. https://www.err.ee/1201306/valitsus-paneb-uuest-nadalast-koik-koolid-alates-1-klassist-kinni-erandkorras-sailib-kaugope

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 17:28; 09.12 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma nt ei usu, et jaanuarist koolid avatakse. Ainult sel juhul, kui ka täiskasvanud koju jäävad.

Mujal maailmas töötas ju koolide sulgemine, kuna vanemad jäid ka koju. nt. Belgia, Inglismaa. Meil võetakse uuringud ja modifitseeritakse vastavalt enda soovile. Kusjuures need inimesed, kes seda teevad, teavad seda väga hästi.

 

 

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga segane värk. Siis nädal aega muutub õppetöö lühemaks lihtsalt? Kas tohib koole sulgeda ilma eriolukorda välja kuulutamata?

Samas veel teisipäeval ütles haridus- ja teadusminister Jaak Aab (KE), et ei toeta vaheajaga varem alustamist. Ta kinnitas ka kolmapäeval, et see otsus ei tähendagi vaheaja nihutamist varasemaks. https://www.err.ee/1201306/valitsus-paneb-uuest-nadalast-koik-koolid-alates-1-klassist-kinni-erandkorras-sailib-kaugope

kevadel oli ju sama, kui reps veel kolmapäeval kinnitas, et koole ei suleta, aga neljapäeval kehtestati eriolukord

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AKs ütles Kiik, et otsustab koolipidaja – st omavalitsus või riigigümnaasumite puhul haridusministeerium. Erakoolid vist otsustavad ise. Aga see uudise sõnastus oli ikka segasuse tipp ja eriti tore oli see, et haridusministeeriumi kodulehel on siiamaani esiuudis, et välisüliõpilaste arv vähenes natuke vms absoluutselt asjakohatut – kas kõik kommunikatsiooniinimesed läksid pärast kevadet puhkusele ja sealt enam ei naasnud või?

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 22:43; 11.12 17:30; 11.12 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil stuudiumis direktori teade, et kool läheb distantsõppele.
vajadusel võimalikud ka 1:1-le individuaalsed konsultatsioonid/järelvastamised.

väike põhikool tallinnas.

samas suuremad lapsed ülikoolides: TÜ ammu e-õppele üle läinud, aga TTÜ tudengil ikka loengud-praktikumid koolis kohapeal.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll loodan ja pooldan distantsõpet koos igapäevaste zoomi tundidega, kui et õpetajad tsillivad puhkusel oma riigieelarvest/linnalt/vallast tiksuva palgaga ja vanemad rabelevad ribadeks.

+5
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll loodan ja pooldan distantsõpet koos igapäevaste zoomi tundidega, kui et õpetajad tsillivad puhkusel oma riigieelarvest/linnalt/vallast tiksuva palgaga ja vanemad rabelevad ribadeks.

Kui on kool kinni ja õppimist ei toimu, siis miks sa end ribadeks pead tõmbama?

Mulle väga meeldis Ringvaates Kunstigümnaasiumi direktori selgitus, et neil ei tule distantsõpet, sest õpetajad on esimese kahe perioodi ajal saanud sellist vatti – osad klassid kodus, osad koolis, mingit kindlust homse osas pole – las siis puhkavad nii lapsed kui vanemad ja saab Jaanuaris uue hooga ehk kontaktõppes jätkata.

Ja siis on vanemaid kes arvavad, et õpetajad muud ei tee kui tsillivad. Häbi peaks olema.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse kool läheb vaheajale. Mulle tundus, et nad nagu aimasid ette – viimastel nädalatel käis tihedam õppetöö kui varem, rohkem oli koduseid ülesandeid jmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 06:37; 10.12 06:39; 10.12 21:23; 11.12 04:22; 11.12 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja eriti tore oli see, et haridusministeeriumi kodulehel on siiamaani esiuudis, et välisüliõpilaste arv vähenes natuke vms absoluutselt asjakohatut – kas kõik kommunikatsiooniinimesed läksid pärast kevadet puhkusele ja sealt enam ei naasnud või?

Keeruline on infot üles panna, kui juhtkond pole otsustanud, mida täpselt öelda tahaks. 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.12 06:37; 10.12 06:39; 10.12 21:23; 11.12 04:22; 11.12 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll loodan ja pooldan distantsõpet koos igapäevaste zoomi tundidega, kui et õpetajad tsillivad puhkusel oma riigieelarvest/linnalt/vallast tiksuva palgaga ja vanemad rabelevad ribadeks.

