Esileht Ilu ja tervis Doonoriks – reisimine ja vestlus arstiga

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Doonoriks – reisimine ja vestlus arstiga

Postitas:

Kas teate, mis riikides viibimise puhul veredoonoriks ei võeta? Näiteks on küsimus, kas olete viibinud Suurbritannias jne.
Kas eksootilised riigikülastused, nagu Nepaal ja India, eeldavad, et püsid vereandmisest igaks juhuks mingi aja eemal ja kui kaua? Või otsustab seda arst vestluse käigus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 16.02 23:13; 18.02 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest (troopilistel jms) haigustel on peiteaeg. Need küsimused on juba esimese küsitluslehe peal ja arst küsib, kus ja kuna käidud ning otsustab, kas oled ohutu või mitte.
https://verekeskus.ee/doonorile/nouded-doonorile/

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:32; 19.02 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest (troopilistel jms) haigustel on peiteaeg

Mis põhimõtteliselt tähendab, et kui käisid Vietnamis, siis pole aasta jooksul veredoonorlus lubatud? Või otsustab seda ikkagi arst kohapeal?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 16.02 23:13; 18.02 22:21;
To report this post you need to login first.

Mis suur häda sul seda verd anda on? Minu meelest on küll igati mõistlik, et vähegi kahtlased tegelased vereandmisest eemal hoitaks. Väga loodan, et arstid ses osas mingeid riske ei võta.See veel puudus, et nakatad mõnd niigi hapra tervisega patsienti.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis suur häda sul seda verd anda on? Minu meelest on küll igati mõistlik, et vähegi kahtlased tegelased vereandmisest eemal hoitaks. Väga loodan, et arstid ses osas mingeid riske ei võta.

Polegi mingit häda. Kui oleks kindlalt formuleeritud reeglid, et ärge tulge aasta jooksul pärast Vietnamis käimist, oleks selge. Aga praegu on nii, et kutsuvad sõnumiga – teie verd on väga vaja – ja siis võib juhtuda, et kohapeal arst otsustab, et igaks juhuks saadame tagasi. Aga minu aeg maksab ka midagi.
Reeglit ei ole!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 14:30; 16.02 23:13; 18.02 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis suur häda sul seda verd anda on? Minu meelest on küll igati mõistlik, et vähegi kahtlased tegelased vereandmisest eemal hoitaks. Väga loodan, et arstid ses osas mingeid riske ei võta.

Polegi mingit häda. Kui oleks kindlalt formuleeritud reeglid, et ärge tulge aasta jooksul pärast Vietnamis käimist, oleks selge. Aga praegu on nii, et kutsuvad sõnumiga – teie verd on väga vaja – ja siis võib juhtuda, et kohapeal arst otsustab, et igaks juhuks saadame tagasi. Aga minu aeg maksab ka midagi.

Reeglit ei ole!

ja sa tuled vastust otsima perekoolist, mitte sealt, kust sund kutsuti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista siis ja küsi, kas üldse on mõtet kohale tulla, kui sa käisid nt 8 kuud tagasi Tais.
Mismõttes reeglit pole.

Kui nendele küsimustele vastad jaatavalt, siis tõenäoliselt sa ei sobi doonoriks. “kas olete viimase aasta jooksul reisinud väljaspool Eestit?” küsitakse kindlasti üle, kus ja kaua. Malaariapiirkonnas/troopikas reisinud jäävad tõenäoliselt välja, Euroopas reisimine läheb arvesse.
Kui kahtled, on parem mitte anda, kui sa ise ka pole kindel, kas oled ohutu või mitte, seda peaks iga doonor ju aru saama.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:32; 19.02 10:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Doonoriks – reisimine ja vestlus arstiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.