Esileht Kodunurk Dušikabiin ja pikkade juuste pesemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 109 )

Teema: Dušikabiin ja pikkade juuste pesemine

Postitas:
Kägu

Huvitav mure teemaalgatajal. Mina pesen oma keha iga päev, kuumal ajal ka kaks korda päevas. Pead pesen üle kahe päeva. Teemaalgataja, kas sina siis ei pese ennast iga päev? Kui pesed, siis pesed samal ajal ka pea ära. Lihtne ju.

Ei kujuta ette, mis hügieeniharjumused need on, kui pead pesed sagedamini, kui keha? Või ei pese keha üldse? Perekoolist loeb ikka uskumatuid asju.

Oh sa issand jumal, jah, mida kõike siit lugeda saab! Lumehelbekesed saavad selle peale südameataki kohe. Tuletan meelde, et veel põlvkond tagasi pesti üks kord nädalas saunas ja sellest hoolimata elati tunduvalt tervemalt kui sinusugused 2x päevas duši all ladistajad ning sigiti rohkem.

Põlvkond tagasi käis meie ühiskonnas ka hais üle pea ja välismaal käies sai imestatud, kuidas seal kõik nii hästi lõhnab.

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, mis hügieeniharjumused need on, kui pead pesed sagedamini, kui keha? Või ei pese keha üldse?

Olen TA. Keha pesen kord nädalas, kui saunas käin. Intiimpiirkonda pesen pesukausi kohal.

No ilmselgelt saad sa dušikabiini saabudes 80-ndatest välja tulla lõpuks ja ennast mõnusasti üleni duši all pesema hakata.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Keha pesen kord nädalas, kui saunas käin. Intiimpiirkonda pesen pesukausi kohal.

Päriselt või? Ja kui dušikabiini saad, siis kavatsed sama rada jätkata ja siis on vaja juukseid seal kummargil lödistades pesta?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päriselt või? Ja kui dušikabiini saad, siis kavatsed sama rada jätkata ja siis on vaja juukseid seal kummargil lödistades pesta?

Ja dushikabiinis saab edukalt ka ainult strateegilisi piirkondi pesta end üleni märjaks tegemata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt on võimalik, nii et ära muretse, teemaalgataja. Lihtsalt võtab veidi ümberharjumist aga üldiselt dušivoolikust vett juustele suunata on isegi mugavam kui kraani all pead pesta. Saad ise reguleerida ju, et ei pritsiks. Ma pesen ka oma pikki juukseid nii, üle kabiiniserva kummardudes, teisiti ei kujuta väga ettegi, pikki märgi juukseid üle selja venitades pusserdada on räme piin mu jaoks. Et esmalt jah pea ja siis vajadusel ka keha.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et esmalt jah pea ja siis vajadusel ka keha.

Lisan, et vajadusel ainult. Keha võib pesta vabalt korra nädalas.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et esmalt jah pea ja siis vajadusel ka keha.

Lisan, et vajadusel ainult. Keha võib pesta vabalt korra nädalas.

Ja juukseid võib vabalt pesta korra kuus!

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikki juukseid igapäevaselt ju ei pese? Mõned korrad nädalas võiks ikka üleni duši alt läbi käia.

Minu lapsepõlvekodus oli vann ja meid õpetati pesema kõiki kehaosasid ühekaupa. Jalad kausis, intiimpiirkond vanni serval istudes (ühe reiega äärele toetudes), kaenlaalused kraanikausi kohal, juuksed vanni kohale kummardudes. Iga kehapiirkonna jaoks oli eraldi rätik ka. Kui omaette kolisin, oli esimeses korteris dušikabiin, mis mind esialgu lausa segadusse ajaks, sest tõesti on seal keerulisem iga piirkonda eraldi pesta. Aja jooksul harjusin ümber ja nüüd vaatan oma lapsepõlvele suure imestusega tagasi – miks küll lihtne asi nii keeruliseks teha???