See ei ole õpetajate otsus ju. Kujutad ette, et iga õpetaja teeb nii, nagu ise heaks arvab, ja siis laps iga päev e-päevikust vaatab, mis tunnid tal toimuvad ja mis mitte? Tegelikult see oleks võinud olla valitsuse tasandil ühtne otsus. Või siis kuidagi kooliastmete kaupa, aga ikkagi valitsus oleks pidanud seda reguleerima. Nüüd on otsus omavalitsuste ja tundub, et ka iga kooli juhtkonna käes eraldi. Siit tundub, et enamik lähevad distantsõppele, aga on ka koole, mis lähevad vaheajale. Aga seda ei otsustata enamasti demokraatlikult, vaid ikkagi kooli juhtkonna tasandil. Kindlasti on õpetajaid, kes distantsõpet teha ei taha või enam ei jaksa, kuna nende koolis oli seda juba ennegi palju, aga peavad tegema, sest nende kooli juhtkond või omavalitsus otsustas nii. Ja kindlasti on õpetajaid, kes muretsevad oma programmiga edasijõudmise pärast ja tahaksid teha distantsõpet, aga ei saa, sest nende juhtkond või omavalitsus ütles, et tuleb vaheaeg.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 07:51; 11.12 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma küll loodan ja pooldan distantsõpet koos igapäevaste zoomi tundidega, kui et õpetajad tsillivad puhkusel oma riigieelarvest/linnalt/vallast tiksuva palgaga ja vanemad rabelevad ribadeks.

Kui on kool kinni ja õppimist ei toimu, siis miks sa end ribadeks pead tõmbama?

Mulle väga meeldis Ringvaates Kunstigümnaasiumi direktori selgitus, et neil ei tule distantsõpet, sest õpetajad on esimese kahe perioodi ajal saanud sellist vatti – osad klassid kodus, osad koolis, mingit kindlust homse osas pole – las siis puhkavad nii lapsed kui vanemad ja saab Jaanuaris uue hooga ehk kontaktõppes jätkata.

Ja siis on vanemaid kes arvavad, et õpetajad muud ei tee kui tsillivad. Häbi peaks olema.

Kahjuks ei ole häbi. Minule see jutt ei meeldinud. Tema õpetaja pidi tegelema oma tööga ja oma lastega ja see oli nii kohutavalt raske, aga kõikide laste vanemad käivad tööl ja nendel ei ole raske ja probleeme ei teki. Ainult õpetajatel maru suured probleemid. Osadele lastele ei sobi üldse  distantsõpe, aga selle sobima peab panema ju lapsevanem kes käib samuti tööl ja ei ole mitte kodus. Õpetajat see ju ei huvita, ega ainult õpetajatel isiklike lapsi pole.

Õpetajad distantsõppe ajal kindlasti ei tsilli, aga aru peaksid saama, et ka õpilaste vanemad ei tsilli, aga seda arusaamist ei ole.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 18:25; 10.12 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks ei ole häbi. Minule see jutt ei meeldinud. Tema õpetaja pidi tegelema oma tööga ja oma lastega ja see oli nii kohutavalt raske, aga kõikide laste vanemad käivad tööl ja nendel ei ole raske ja probleeme ei teki. Ainult õpetajatel maru suured probleemid. Osadele lastele ei sobi üldse  distantsõpe, aga selle sobima peab panema ju lapsevanem kes käib samuti tööl ja ei ole mitte kodus. Õpetajat see ju ei huvita, ega ainult õpetajatel isiklike lapsi pole.

Mulle tundub, et sa kujutad asju endale ette. Miks sa arvad et õpetajat ei huvita ja õpetaja arvab, et ainult temal on raske? Muidugi teda huvitab. Aga mõnel õpetajal on paarkümmend, mõnel paarsada last õpetada ja realist olles, igaühega neist iga päev privaatsessiooni igas õppeaines teha ei anna. See, et õpetaja nõuab, on ainult ja ainult sinu lapse huvides. Teedki täpselt nii palju, nagu laps suudab ja sina ja õpetaja kamba peale kokku juhendada suudate. Kui ta ei nõuaks siis ei pingutaks ükski osapool ja kahjusaaja on see laps. Mitte õpetaja. Mitte ainult lapsed vaid ka lapevanemad kipuvad olema täpselt nii laisad ja mugavad kui lastakse olla. Õpetaja kohus sellises olukorras ongi tagant torkida, et vähemalt võimete ja võimaluste piires pingutataks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kuigi eile oli veel segane, kas see tähendab, et koolivaheaeg algab nädal varem, siis kinnitas peaminister, et nii see ei ole – koolipere ja õpilased saavad lihtsalt varem puhkama.”

