Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: e-eesti

Postitas:
Kägu

Siin on olnud lähiminevikus paar taolist teemat ka – “et kes sind on vaadanud ehk sinu andmeid”. Juhuslikult vaatasin eesti.ee -andmejälgija ja sealt valid edasi. Mind on vaadanud erinevad asutused, millest enamus on arusaadavad mulle. Kuid kevade algusest siiani on mind vaadanud häirekeskus, kolmel korral. Kas on teil kogemusi-teadmisi sellise asja kohta, et mis põhjusel.
Kas teil on ka midagi sellist, mis natuke imestama paneb seal`?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga kas sa äkki häirekeskuse alla kuuluvale Tallinna abitelefonile pole helistanud, nt et mõnel suurel ristmikul valgusfoor ei tööta või et raudteeülesõidul on tõkkepuu valesse asendisse kinni kiilunud või et keegi on su värvavast väljasõidu kinni parkinud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sinu nimi on selline, et teist sellesarnast ei ole- võib olla on sul nimekaim, kes on seotud mõne teatega 112le ja siis on otsitud õiget isikut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paar korda olen vaadanud, kes on huvi tundnud. Põhiosas on ühed ja samad andmete kogujad, kuid vahest on sinna sekka ilmunud ka mõni võõras ja mingist sellisest kohast, kuhu ma pole kunagi jalgagi tõstnud ja kellega pole mul elu jooksul isegi mingit pistmist olnud. Tükk aega tuleb mõistatada, mis puhul on seda tehtud või kes selle taga on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sinu nimi on selline, et teist sellesarnast ei ole- võib olla on sul nimekaim, kes on seotud mõne teatega 112le ja siis on otsitud õiget isikut.

Või on sul selline aadress mida otsitakse, aga näiteks teises kohas. Nt elad Tamme 1-2, aga samanimelisi tänavaid on erinevates kohtades. Eriti kui häirekeskuse kõne satub teise piirkonda kui helistaja ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või on sul selline aadress mida otsitakse, aga näiteks teises kohas. Nt elad Tamme 1-2, aga samanimelisi tänavaid on erinevates kohtades. Eriti kui häirekeskuse kõne satub teise piirkonda kui helistaja ise.

Minu tänava nimega tänavat eestis teist pole, vaatasin. Ega pole vist midagi sellest, aga uudishimu lihtsalt on, et kas teistel ka on nii. Kolm korda lähiajal ei saa olla juhus. Mingi huvi kuskil ikka on. Ega see tööga seoses ei saa ju olla? Läksin esimese vaatamise ajajärgul uude kohta tööle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mille alt seda üldse näeb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mille alt seda üldse näeb?

Ma teemas kirjutasin ka eesti.ee – sisened enda isikuga – valid vasakult menüüst andmejälgija – sealt on paremal pool rippmenüü, kus saadki valida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks Töötukassa on mu andmeid vaadanud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sinna võid ise kliendiinfole helistada ja lihtsalt järgi küsida, siis selgitavad. Ma võiks iseka ju helistada ja küsida, aga ei julge lihtsalt niisama sellisesse kohta helistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga ei julge lihtsalt niisama sellisesse kohta helistada.

Mis sa kardad, mis kõige hullem asi on, mis sinuga selle kõne ajal või tagajärjel juhtuda saab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul aga see küsimus, et mis andmeid see uurija sealt näeb mu kohta üldse? Ja teiseks – kas eraisikud ka saavad vaadata või ainult juriidilised (firmad) ja kui, siis kas ma näen, kes?

Please wait...
Postitas:
Kägu

äkki logisid ettevõtte esindajana nende iseteenindusse, et mingi oma asutuse töötaja kohta kuhugi nende andmebaasi linnukest teha?
vähemalt mul jääb tööandjana igast nende portaali sisselogimisest selline jälg järgi justkui oleks töötukassa “vaadanud”, tegelikult logisin tööandja rollis samal hetkel isikliku id-kaardiga nende e-teenindusse sisse (nt esitasin praktikandi vajaduse taotluse või esitasin puudega töötaja töölevõtmise järgselt sots.maksu kompenseerimise avalduse vmt)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni uudishimulik ametnik puht uudishimust nuhib vähegi tuttavate inimeste andmeid? Kahjuks on see võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul aga see küsimus, et mis andmeid see uurija sealt näeb mu kohta üldse? Ja teiseks – kas eraisikud ka saavad vaadata või ainult juriidilised (firmad) ja kui, siis kas ma näen, kes?

