Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Duphastonist abi?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Duphastonist abi?

Postitas:
Kägu

Olen siin varasemalt oma pikema teekonna osas veidi avanud ennast ja oma pettumusi jaganud (juuni/juuli saab kaks aastat esmasest proovimisest). Tahtsin teistelt duphaston tarvitamise kogemust kuulda.

Tegin Märtsis Endokrino saatekirja alusel vereproovid, kuna langes tsükli 20-ndale päevale lasin igaksjuhuks kontrollida ka Progesterooni. See oli ilus 93. Ft3 ja ft4 olid normis piires (veebruaris üle normi) ja TSH stabiilselt teist kuud 0,02. Endokrino ei arvand praegu midagi, kui vaid et Aprillis uued proovid.

Viljatusravi arsti aeg praegu lükati Juuni kuusse (kriisiaeg ju). Kirjutasin oma naistearstile, kes minuga tegelend (teostanud ka lapi) ja küsisin duphaston kasutamise osas. Vastas, et võiksin kaks kuud seda proovida. Detsembris oli kahtlus rasedusele, kuna päevad hilinesid ja see lõi esmakordselt ka TSH alla (siis 0,04), mis muidugi nüüd pole enam tagasi ülesse läindki…Endokrino arvamus oligi, et arvatav rasedus.

Igatahes kes pika juttu viitsid lugeda. Kes sarnases seisus duphastoni kasutanud ja õnnestunud selle toel rasestuda ka päriselt? Jagage oma kogemusi arvamusi selle ravimiga.

Tänud!

Kr2su

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtsin duphastoni kuna rasedus katkes ning tsükli teine pool oli lühike. Uus rasedus tekkis aga katkes ikka isegi duphastoni võttes. Ühel kuul mõtlesin lihtsalt, et proovin ilma duphata ja rasestusin edukalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks mitte, kahju ta ei tee ei tsüklile ega loodetavale rasedusele kohe kindlasti. Tõenäoliselt sul pole progesterooni vähesust, aga võtta võib ikkagi. Paljudel on see skeem ka lihtsalt tsükli korrapärase hoidmiseks ja raseduse toetamiseks, kui peaks tekkima, et tsükli 16. päevast (st pärast ovd) võtta 10 päeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on olnud 50-50 olukord – tundub, et vähemalt minul ainuüksi Duphastonist ei piisa.
Esimene rasedus – ei võtnud, katkes
Teine – võtsin, ikkagi katkes
Kolmas – võtsin, ikka katkes
Neljas – võtsin, sünnitasin
Viies – ei võtnud, katkes
Kuues – võtsin, katkes
Seitsmes – võtsin, katkes
Kaheksas – võtsin, sünnitasin

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peale OVd oli lühike luteaalfaas ja võtsin ühel tsüklil duphastomi peale OVd. Jäin rasedaks, aga rasedus peetus. Siis paar tsüklit lasin kehal taastuda.
Uuel tsüklil võtsin duphastoni jälle ja jäin rasedaks, südametöö nähtud.

Kui rasedus katkeb/peetub, siis ei aita ei mingid rohud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 16 rasedust, millest neli sünnitust. Ainult esimene tuli duphadtonita. Ülejäänud 15 rasedust olen võtnud, paraku 12 peetumist vahemikus 7-12 nädalat ikkagi olnud.Samuti endokrinoloogi jälgimisel iga rasedusega. Nii et võta kinni, on see ravim toetanud, või mitte…

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Duphastonist abi?