Esileht Hobinurk DIY ideed – kas teie meelest ilus?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: DIY ideed – kas teie meelest ilus?

Tihti ringlevad igasugused DIY õpetused, kuidas plastpudelitest või vetsupaberirullidest või muust prahist mingeid kodukaunistusesemeid teha. Jah, ideed on ju nupukad, aga minu meelest ülikoledad! Ei tahaks küll endale koju mingit peedist-pesumasinale-trumli-meetodil valmistatud lillepotiümbriseid, pastakatopse või pildiraame või muid “kaunistusi”. Olgu need nii kavalad nipid kui tahes, tulemus pole ikkagi ilus, eriti lähedalt vaadates. Jah, võib-olla lastega igavuse peletamiseks meisterdamiseks võib ju ette võtta, aga olgem ausad – ka siis ei taha sellist maitsetut kola endale riiulile seisma. Kas teie teete koju selliseid asju?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb.
Mõni oskab ikka imeasju erinevatest jääkidest kokku meisterdada.
Sõbranna teeb lapitöid. Kodutekstiilidest kuni seinapiltide ja -vaipadeni. Tema tehtud pildiraamid minu silmis suvalistest puujuppidest, nööpidest vmt ning kaardid väga erinevates tehnikates – kunstiteosed.
Kui mina hakkaksin selliseid asju tegema, siis sellise tulemuse saavutamsieks peaksin ikka väga pikalt ühe eseme kallal pusima. Mul lihtsalt ei ole silma, et sel viisil tränist viisakas kooslus kokku panna.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende videode mõte on teha seda video ennast ja vaatajate pealt raha teenida,

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihti ringlevad igasugused DIY õpetused, kuidas plastpudelitest või vetsupaberirullidest või muust prahist mingeid kodukaunistusesemeid teha. Jah, ideed on ju nupukad, aga minu meelest ülikoledad! Ei tahaks küll endale koju mingit peedist-pesumasinale-trumli-meetodil valmistatud lillepotiümbriseid, pastakatopse või pildiraame või muid “kaunistusi”. Olgu need nii kavalad nipid kui tahes, tulemus pole ikkagi ilus, eriti lähedalt vaadates. Jah, võib-olla lastega igavuse peletamiseks meisterdamiseks võib ju ette võtta, aga olgem ausad – ka siis ei taha sellist maitsetut kola endale riiulile seisma. Kas teie teete koju selliseid asju?

Diy ideesid on ju seinast seina, on selliseid, mida saad lausa müüa ja on selliseid, mida ei kingiks vaenlaselegi. Ka kootud sokid võivad olla üliilusad ja totaalselt koledad. Vetsupaberi sisust saab tegelikult teha ka igsasugu asju. Mina tegin ühe laeka, mille seinad näiteks olid wc rulli sisude abil tehtud u. selliseks, taustaks teist tooni kartong, et asi läbi ei paistaks. Plastpudelist mina üldjuhul asju ei teeks, aga kui sul on seda tüüpi elamine, siis võib ju ka ilusasti tehtud asi plastpudelist sinna sobida. Näiteks see.

Minule meeldib väga nende õpetuste järgi meisterdada, aga teen vaid selliseid asju, mis minu silmis ilusad ja minu sisustusega kokkusobivad on ja millel on ka mingi praktiline kasutusväärtus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 15:53; 08.06 17:50; 08.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

targu talita, maalehe lisa oma õpetustega : alati mõtlen, et kes kurat seda sitta oma koju tahaks.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 17:20; 08.06 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

targu talita, maalehe lisa oma õpetustega : alati mõtlen, et kes kurat seda sitta oma koju tahaks.