 

Selline lause siis tänaselt pressikonverentsilt. Mida see tähendab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Kuigi eile oli veel segane, kas see tähendab, et koolivaheaeg algab nädal varem, siis kinnitas peaminister, et nii see ei ole – koolipere ja õpilased saavad lihtsalt varem puhkama.”

Selline lause siis tänaselt pressikonverentsilt. Mida see tähendab?

ilmselt ei ole siin kedagi, kes suudaks sellele küsimusele vastata. me ise tahaks ka teada. lisaks on ju nii mõnigi omavalitsus juba otsustanud, et järgmisel nädalal on distantsõpe, mitte varem puhkamine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.12 19:14; 10.12 15:52; 10.12 20:17; 10.12 21:28; 11.12 12:22; 11.12 18:52; 11.12 18:54; 11.12 20:24; 11.12 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on laps teises klassis ja ma ise tööl. Igal juhul eelistan distantsõpet. Siis tal on vähemalt tegevust. Mida ta muidu terve nädala üksi peaks tegema? Sõpradega ju ka ei tohi kokku saada ega külla minna / kedagi külla kutsuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna otsus peaks selguma lähitundidel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 16:50; 10.12 21:14; 11.12 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna otsus peaks selguma lähitundidel.

Minu laps teadis küll juba päeval, et neil on distantsõpe. Üks Tallinna koole. Võimalik, et see on kooli otsus. Ega ma kahelnudki, et nemad distantsõppe valivad, süsteemid on olemas ja miks neid mitte kasutada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:46; 10.12 20:41; 11.12 12:37; 11.12 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinna otsus peaks selguma lähitundidel.

Minu laps teadis küll juba päeval, et neil on distantsõpe. Üks Tallinna koole. Võimalik, et see on kooli otsus. Ega ma kahelnudki, et nemad distantsõppe valivad, süsteemid on olemas ja miks neid mitte kasutada.

minu ei ole ka oma lapse kooli eelistuse osas kahtlust, aga Kõlvarti jutust jäi mulje, et linnavalitsus otsustab ja kool täidab käsku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 09.12 19:14; 10.12 15:52; 10.12 20:17; 10.12 21:28; 11.12 12:22; 11.12 18:52; 11.12 18:54; 11.12 20:24; 11.12 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ei ole ka oma lapse kooli eelistuse osas kahtlust, aga Kõlvarti jutust jäi mulje, et linnavalitsus otsustab ja kool täidab käsku.

Valitsuse sõnastus andis valiku siiski koolile. Ja nüüdseks on ka kooli direktor kinnitanud, et tuleb distantsõpe kõigis klassides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.12 17:46; 10.12 20:41; 11.12 12:37; 11.12 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haridus- ja teadusministeeriumi FB-lehel on täna korduvalt nende poolt juttu sellest, kuidas kas a)minnakse distantsõppele või b)minnakse varem vaheajale ja need päevad tuleb hiljem järele teha. Samuti tänasel (!) valitsuse pressikonverentsil oli aga korduvalt juttu sellest, et ei mingit varasemat vaheaega ega nende päevade järele tegemist, vaid lihtsalt koolid kinni. Mina elan Tartus ja siin seda probleemi ei ole: olen väga rahul koolijuhtide ja linnavalitsuse otsusega teha see nädal aega distantsõpet. Aga phm võiks ju ikka teada ja kokku leppida, mida me siis tahame ja nõuame ja mida ning kuidas me rahvale räägime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jüri Ratas ja Misha Kõlvart räägivad eri juttu.

Postimees tegi sellest isegi artikli. Kohe näha et Jüri ja Misha on vanad sõbrad:)

Kõlvart: Tallinna õpilased järgmisel nädalal koolivaheajale ei lähe – Eesti – Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Koolilaps Distantsõpe või vaheaeg..?