See on selline omapärane ristkasutussüsteem, et sa ei tea iial, mis otstarbel on käidud vaatamas ja milliseid andmeid on vaadatud. Kui vaadatakse mõnda lähimat sugulast, võib samasugune päring tulla ka sinule. Samas kui vaatab mingi X asutus, siis sulle näitab hoopis nagu oleks vaadanud Y asutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled sinna sisse loginud, siis jääb sellest selline jälg maha. Digilukku logimisest ka. Aga miks mind Tartu linnavalitsus kord kvartalis vaatab, sellest ma küll aru ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled sinna sisse loginud, siis jääb sellest selline jälg maha. Digilukku logimisest ka. Aga miks mind Tartu linnavalitsus kord kvartalis vaatab, sellest ma küll aru ei saa.

süsteem kontrollib, kas su elukoht on endiselt trt registreeritud (bussisõiduõigus, lapse lasteaiakoht, koolikoht jne teenused).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks mind Tartu linnavalitsus kord kvartalis vaatab, sellest ma küll aru ei saa.

mind vaatab ka, sest olen kasutanud tartus ühistransporti. samasugune olukord võib tekkida ka juhul, kui kasutad tartus nende uut rattalaenutussüsteemi – ka see käib tartu linna alla.

millal, te inimesed, üldse aru saate, et ca 99,9% neid “vaatamisi” on seotud sellega, et logite ise kuhugi antud asutuse e-teenusesse oma id-kaardi või mobiil-id-ga.
nt iga kord e-riiki sisselogimisega kaasneb päring rahvastikuregistrisse.
ostad apteegist endale või haigele vanaemale retseptirohtusid, samuti päring või lausa kaks jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah need võivad olla sellised automaatpäringud, kus tegelikult saadakse ainult neid andmeid, mis antud teenuse puhul vaja ja ei kriipsugi rohkemat seal ei nähta ega polegi võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav, mind on vaadanud korduvalt Tervise Arengu Instituut, Terviseamet ja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus. Ei oska arvata, miks ma neile nii palju huvi pakun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks mind Tartu linnavalitsus kord kvartalis vaatab, sellest ma küll aru ei saa.

mind vaatab ka, sest olen kasutanud tartus ühistransporti. samasugune olukord võib tekkida ka juhul, kui kasutad tartus nende uut rattalaenutussüsteemi – ka see käib tartu linna alla.

millal, te inimesed, üldse aru saate, et ca 99,9% neid “vaatamisi” on seotud sellega, et logite ise kuhugi antud asutuse e-teenusesse oma id-kaardi või mobiil-id-ga.

nt iga kord e-riiki sisselogimisega kaasneb päring rahvastikuregistrisse.

ostad apteegist endale või haigele vanaemale retseptirohtusid, samuti päring või lausa kaks jne.

Ei, ma ei ole loginud kuhugi sisse ega bussiga sõitnud vmt. Ma ei ela Tartus ega ole ka registreeritud Tartusse. Ja kahtlemata on see automaatpäring, aga mida paganat nad ikkagi kontrollivad iga kolme kuu tagant?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind nuusib alatihti häirekeskus, korra aastas vaatab presidendi kantselei.
jälje jätab prügikala, profidele on voli nuhkida ilma märketa. nt, pollar tegi mulle trahvi, nende autos tagaistmel vaatasin rahvastikuregistris olevale enda mordale otsa. hiljem e-riigis üle kontrollides, põlnd miskit jälge pollari külastusest.
elukaasa sai trahvi, e-riigis on ppa märge.
e-riigi jäljed on köömes telefoni tegevuse kõrval, mida ülima armastusega taskus ja töös hoitakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kedagi, kes teaks mõnda e-eesti rakendust, mis kiiresti ja probleemivabalt toimiks? Mina tegin viimati tervisedeklaratsiooni autojuhi- ja relvaloa uuendamiseks ja sain ennast selle protsessi käigus seitse korda seaks vihastada ja küllap üsna mitu ajurakku ära tapetud. No ei sobi kord üks, siis teine, siis kolmas asi. Igal juhul lihtsam ja kiirem on vajalikud paberid välja printida, takso võtta ja vajalikus asutuses ise ära käia. Jee-jeesti my ass… Muidugi, arvuti mul kah igavene vana ront, tervelt 8 kuud vana juba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

süsteem kontrollib, kas su elukoht on endiselt trt registreeritud (bussisõiduõigus, lapse lasteaiakoht, koolikoht jne teenused).

Arusaadav, aga mul selliseid teenuseid pole (ja pole küsinudki). Bussisõit on tasuline, ostan pileti sularaha eest, kooliskäivaid lapsi ka pole, viimati olin töötu 12 aastat tagasi (ja siis ka ei läinud Töötukassasse toetust küsima, vaid leidsin ise uue töökoha). Arsti juures pole käinud, digiretsepte ammugi mitte ostnud (teistele ka mitte). Ega mul midagi varjata pole, esitagu niipalju päringuid kui tahavad. Ma lihtsalt arvasin, et asutuste ametnikel on palju tähtsamaid tegevusi kui minusuguse tegevuste uurimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt arvasin, et asutuste ametnikel on palju tähtsamaid tegevusi kui minusuguse tegevuste uurimine.

