Esileht Ajaviite- ja muud jutud Dok. Nõukogude hipid (Soviet Hippies)

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Dok. Nõukogude hipid (Soviet Hippies)

Postitas:
Kägu

Kes vaatas? ETV kodukal saab vist kuni 10.01.2018 järelvaadata, link https://etv.err.ee/v/9bc85116-ad07-4780-9c9b-dfbb80a5484e

Olen veidi liiga noor et seda aega ise mäletada (s. 1988), aga päris huvitav pilk sellesse maailma oli. Samas, nüüd vanana tundusid need hipid veidi… kurvad, nagu pole enam “erilised”, pole enam mille vastu võidelda.

Moskva kokkutulekul oli natuke kõle seda Putinit kiitvat “hipit” kuulata, samuti see noor neiu kes õlgu kehitades ütles, et no mis me ikka vene poliitikas saaksime ära teha, me tahame lihtsalt muusikat kuulata ja rõõmsad olla.

Mis te filmist arvasite? Kas olete ise ka kuidagi nõukaajal selle hipimaailma kokku puutunud? Ma enne arvasin (võibolla mitteõigustatult), et tegu oli lihtsalt ühe lääneihaluse väljendusega, selline pinnapealne värk et pikad juuksed ja biitlid, aga filmist tundus, et oldi ikka parajad müstikud, budistid jne, kas see oli pigem erand või reegel eesti hipide seas?

0
0
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Kõike oli. Biitleid & lääneihalust, mandalaid & mystikuid, väga head & väga halba kunsti, alkot & narkot, geeniusi & idikaid. Yhendas vajadus eristuda nõukogude hallist massist & vastumeelsus vägivalla suhtes. Suurem jagu seltskonnast oli budismi poole kaldu jah, aga jagus ka kristlasi, agnostikuid & iseoma usu prohveteid.

Ise seiklesin ajastul, kui vanad hipid veel ratastooli ei vajanud, aga noored punkarid tervitasid perestroikat. Majovka ajal, 1. mai puhul, sõitsid kõik suure kodumaa hipid kokku Talna Raekoja platsile, kyll miilits võitles nendega, aga jagu ei saanud mitte. Yhel aastal, mäletan, tõrvasid enne majovkat koguni terve sillutise yle, aga rahvas istus äärekividel, treppidel & kõnniteedel ega lasknud end segada. Väga toredaid inimesi võis sealt leida, aga ka uskumatuid ugahulle. Tallinn oma ‘läänelikkuse’ & vanalinnaga oli mingi kamba jaox mystiline Alnu, kus võis imesid toimuda & maagia töötas.

Naerma ajas koht, kus KGB tõsimeeli otsis hipide vandenõu päälikut. Ei olnud, päriselt ei olnud, mõnd inimest teati & austati ‘sistema’ raames rohkem, mõnd vähem, aga omad sõbrad olid igayhel & otsest organiseeritud yleliidulist yhistegevust ei olex saanudki olla. (Iroonilisel viisil tähendas ‘sistema’ meil just hipide seeneniidistikku, aga USA hipide ‘system’ võimu & muud mandunud yhiskonda.)

& heldima pani filmi lõpp. Kui mendid peale sõitsid & Dormidontovi Sassi näol säras lai naeratus: nyyd on kyll täpselt nagu vanal heal ajal!

0
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Ajaviite- ja muud jutud Dok. Nõukogude hipid (Soviet Hippies)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.