Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutamine – hind jm

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Doonormunaraku kasutamine – hind jm

Postitas:
Kägu

Hei!

Olen peagi ette võtmas doonormunaraku kasutamise teekonda ning uurin, kas keegi on hiljuti sama teed läinud ja oskab öelda, milliste kulutustega peaks arvestama (haigekassa olemasolul)? Lugesin läbi kõik varasemad siit läbi käinud sarnased teemad, kuid inflatsioon on tõenäoliselt paari aastaga korralikult juba hinda kergitanud. Samuti paistavad hinnad siin-seal väga erinevad olevat.

Eelkõige huvi Tartu kohta, kuid ootan huviga ka teiste kliinikute kogemusi. Aitäh kõigile, kes aega leiavad, et kogemust jagada 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin läbi kõik varasemad siit läbi käinud sarnased teemad

Kas tõesti on Perekooli foorum koht, kus sellisel teemal peamise info peaks saama?

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti mitte, kuid see platvorm annab võimaluse suhelda teiste samal teel olnud/ olevate inimestega ja kogemusi jagada.

Olen märganud, et sageli ütlevad kliinikud ühe hinna, kuid reaalsuses läheb kokku teine hind. Seda kas ravimite, ootamatute tasude, lisafunktsioonide vms tõttu.

– teemaalgataja L

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa sellest ikka saad aru, et raviskeemid sõltuvad sinu vanusest ja tervislikust seisundist, sellest, millised protseduurid oled juba varem läbinud jms individuaalsest olukorrast, mida teadmata on võimatu sulle täpset hinda välja käia.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No jumal küll, mis asja te siin koguaeg kraaksute. Need kellel on kogemus, saavad ju seda soovi korral kirjeldada. Kui ei ole kogemust või ei soovi seda jagada, hea küll siis. See rasestumise foorum on siin viimasel ajal nagu mingi õelutsemise võistlus. Las inimesed küsivad ja arutavad.

-Ei ole teemaalgataja, kopp ees lihtsalt teist õeluskottidest

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õelutsejaid ei tasu tähele panna, ilmselt söömata ja saamata, muidu ei pritsiks sappi siin 😂😂 Teemaalgatajale edu otsingutes 🙂

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

milliste kulutustega peaks arvestama (haigekassa olemasolul)?

Ühe raku hind peaks olema umbes 500 eurot ja soovitatakse osta vähemalt 4-5 rakku. Lisaks võb olla vajadus toetavate ravimite järele. Progesterooni süstid on pisut kallimad.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegin TÜK kliinikus, kus kliinikul endal munarakudoonoreid ei ole, nad tellivad teistest kliinikumidest (eesti ja välismaised). Välismaistest kliinikutest on võimalus cryose doonoritepank, kuid seal on ühe munaraku hind päris krõbe (kui õigesti mäletan, siis hinnad algasid 1000-2000 eurot + transpordi hind). Räägiti et Cryose rakkudel pidi olema karantii, et 6st munarakust peab kindlasti vähemalt 1 embrüo tekkima ja kui ei teki, siis saad mingi ports rakke tasuta.

Kuna cryose rakud olid minu jaoks liiga kallid, siis valisin Eesti kliiniku rakud. Ostsin 6 MR ja rakud jäid ellu ning saime 2 embrüot. Üks siirdati ja üks külmutati. Jäin rasedaks. Ühe munaraku hind oli kuskil 460 eurot.

Mõtlesin ka Elites teha protseduuri, kuna neil endal munarakudoonorite pank olemas, kuid minu arust küsivad Elite liiga palju raha iga asja eest, seega odavam mulle oli TÜK kliinikum.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest! 🙂

Kas TÜK on ka mingi järjekord? Ja kui kaua kogu protsess aega võttis?

– L

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tegin TÜK kliinikus, kus kliinikul endal munarakudoonoreid ei ole, nad tellivad teistest kliinikumidest (eesti ja välismaised). Välismaistest kliinikutest on võimalus cryose doonoritepank, kuid seal on ühe munaraku hind päris krõbe (kui õigesti mäletan, siis hinnad algasid 1000-2000 eurot + transpordi hind). Räägiti et Cryose rakkudel pidi olema karantii, et 6st munarakust peab kindlasti vähemalt 1 embrüo tekkima ja kui ei teki, siis saad mingi ports rakke tasuta.

Kuna cryose rakud olid minu jaoks liiga kallid, siis valisin Eesti kliiniku rakud. Ostsin 6 MR ja rakud jäid ellu ning saime 2 embrüot. Üks siirdati ja üks külmutati. Jäin rasedaks. Ühe munaraku hind oli kuskil 460 eurot.

Mõtlesin ka Elites teha protseduuri, kuna neil endal munarakudoonorite pank olemas, kuid minu arust küsivad Elite liiga palju raha iga asja eest, seega odavam mulle oli TÜK kliinikum.

Kas tunne lapse suhtes on nagu oma? Mõtisklen ka DR kasutamist.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõtisklen ka DR kasutamist.

DR-i tasub kasutada, kui IVF-d pole korduvalt õnnestunud, rakke on väga vähe, esinenud peetumist ja vanus läheneb 40-le.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tunne lapse suhtes on nagu oma?

Kui naine kannab last 9 kuud ja sünnitab, siis ei saa tunne olla võõras. Lapse välimust ja iseloomu on keeruline ette ennustada ka siis, kui kasutada oma rakke.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tunne lapse suhtes on nagu oma? Mõtisklen ka DR kasutamist.

Laps kasvas mu sees 9 kuud. Tunne, et ta on minu oma, minu laps. Ta ei pruugi olla minuga sama geneetikaga aga ta on minu oma. Hoolin temast täpselt sama palju, kui oma teistest lastest, kes on minuga sama geneetikaga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ohhh, nii armsad vastused!

Seda ma vajasingi.

🥰

+1
0
Please wait...

Postitas:
Myu

Tere

Kuidas ajaliselt DMR kasutamisega on? Ütleme, et otsustatakse seda teed pidi minna..kui kaua làheb üldiselt otsusest siirdamiseni riiklikus haiglas? Kindlasti teema, mida arstiga arutada aga ehk keegi oskab veel enne valgustada:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas ajaliselt DMR kasutamisega on? Ütleme, et otsustatakse seda teed pidi minna..kui kaua làheb üldiselt otsusest siirdamiseni riiklikus haiglas?

Külmutatud munarakkudega pidi protsess kiire olema. Valid sobiva DR-i välja, maksad rakkude eest ja siirdamine võib toimuda juba järgmise kuu tsüklisse.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägiti et Cryose rakkudel pidi olema karantii, et 6st munarakust peab kindlasti vähemalt 1 embrüo tekkima ja kui ei teki, siis saad mingi ports rakke tasuta.

Neil on lausa karantii? Võimas.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore oleks

…kui antud arutelu mõni munaraku doonor ka loeks ja kommenteeriks. Et mis olid tema tunded ja kuidas leidis motivatsiooni.

Loodame, et keegi märkab ja kommenteerib!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

…kui antud arutelu mõni munaraku doonor ka loeks ja kommenteeriks. Et mis olid tema tunded ja kuidas leidis motivatsiooni.

Loodame, et keegi märkab ja kommenteerib!

See on ju hoopis teine teema.

0
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Doonormunaraku kasutamine – hind jm