Esileht Lapse ootamine Downi vms sündroomiga loode

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Downi vms sündroomiga loode

Postitas:
Kägu

Kui paljud on saanud sellise diagnoosi? Ootan just oma Panoama testi vastuseid, kuna lapsel ei nähtud Oscaril ninaluud ja sain kõrge Downiriski tänu sellele. Hirmus on…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minul oli eelmine suvi oscar test. Risk oli 1:101. Kõigepealt ootasin 4 nädalat, et lootevee uuring teha ja siis veel 2 nädalat, et tulemus teada saada. Ootamine oli raske ja pikk, lõpuks saib selle vastyse ja kõik oli korras. Nüüd mul juba kodus 6kuune terve ja rõõmus beebipoiss kodus.

Please wait...
Postitas:
septriinux

Minul oli risk downile olemas. Tegin ka panorama ja kõik korras. Oota ära. Mul tuli vastus 10ne-11 päevaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sain täna tulemused, et riskid on madalad. Oi kui hea tunne on!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin palatis ühe naisterahvaga, kellel oli risk 1:4 ja sündis täiesti terve beebipoiss.

Please wait...
Postitas:
minnijuunior

Tere..olen 13+5 rase,36aastane,kodus veel 7 aastane poisslaps.Tegin teisipäeval pelgulinnas Oscar testi,ninaluud ilusti nähtaval,kõik muud mõõtmised ka korras arsti sõnul,kv 3.4mm.
Eile sain kõne arstilt seoses vereanalüüsiga..downi risk 1/10😭
Esmaspäeval lähen kooronbiopsiat tegema..olen omadega juba päris läbi,nutan koguaeg,magada ei saa😪ainult palvetan

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain ka kõrgendatud riski. Vanus ja veri põhiliselt kõrgendasid riski. Püüan säilitada rahu. Pean otsustama, mis teste teen ja kas teen. Hetkel kaalun tõsiselt panorama + uh ja koorionibiopsiat. Esimene on küll kallis, aga teise puhul tekkisid omad kahtlused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain ka kõrgendatud riski. Vanus ja veri põhiliselt kõrgendasid riski. Püüan säilitada rahu. Pean otsustama, mis teste teen ja kas teen. Hetkel kaalun tõsiselt panorama + uh ja koorionibiopsiat. Esimene on küll kallis, aga teise puhul tekkisid omad kahtlused.

Mina soovitan Panoramat, kui rahaliselt kannatab. Sain sealt madalad riskid, mis tähendas, et kooronibiopsia jäeti üldse ära. Vastus tuleb umbes 10 päevaga.

Please wait...
Postitas:
septriinux

Mina soovitan ka Panoramat. Titale ja Sulle ohutu ja 10 päevaga vastus olemas. Koorioni pole siis tõesti vaja ja saad boonuseks teada lapse soo. Kuigi jah, kallis test.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina valisin panorama testi asemel koorion biopsia, sest teised testid on kõik statistika riskid. Aga biopsia on 100% vastusega. Sul võib madal risk olla, aga sündida võib ikka sündroomiga. Ja tegelikult ei ole see raseduse katkemine põhjustatud sellest biopsiast. Need rasedused, mis on katkenud peale biopsiat on ka hiljem selgund, et loode oli haige. Seega see on see põhjus, mis on pandud sellele katkemise risk. Mulle arst ütles, et tema kogemuste põhjal, ei ole Eestis ükski terve loode biopsia tõttu hukkunud.

Protseduur ise on küll rõve, aga saab 100% südamerahu.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Lapse ootamine Downi vms sündroomiga loode