Esileht Kodunurk Drenaažitoru valik: 360 kraadi perforeeritud või 120?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Drenaažitoru valik: 360 kraadi perforeeritud või 120?

Postitas:

Ehitusdrenaažitorusid on Eestis saada kahte sorti: kas ümberringi ehk 360 kraadi augustatud või siis 120 kraadi. Kuid kusagilt ei leia infot, millisel puhul kumma peaks valima.

Minu talupojaloogika ütleb, et tegelikult peaks olema mingi ca 240 kraadi perforeeritud toru, mis võtaks vasti vett nii pealt kui külgedelt, kuid mille põhi ei oleks augustatud ja seega sealt midagi tagasi ei imbuks, ainult voolaks. Aga selliseid torusid paistab, et meil ei pakuta. USAs näiteks küll.

Mul on vaja kuivendada savipinnast ja aia taga on olemas linna poolt ehitatud kaev ja äravoolutorustik, kuhu saan oma drenaaži ühendada.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 19:57; 18.07 09:56; 20.07 23:30; 22.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks on kutsetunnistusega inimesed, kes on käinud mitu ja rohkem aastat ülikoolis ja omandatud tarkuse eest küsivad raha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et kui sa maad täiesti kuivaks tahad kuivendada siis kõige tõhusam oleks kraav kaevata. Drenaazitoru on siiski LIIGVEE eemale juhtimiseks. Mitte kuivendustööde jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 00:39; 20.07 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et kui sa maad täiesti kuivaks tahad kuivendada siis kõige tõhusam oleks kraav kaevata. Drenaazitoru on siiski LIIGVEE eemale juhtimiseks. Mitte kuivendustööde jaoks.

Aitäh, lahtine kraav ei ole lahendus antud kohas. Muidu, selles aianurgas on nii palju vett, et seal võib kevadel paadiga sõita. Seega midagi peab tegema. Ja kraav on hetkel juba valmis – toru jaoks on ju samuti vaja enne kraav kaevata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 19:57; 18.07 09:56; 20.07 23:30; 22.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun, et kui sa maad täiesti kuivaks tahad kuivendada siis kõige tõhusam oleks kraav kaevata. Drenaazitoru on siiski LIIGVEE eemale juhtimiseks. Mitte kuivendustööde jaoks.

Aitäh, lahtine kraav ei ole lahendus antud kohas. Muidu, selles aianurgas on nii palju vett, et seal võib kevadel paadiga sõita. Seega midagi peab tegema. Ja kraav on hetkel juba valmis – toru jaoks on ju samuti vaja enne kraav kaevata.

Sellisel juhul löheb minu teada 10cm peenkildu toru alla ja torule antakse mingi kraad kallet kuhu vesi suunatakse( kindel ei ole aga vist oli mingi 2-5mm/m kalle) toru peale veel vähemalt 10cm killustikku ja kui sa arvad, et liigselt vett siis võiks ju lausa maapinnast 20cm allapoole(ei mäleta aga vist panin endal geotekstiili toru ümber ja killustiku ka panin nagu geodekstiiliga kotti, et külgedelt mulda killustiku vahele ei veaks. Siis mingi geotekstiili vahele ja liiv peale, siis jälle geotekstiil ja pinnakate(muld, liiv killustik, plaadid vms.).
Sa ikka tead seda, et kanalisatsioonitrassi ei tohi drenaazitoru ühendada? Üleujutuse korral võib trassist fekaalvesi sinu drenaazi pressida ja sinu aias kasvavaid juurviljade keskkonna saastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 00:39; 20.07 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisel juhul löheb minu teada 10cm peenkildu toru alla ja torule antakse mingi kraad kallet kuhu vesi suunatakse( kindel ei ole aga vist oli mingi 2-5mm/m kalle) toru peale veel vähemalt 10cm killustikku ja kui sa arvad, et liigselt vett siis võiks ju lausa maapinnast 20cm allapoole(ei mäleta aga vist panin endal geotekstiili toru ümber ja killustiku ka panin nagu geodekstiiliga kotti, et külgedelt mulda killustiku vahele ei veaks. Siis mingi geotekstiili vahele ja liiv peale, siis jälle geotekstiil ja pinnakate(muld, liiv killustik, plaadid vms.).
Sa ikka tead seda, et kanalisatsioonitrassi ei tohi drenaazitoru ühendada? Üleujutuse korral võib trassist fekaalvesi sinu drenaazi pressida ja sinu aias kasvavaid juurviljade keskkonna saastada.

Kraav ongi täpselt nii ette valmistatud. Killustik on põhjas, kohati isegi rohkem kui 10cm, korralikult kinni tambitud, kalle isegi suurem kui minimaalselt ette nähtud. Ühendan aia taga olevasse sadevee- ja drenaažikanalisatsiooni. Mul on selle kõige kohta isegi mingi projektilaadne toode, meie esi-veeettevõtja poolt aastal 2006 koostatud.

Küsimus oli drenaažitoru valiku kohta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 19:57; 18.07 09:56; 20.07 23:30; 22.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane täisringi augustatud toru.
Vundamendi jms kuivendus käib täisringi augustatud toruga, poolringi augustatud torud on teede muldkeha kuivendamiseks.
Viimane ots toru eesvooluni kasuta suudmetoru ehk mitte augustatud toru.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane täisringi augustatud toru.

Vundamendi jms kuivendus käib täisringi augustatud toruga, poolringi augustatud torud on teede muldkeha kuivendamiseks.

Viimane ots toru eesvooluni kasuta suudmetoru ehk mitte augustatud toru.

Meil on täpselt samuti üleni augustatud torud ja oleme oma soopealse elamise täiesti kuivaks saanud. Päris esimesel aastal pärast torude maasse kaevamist küll mitte, aga ajapikku on kogu vesi pinnasest ära voolanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, lõpuks mõned teemasse vastused ka. Jah, suudmetoru oligi täpselt nii plaanis. Ainuke jama, et mul on seal ühendusotsal X mõõt, 128mm, mis paistab eriti defitsiitne olevat. Pipelife’i tootevalikus muidu on olemas, aga pasitab, et ükski edasimüüja sellega naljalt tegeleda ei soovi. Mis iganes, tegutsen edasi ja küll ma miskit välja nuputan.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.07 19:57; 18.07 09:56; 20.07 23:30; 22.07 19:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Drenaažitoru valik: 360 kraadi perforeeritud või 120?