Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonori sperma

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Doonori sperma

Postitas:

Tere.

Selline mure, et minu abikaasal puuduvad seemnerakkud. ainuke võimalus on kasutada doonorispermat. Kes on selle läbi teinud, kuidas läheb? Ta tõesti tahab last, aga minu mõistus ei võtta sellist asja.

ette tänades.

 

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See polekski ju tema laps.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on ise laps,vaadake kuidas eesti keelt kasutab.

Libateemasid tootev lapseke.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie just alustame doonori rakkudega IUI protseduuri, kuna abikaasal oma rakud puuduvad. Kas psühholoogiline nõustamine on sel teemal juba läbitud? Arusaadavalt on küsimusi palju, ka minul oli. Sedastasin olukorra enda jaoks selliselt, et kui meditsiiniliselt ei ole mehel võimalik oma bioloogilist järglast saada – jättes doonori variandi kõrvale, siis tulevikus võib kahetsus kasutamata võimalusest olla suurem kui see, et kasutada tänapäevaseid võimalusi ning laps siiski saada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 21:50; 11.01 13:29; 14.01 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõistus ei suuda sellega leppida ja suhtumine on, et Pole tema laps siis tõesti ei tasu veel last saada.

 

See on lihtsalt rakuke mis aitab lapse kõhus kasvama panna ja see on TEIE laps.

 

Teine võimalus on otsida endale mees kes suudab ise lapsi teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõistus ei suuda sellega leppida ja suhtumine on, et Pole tema laps siis tõesti ei tasu veel last saada.

See on lihtsalt rakuke mis aitab lapse kõhus kasvama panna ja see on TEIE laps.

Teine võimalus on otsida endale mees kes suudab ise lapsi teha.

Kas seda doonor rakku kasutades tuleb lapse välimus doonori ja ema- kombo?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõistus ei suuda sellega leppida ja suhtumine on, et Pole tema laps siis tõesti ei tasu veel last saada.

See on lihtsalt rakuke mis aitab lapse kõhus kasvama panna ja see on TEIE laps.

Teine võimalus on otsida endale mees kes suudab ise lapsi teha.

Kas seda doonor rakku kasutades tuleb lapse välimus doonori ja ema- kombo?

Jah, selline “kombo” tulebki, mis on igati loogiline. Doonor valitakse kindlate väliste tunnuste alusel, et järglane sarnaneks võimalikult palju tulevasele isale. Doonorite ndmebaasis on näha järgnev: vanus, pikkus, silmade – ja juuste värv ning haridustase.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 21:50; 11.01 13:29; 14.01 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma sain teada, et perelisa on võimalik vaid doonori abil, olin suht puuga löödud ja mõtlesin, et miks just sellisesse mehesse armuma pidin. Ümbruses oli ikka lõõbitud nende kallal, kes lapsi ei saa või kel puuetega lapsed, et loodus teeb oma valiku ja nõrgad ei peagi lapsi saama. Aeg läks ja leppisin vaikselt selle mõttega (kui uudisest teada sain, ei olnud veel ka plaan perelisa saada). Aeg-ajalt olin ikka pisarais ja lootsin päevade hilinedes, et äkki siiski juhtub mingi ime. Ühel hetkel aga jõudsin arusaamale, et samahästi võinuks mina olla viljatu – siis peaks meespool leppima, et tuleb doonorit kasutada kui on soov ühise lapse arengu juures olla ja rasedust kogeda. Elu kahjuks on kohati karm. Õnneks on teaduse abil võimalik ka neil rasedust kogeda, kel looduse poolt paarina see võimalik pole. Praeguseks oleme teise lapse ootel ja meeletu rõõm on näha, kuidas mees lapsega tegeleb ja järgmise ootusele kaasa elab:)

Isiklikust kogemusest aga veel. Erinevates kliinikutes võivad olla erinevad doonorid, kelle vahel valida saab. Ka sperma ning protseduuride hinnad on erinevad. Mõningaid piiranguid võib seada ka veregrupp. Lisaks, kui on soov mitu last saada, soovitan uurida, mitu last doonori abil juba saadud on – kui neid on piirarvu ligi, soovitan mõne teise doonori valida kui on soov, et lastel geneetiliselt samad vanemad on. Samas on küsitav, kas jõuate enne järgmise lapseni kui piirarv täis saab (arst oskab ehk rohkem rääkida). Lisaks on tänapäeval nii palju kärgperesid, et isegi nn tavaperes ei pruugi lapsed geneetiliselt samasid vanemaid omada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaaslane on ka viljatu. Uudis tuli küll väga ootamatult, sest tema testosterooni tase on väga kõrge ning ei oleks oodanud midagi sellist. Tema ise oli kindlasti suuremas shokis ja ei julgenud mulle arsti tulemusi näidata – arvas, et ma lähen nüüd tema juures ära. Ma ei võtnud seda üldse nii suure draamana – see on kõigest bioloogia ja konkreetne teadmine. Paljud isad ei tea, et nad ei ole tegeliult oma laste isad. Kui selle mõttega leppida, et on doonorsperma laps, siis ausalt öeldes polegi väga vahet. Kuna kõik need protseduurid võtavad nii kaua aega, siis jõuab end palju kurssi viia teiste kogemustega ning see mõte muutub aina kodusemaks, ei ole lõpuks enam nii võõras ning viimaks tahaks lihtsalt, et naine jääks rasedaks. Ja no loomulikult jõuab selle ajaga ka tülli minna ning kui te ei ole paarina piisavalt tugev, et selles kõiges ellu jääda, siis ongi vast hea, et teie omavahel doonospermat ei kasuta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas TESE protseduuri olete mehega proovinud? TESE on nimelt protseduur, kus lokaalse tuimestusega vōetakse mehelt munandist koetükk ning sealt otsitakse sperme. Kui sperme leitakse, siis teostatakse ICSI protseduur, kus leitud soerm süstitakse munarakku( toimub viljastamine).
Protseduur on küll väga ebameeldiv, kuid nii on vōimalik saada mehega bioloogiline laps.
Tean, kuna töötan viljatuskliinikus embrüoloogina 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas TESE protseduuri olete mehega proovinud? TESE on nimelt protseduur, kus lokaalse tuimestusega vōetakse mehelt munandist koetükk ning sealt otsitakse sperme. Kui sperme leitakse, siis teostatakse ICSI protseduur, kus leitud soerm süstitakse munarakku( toimub viljastamine).

Protseduur on küll väga ebameeldiv, kuid nii on vōimalik saada mehega bioloogiline laps.

Tean, kuna töötan viljatuskliinikus embrüoloogina ????

Võimalusest oleme muidugi teadlikud. Kahjuks androloog sellel mõtet ei näinud, kuna tõenäosus midagi leida on väike/olematu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 21:50; 11.01 13:29; 14.01 07:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonori sperma