Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutajad 2022

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )

Teema: Doonormunaraku kasutajad 2022

Postitas:

Alustan nüüd oms teekonda doonormunarakuga, kuna varasemad 5 IVFi on ebaõnnestunud ja rakkude kvaliteet aina halveneb.

Arstile saan juuni algul ja siis kuulen, kuidas ja mismoodi asi hakkab toimuma.

Kas on siin veel kedagi, kes samas paadis?

Sidrunhein

 

 

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Mind ootab augustis/septembris ees 3. doonormunarakuga siirdamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Kus te tegutsete?

Ise lähen peagi Elitesse vastuvõtule, et ka doonormunaraku kasutamise teekond ette võtta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind ootab augustis/septembris ees 3. doonormunarakuga siirdamine.

Mitu rakku kahel esimesel korral ostsid? Kas embrüod ei hakanud arenema või jõuti ka siirdada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toimetan TÜ kliinikumis ja 1. kord ostsin Elite kaudu 6, seal vähem ei saagi. Teisel korral TÜst 5. Mõlemal korral arenes 1 korralik embrüo, mis ka siirdati. Esimesel korral tekkis ka rasedus, mis 6. nädalal katkes. Teisel korral rasedust ei tekkinud.

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. kord ostsin Elite kaudu 6, seal vähem ei saagi. Teisel korral TÜst 5.

Kui nii palju rakke ostsid, siis küll imelik, et arenes ainult 1 embrüo. Elites soovitatakse tõesti osta 5-6 munarakku ja TÜK-s vähemalt 4, viimases olevat ka rakkude valik väga väike. Kas enne kolmandat proovimist ka mingeid uuringuid tehakse, näiteks mehele? Palju muidu on vanust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehel kõik toimib ja uuringud eelnevalt tehtud. Lisauuringuid ei tehta. Vanus mina 34 ja mees 36.

Arsti sõnul ongi üldjuhul tõenäosus selline, et 1 kuuest rakust saab siirdamisküpseks. Rakkude sulamisel paljud lagunevad ja viljastub muidugi rohkem (meil mõlemal korral 3 viljastus, aga nende areng peetus juba 2. või 3. päeval ja polnud seega siirdamiseks kõlbulikud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ootab augustis/septembris ees 3. doonormunarakuga siirdamine.

Mitu ivf-i eelnevalt tegid, kui doonormunarakuni jõudsid ja palju munarakke saadi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstile saan juuni algul ja siis kuulen, kuidas ja mismoodi asi hakkab toimuma.

Kaugel protsessiga oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

Mitu ivf-i eelnevalt tegid, kui doonormunarakuni jõudsid ja palju munarakke saadi?

[/quote]

Ei teinudki eelnevalt ühtegi, sest mul endal kahjuks sobilikke rakke ei olegi. Doonorrakud on minu ainus võimalus.

Kuidas sul seni kulgenud on?

A.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka seda teekonda ette võtmas. Kui palju orienteeruvalt see asi maksma läheb!? Kas keegi teab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka seda teekonda ette võtmas. Kui palju orienteeruvalt see asi maksma läheb!? Kas keegi teab?

Mina toimetan TÜ kliinikumis. Seal haigekassa tasub kuni 40. aastaste puhul siirdamiskulud ja vastuvõtud. Ravimid ja rakud pead aga ise ostma. Ühe raku hind on 400-500€ ja soovitatakse osta vähemalt 5-6 rakku.

A.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere
Kuidas teil läheb? On juba siirdamisi olnud?
Ise valin doonorit ja ootan uue tsükli algust:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin TÜKi kaudu Elitest 4 rakku, kõik hakkasid arenema, aga siirdamiskõlbulikuks arenes vaid 1. Jõudsin kenasti ka sünnituseni ja olen juba paar kuud õnnelik ema 🙂 Kokku munarakud maksid 2000 eur, protseduurid sain tasuta Haigekassa poolt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin TÜKi kaudu Elitest 4 rakku, kõik hakkasid arenema, aga siirdamiskõlbulikuks arenes vaid 1. Jõudsin kenasti ka sünnituseni ja olen juba paar kuud õnnelik ema ???? Kokku munarakud maksid 2000 eur, protseduurid sain tasuta Haigekassa poolt.

Tegelikult sa bioloogiliselt ju ei ole ema, kas see mõte ei sega? Mina ei julgeks just sel põhjusel seda teha.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei julgeks just sel põhjusel seda teha.

Kui laps kasvab naise organismis 9 kuud ja naine sünnitab, siis teatud osa emast pidi kanduma ka lapsele. Miks bioloogiat üle tähtsustada? Saaks aru, kui tegemist on modellist geeniusega, kes suurepärase tervisega ja loodab, et lapsele tema geenid edasi kanduvad. Enamus inimesi on keskpärased, välimuselt ja võimetelt ja paljud lapsed pole isegi sarnased oma vanematega. Mõnele lapsele kandub edasi pärilik haigus, mistõttu laps kannatab sama häda käes, mis on vanemal. Kui munarakud pole piisavalt kvaliteetsed, siis milleks riskida võimalike lisaprobleemidega?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uurisin mingi aeg tagasi seda doonorraku mõjutamist ema poolt välismaa teadusartiklitest.

Ühe mõttena jäi meelde, kus võrreldi doonorrakku arvutiga, mis on töövalmis aga programme pole peale pandud. Rakku kandev tulevane ema siis oma ensüümide ja valkude jne mõjutavat isegi kuni 25% doonorrakku kuidas areneb nt ajuarengus, emale omased ensüümid/ valgud käivitavad rakus juba valmis olevaid lülikesi  jne. Ehk ema on justkui veidike osaline programmeerija.