Ise käin korra päevas duši all (suvel kuumaga mitu korda), pead pesen ülepäeviti. Kuivatan kõik kehaosad vannilinasse, ei tunne, et kümmet väikest rätikut vajaksin.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsepõlvekodus oli vann ja meid õpetati pesema kõiki kehaosasid ühekaupa. Jalad kausis, intiimpiirkond vanni serval istudes (ühe reiega äärele toetudes), kaenlaalused kraanikausi kohal, juuksed vanni kohale kummardudes. Iga kehapiirkonna jaoks oli eraldi rätik ka.

Need rätikud olid vast kõigile kasutamiseks, mitte igal 4 rätikut varnas?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Intiimpiirkonda pesen pesukausi kohal.

Issver! No, milleks, kui majas on dušš ja voolav, soe vesi? Me pesime niimoodi 70-80ndatel maakodus, kui seal veel veevärki majas polnud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meid õpetati pesema kõiki kehaosasid ühekaupa. Jalad kausis, intiimpiirkond vanni serval istudes (ühe reiega äärele toetudes), kaenlaalused kraanikausi kohal, juuksed vanni kohale kummardudes. Iga kehapiirkonna jaoks oli eraldi rätik ka.

Njahh! Majas on vann olemas, aga selle asemel, et vanni minna ning ennast korraga üleni puhtaks pesta, õpetati lapsi selle kohal akrobaatikat tegema. Ja lõpuks on tulemus ikka selline, et nagu oleks pesnud ja nagu ei ole ka. Sest kõhtu, selga, reisi ju selliste pesutrikkide käigus ei pestud.

Ilmselt oli sinu vanematel oma varasemast elust kaasa tulnud kausi kohal pesemise harjumus (ju vanni-dušši ei olnudki). Sellepärast ei suudetudki vanniga korteris korralikult ennast pesema hakata. Nii, nagu sina ei osanud kohe dušiga elamises uut moodi pesema hakata.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu seda arutelu pea ja keha pesemise kohta oli lõbus lugeda küll. Aga ma elus ei tahaks endale enam dušikabiini. Korteris oli vann, tõesti mugav. Lihtne puhastada ka. Kui maja esimene järk valmis sai, panime ka kiirelt kabiini, et saaks sees elada ja oleks kuskilgi pesta. Muud võimalust lihtsalt polnud. No paari kuu pärast sain aru, et ennast pesta on  kitsas ja ebameeldiv, aga kabiini puhtana hoidmiseks kulub ka jube aeg. Kannatasin 2 aastat. Kui oli vaja ainult pead pesta, tegin seda köögis kraani all. Mitte kunagi kabiinis. Köögis sain pea puhtaks ka lahti riietumata. Aga kabiini enda puhastamine oli protseduur, mille järel oli vaja enamasti duši alla minna. Väga tüütu. Omaarust pesin seda korralikult, aga kui välja viskasime ja lahti võtsime, selgus tõde. No nii rõve iga prao vahelt, kuhu ligi ei pääsenud. Ma parem räägiks mehe pehmeks, et ehitagu dušinurk, korralikult plaaditud ja hästi puhastatav.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu seda arutelu pea ja keha pesemise kohta oli lõbus lugeda küll. Aga ma elus ei tahaks endale enam dušikabiini. Korteris oli vann, tõesti mugav. Lihtne puhastada ka. Kui maja esimene järk valmis sai, panime ka kiirelt kabiini, et saaks sees elada ja oleks kuskilgi pesta. Muud võimalust lihtsalt polnud. No paari kuu pärast sain aru, et ennast pesta on kitsas ja ebameeldiv, aga kabiini puhtana hoidmiseks kulub ka jube aeg. Kannatasin 2 aastat. Kui oli vaja ainult pead pesta, tegin seda köögis kraani all. Mitte kunagi kabiinis. Köögis sain pea puhtaks ka lahti riietumata. Aga kabiini enda puhastamine oli protseduur, mille järel oli vaja enamasti duši alla minna. Väga tüütu. Omaarust pesin seda korralikult, aga kui välja viskasime ja lahti võtsime, selgus tõde. No nii rõve iga prao vahelt, kuhu ligi ei pääsenud. Ma parem räägiks mehe pehmeks, et ehitagu dušinurk, korralikult plaaditud ja hästi puhastatav.