Kergelt irooniline tundub, kui keegi on on väga nõudlik enda kodu sisustuselementide osas, aga kõnes kasutab väljendit ” seda sitta”. Eks maitseid ole ju erinevaid, mina olen aru saanud, et mõne jaoks polegi niovõrd tähtis ilu, kuivõrd tegemiserõõm. Minu ämm näiteks lihtsalt ei osanud toone ja vorme kokku sobitada tee mis tahad, mistõttu on meil nüüd suur hulk veidraid kaltsuvaipu ja lapitekke, mis minu mehele on nostalgilise väärtusega. Noh, las need siis olla, rõõmu nad ju kellelegi pakuvad, katsun kuidagi sobitada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 15:53; 08.06 17:50; 08.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

targu talita, maalehe lisa oma õpetustega : alati mõtlen, et kes kurat seda sitta oma koju tahaks.

Kergelt irooniline tundub, kui keegi on on väga nõudlik enda kodu sisustuselementide osas, aga kõnes kasutab väljendit ” seda sitta”. Eks maitseid ole ju erinevaid, mina olen aru saanud, et mõne jaoks polegi niovõrd tähtis ilu, kuivõrd tegemiserõõm. Minu ämm näiteks lihtsalt ei osanud toone ja vorme kokku sobitada tee mis tahad, mistõttu on meil nüüd suur hulk veidraid kaltsuvaipu ja lapitekke, mis minu mehele on nostalgilise väärtusega. Noh, las need siis olla, rõõmu nad ju kellelegi pakuvad, katsun kuidagi sobitada.

minu kaastunne.
mul lasub sarnane needus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 17:20; 08.06 17:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see rämps, sodi ja praht, olgu ükskõik kui ilusasti tehtud. Ma ei väärtusta selliseid asju.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 18:08; 08.06 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see rämps, sodi ja praht, olgu ükskõik kui ilusasti tehtud. Ma ei väärtusta selliseid asju.

Aga kui tippkunstnik on kasutatud materjalidest taiese loonud? Sellise, millest sa ei saa arugi, et on kasutatud materjalid? Tegelikult on ju asi selles, kas sellel tegijal on kunstiannet või mitte.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.06 15:53; 08.06 17:50; 08.06 18:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sündinud kahe vasaku käega ja silma ka pole, nii et ei tee. Samas ei pane pahaks, kui teised piiratud vahenditega enda ümbruskonda parandada üritavad. Nt Narvas nägin autokummidest luigekujulist lilleümbrist ühe hruštšovka juures. Annab ikka sellise idee peale tulla, aga vähemalt inimesed üritavad ümbruskonda kaunistada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldib väga neid õpetusi vaadata või lugeda, aga teinud olen väga valikuliselt ja vähe asju. Tegema tasub hakata kolmel juhul: kui sul on loodavat eset tõesti vaja, kui tulemus on vastupandamatult ilus või kui see tõesti aitab jäätmete hulka vähendada. Seda viimast põhjust promotakse kõige usinamalt, aga tegelikult on selle kasutegur kõige väiksem.
Mul on veel ka põhimõte, et võiks saada teha eseme valmis kodus olemasolevate asjadega, mitte ma ei pea veel jubinaid juurde ostma. Nendel tingimustel paraku leian harva midagi, mida meisterdada.
Kõige levinumad toorikud, nimelt suured rohelised plastpudelid, kahjuks ei ole minu teema, samuti vetsupaberisisud. Üldse olen seisukohal, et karastusjoogi pudel on väga vilets toormaterjal käsitööks. Üliharva tuleb sellest välja midagi sellist, mis ei näe välja nagu see oleks tehtud plastpudelist. Üldse on need pudelid vanajumala nuhtlus maamunal, loodan, et nende leiutaja tasub veel kaua oma karmavõlga ja parim viis nende vastu võitlemiseks on ostmata jätta. Aga kui neid tarbida, siis olgem ausad, ükskõik kui palju pliiatsitopse, lillepotte, kaelakeesid ja rotilõkse sa ka ei valmista, keskkonnasääst on marginaalne ja õigem on need taaraautomaati viia.
Minu meele järgi on rohkem ilusa kujuga klaaspurgid jm klaasist esemed ning teatud tüüpi pappkastid. Kahjuks enamus kaste, nt need millega netist tellides tooted saadetakse, on tegelikult lirust lainepapist või mis materjal see ongi. Kui värvida või kleepima hakata, liguneb kohe läbi ja hakkab lainetama.
Vaadata meeldib mulle veel ka selliseid asju, kus tehakse midagi epoksiidvaiguga, seda valamist ja läbikumavat tulemust on rahustav vaadata, aga ise ma seda tegema ei hakka, mürgine ja keskkonnaohtlik materjal.
Teemaalgatajale ilmselt juhtus ette 5-Minute Crafts, mis tõepoolest toodab kohutavat saasta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean et sellistes iseomakäeganikerdustes on vaid kaks varianti: Kas teed saiast sitta või sitast saia! Paljud arvavad, et neil on varjatud anded- nagu midagi välgatab pähe, kohe katsetame ja toodame, ja siis paljud kiidavad valju üminaga koogutades, sest head muljet peab ju endast jätma.
Aga tegelikult võiks nende tühimeisterdajatele anda aus hinnang kõigi poolt!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see rämps, sodi ja praht, olgu ükskõik kui ilusasti tehtud. Ma ei väärtusta selliseid asju.