Ka ema toitumine kandmise ajal mõjutab lapse arengut, tervist.

Isegi geeni testis leitavat kandja ema mõjutust. Olevat ka juhuseid kus geenitestis 3e vanema osalus märgatavalt võrdne ja sellel oli kohe ekstra nimetus, mida kahjuks ei mäleta enam.

Kas see nii on, jääb igaühe enda mõelda. Vähemalt minule andis palju tuge juurde mõttelõngas, et minu ensüümid siiski ka mõjutavad rakku.

 

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi geeni testis leitavat kandja ema mõjutust. Olevat ka juhuseid kus geenitestis 3e vanema osalus märgatavalt võrdne

Kes on 3e vanem?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on 3e vanem?

naine, mees ja doonor.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on 3e vanem?

naine, mees ja doonor.

Jah, kuid siiski. Kes on 3e vanem?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on 3e vanem?

Trollid? 3e vanema osalus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes on 3e vanem?

naine, mees ja doonor.

Jah, kuid siiski. Kes on 3e vanem?

Su elu peab ikka väga igav olema, kui tuled siia grammatikat taga ajama. On Sul midagi teemakohast ka kirjutada?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on 3e vanem?

Trollid? 3e vanema osalus.

3e vanema osalus tähendab, et on olemas miski 3e vanem. Minu küsimus oli, et kes on 3e vanem. Miks ma pole vastust saanud ja mis mõttes ma trollin, kui seda küsin?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina plaanin nüüd, aasta lõpus, veel doornormunaraku abil beebi saamise teekonna ette võtta. Kaalusin ja võrdlesin kliinikuid ning mulle tundus kõige kindlam variant AVA kliinik Riias. Kas siin teema all keegi on ka seal tegutsemas või plaanimas minna?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina plaanin nüüd, aasta lõpus, veel doornormunaraku abil beebi saamise teekonna ette võtta. Kaalusin ja võrdlesin kliinikuid ning mulle tundus kõige kindlam variant AVA kliinik Riias. Kas siin teema all keegi on ka seal tegutsemas või plaanimas minna?

Hei Sidrunhein! Mina olen Avas tegutsemas. Aasta lõpuks loodan positiivset tulemust saaada. Suve alguses oli mul juba Ava kliinikus DR siirdamine ja õnnestus ka rasedaks jääda, kuid 6+2 katkes. Arvatavasti pahade asjade kokkulangevus. Läti DR kasuks otsustasin sellepärast, et Eesti on liiga väike. Ava kliinikuga suhtlus meeldib rohkem ja on kuidagi parem enesetunne, kui Eestis kliinikus käies.  Eesti erakliinikus olen tegutsenud 7 aastat ja 5 IVF täisringi.

Ceru

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina plaanin nüüd, aasta lõpus, veel doornormunaraku abil beebi saamise teekonna ette võtta. Kaalusin ja võrdlesin kliinikuid ning mulle tundus kõige kindlam variant AVA kliinik Riias. Kas siin teema all keegi on ka seal tegutsemas või plaanimas minna?

Hei Sidrunhein! Mina olen Avas tegutsemas. Aasta lõpuks loodan positiivset tulemust saaada. Suve alguses oli mul juba Ava kliinikus DR siirdamine ja õnnestus ka rasedaks jääda, kuid 6+2 katkes. Arvatavasti pahade asjade kokkulangevus. Läti DR kasuks otsustasin sellepärast, et Eesti on liiga väike. Ava kliinikuga suhtlus meeldib rohkem ja on kuidagi parem enesetunne, kui Eestis kliinikus käies. Eesti erakliinikus olen tegutsenud 7 aastat ja 5 IVF täisringi.

Ceru

Nii tore, Ceru, hoian pöialt sulle! Ise lähen esimesele arstivisiidile Avasse okt lõpus, eks siis saab kuulda, millal ja mida siirdada saab.

Kui vana oled muidu? Mina 41.

Sidrunhein

 

 

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis skeeme teil enne siirdamist on kasutatud? Ehk keegi teab, kas ettevalmistus Diphereline’i ja Estrofemiga on tavapärane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrunhein, kuidas sul on läinud? Ma ise lähen järgmisel nädalal UH-sse ja siis selgub, kas saab novembris loomulikku tsüklisse siirdamise teha. Mul on külmas eelmisest korrast. Vanust on 41.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sidrunhein, kuidas sul on läinud? Ma ise lähen järgmisel nädalal UH-sse ja siis selgub, kas saab novembris loomulikku tsüklisse siirdamise teha. Mul on külmas eelmisest korrast. Vanust on 41.

Ceru olen.  Ei märganud, et kägu oli peal, see vist automaatselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin arstil ära, saatsin oma doonorikriteeriumid ja nüüd nad siis ilmselt hakkavad valima.Aga see ei tohiks väga kaua aega võtta. Kui doonor olemas, eks siis kuuleb edasi, mul tahetakse ka algul teha siirdamise loomulikku tsüklisse, see olevatka beebile parim.

Ceru, kas sul esimene siirdamine oli loomulikku või tablettidega toetatud tsüklisse?

Sidrunhein, kuidas sul on läinud? Ma ise lähen järgmisel nädalal UH-sse ja siis selgub, kas saab novembris loomulikku tsüklisse siirdamise teha. Mul on külmas eelmisest korrast. Vanust on 41.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 100 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutajad 2022