Olen see päris teemaalgataja. Eks mõte liigubki pigem kardinaga dušinurga poole, see vast annab pisut rohkem liikumisruumi ka kui kabiiniseinad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on kabiiniseinad/liikuvad uksed dušhikabiinis siis tõesti ei saa ainult juukseid pesta ilma, et kõik vett täis läheks. Kui ei taha juukseid pesta iga kord (pikkade juustega inimeste asi) siis saab ju alati vannimütsi kanda. Muidu ma eriti ei saa aru, miks on halb et keha märjaks saab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see päris teemaalgataja. Eks mõte liigubki pigem kardinaga dušinurga poole, see vast annab pisut rohkem liikumisruumi ka kui kabiiniseinad.

Muidugi annab. Ja puhastada on palju kordi mugavam – sa pole mingi kemikaaliga koos ühes pisikeses ruumis, kus ventilatsioon on suht olematu. Puhtaks saab ka paremini – mingeid selliseid pragusid pole, mis kabiinil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vannis seistes ilmselgelt.

Vannis seistes jookseb tutti ja peput pestes vesi mööda jalgu alla. Sama hästi võiks terve keha ära pesta või bideed kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuletan meelde, et veel põlvkond tagasi pesti üks kord nädalas saunas ja sellest hoolimata elati tunduvalt tervemalt kui sinusugused 2x päevas duši all ladistajad ning sigiti rohkem.

Suuseksi nad ei teinud, maha ja taha on jah üks uriin puha.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmalt pesen juukseid, et kasutada olaplexi. See seisab peas nii 3 tundi. Siis pesen juuksed šampooniga. Rätik korraks pähe ja siis mask, mis seisab nii 20 min. Et kas ma pesen keha 3 x või seisan 4 tundi duši all?

Ega sa seal vanni ääres ka 4 tundi ei seisa, miks peaksid pärast Olaplexi seisma 3 tundi duši all?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et vajadusel ainult. Keha võib pesta vabalt korra nädalas.

Jah! Eriti suisel aal!

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemast mööda, aga minul näiteks on hommikuti sügavalt vastik ennast üleni märjaks teha –  just ei ole suvi ja  hommikul tahad jahutust. Hambad hakkavad sellest lausa plagisema, kui pean üleni dušši alla minema. Elasin pool aastat Austraalias, seal oli palav, ei mingit probleemi hommikul üleni pesta, vot Eestis ei saa. Ainuke asi, mis aitab – lapse vann sooja vett täis ja mine üleni vette. Intiimpiirkonna jaoks on WC-poti juures käsidušš.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pakun ühe variandina kraanikauss sügavama ja suurema vastu vahetada (kui mahub), kus saad juukseid pesta.

Üldiselt mulle meeldib pead pesta duši all (vanni hetkel polegi), ei kleepu need juuksed kuskile, et häiriks.

Küll aga tean seda üle vanni ääre pesemise mugavust, eriti siis kui juukseid värvisin. Siis oli tihti värv pähe (osade toonijatega oli enne vaja niiskeks teha), siis uuesti loputama – samuti kaasas olev palsam/olaplex vmt pähe – loputama, pärast vb oli veel mõni niisutav mask ja siis ehk läksin alles vanni. Ei viitsinud tõesti iga kord end alasti kiskuda ja märjaks teha, lisaks vannis sees oli palju ebamugavam pesta ja kõik see värv voolas siis mööda keha alla ja pritsis rohkem. Pea alaspidi oli palju mugavam.

Kuna nüüd on ainult dušš hetkel veel siis ei viitsigi enam juustega niipalju mässata kui varem. Kas teengi enne pesu juuksed õrnalt niiskeks ja maski vmt pähe kui tahan, et kauem mõjuks või siis esimese asjana šampoonitan ja siis ülejäänud keha pesemise aja jõuab vaid mask mõjuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läheb selg punne täis kui palsamiga kokku saab, sest palsam on selline libe ja lögane ja naha pealt halb maha loputada (sest see on juustele mõeldud, mitte nahale). Pesen samamoodi kõigepealt kraani all juuksed puhtaks ja siis alles lähen üleni duši alla. Pikki juukseid on pea alaspidi mu meelest palju parem loputada ja peanahk saab ka puhtamaks kui juuksed ripuvad otse alla, mitte ei vaju tahapoole.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav mure teemaalgatajal. Mina pesen oma keha iga päev, kuumal ajal ka kaks korda päevas. Pead pesen üle kahe päeva. Teemaalgataja, kas sina siis ei pese ennast iga päev? Kui pesed, siis pesed samal ajal ka pea ära. Lihtne ju.