Aga kui tippkunstnik on kasutatud materjalidest taiese loonud? Sellise, millest sa ei saa arugi, et on kasutatud materjalid? Tegelikult on ju asi selles, kas sellel tegijal on kunstiannet või mitte.

No ma ei tea, anna mõni link. Ma ei tarbi sellist kunsti. Mul on mõned õlimaalid ja mõni kuivnõelatehnikas graafiline leht seintel, täispuidust väga lakooniliste minimalistlike raamidega. Need teosed ei ole ju taaskasutus? Muid taieseid ei soovi oma kodus näha. Aga sa pane mõni tippkunstniku taaskasutustaiese link, vaatame üle, ma ei oska vist nii hästi otsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 18:08; 08.06 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see rämps, sodi ja praht, olgu ükskõik kui ilusasti tehtud. Ma ei väärtusta selliseid asju.

Aga kui tippkunstnik on kasutatud materjalidest taiese loonud? Sellise, millest sa ei saa arugi, et on kasutatud materjalid? Tegelikult on ju asi selles, kas sellel tegijal on kunstiannet või mitte.

No ma ei tea, anna mõni link. Ma ei tarbi sellist kunsti. Mul on mõned õlimaalid ja mõni kuivnõelatehnikas graafiline leht seintel, täispuidust väga lakooniliste minimalistlike raamidega. Need teosed ei ole ju taaskasutus? Muid taieseid ei soovi oma kodus näha. Aga sa pane mõni tippkunstniku taaskasutustaiese link, vaatame üle, ma ei oska vist nii hästi otsida.

https://www.hongkiat.com/blog/recycled-art-masterpiece-made-from-junks/
mõned päris huvitavad, presenteeriks küll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud väga ilusaid ja nutikaid asju ja siis ka pigem tavapäraseid. Ma ei ütle, et need koledad ja mõttetud on – pigem ma ei tunne vajadust nende järgi. Kui mul potililli üldse polegi, siis milleks mulle kaunistatud lillepotiümbrised? Pliiatsitops on olemas (väga eriline kingitus tööandja poolt) – ma ei hakka wc-paberi rullist või krõpsutopsist neid juurde vorpima. WC-paberi rullisisud lähevad hoopis tulehakatiseks, plastpudelid taaraautomaati või pakendikotti (kust nad ikkagi ümbertöötlusse viiakse).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõnikord on midagi sellist vaja teha kiiresti ja ajutise lahendusena, aga paraku on ajutised lahendused kõige püsivamad.
nt mul on osa suuri orhideesid ümber istutatud 3-liitrisest plastik veepudelist tehtud nõusse (keraamiline pott ümber), sest antud hetkel kui ümberistutamine käis, kodulähedase ehituspoe aiaosakonnas sobiva suurusega läbipaistvaid potte polnud.

wc-paberi rullidest saab imeasju teha, nt laps on neist teaduslaagris nii taskulambi, kaleidoskoobi kui kraana ehitanud, vanast plastikust tordikarbist aga tegid seal ühel aastal suhkruvatimasina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Hobinurk DIY ideed – kas teie meelest ilus?