Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Dr. Šois!

Postitas:

Tere õhtust!
Sain oma 2triipu kätte ning nüüd on hirm. Esimene laps (5a) sündis kaasasündinud raske südamerikkega mis avastati 20ndal nädalal kuid kindel vastus tuli 34ndal nädalal Tartus UHs, seal tollel ajal juba mainiti et seda riket oleks pidanud juba ammu näha olema UHs ning oleks pidanud varem saatma too haigla mind Tartu spetsialistide poole. See selleks oleme läbinud 3operatsooni ning kõik läheb nii plaani päraselt kui peaks. Seekordne rasedus aga tekitab veidi ärevust ning plaan minna dr. Šoisi vastuvõtule. Kuid uuriks kas keegi on käinud raseduse algul või tõesti peaks samuti ootama 20nda nädalani ning siis edasi toimetama. Ise sooviksin saada võimalikult ruttu teada et meie oodatud beebsu on täiesti terve. Aitäh vastajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et kui lähed kuklavolti või oscarit tema juurde tegema, siis ka õige aeg.
Ise plaanin kindlasti oscari teha, kui peaks rasedaks jääma. Varasemalt 2 lapsega juba olen teinud ja tõesti kõik-kõik saab väga põhjalikult üle vaadatud ja ise seletab sealjuures kõik üle ja lahti. Olen teinud samuti KV ka riiklikus kõigi lastega ja erinevus on nagu öö ja päev.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, minul on ka raske südamerikkega laps. Samuti öeldi, et oleks pidanud juba varem ultrahelis tuvastatama kuna on nii suured rikked. Laps läbinud 4 operatsiooni.
Sain ka teada,et olen rase. Ning kindlasti plaanin minna dr Šoisi vastuvõtule. Arvan, et kuklavoldi uh-s suudab ta juba tuvastadakas beebi on ikka terve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

praegusel ajal tehakse nii pelgulinnas kui itks väga põhjalikke oscar uuringuid. kunagi tehti ainult KV ja siis võis vahe olla tõesti ikka väga suur. ma oscarit tema juures lisaks ei teinud. nüüd käisin aga looteanatoomiat tegemas, tegin nii ITKs kui ka Soisi juures. Kuna mul oscaris hinnati preeklampsia risk suhteliselt kõrgeks, siis käisin seda ümber hindamas. mulle väga meeldis ta juures. Üheks peamiseks erinevuseks itk ja soisi juures oligi, mulle tundus vähemalt, et Sois vaatas ja hindas südametööd ikka väga pikalt ja põhjalikult. juba tavalise LA raames.
tema kodulehel hinnakirja all erinevad teenused on väga hästi lahti kirjutatud, mida teevad, millal teevad. vaatan, et oscariga ajal saab eraldi teha: Loote südame detailne hindamine: ehhokardiograafia..tee see veel lisaks ja ma usun, et ta on Eestis üks parimaid inimesi seda tegema
https://www.ultraheli.ee/et/hinnakiri

edu ja loodame parimat!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul soovitan ka minna Šoisi juurde kontrolli. Mu lapsel avastati 20 nädalal südame vatsakeste vahel 2.6mm ava. Seda aga KV ajal 13n ei olnud näha. seega ka sul ei pruugi veel nii vara KV ajal midagi näha olla. Õnneks mu lapsel kasvas see ava kinni sündimise hetkeks, aga olin pideva järelvalve all Šoisi juures. Ise oskan Šoisi ainult kiita. Palju põhjalikum ja hoolivam kui riiklikud arstid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel nt avastati suurte veresoonte väärarend (õnneks mitte eluohtlik ega isegi lõikust vajav) just ITKs. Šoisi juures olin käinud 4 nädalat varem. 11 nädalat hiljem nägi Šois päris palju vaeva, et saada ette pilti, mille alusel ITKs püstitatud diagnoosi kinnitada — seejuures tema juba teadis, et niisugune diagnoos on olemas. Loomulikult on 4 nädalat raseduse II trimestril suur erinevus ning vahe on ka selles, et esimest korda käisin ma Šoisi juures lihtsalt 3D-ultrahelis, kus vaadatakse põhiasju, aga ITKs oli 4 nädalat hiljem loote anatoomia uuring, mis on juba oma olemuselt põhjalikum, aga tahtsin lihtsalt märkida, et need asjad pole kaugeltki mitte nii ühesed, et riiklikes haiglates tehakse kõike kiiresti ja lohakalt ning Šoisi juures on midagi enneolematut ja ükski pisiasi ei või kahe silma vahele jääda. Muidugi, Šois kindlasti keskeltläbi räägib patsientidega rohkem ja seletab neile kõike väga detailselt, riiklikus kliinikus räägitakse tihti eeskätt sellest, kui miski tavapärasest erineb, mitte ei jutustata ka normileidu patsiendi jaoks pikalt-laialt lahti.

Enne I trimestri lõppu, kui Oscarit tehakse, ei ole loote anatoomilistest struktuuridest veel suurt midagi näha. Ja täpsema pildi saab siiski II trimestril. Ehk siis kui tahad kindla peale minna, et võimalikult mitte mingi probleem kahe silma vahele ei jää, on mõistlik planeerida just loote anatoomia lisauurig raseduse 19.-20. nädala paiku. Enne seda ei saa paljusid anatoomilisi struktuure üldse hinnata.

Eks tagantjärele nende “oleks pidanud” ja “poleks pidanud” juttudega on võimalik patsiendi üpris endast välja ajada ja kahetsema panna, et ta üht või teist asja nii või naa ei teinud, aga ega päris ilmaasjata ka ei öelda, et tagantjärele on igaühel hea tark olla. Keegi ei tea, kas see ütleja arst või keegi teine oleks suutnud sellel konkreetsel lapsel väärarengut varem diagnoosida või mitte. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Šoisi juures Oscari, LA ja 3d/4d uh. Kõigiga jäin väga rahule. Algul hirmutas 1 arst mu ära ja ütles, et laps sündroomiga (hindas ainult vere näitajaid) aga Šois rahustas maha, et täiesti terve laps. Vaatas kõik organid üle ja jutustas juurde, millised on terve lapse organid ja millised haige lapse organid. Sain väga suure südamerahu tema juurest. Ja vaatab tõesti väga teraselt. Vahel tuli lausa hirm peale, et nüüd midagi valesti 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga vara pole mõtet minna, lihtsalt pole midagi ju näha liiga vara, süda pole välja arenenud. Soid näeb jah väga hästi igasugused rikked ära aga ega looduse vastu ei saa, näha saab ikka siis kui laps vastavad suuruses.
Käisin ise perega 3d uh tema juures 15 ndl paiku, siis vaatas ka kõik asjad ülidetailselt üle, ei osanudki oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alates märtsist 2016 on kõigis suuremates kliinikumites Oscar test tehtav KÕIGILE rasedatele. See avastab neid südamerikkeid spetsiaalsete UH markerite järgi juba KV UH ajal (12.nädalat). Enne 2016 märtsi seda uuringut tehti tasuta ainult üle 35.a rasedatel (mistõttu paljudele teist ei tehtud seda uuringut eelmiste lastega).

Kui selle uuringu käigus nüüd midagi ei avastada, siis tõenäoliselt ei avastata hiljem ka.

Kõigile rahulikku meelt ja murevaba rasedust!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.