Esileht Pereelu ja suhted Dopamiinisõltuvus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Dopamiinisõltuvus

Postitas:
Kägu

Ma sattusin täna ühes Facebooki grupis ühte blogipostitust lugema, mis räägib dopamiinisõltuvusest. Mul pidi lõug ammuli vajuma. Ma olen pikka aega tundnud, justkui oleks elukvaliteediga midagi paigast ära. Pidev ärevus ja rahulolematus. Peale lugemist sai pilt palju selgem. Soovitan teistelegi!

https://www.facebook.com/100085379417884/posts/pfbid02XeRYFcZaihwT1J7o9CejNvb57t3RkkhYBLn3ErbH1egYZieauNqtF7tsMvahmGpLl/

0
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mitu korda sa ise lugesid seda teksti. kus seal dopamiini mainitud on ?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin selle teksti läbi ja mõtlen et kuhu mahuvad seal töö, poe, apteegi, pakiautomaadi ja koerte kõrval veel lapsed, kes on elu osa. Kui lapsed ka veel sünnivad, vot see on on rutiin ja rabelemine. Lapsed vajavad rutiini. Aga kas vanemad vajavad seda rutiini igapäevaelus,  mis kaasneb lastega? Ainult selleks et neid ohjata, et oleks kergem. Aga ise?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu korda sa ise lugesid seda teksti. kus seal dopamiini mainitud on ?

Ta ise reklaamib on jura siin ju.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sattusin täna ühes Facebooki grupis ühte blogipostitust lugema, mis räägib dopamiinisõltuvusest. Mul pidi lõug ammuli vajuma. Ma olen pikka aega tundnud, justkui oleks elukvaliteediga midagi paigast ära. Pidev ärevus ja rahulolematus. Peale lugemist sai pilt palju selgem. Soovitan teistelegi!

https://www.facebook.com/100085379417884/posts/pfbid02XeRYFcZaihwT1J7o9CejNvb57t3RkkhYBLn3ErbH1egYZieauNqtF7tsMvahmGpLl/

Minu meelest suht imelik tekst.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sattusin täna ühes Facebooki grupis ühte blogipostitust lugema, mis räägib dopamiinisõltuvusest. Mul pidi lõug ammuli vajuma. Ma olen pikka aega tundnud, justkui oleks elukvaliteediga midagi paigast ära. Pidev ärevus ja rahulolematus. Peale lugemist sai pilt palju selgem. Soovitan teistelegi!

Sattusid-sattusid. Tuli hoopis tore mõte, et teeks oma uduteooriale perekoolis promo. Mina ei kliki su mõtisklusi lahti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lugesin läbi. Mitte midagi huvitavat ega uut ma sealt ei leidnud. Ma pole kunagi kaasa läinud sellega et naabrist parem olla ja elu mõtteks pole raha ega kellelegi (endale?) millegi tõestamine.
Mul on alati aega, et asjade üle mõtiskleda ja iseendaga olla. Kui lapsed veel kodus elasid, siis oli seda aega muidugi vähem, aga nüüd on seda küll laialt käes. Mõnikord on lausa igav.

Ehk kogu selle pika jutu seal Fb-s saab kokku võta väga lühidalt: Elu ei koosne ainult tööst. Sea ennast esikohale ja pane selle järgi oma prioriteedid paika.

Kedagi teist süüdistada pole küll mõtet, no et juba koolisjast alates jne.
Ja lisaks, ka koertega jalutamise, tööle sõitmise ja touduvalmistamise aeg on see nn oma aeg, mis on ööpäevas 8 tundi. Nii pole võimalik elada, et kogu see 8 tundi vaatad pilvi ja mõtiskled elu üle. Ka koerad on hobi, kui nüüd ainult selles kontekstis rääkida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja lisaks, ka koertega jalutamise, tööle sõitmise ja touduvalmistamise aeg on see nn oma aeg, mis on ööpäevas 8 tundi. Nii pole võimalik elada, et kogu see 8 tundi vaatad pilvi ja mõtiskled elu üle. Ka koerad on hobi, kui nüüd ainult selles kontekstis rääkida.

Jah, toiduvalmistamine okn oma aeg ja kui toitu valmistada ei viitsi, on võimalik osta selline toit, mida saab kohe süüa. Selles mõttes on kaasaja inimesel vähemalt valikuvõimalus, mis siin ikka kurta. Koeraga jalutamist pole tõesti mõtet välja tuua kui näidet sellest, et vaata, kui palju ma rabelema pean – ja oma aega ei ole. Kui inimene on koerad võtnud, siis järelikult peab see olema hobi.

Ületundide osa olen nõus, et peaks enda jaoks selgeks mõtlema, kas neid ületunnid annavad midagi endale või siis tuntakse ühiskonna poolt peale sunnitud ootust olla “eriti tubli”. Viimasel juhul võib muidugi tühi tunne ja küsimus, et kas ma ikka pean see eriti tubli olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted Dopamiinisõltuvus