Ei kujuta ette, mis hügieeniharjumused need on, kui pead pesed sagedamini, kui keha? Või ei pese keha üldse? Perekoolist loeb ikka uskumatuid asju.

Oh sa issand jumal, jah, mida kõike siit lugeda saab! Lumehelbekesed saavad selle peale südameataki kohe. Tuletan meelde, et veel põlvkond tagasi pesti üks kord nädalas saunas ja sellest hoolimata elati tunduvalt tervemalt kui sinusugused 2x päevas duši all ladistajad ning sigiti rohkem.

Põlvkond tagasi käis meie ühiskonnas ka hais üle pea ja välismaal käies sai imestatud, kuidas seal kõik nii hästi lõhnab.

Tundub, et tänapäevalgi paljud eesti inimesed väga pesta ei armasta. Seegi teema kinnitab seda. Ühistransport Eestis haiseb.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalikult pika kraaniga dušikomplekt osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikki juukseid on pea alaspidi mu meelest palju parem loputada ja peanahk saab ka puhtamaks kui juuksed ripuvad otse alla, mitte ei vaju tahapoole.

Ja mis keelab sul duši all ettepoole kummardumast? Mul on ülipikad juuksed ja loputan neid duši all samuti nii, et kummardun ettepoole, nii et pea on alaspidi. Üle vanniääre loputades tekib pigem probleem, et juuksed ulatuvad vannipõhja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina ei laseks elu sees enda kodus vanni välja visata, mulle meeldib vann. Kes eelistab duši all käia, saab seda teha ka vannis seistes, dušikraani saab seina külge kinnitada. Kes tahab vannis käia, see seda dušikabiinis teha ei saa.

Parim lahendus oleks muidugi duširuum eraldi ja vannituba eraldi, aga kui selleks ei ole ruumi, siis tuleb leida ikka kõigile sobiv kompromiss.

Juuste kleepumisest ma küll aru ei saa. Mul endal ka pikad juuksed, neid pesen duši all, kui on pestud, keeran üles pea peale kokku, kuni ülejäänud keha pesen. Ei kleepu need juuksed kuskile. Kui juuksed on mingid poolpikad, et ei anna pea peale kokku keerata, siis võib tõesti jama olla. Ma kasutaksin sellisel juhul juuksemaski või balsamit, millega saab juuksed paremini peadligi seisma, loputaks lõpus, kui ülejäänud keha ka pestud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teil dušiotsikud varrelt maha ei käi? Mina pesen pead teinekord dušikabiini kummardades ja vett lasen dušiotsikust vastavalt vajadusele. Samamoodi saan dušikabiinis kükitades ja otsikuga vett lastes kiirelt intiimpiirkonda pesta, kui ei taha end üleni märjaks teha.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vannis seistes jookseb tutti ja peput pestes vesi mööda jalgu alla. Sama hästi võiks terve keha ära pesta või bideed kasutada.

Ei jookse, ega jalad koos ju pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei kujuta ette, mis hügieeniharjumused need on, kui pead pesed sagedamini, kui keha? Või ei pese keha üldse?

Olen TA. Keha pesen kord nädalas, kui saunas käin. Intiimpiirkonda pesen pesukausi kohal.

Üxikmees wä?????

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi saan dušikabiinis kükitades ja otsikuga vett lastes kiirelt intiimpiirkonda pesta, kui ei taha end üleni märjaks teha.

Miks selle tegevuse jaoks ilmtingimata kükitama peab? Seistes saab ju sama hästi alakeha puhtaks pesta.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 109 )


Esileht Kodunurk Dušikabiin ja pikkade juuste pesemine