Suur Silm jälgib. Samas paneb imestama, et meie e-riigist ja jälgimisest hoolimata hoiab mõni ametkond surnud inimest ikka oma arvetel kirjas kui elavat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suvalised vaadata ei saa. Seadusega on antud õigus kes tohivad vaadata (teatud juriidilised asutused ja kohtusüsteem nt). Alati on inimesel õigus teha päring, miks ta andmeid on vaadatud. Ja soovitangi seda teha. Nt minu andmeid olid kohtutäiturid vaadanud ja selgus et mul väga sarnase isikukoodiga nimekaim jätan nüüd olla ettevaatlikum kui kuskilt mõni nõue vms peaks tulema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab kedagi, kes teaks mõnda e-eesti rakendust, mis kiiresti ja probleemivabalt toimiks? Mina tegin viimati tervisedeklaratsiooni autojuhi- ja relvaloa uuendamiseks ja sain ennast selle protsessi käigus seitse korda seaks vihastada ja küllap üsna mitu ajurakku ära tapetud. No ei sobi kord üks, siis teine, siis kolmas asi. Igal juhul lihtsam ja kiirem on vajalikud paberid välja printida, takso võtta ja vajalikus asutuses ise ära käia. Jee-jeesti my ass… Muidugi, arvuti mul kah igavene vana ront, tervelt 8 kuud vana juba.

Elukohateadet tegin just, kõik oli kiire ja ladus. Kõikvõimalikud autode ja juhilubadega seotud tegevused on jumalikult lihtsad ja loogilised. Valimised – kõik ladus.
Ühesõnaga – ma ei tea, millest sa räägid. Minu elus küll väljatrükk ja takso e-lahendustest kiirem variant ei oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elukohateadet tegin just, kõik oli kiire ja ladus. Kõikvõimalikud autode ja juhilubadega seotud tegevused on jumalikult lihtsad ja loogilised. Valimised – kõik ladus.
Ühesõnaga – ma ei tea, millest sa räägid. Minu elus küll väljatrükk ja takso e-lahendustest kiirem variant ei oleks.

mul käis laps eile autoga ülevaatusel. kuigi maanteeameti lehelt nägin, et ülevaatus kenasti tehtud, siis tegelikult passis laps seal ligi tund kohapeal, kuna maanteeameti infosüsteemid jooksid kokku nö ülevaatuspunktide vaates ja polevat olnud võimalik väljastada mingit numbrikombinatsiooni või koodi, mis oli vaja ülevaatuspunktis tehnilisse passi kirja panna. laps väitis, et talle oli juba tehtud pakkumine, et “korduv ülevaatus” järgmisel päeval, et äkki saab siis selle märke passi tehtud, aga õnneks hakkas see süsteem lõpuks uuesti tööle.

omal oli hiljuti juhtum ühes suures polikliinikus, kus olen aastakümneid käinud. isegi ühe erirsti juures käisin samal nädalal, kui nüüd hambaarsti juurde minek oli. aga kuna nende stomatoloogiaosakond olevat läinud mingile uuele tarkvarale üle, siis väideti mulle, et minu andmeid nende polikliinikus polevat. ok.registratuuris sai andmed uuesti antud (nimi, isikukood, aadress, telefon, töökoht jne). siis läksin arsti kabinetti (käinud sama hambaarsti juures varemgi). tema mind jälle süsteemist ei leidnud. ok. uuesti sisestamine. siis röntgen. pärast röntegeni arsti juurde tagasi, tema jälle midagi ei näe. jooksis siis röntgenikabinetti kohapeale pilti vaatama, et teaks kust puurida. no jabur ju. pärast tuli välja, et oli mingi admete sünkroonimise probleem nende serveris.

Please wait...
Postitas:
Kägu

omal oli hiljuti juhtum ühes suures polikliinikus, kus olen aastakümneid käinud. isegi ühe erirsti juures käisin samal nädalal, kui nüüd hambaarsti juurde minek oli. aga kuna nende stomatoloogiaosakond olevat läinud mingile uuele tarkvarale üle, siis väideti mulle, et minu andmeid nende polikliinikus polevat. ok.registratuuris sai andmed uuesti antud (nimi, isikukood, aadress, telefon, töökoht jne). siis läksin arsti kabinetti (käinud sama hambaarsti juures varemgi). tema mind jälle süsteemist ei leidnud. ok. uuesti sisestamine. siis röntgen. pärast röntegeni arsti juurde tagasi, tema jälle midagi ei näe. jooksis siis röntgenikabinetti kohapeale pilti vaatama, et teaks kust puurida. no jabur ju. pärast tuli välja, et oli mingi admete sünkroonimise probleem nende serveris.

Ja see puudutab e-eestit kuidas? Kõik hambaarstid on ju omaette ettevõtted, kui neil tarkvara ei tööta, siis on see konkreetse harmbaravikabineti probleem, mitte seotud e-riigiga.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )