Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Dr. Erlang

Postitas:

Tere!
Pärast mitmendat katkemist sain nüüd saatekirja dr. Külli Erlangi juurde.
Kes on käinud, palun jagage kogemusi ja mida oodata?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 12:27; 16.09 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 peetumist oli olnud kui tema juurde saatekirja sain, laps hetkel kaisus tänu tema raviskeemile ja uuesti rase ka (kirjutas jälle ravi)
Tegi väga põhjalikult uuringuid ja kuigi otseselt midagi ei leitudki siis rasedus õnnestus ja loodetavasti uus samamoodi õnnestub.
Tean ka üht inimest kes ei jäänud aastaid rasedaks(ka ivf ei aidanud) ja kohe kui tema juurde läks jäi uue skeemiga rasedaks ja laps käes ka juba.
Minujaoks suurepärane arst ja päästis mu elu sellega, et aitas last saada.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 18:21; 17.09 18:00; 19.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda on tõeliselt lohutav kuulda, aitäh!
Kas võiksid kirjeldada, milles sinu jaoks seisnes uus moodus või skeem, mis ta määras ja lõpuks õnnestus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.09 12:27; 16.09 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ainult kiidaks, igatpidi super arst! Kahju ainult, et lõpuks õnnestunud rasedusega tema juurde jälgimisele ei saanud. Väga soovitan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin samuti ja õnnestus rasestuda. Nüüd uus beebi plaanid ja lähen järgmine kuu vastuvõtule

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ka mina olen tema juures käinud ja võin ainult kiidusõnu jagada.
Uuris mind väga põhjalikult, avastati sadulemakas, Leideni geenimutatsioon.
Hästi rahulik arst ja seletab kõike, vastab ka kõige pisematele küsimustele.
Ükski teine arst pole olnud nii põhjalik, kui tema!
Pandi IVF järjekorda ja homme juba punktsioon. Tegelikult oleks kõik juba varem toimunud, aga ma ise ei olnud selleks kõigeks emotsionaalselt varem valmis.
Erlang ise minu teada IVFi ei tee, aga teeb kõik ettevalmistavad uuringud.
Temaga oled turvalistes kätes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varasemalt oli lihtsalt pisike doos progesterooni korra kirjutatud, (teine arst) sellest kasu polnud (peetus)
Tema kirjutas suhteliselt suure koguse progesterooni, immuunsusealandamise rohud ja verevedeldajad. Viimast tarvitasin lõpuni välja, esimest kaht 1 trimestri. Õnnestus.
Seekord sama skeem a rohtude arv natuke erinev.

(esimene vastaja)

Geenitestile suunas ka kus näiteks avastati et ma pean 3 x koguse foolhapet sööma kui tavaline inimene sest imendumisega probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 18:21; 17.09 18:00; 19.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ITKs tehakse põhjalikud uuringud ja geenitestid juba enne IVF? Või jõudsite selleni pärast ebaõnnestunud IVF? Ise olen teises kliinikus ja mingeid olulisi uuringuid peale LAP küll ei ole veel tehtud..

Varasemalt oli lihtsalt pisike doos progesterooni korra kirjutatud, (teine arst) sellest kasu polnud (peetus)

Tema kirjutas suhteliselt suure koguse progesterooni, immuunsusealandamise rohud ja verevedeldajad. Viimast tarvitasin lõpuni välja, esimest kaht 1 trimestri. Õnnestus.

Seekord sama skeem a rohtude arv natuke erinev.

(esimene vastaja)

Geenitestile suunas ka kus näiteks avastati et ma pean 3 x koguse foolhapet sööma kui tavaline inimene sest imendumisega probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule soovitati ka Erlangi ja sai siis tema juurde mindud peale 2 peetumist, kuna arst on töötanud ka viljatusravi arstina tundus hea valik.

Minul ei tekkinud arstiga mingit sidet peetumiste peale lihtsalt “looduslik valik” suhtumine, kui uurisin, et äkki saaksin geneetiku juurde saatekirja, siis nähvati, et kahe peetumise pealt mind küll keegi tõsiselt ei võta jne. Lõpuks nuiamise peale sain siiski geneetikule saatekirja.

Arst kirjutas mulle hunniku proove, mis hiljem kaduma läksid ja selles süüdistati ka mind, et juu ma ikka vales kohas neid andmas käisin, kuigi verd saab anda samas majas alumisel korrusel, kus ma ka käisin, neid näiteid on veel, viimane piisk karikasse oli kui kolmanda rasedusega nähvas mulle, et “Temaa ei ole kunagi neid naisi mõistnud, kes mensese esimesel ärajäämis päeval testi teevad, et kui see tema teha oleks keelaks ta testimise enne 7 nädalat”.

Võiksingi kirjutama jääda siia, neid ütlemisi oli nii palju mis hinge kriipima jäid ma ei saaks öelda, et ta inimesena õel oleks või, et hal arst, hääletoon ja kõik on meeldiv, aga ei tundunud lihtsalt, et suudab ennast samastada patsiendiga, kes on juba emotsionaalselt palju läbi elanud, pigem kiire liinitöö.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ITKs tehakse põhjalikud uuringud ja geenitestid juba enne IVF? Või jõudsite selleni pärast ebaõnnestunud IVF? Ise olen teises kliinikus ja mingeid olulisi uuringuid peale LAP küll ei ole veel tehtud..

