Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutajad 2022

Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )

Teema: Doonormunaraku kasutajad 2022

Postitas:
Kägu

mina ainsana räägin, millised valikud on munarakudoonoril?

Kuna sa ainukesena räägid valikuvõimalusest, aga sul pole oma väitele tõestust ja lisaks ei julge öelda ka kliinikut, kus tegutsesid, siis tundub provotseerimisena.

Eks ma pärastpoole, kui aega on, lappan paberites ja vaatan, kas mul on munarakudoonorluse omad alles. Kui on, siis lisan pildi antud lõigust (loodetavasti saab siin pilte lisada). Kuna ma aga ei plaani kliiniku nime avaldada, siis raudselt leitaks mingi järgmine põhjendus, millega minu jutu õigsus kahtluse alla panna.

 

Miks ma üldse sellest siia teemasse kirjutasin oligi siinne arutlus, kas munarakudoonori abil saadud lapsele peaks sellest rääkima. Mitterääkimist põhjendati sellega, et see ei andvat mitte midagi, kuna “geneetilist ema” ei saa mingi valemiga üles otsida. Kuna ma ise soovisin olla munarakudoonor ning jõudsin ka lepingu sõlmimiseni, siis tean, et see väide ei vasta tõele alati, oleneb doonorist. Tahtsingi ainult teavitada, kuna vaevalt et keegi teine siin teemas on alustanud munarakudoonoriks saamise teekonda ja teaks, millised valikud on doonoril.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitteanonüümseks doonoriks võib saada Cryose-s kaudu. Neil on lai sperma ja munaraku doonorite valik ning mitteanonüümseid (Open ID) leidub väga erinevatest riikidest, k.a. Eestist. Igas Eesti kliinikusse võid tellida  kas eraisikuna või kliiniku kaudu Cryose mitteanonüümse doonori materjali, ka riiklikesse, sest EL-s on kaupade ja teenuste vaba liikumine. Arvan, et Eesti kliinikud võivad ka Cryose jaoks teostada protseduure – doonori materjal siis liigub Taani ja sealt seda tellitakse üle maailma või siis jõuab tagasi Eestisse.

Eestis jah, doonorlus võib olla ainult anonüümne – see tähendab olukorda, kus kasutatakse või hakatakse Eesti kliiniku doonorit/doonoriks. Kui leping on aga Cryosega, kes on Taani oma, siis Eesti kliinik on ainult vahendaja/meditsiinilise toimingu teostaja, ning EL-is on kaupade ja teenuste vabaliikumise direktiiv, mis täiesti seaduslikult sõidab Eesti seadustest üle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle osas eksisin, et igal pool on lapsel õigus soovida teada, kelle munarakust ta on arenenud. Punkt ise aga on olemas lepingus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle osas eksisin, et igal pool on lapsel õigus soovida teada, kelle munarakust ta on arenenud. Punkt ise aga on olemas lepingus.

Ja pilt ei tulnud kaasa ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitteanonüümseks doonoriks võib saada Cryose-s kaudu. Eestis jah, doonorlus võib olla ainult anonüümne – see tähendab olukorda, kus kasutatakse või hakatakse Eesti kliiniku doonorit/doonoriks.Kui leping on aga Cryosega, kes on Taani oma, siis Eesti kliinik on ainult vahendaja/meditsiinilise toimingu teostaja

Põhjalik selgitus, aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle osas eksisin, et igal pool on lapsel õigus soovida teada, kelle munarakust ta on arenenud.

Sellest segadus ka tekkis, nagu oleks Eesti kliinikus doonoril valikuvõimalus, aga tegelikult pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Annan ka siia enda sisendi. Ma ei tea, miks doonormunarakke nii promotakse. Tundub,  et see on puhas turundus. Keegi ei tule ega ütle, et jah, sain nende abil emaks. Vähemalt siin foorumis.

Võib olla diagnoositud mida iganes. Fakt on see, et ka mulle on diagnoositud võimetus lapsi saada. Ometi jäin ma enda mehest kord  rasedaks.  Oleme proovinud kõiki võimalusi, ka doonorit. Fakt on ka see, et vaid oma mehest olen ma rasedaks jäänud ja 6 + nädalat ka kanda suutnud. Järeldus sellest on see, et võid maksta kümneid tuhandeid, aga kui pole määratud last saama, ei aita siin ei ivf, icsi ega ka doonor. Pigem kui üldse on võimalus, siis tuntud keskkonnas, oma mehega, on väike võimalus. Mu keha ei võta doonori rakke omaks. On kahetsusväärne, kuidas petetakse raha välja. Võidavad kliinikud ja ehk ka doonor. Aga mitte pere, kes soovib last saada. Teaduslikud uuringud ei päde.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järeldus sellest on see, et võid maksta kümneid tuhandeid, aga kui pole määratud last saama, ei aita siin ei ivf, icsi ega ka doonor. Mu keha ei võta doonori rakke omaks.

Sõltub probleemist, sinu puhul ei võta keha doonori rakke omaks. Mõnel naisel jällegi pole probleeme rasedaks jäämisega, küll aga lõpuni kandmisega, siis ei pruugi doonorrakkudest ka abi olla. Kasu on siis, kui enda rakkude kvaliteet pole hea, aga raseduse kandmisega ei teki probleemi. Siin teemas on mitu naist kirjutanud, et kasutasid doonorrakke. Enamasti proovitakse oma rakkudega ja doonorrakke alles siis, kui ei õnnestu ja mu arvates pole tegemist promoga, vaid ühe võimalusega last saada. Kliinikutele on ikka oluline õnnestumise protsent.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme proovinud kõiki võimalusi, ka doonorit.

Tänapäeval on lapse saamiseks mitmeid võimalusi. Kergematel juhtudel IUI, siis IVF, mis teatud vanuseni on tasuta, siis doonorraku, surrogaatema kasutamine, viimane nõuab küll rohkem raha ja Eestis pole lubatud, aga osades riikides tohib ja lisaks veel lapsendamine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul just õnnestus doonormunarakuga rasedaks jääda. Teisel katsel. Ja mitte haigekassa poolt rahastatult. Umbes aastake laks mõttest, uuringutest, katsetest, ravist jne. vara veel hõisata aga julgustus siiski neile kes mõtlevad kas proovida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 91 kuni 100 (kokku 100 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutajad 2022