Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutajad 2020

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Doonormunaraku kasutajad 2020

Postitas:
Kägu

Siin ikka väga vaikne. Keegi veel doonorringil?

Mul oli siirdamine eelmine teisipäev. Vb mõttetu küsimus ja ei pruugi olla võrdlusmomenti, aga küsin ikka – kas peale siirdamist oli kuidagi teistmoodi kui enda rakkudega tunne? Mul on olnud 1 rasedus (katkes) oma munarakuga ja nüüd esimene doonorring. Ma tahaks väita, et tunnen ise ära kas õnnestus või mitte, sest emakas selline omamoodi teine tunne. Samas kodune test on oma rakuga 9dp5dt alati juba kahte triipu näidanud. On siin huvitav mingi vahe doonorrakuga ja millal päriselt pesastub või pigem kui ei näta tänaseks, siis on selleks korraks läbi?

Muidugi on vaikne. See on aasta 2020 teema ju. 🤦

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi on vaikne. See on aasta 2020 teema ju. 🤦

Mis vahet on aastaarvul, kui ühtegi teist sarnast teemat siin pole?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3976402: oma munarakuga ja nüüd esimene doonorring, kodune test on oma rakuga 9dp5dt alati juba kahte triipu näidanud. Mitu ringi oma munarakkudega proovisid ja mis põhjusel otsustasid doonorraku kasuks ning palju on vanust?

Kas õnnestus ja said positiivse testi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene laps tuli loomulikul teel, 6 aastat tagasi, vanust hetkel 32.

Teine laps oli väga oodatud, kuid ei tahtnud kuidagi tulla. Läbisin enne kõik vajalikud uuringud ning rasedust soodustavad ravikuurid, kuid tulutult. Samuti sai igatpidi uuritud mees. Lõpuks selgus, et enda munaraku reserv olematu ning et isegi IVF-i puhul enda munaraku peale lootma jääda poleks olnud mingit mõtet. Nuttu oli palju ja emotsioonid laes. Aga võtsin end kohe kokku ja nädala pärast läksin juba kindla sooviga arsti juurde tagasi.

Mina toimetasin TÜK-is, rakud said ostetud Elitest.

Esimesel ringil sai ostetud 4 rakku, mis maksid 2000 €. Kuna tegemist külmunud rakkudega, siis mingit ootamist polnud. Rohtudega tsükkel paika ja kohe siirdamiseks ettevalmistused. Kahjuks viljastus vaid üks rakk, lootus oli suur, kui peale siirdamist kahjuks positiivset testi ei tulnud.

Kuu oli vahet ja läksin uuele ringile. Sai ostetud samuti 4 rakku (seekord teise doonori omad), millest seekord viljastus 3. Siirdatud sai 1 embrüo ja tuli ka kauaoodatud positiivne test. Alustasin jaanuaris ning märtsi lõpuks olid kenad rasvased triibud käes. Praegu kirjutan seda postitust 4- kuuse beebitüdruku kõrvalt 🙂

4000 € on päris priske väljaminek, kuid igal hommikul tema naeratust nähes ei kahetse ma ühegi sendi kulutamist.

Pea püsti ja edasi! 🙂

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina toimetasin TÜK-is, rakud said ostetud Elitest. Esimesel ringil sai ostetud 4 rakku, mis maksid 2000 €. Kahjuks viljastus vaid üks rakk

Ilmselt maksma peab jah kõigi rakkude eest, isegi, kui osad embrüod pole siirdamiskõlbulikud. Elites tegutsedes olevat soovitatav osta korraga 5-6 rakku, et oleks suur tõenäosus midagi siirdada. Mõni aeg tagasi oli seal programmi hinnaks külmutatud rakkudega vist alla 4000 €.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore! Kas võib küsida, miks just TÜK-i kasuks otsustasid ja mitte otse Elitesse ei läinud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esialgu käisin ka Elites, kuid kuidagi ei klappinud mul mõlema Sõritsaga, tundus kuidagi selline liinitöö tunne. Saan aru, et tegemist on oma ala professionaalidega, kuid kuna teema niigi tundlik, siis ei olnud tunne õige.

Lõpuks avastasin Elitest doktor Sekavini, kes võtab vastu peale Elite ka TÜK-is. Kliinikumis oli tal tol hetkel rohkem aegu pakkuda ning saigi hakata hoopis tema juures Kliinikumis käima. Tõeliselt soe, siiras ja toetav arst.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpuks selgus, et enda munaraku reserv olematu ning et isegi IVF-i puhul enda munaraku peale lootma jääda poleks olnud mingit mõtet.

Mis sul munarakureserv, amh näit oli, et IVF-i ei hakatud kaaluma? Kas see selgus juba Elites?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lõpuks selgus, et enda munaraku reserv olematu ning et isegi IVF-i puhul enda munaraku peale lootma jääda poleks olnud mingit mõtet.

Mis sul munarakureserv, amh näit oli, et IVF-i ei hakatud kaaluma? Kas see selgus juba Elites?

AMH näit oli <0.03 ja FSH 25,4…. ehk siis väga õnnetud numbrid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

AMH näit oli <0.03 ja FSH 25,4…. ehk siis väga õnnetud numbrid.

Siis küll. Kunagi siin kirjutas üks naine, kellel amh näit oli umbes 0.4 ja saadi ka ainult üksikuid rakke ja temalgi vist ei õnnestunud enda omadega. Imelugusid on muidugi ka väiksema amh-ga, aga kui on esinenud peetumist ja rakke vähe, siis on iga järgmine katse nagu loto mängimine. Elites peaks olema doonorite vanusepiiriks 32 ja isegi siis, nagu su näite puhul selgus, viljastus esimesel katsel neljast rakust ainult üks, mis pärast siirdamist kahjuks positiivset testi ei toonud. Tore, et teine katse oli edukas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Sidrunhein

Mitu doonorrakku olete harilikult võtnud? Mulle soovitati 4-5 tk.

Sidrunhein

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle soovitati 4-5 tk.

Sõltub, kus sa tegutsed. Elites oli programmi hind külmutatud rakkudega vist alla 4000 € ja selle sisse arvestatud 5-6 rakku.

0
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutajad 2020