Varasemalt oli lihtsalt pisike doos progesterooni korra kirjutatud, (teine arst) sellest kasu polnud (peetus)

Tema kirjutas suhteliselt suure koguse progesterooni, immuunsusealandamise rohud ja verevedeldajad. Viimast tarvitasin lõpuni välja, esimest kaht 1 trimestri. Õnnestus.

Seekord sama skeem a rohtude arv natuke erinev.

(esimene vastaja)

Geenitestile suunas ka kus näiteks avastati et ma pean 3 x koguse foolhapet sööma kui tavaline inimene sest imendumisega probleeme.

Mina ivf ei teinud vaid üks tuttav kes eelnevalt oli korduvalt teinud ivf jäi tema skeemiga rasedaks. Pole kursis mis uuringuid talle tehti. Ise ma igatahes ühtegi uuringut paluma ei pidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.09 18:21; 17.09 18:00; 19.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin ka Erlangi juures, üldiselt oli ta tore ja asjalik, aga päris rahule ma ikkagi ei jäänud. Pigem jäi tõesti selline liinitöö tunne. Näiteks ei saantud ta mind enne IVF laparoskoopiale, ütles et pole vajalik. Lisaks oli samuti probleem analüüsidega. Alustasin tema juures IVF-ga ning edasi suunas mind Tiina Loogi juurde (kuna ise läks puhkusele), kes märkas munasarjas mitut tsüsti ning suunas ka LAP-ile. Esimene IVF ei õnnestunud ja ei jõudnud isegi punktsioonini, sest keha ei reageerinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin ka Erlang juures. Ainult häid sõnu on öelda. Uuris põhjalikult, avastas endometrioosi, saatis LAP tegema. Kuna ravimisega siiski rasedust ei tulnud ja vanust oli ka juba 39, siis saatis edasi IVF tegema. Sealt ka nüüdseks 2 kuune plika mul siin põõnamas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli dr Erlangiga halb kogemus. Pöördusin tema kui viljatusraviarsti poole. Kuna olin 43-aastane ja mul hiljuti rasedus katkes. siis soovisin teada, millised on võimalused last saada. Ta teatas ilma minu andmetesse süüvimata, et vanusest tulenevalt on mul loomulikul teel rasestumise tõenäosus 1% (mu sõbranna rasestus loomulikul teel ja sünnitas terve lapse 43-aastasena) ja ainus võimalus last saada on kasutades doonormunarakku. Kui teatasin, et mõned kuud tagasi rasestusin loomulikul teel praktiliselt kohe pärast rasedusest hoidumisest loobumist, et kuidas siis saab rasestumise tõenäosus nii väike olla ja probleem näib olema pigem raseduse peetumises, teatas ta, et mul ei olnud õige rasedus (rasedus oli teise arsti poolt ultraheliga tuvastatud ja haigusloos kirjas). Panin end seejärel munarakudoonori järjekorda. Kuna rasestumise võimalus pidi Dr Erlangi hinnangul olema mul vanusest tingituna 1%, siis ei näinud ma vajadust rasedusvastaste vahendite tarvitamiseks. Ent näe imet, juba kuu pärast taas spontaanne rasedus. Rasedus peetus kuuendal nädalal.  Vähem kui kolme kuu pärast tekkis mul järjekordne spontaanne rasedus, see oli mul vähem kui ühe aasta sees juba kolmas loomulikul teel tekkinud rasedus. Raseduse võimalus 1% !!!  Kolmanda rasedusega tuvastati embrüo südamelöögid ja mind võeti rasedana arvele. Eelmiste raseduste ebaõnnestumisete tõttu tegin Panorama testi, milles tuvastati loote väärareng. Rasedus katkestati meditsiinilise abordiga.

Kuna ITK-l polnud munarakudoonoreid pakkuda, läksin teise kliinikusse üle. Dr Erlangi poolt määratud ITK analüüse aluseks võttes jätkasin ravi teises kliinikus. Mulle tehti kahe aasta jooksul kaheksa siirdamist doonormunarakust loodud embrüodega, kokku siirdati üheksa väliselt ilusat doonormunarakku kasutades saadud embrüod. Rasedus tekkis viimasel siirdamisel, kuid see peetus üheksandal nädalal . Kuna olime viimase siirdamise eel avastanud, et mehe spermas on veri, pöördus mees meestearsti juurde ning tegi omal initsiatiivil halosperm ja oksüdatiivse stressi testi. Ja mis selgus? Mehel on krooniline prostatiit, tema sperma DNA on tugevalt fragmenteerunud ja tema spermat kasutades ei ole võimalik eluvõimelist embrüod saada. DNA fragmentatsioon põhjustab raseduse katkemisi, peetumisi ja loote väärarenguid. Niisiis elame 21. sajandis, aga nõukogudeaegne suhtumine ITK-s ruulib: tegeleme ainult naistega, viljatus on naise probleem, naistearstid tegelevad. Seda olukorras, kus üldteada tõde on, et pooltel juhtudel on viljatuse põhjuseks mees. Dr Erlang ei pööranud viljatusravi arstina mehele mingit tähelepanu, ei suunanud meestearsti poole, ei teinud mehe vanusest (45+) tulenevalt täiendavaid teste ja seda olukorras, kus oli näha, et naisel rasedused tekivad, kuid miskipärast katkevad-peetuvad. Sellise hooletuse tõttu on mul seljataga kaks aborti, kaheksa ebaõnnestunud siirdamist, kuhjaga meeleheidet ja hingevalu. Kui me oleks saanud kohe mehele õige diagnoosi oleksime valinud spermadoonori ja laps oleks meil suure tõenäosusega ammu käes.

 

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 22:07; 11.10 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mehel tavaline spermaproov oli korras? Meil segane lugu, kus TÜKis tuli välja et nemad neid teste väidetavalt ei teegi üldse (tahtsime viljatusravi arstilt saadud saatekirjale lisaks neid ise juurde maksta) ja meestearst laitis idee ka maha, kuna Euroopas neid ei peeta vajalikuks vmt. Mõtlengi kas oodata ja vaadata siis tõesti, või pöörduda erakasse kohe, et neid teste siiski saada. 3a tagasi oli tavalised proovid tal täiesti korras, nüüd oli muu tõusnud peale liikuvate, keda oli vähenenud kõvasti aga siiski normaalse % piires veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse teadurite sõnul ei näita spermatosoidide arv ja liikuvus veel kaugeltki sperma head kvaliteeti. Vajalik on teha palju põhjalikumad testid, s.o sperma DNA fragmentatsioon, põletike puudumine jne. Kahjuks tehakse aga endiselt mitmetes kliinikutes vaid pinnapealseid spermateste, mis ei näita tegelikult midagi. Ma arvan, et Eestis on paljude paaride teadmata põhjustel viljatuse taga meeste tuvastamata viljatus: naisi uuritakse põhjalikult, kuid meestega sisuliselt ei tegeleta. Seda vaatamata asjaolule, et mehi uurida on lõppkokkuvõttes tunduvalt odavam ja ka inimeste tervist säästvam. Maksame ju kõik maksumaksjatena kinni ebaõnnestunud kunstliku viljastamise protseduurid, arstide tööaja, peetunud ja väärarenguga raseduste meditsiinilised katkestamised, IVF ravimite riigipoolsed soodustused jne. Seejuures on põhjalikud spermatestid olemas, kuid millegipärast nende tegemist haigekassa kinni ei maksa ja seetõttu neid enamasti ka ei tehta. Samas kliinikud patsientide oma raha eest teatud teste ikkagi pakuvad (nt Nova Vita halospermi ja oksüdatiivset stressi). Olen kuulnud, et Tartus pakub Elite põhjalikku spermatesti. Igal juhul, kui on kahtlusi, et põhjus võib olla mehes, siis soovitan teha täpsustatud testi mehele. Milleks aega kaotada ja oma tervisega riskida, kui on võimalik neid kahtlusi kindlaks teha või siis kummutada. Ise tegin vea, et usaldasin liigselt arsti. Mehes probleemi ei nähtud, kuigi uriinis oli tal bakterite näit ebanormaalselt kõrge. See oleks pidanud mul tulukese põlema panema, et suunata mees omal initsiatiivil täiendavatele testidele.

Ma usun, et täpsustatud spermateste saab teha ka viljatusravikliinikut vahetamata, s.o teha üksnes spermatest erakliinikus, kuid põhiravi jätkata TÜK-s.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 22:07; 11.10 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KINDLASTI tuleks mehele teha täispaneel uuringuid (eesnääre, halosperm, oksüdatiivne stress) samal ajal kui ennast IVFi järjekorda panete. Isegi, kui peab ise maksma paarsada eurot, hoiate kokku väga palju, kui probleem peaks mehepoolne olema.

See on väga kurnav protsess naisele ja ei tuleks teha kui pole kindel, kas on võimalik mehe spermat kasutada. Kui mees pole nõus teie tervise säästmise nimel natuke ise maksma ja eesnääret uurida laskma, poleks vaja temaga nii rasket protseduuri nagu IVF ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka Erlang ei sobinud. Saatis mind küll uuringutele, aga pärast teatas, et kuna tulemused on mu eale vastavad (olin siis 45), on loomulikul teel rasestumise võimalus üks miljonist. Doonormunarakkude järjekorda võib ta ju mu panna, aga et minu vanuses võib rasedus tuua kaasa preklampsia ja ma võin ära surra jne. Kuu aega pärast visiiti Erlangi juurde jäin loomulikul teel rasedaks. See rasedus küll peetus 7. nädalal, ent 4 kuud hiljem rasestusin taas loomulikul teel ja nüüd on mul väike põnn kodus. Polnud ka preklampsiat ega miskit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on ta üks imeline arst! Tema suhtumine on nii soe ja toetav. Seletab kõik lahti, aitab kaasa mõelda, huvitub, uurib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )